2020. május 27. szerda | 22. hét | 148. nap | 09:23 | Hella
Női kézilabda EHF Kupa - Hét góllal kikapott a Vác
A két csapat két évvel ezelőtt is egymással játszott a selejtező harmadik körében, akkor a törökök kettős győzelemmel jutottak tovább.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)--------------------------------------------------------

Az első félidőben a huszadik percig jól tartotta magát a Vác, a török csapat ezt követően tudott ritmust váltani, így a szünetben ötgólos előnyben volt elsősorban annak köszönhetően, hogy játékosai hatékonyabban lőttek kapura.

A fordulás után ugyan a magyar együttes négy gólra is felzárkózott (19-15), ám a hazaiak ismét tempót váltottak, visszaállították a különbséget, és a lefújásig őrizték előnyüket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váciak junior Európa-bajnok balátlövője, Kuczora Csenge volt nyolc góllal, a hazai csapatból a 39 éves Yeliz Özel hétszer talált be.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Vácott, a párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

később:DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 15.30

vasárnap játsszák:Érd HC-Kubany Krasznodar (orosz) 15.00Nantes Atlantique (francia)-Siófok KC 18.00

velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 14:41
Címkék: Kastamonu Belediyesi GSK, Kuczora Csenge, Yeliz Özel, DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina, HC-Kubany Krasznodar, selejtező harmadik,
Női kézilabda EHF Kupa - Kettős győzelemmel elődöntős a címvédő Siófok
A siófokiak ellenfele a dán Odense HB vagy az orosz HK Lada Toljatti lesz a négy között. Az első meccset az oroszok nyerték 31-28-ra, a visszavágót vasárnap rendezik, a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött.

Eredmény, negyeddöntő, visszavágó:Siófok KC-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 40-20 (19-10)--------------------------------------------------------

továbbjutott: a Siófok, kettős győzelemmel (78-49)

A Siófok egy héttel ezelőtt 38-29-re megnyerte a párharc első meccsét, így a visszavágó csupán formalitás volt. A hazaiak keretéből Mazák-Németh Csilla, Tomori Zsuzsanna és a norvég Kjerstin Solas hiányzott.

A török bajnokcsapat csupán a nyolcadik percig tudta tartani magát, azután a dán Simone Böhme vezérletével elhúzott a Siófok. A vendégek a kapusuk lehozatalával, vagyis létszámfölényes támadójátékkal próbálkoztak, de hibáikat a címvédő rendszerint kihasználta, és az üres hálóba talált, így egy 5-0-s sorozat végén már 15-6-ra vezetett, sőt csakhamar tíz gólra nőtt a
velemenyezd, 2020. március 07. szombat, 19:43
Női kézilabda EHF Kupa - Kilencgólos siófoki előny a negyeddöntőben
Eredmény, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Siófok KC 29-38 (12-24)---------------------------------------------------------

A Kastamonu három évvel ezelőtt és tavaly ősszel a selejtező harmadik fordulójában a Vác együttesét, február elején pedig a csoportkörben a Debrecent búcsúztatta az EHF Kupában.

A vendégek keretéből csupán a sérült Mazák-Németh Csilla hiányzott a vasárnapi meccsen.

Kezdetben egyik oldalon sem volt megfelelő a védekezés, hét perc alatt öt-öt gól született. A folytatásban a törökök nem tudták tartani a lépést esélyesebb riválisukkal, csak minden második siófoki gól után találtak be, így Szikora Melinda védéseire alapozva a 16. percben már 14-8-ra vezettek a vendégek.

A Kastamonu játékosai nem tudtak visszarendeződni, így a siófokiak gyors ellenakciókkal nyolc perc alatt 7-0-s sorozatot produkáltak, a szünetben pedig 24-12-re vezettek.

A második félidő elején a címvédő egyre többet hibázott, és előbb egy 4-1-es, majd egy 5-1-es
velemenyezd, 2020. március 01. vasárnap, 15:52
Női kézilabda EHF Kupa - Győzelmével továbbjutott a címvédő Siófok
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, B csoport:Köbenhavn HB (dán)-Siófok KC 27-28 (15-15)-----------------------------------------

A két csapat siófoki mérkőzését január 5-én a címvédő nyerte 36-23-ra. A koppenhágai találkozón a vendégek keretéből Mazák-Németh Csilla és a spanyol Nerea Pena hiányzott sérülés miatt.

Az összecsapás végig rendkívül kiegyenlített játékot hozott, felváltva vezettek a csapatok. Az első félidőben a különbség mindössze kétszer nőtt egy gól fölé: 6-4-re és 7-5-re a hazaiak tudtak meglépni a 10. perc tájékán. A második félidő elején egy 1-4-es sorozat után állt fel a Siófok, amely a lefújásig nyílt csatát vívott vendéglátójával, és eredményesebb hajrájának köszönhetően jobbnak bizonyult.

A Siófok legeredményesebb játékosa Andrea Kobetic volt kilenc góllal, társai közül Katarina Jezic hat, Andjela Janjusevic öt gólt szerzett.

