2019. december 11. szerda | 50. hét | 345. nap | 21:33 | Árpád
Női kézilabda NB I - Nyert a Győr, a Debrecen és a Vác
Női NB I:Érd HC-DVSC Schaeffler 29-33 (13-21)EUbility Group-Békéscsabai Előre - Győri Audi ETO KC 19-30 (10-13)Váci NKSE-Szombathelyi KKA 31-28 (14-16)

később:Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE 18.30

velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 19:52
Címkék: HC-DVSC Schaeffler, EUbility Group-Békéscsabai Előre, Győri Audi ETO KC, Váci NKSE-Szombathelyi KKA, Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE,
Női kézilabda EHF Kupa - Csoportkörbe jutott a Debrecen is
A hajdúságiak mellett az Érd és a címvédő Siófok is sikerrel vette a selejtezőt.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:ZORK Jagodina (szerb)-DVSC Schaeffler 26-36 (12-20)---------------------------------------------------

Továbbjutott: a Debrecen kettős győzelemmel, 73-52-es összesítéssel

A találkozó nagyjából tíz percig volt szoros, azt követően ugyanis a Debrecen lépésről lépésre ellépett riválisától és rendkívül magabiztos játékkal diadalmaskodott.

A magyar csapatból hét találatával kiemelkedett a 19 éves Arany Rebeka, valamint az ötgólos Kovács Anna.

A csoportkör sorsolását kedd délelőtt rendezik Bécsben. Az első fordulóra január elején, az utolsóra pedig február elején kerül sor.

korábban:Siófok KC-Nantes Atlantique (francia) 29-34 (15-13)---------------------------------------------------

Tj.: a Siófok 61-58-as összesítéssel.Váci NKSE-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 30-25
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 20:32
Női kézilabda EHF Kupa - Hazai vereségével is csoportkörbe jutott a címvédő Siófok
Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Siófok KC-Nantes Atlantique (francia) 29-34 (15-13)---------------------------------------------------

Továbbjutott: a Siófok 61-58-as összesítéssel.

Az első félidőben úgy tűnt, egy pillanatig sem lesz veszélyben a Balaton-partiak továbbjutása, akik már öt góllal is vezettek, amiből végül a szünetig kettőt őriztek meg.

A fordulást követően fej fej mellett haladtak a csapatok, a hajrába azonban belealudt a Siófok, a vendégek ezt kihasználva már hat góllal is vezettek nem sokkal a lefújás előtt, de a párharcot már nem tudták kiegyenlíteni.

A hazaiaknál Nerea Pena és Andrea Kobetic is öt-öt gólt szerzett.

korábban:Váci NKSE-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 30-25 (15-9)--------------------------------------------------------

Továbbjutott: a Kastamonu 58-56-os összesítéssel.

Pénteken
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 19:52
Női kézilabda EHF Kupa - Nem jutott csoportkörbe a Vác
Két évvel ezelőtt a török csapat kettős győzelemmel búcsúztatta a váciakat az EHF Kupának ugyanebben a szakaszában. A mostani párharc múlt szombati első meccsét a Kastamonu 33-26-ra megnyerte, a visszavágón a magyar együttes 30-25-re diadalmaskodott.

Eredmény:

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Váci NKSE-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 30-25 (15-9)--------------------------------------------------------

A szerb Sanja Radosavljevic vezérletével kiválóan kezdtek a hazaiak, és a 19. percben már hat góllal vezettek (10-4), és ezt a különbséget megőrizték a szünetig.

Meglepetésre sok hiba tarkította a váciak játékát a második félidő elején, ezt kihasználva a törökök jó kapusteljesítménnyel azonnal felzárkóztak (16-13). Szilágyi Zoltán vezetőedző időkérésekkel próbálkozott, de a játék képe nem változott. Fiatal magyar játékosainak góljaival a győzelmet megszerezte a Vác, a meccs végén mégis a csoportkörbe jutott
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 17:51
Női kézilabda EHF Kupa - Csoportkörbe jutott az Érd
Az érdiek az előző két szezonban a selejtező harmadik fordulójában búcsúztak a második számú európai kupasorozatban, a 2016/17-es idényben csoportkörbe jutottak, a 2014/15-ös szezonban pedig elődöntőt játszottak.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:Kubany Krasznodar (orosz)-Érd HC 30-25 (19-13)----------------------------------------------

Továbbjutott: Érd 64-62-es összesítéssel

Az érdiek múlt vasárnap hazai pályán 39-32-re nyerték meg a párharc első meccsét.

