2019. november 12. kedd | 46. hét | 316. nap | 07:58 | Jónás, Renátó
Női kézilabda EHF Kupa - Hét góllal kikapott a Vác
A két csapat két évvel ezelőtt is egymással játszott a selejtező harmadik körében, akkor a törökök kettős győzelemmel jutottak tovább.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)--------------------------------------------------------

Az első félidőben a huszadik percig jól tartotta magát a Vác, a török csapat ezt követően tudott ritmust váltani, így a szünetben ötgólos előnyben volt elsősorban annak köszönhetően, hogy játékosai hatékonyabban lőttek kapura.

A fordulás után ugyan a magyar együttes négy gólra is felzárkózott (19-15), ám a hazaiak ismét tempót váltottak, visszaállították a különbséget, és a lefújásig őrizték előnyüket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váciak junior Európa-bajnok balátlövője, Kuczora Csenge volt nyolc góllal, a hazai csapatból a 39 éves Yeliz Özel hétszer talált be.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Vácott, a párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

később:DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 15.30

vasárnap játsszák:Érd HC-Kubany Krasznodar (orosz) 15.00Nantes Atlantique (francia)-Siófok KC 18.00

velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 14:41
Címkék: Kastamonu Belediyesi GSK, Kuczora Csenge, Yeliz Özel, DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina, HC-Kubany Krasznodar, selejtező harmadik,
Női kézilabda EHF Kupa - Hétgólos előnyben az Érd
Eredmény:

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Érd HC-Kubany Krasznodar (orosz) 39-32 (21-17)----------------------------------------------

Az előző idényben bajnoki bronzérmes vendégek két találattal elhúztak, de az érdiek tudatosabb, pontosabb játékkal előbb egy ötös, majd egy négyes gólsorozatot produkáltak. Elhúzni mégsem tudtak, mert az oroszok kiválóan küzdöttek, és rendre felzárkóztak.

A második félidő elején a válogatott Kiss Nikolett és Szabó Laura vezérletével növelte a különbséget az Érd, a Kubany viszont tartotta a lépést. Amikor a hazaiak két remek légiósa, a cseh Marketa Jerabkova és a világbajnok brazil Alexandra do Nascimento is belelendült, a magyarok már nyolccal vezettek, és kezdvező helyzetből várhatják a párharc folytatását.

A visszavágót jövő pénteken rendezik Krasznodarban, a párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

szombaton játszották:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 37-26
velemenyezd, 2019. november 10. vasárnap, 16:51
Női kézilabda EHF Kupa - Komoly előnyben a Debrecen
Eredmény:

női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 37-26 (17-13)---------------------------------------------------

A debreceniek a találkozó első percétől kezdve vezettek, igaz, az első félidő derekáig nem tudták leszakítani a szerb riválist. A játékrész második felében nőtt ugyan a különbség, de jelentős előnyt ekkor sem tudott kialakítani a házigazda.

A DVSC a második félidő első tíz percében csak három gólt kapott, és mivel ez idő alatt kilencet szerzett, tízre növelte a különbséget, melyet a lefújásig még növelt is, így nyugodtan utazhat a jövő szombati visszavágóra.

A mérkőzés legeredményesebb gólszerzője a hazaiak válogatott jobbátlövője, Kovács Anna volt nyolc találattal.

A párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

Korábban:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)

velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 17:21
Női kézilabda EHF Kupa - Francia ellenfelet kapott a címvédő Siófok
A keddi bécsi sorsoláson az is eldőlt, hogy a siófokiak hazai pályán játszhatják a visszavágót a francia bajnokság legutóbbi negyedik helyezettje ellen.

Az Érd az orosz Kubany Krasznodar együttesével találkozik, amely tavasszal bronzérmes lett hazája élvonalában. A magyar csapat az első mérkőzésen lesz házigazda, ahogyan a Debrecen is a szerb bajnok ZORK Jagodina ellen.

A Vác ismét összekerült a török bajnok Kastamonu Belediyesi GSK együttesével, amellyel szemben két évvel ezelőtt elbúcsúzott, ugyancsak a harmadik körben.

Az első mérkőzéseket november 9-én és 10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A párharcok győztesei a 16 csapatos csoportkörbe jutnak.

A Debrecen a német TSV Bayer 04-Werkselfen, a Vác pedig az osztrák Hypo Niederösterreich csapatát búcsúztatta kettős győzelemmel a második fordulóban, a Siófok és az Érd pedig most csatlakozik a mezőnyhöz.

A mostani az EHF Kupa utolsó idénye, mert a sorozatot jövőre átszervezik és Európa-liga névre keresztelik.

A
velemenyezd, 2019. október 22. kedd, 11:31
Női kézilabda BL - Cseh ellenfele lesz a címvédő Győrnek
A csehek - akik először szerepelnek a BL-ben - a selejtezőcsoportban házigazdaként előbb szombaton a spanyol Rocasa Gran Canaria csapatát győzték le 28-21-re, majd vasárnap a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét verték 35-33-ra.

A Bajnokok Ligája D csoportjában a Baník Most és a Győr csapatán kívül a svéd IK Sävehof és a szlovén Krim Mercator Ljubljana szerepel még. Az első fordulót október elején rendezik.
velemenyezd, 2019. szeptember 08. vasárnap, 17:41
Női EHF Kupa - Búcsúzott a Debrecen is
A vasárnapi, hazai visszavágón ugyan legyőzte két góllal a Craiovát, de az első mérkőzésen öttel kapott ki, így elbukta a selejtező harmadik fordulójában rendezett párharcot.

Eredmény (az európai szövetség honlapjáról):

női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:

------------------------------------------------DVSC-TVP - SCM Craiova (román) 26-24 (13-14)

Továbbjutott: a Craiova 48-45-ös összesítéssel

Korábban:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 36-29 (13-14)

Továbbjutott: a Kastamonu, kettős győzelemmel

A Dunaújvárosi Kohász KA és az Érd HC szombaton búcsúzott.
velemenyezd, 2017. november 19. vasárnap, 20:23
Női EHF Kupa - Kiesett a Vác
A magyar együttes egy hete 26-24-re maradt alul saját közönsége előtt, míg a vasárnapi visszavágón héttel, noha a félidőben még vezetett.

------------------------------------------------Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 36-29 (13-14)

Később:DVSC-TVP - SCM Craiova (román) 18.15 (az első mérkőzésen: 19-24)

velemenyezd, 2017. november 19. vasárnap, 18:02
Női kézilabda EHF Kupa - Házigazdaként veszített a Vác
Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Váci NKSE-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 24-26 (12-11)--------------------------------------------------------a Vác gólszerzői: Kovács P. 6, Diószegi 5, Radosavljevic, Barján 3-3, Szamoránsky, Jovetic 2-2, Kácsor, Lakatos, Szondi 1-1

A kilenc külföldi játékossal felálló török csapat kezdett jobban (1-4), és a helyzet a váciak pontatlan támadásai miatt nem változott később sem, ezért Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kellett kérnie (3-7).

A rendkívül lelkesen kézilabdázó hazaiak játéka némileg hatékonyabbá vált, a brazil Barbara Arenhart kapus egyre több lövést védett, így csapata egy 8-2-es sorozattal fordított (11-10). A vendégektől az első félidőben négy játékost is kiállítottak, de a váciak nem tudtak élni a létszámfölényes lehetőségekkel, ezért csak egy találattal vezettek a szünetben.

A magyar együttes a második felvonás elején is eredményes volt (16-13), de az ellenfél nem hagyta magát. A
velemenyezd, 2017. november 12. vasárnap, 16:22