A címvédő jövő vasárnap a román Magura Cisnadie elleni hazai mérkőzéssel zárja a csoportkört.

szombaton játszották:A csoport: DVSC
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 16:01
Női kézilabda EHF Kupa - Elúszott a negyeddöntő a Debrecen számára
Győzelem esetén a DVSC biztosította volna továbbjutását, amelyre döntetlennel is maradt volna esélye.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, A csoport:DVSC Schaeffler-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 32-34 (20-20)----------------------------------------------------------- ---

A két csapat törökországi mérkőzését január 4-én a DVSC nyerte 31-30-ra.

A vendégek kezdtek jobban, ám a házigazdák gyors játékkal és pontos lövésekkel 5-0-s sorozatot produkáltak, így sikerült fordítaniuk. A törökök hátránya nem nőtt tovább, sőt a hajrá nekik sikerült jobban, egy hármas gólszériával előbb felzárkóztak, majd időntúli büntetőből egyenlítettek.

Az első felvonásban egyik csapat védekezése sem volt megfelelő, ezt jelzi a negyven gól is. A második játékrészben ezzel már egyik oldalon sem volt probléma, a magyar kapusok remekül védtek, csapatuk mégsem tudott ellépni, mert az ellenfél nagyszerűen küzdött és hatékonyan támadott.

A hajrában szoros állásnál többet hibáztak a debreceniek, a Kastamonu pedig
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 16:42
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd hét góllal kikapott Dániában
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, C csoport:Odense HB (dán)-Érd HC 31-24 (16-9)-----------------------------------

A két csapat érdi mérkőzését január 4-én a dánok nyerték 28-27-re.

A dániai találkozó első három gólját az Érd szerezte, ezt követően azonban csupán hatszor volt eredményes az első félidőben. A hazaiaktól hiányzott a világbajnok holland kapus, Tess Wester, ám ezt a vendégek nem tudták kihasználni, számos lövést elhibáztak, a védekezésük nem volt megfelelő, így az Odense megnyugtató, hétgólos előnyben volt a szünetben.

A második felvonásban előbb csökkentette hátrányát a magyar csapat, a 47. percben már csak három találat volt a különbség, ám az Odense egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset, és végül hét góllal győzött.

A vendégek legeredményesebb játékosa Tóth Gabriella volt hat találattal, Kiss Nikolett ötször volt eredményes.

Az Érd jövő vasárnap a román Gloria Bistrita együttesét fogadja a csoportkör utolsó fordulójában, a meccs tétje a negyeddöntőbe jutás
Női kézilabda EHF Kupa - Németországban is kikapott a Debrecen
A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)-----------------------------------------------

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.

később:B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 15.30C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 15:58
Női kézilabda EHF Kupa - Először nyert az Érd
Eredmény:

3. forduló, C csoport:Érd HC-MKS Lublin (lengyel) 29-24 (18-12)-----------------------------------------

A vendégek csupán 11 játékossal érkeztek Érdre, ennek ellenére meglepően jól kezdtek, mert hatékonyabban játszottak a hazaiaknál, akik sok helyzetet kihagytak. A 18. percben még a Lublin vezetett 8-6-ra, ám ezt követően rendezte sorait a magyar együttes, védekezésben és támadásban is nagyot javult, és a szünetben már magabiztosan, hat góllal jobban állt.

A második felvonás elején a lengyelek egy 5-1-es sorozattal felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük, mert a házigazdák felszabadult játékkal őrizték előnyüket.

Az Érd legeredményesebb játékosa a cseh Marketa Jerabkova volt hét góllal.

Az egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Érd jövő vasárnap az MKS Lublin otthonában folytatja szereplését.

korábban:A csoport: DVSC Schaeffler-Thüringer HC (német) 19-26 (7-12)

Az állás: 1. Thüringer HC 6 pont, 2. Debrecen 4, 3. Kastamonu
velemenyezd, 2020. január 18. szombat, 20:52
Női kézilabda EHF Kupa - Döntetlent játszott a Siófok a horvát bajnokkal
Eredmény:

3. forduló, B csoport:Siófok KC-Podravka Koprivnica (horvát) 30-30 (19-15)----------------------------------------------------

A kilencedik percig volt szoros az állás, onnantól a hazaiak pontosabban lőttek, hatékonyabban védekeztek, és egy négyes, majd hármas gólsorozattal elhúztak a horvát bajnokcsapattól. A folytatásban a vendégek némileg csökkentették a hátrányukat, de a Siófok így is magabiztosan vezettek a szünetben.

A második felvonást sokkal jobban kezdte a Podravka, és egy 8-2-es sorozat végén átvette a vezetést. Ebben az időszakban meglepően sokat hibázott és pontatlan volt a Siófok, amely védekezésben sem volt határozott. Hiányzott a csapatból Tomori Zsuzsanna és a spanyol Nerea Pena, előbbit a hajrára pihentette Tor Odvar Moen vezetőedző, utóbbi egyáltalán nem lépett pályára a szünet után.

A norvég szakvezetőnek a meccs háromnegyedénél elfogytak az időkérési lehetőségei, de egy ideig úgy tűnt, hogy már nem is lesz szüksége rá, mert együttese a horvát Andrea
velemenyezd, 2020. január 18. szombat, 18:41