A pénteki visszavágón az orosz csapat 7-3 után többször is öt-hat góllal vezetett, s a szünetre egyre csökkentette összesített hátrányát (19-13). Mi több, a második játékrészben a vendéglátók 21-13-nál már továbbjutásra álltak. Az Érd nem roppant össze, eredményesen harcolt, s a hajrában ötgólosra szűkítve a különbséget összesítésben megnyerte a párharcot. A magyar együttes legeredményesebb játékosa az egyformán hat gólig jutó cseh Marketa Jerabkova és a szerb Jovana Kovacecic volt.

A csoportkör
velemenyezd, 2019. november 15. péntek, 18:52
Női kézilabda EHF Kupa - Nyolcgólos előnyben a címvédő Siófok
Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Nantes Atlantique (francia)-Siófok KC 24-32 (12-16)---------------------------------------------------

A házigazdák 3-0-val kezdtek, majd előnyükből bő tíz percig meg tudtak élni. Akkor azonban sebességet váltott a vendégcsapat, és a szünetben már négy góllal, 16-12-re vezetett. A második félidőben a francia együttes nem tudott lőtávolon belülre kerülni a siófokiakhoz, akik így idegenben is magabiztos győzelmet arattak.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a Nantes-ből Lotte Grigel kilenc góllal zárt, a siófokiaknál Gnonsiane Niombla hat találatig jutott, míg Andrea Kobetic, Camille Aoustin és Nerea Pena egyaránt öt-öt gólt szerzett.

A visszavágót jövő szombaton rendezik Siófokon, a párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

korábban:Érd HC-Kubany Krasznodar (orosz) 39-32 (21-17)

szombaton játszották:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 37-26
velemenyezd, 2019. november 10. vasárnap, 20:02
Női kézilabda EHF Kupa - Hétgólos előnyben az Érd
Eredmény:

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Érd HC-Kubany Krasznodar (orosz) 39-32 (21-17)----------------------------------------------

Az előző idényben bajnoki bronzérmes vendégek két találattal elhúztak, de az érdiek tudatosabb, pontosabb játékkal előbb egy ötös, majd egy négyes gólsorozatot produkáltak. Elhúzni mégsem tudtak, mert az oroszok kiválóan küzdöttek, és rendre felzárkóztak.

A második félidő elején a válogatott Kiss Nikolett és Szabó Laura vezérletével növelte a különbséget az Érd, a Kubany viszont tartotta a lépést. Amikor a hazaiak két remek légiósa, a cseh Marketa Jerabkova és a világbajnok brazil Alexandra do Nascimento is belelendült, a magyarok már nyolccal vezettek, és kezdvező helyzetből várhatják a párharc folytatását.

A visszavágót jövő pénteken rendezik Krasznodarban, a párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

velemenyezd, 2019. november 10. vasárnap, 16:51
Női kézilabda EHF Kupa - Komoly előnyben a Debrecen
Eredmény:

női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:DVSC Schaeffler-ZORK Jagodina (szerb) 37-26 (17-13)---------------------------------------------------

A debreceniek a találkozó első percétől kezdve vezettek, igaz, az első félidő derekáig nem tudták leszakítani a szerb riválist. A játékrész második felében nőtt ugyan a különbség, de jelentős előnyt ekkor sem tudott kialakítani a házigazda.

A DVSC a második félidő első tíz percében csak három gólt kapott, és mivel ez idő alatt kilencet szerzett, tízre növelte a különbséget, melyet a lefújásig még növelt is, így nyugodtan utazhat a jövő szombati visszavágóra.

A mérkőzés legeredményesebb gólszerzője a hazaiak válogatott jobbátlövője, Kovács Anna volt nyolc találattal.

A párharc győztese bejut az EHF Kupa csoportkörébe.

Korábban:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)

vasárnap játsszák:Érd HC-Kubany Krasznodar (orosz) 15.00Nantes Atlantique (francia)-Siófok KC 18.00
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 17:21
Női kézilabda EHF Kupa - Hét góllal kikapott a Vác
A két csapat két évvel ezelőtt is egymással játszott a selejtező harmadik körében, akkor a törökök kettős győzelemmel jutottak tovább.

Eredmény,

Női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Váci NKSE 33-26 (16-11)--------------------------------------------------------

Az első félidőben a huszadik percig jól tartotta magát a Vác, a török csapat ezt követően tudott ritmust váltani, így a szünetben ötgólos előnyben volt elsősorban annak köszönhetően, hogy játékosai hatékonyabban lőttek kapura.

A fordulás után ugyan a magyar együttes négy gólra is felzárkózott (19-15), ám a hazaiak ismét tempót váltottak, visszaállították a különbséget, és a lefújásig őrizték előnyüket.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a váciak junior Európa-bajnok balátlövője, Kuczora Csenge volt nyolc góllal, a hazai csapatból a 39 éves Yeliz Özel hétszer talált be.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Vácott, a párharc győztese bejut az EHF Kupa
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 14:41