2020. július 11. szombat | 28. hét | 193. nap | 06:13 | Nóra, Lili
Női kézilabda NB I - Nyert a Győr, a Debrecen és a Vác
Női NB I:Érd HC-DVSC Schaeffler 29-33 (13-21)EUbility Group-Békéscsabai Előre - Győri Audi ETO KC 19-30 (10-13)Váci NKSE-Szombathelyi KKA 31-28 (14-16)

később:Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE 18.30

velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 19:52
Címkék: HC-DVSC Schaeffler, EUbility Group-Békéscsabai Előre, Győri Audi ETO KC, Váci NKSE-Szombathelyi KKA, Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE,
Női kézilabda EHF Kupa - Győzelmével továbbjutott a címvédő Siófok
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, B csoport:Köbenhavn HB (dán)-Siófok KC 27-28 (15-15)-----------------------------------------

A két csapat siófoki mérkőzését január 5-én a címvédő nyerte 36-23-ra. A koppenhágai találkozón a vendégek keretéből Mazák-Németh Csilla és a spanyol Nerea Pena hiányzott sérülés miatt.

Az összecsapás végig rendkívül kiegyenlített játékot hozott, felváltva vezettek a csapatok. Az első félidőben a különbség mindössze kétszer nőtt egy gól fölé: 6-4-re és 7-5-re a hazaiak tudtak meglépni a 10. perc tájékán. A második félidő elején egy 1-4-es sorozat után állt fel a Siófok, amely a lefújásig nyílt csatát vívott vendéglátójával, és eredményesebb hajrájának köszönhetően jobbnak bizonyult.

A Siófok legeredményesebb játékosa Andrea Kobetic volt kilenc góllal, társai közül Katarina Jezic hat, Andjela Janjusevic öt gólt szerzett.

A címvédő jövő vasárnap a román Magura Cisnadie elleni hazai mérkőzéssel zárja a csoportkört.

szombaton játszották:A csoport: DVSC
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 16:01
Női kézilabda EHF Kupa - Elúszott a negyeddöntő a Debrecen számára
Győzelem esetén a DVSC biztosította volna továbbjutását, amelyre döntetlennel is maradt volna esélye.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, A csoport:DVSC Schaeffler-Kastamonu Belediyesi GSK (török) 32-34 (20-20)----------------------------------------------------------- ---

A két csapat törökországi mérkőzését január 4-én a DVSC nyerte 31-30-ra.

A vendégek kezdtek jobban, ám a házigazdák gyors játékkal és pontos lövésekkel 5-0-s sorozatot produkáltak, így sikerült fordítaniuk. A törökök hátránya nem nőtt tovább, sőt a hajrá nekik sikerült jobban, egy hármas gólszériával előbb felzárkóztak, majd időntúli büntetőből egyenlítettek.

Az első felvonásban egyik csapat védekezése sem volt megfelelő, ezt jelzi a negyven gól is. A második játékrészben ezzel már egyik oldalon sem volt probléma, a magyar kapusok remekül védtek, csapatuk mégsem tudott ellépni, mert az ellenfél nagyszerűen küzdött és hatékonyan támadott.

A hajrában szoros állásnál többet hibáztak a debreceniek, a Kastamonu pedig
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 16:42
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd hét góllal kikapott Dániában
Eredmény, csoportkör, 5. forduló, C csoport:Odense HB (dán)-Érd HC 31-24 (16-9)-----------------------------------

A két csapat érdi mérkőzését január 4-én a dánok nyerték 28-27-re.

A dániai találkozó első három gólját az Érd szerezte, ezt követően azonban csupán hatszor volt eredményes az első félidőben. A hazaiaktól hiányzott a világbajnok holland kapus, Tess Wester, ám ezt a vendégek nem tudták kihasználni, számos lövést elhibáztak, a védekezésük nem volt megfelelő, így az Odense megnyugtató, hétgólos előnyben volt a szünetben.

A második felvonásban előbb csökkentette hátrányát a magyar csapat, a 47. percben már csak három találat volt a különbség, ám az Odense egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset, és végül hét góllal győzött.

A vendégek legeredményesebb játékosa Tóth Gabriella volt hat találattal, Kiss Nikolett ötször volt eredményes.

Az Érd jövő vasárnap a román Gloria Bistrita együttesét fogadja a csoportkör utolsó fordulójában, a meccs tétje a negyeddöntőbe jutás
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd ismét legyőzte a lengyel bajnokot
Eredmény, 4. forduló, C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 23-29 (12-14)------------------------------------------

Múlt szombaton az Érd házigazdaként 29-24-re nyert lengyel riválisával szemben. A Lublin akkor és ezúttal is csupán 11 játékost nevezett.

Egészen a 16. percig felváltva születtek a gólok, majd az első félidőt Kiss Nikolett vezérletével egy 4-0-s szériával zárták az érdiek, így a szünetben 14-12-re vezettek.

A második felvonásban nem sokáig tudta tartani magát a házigazda, a magyar együttes ugyanis egy ötös gólsorozattal tovább növelte előnyét, és ismét magabiztosan nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa az Érd brazil jobbszélsője, Alexandra do Nascimento volt nyolc góllal.

A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló érdiek jövő szombaton a dán Odense otthonában folytatják szereplésüket az EHF Kupa csoportkörében.

korábban:A csoport: Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 33-33
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 18:38
Női kézilabda EHF Kupa - Ötgólos hátrányról döntetlent játszott a Siófok Kaproncán
A Balaton-parti együttes a múlt héten, hazai környezetben is "ikszelt" kaproncai riválisával, akkor 30-30 lett az eredmény.

Eredmény:

B csoport, 4. forduló:Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 33-33 (16-15)----------------------------------------------------

A kiegyenlített első félidő után a második elején öt góllal meglépett a hazai csapat, előbb 20-15-re, majd 25-20-ra és 30-25-re is vezetett. A meccs hajrája azonban a Siófoké volt, amely fokozatosan ledolgozta hátrányát, s végül egyenlítenie is sikerült.

A vendégek legeredményesebb játékosa a horvát Andrea Kobetic volt 12 góllal.

A Siófok két-két győzelemmel és döntetlennel vezeti csoportját, jövő vasárnap pedig a dán Köbenhavn vendége lesz.

korábban:

A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)

később:

C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 17:28
Női kézilabda EHF Kupa - Németországban is kikapott a Debrecen
A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)-----------------------------------------------

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.

később:B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 15.30C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 15:58
Női kézilabda NB I - Siófokon szakadt meg a Győr hosszú veretlensége
Négy perc alatt 3-0-ra ellépett a Bajnokok Ligájában is címvédő Győr, ám a folytatásban egy hatos gólsorozattal fordítottak az EHF Kupa-győztes hazaiak, sőt a 18. percben már öt találat volt az előnyük. Ekkor még "látótávolságban" volt az ETO, ám a Siófok a spanyol Nerea Pena vezetésével a szünet előtt 7-0-s szériát produkált.

A győriek nagyon sok technikai hibát követtek el, Szikora Melinda bravúrosan védett, a siófokiak belső poszton szereplő játékosai pedig rendkívüli hatékonysággal lőttek.

A második felvonásban a vendégek mindent megtettek a felzárkózásért, gyorsítottak a játékon, kevesebb lett a technikai hiba, Amandine Leynaud is többet védett. Csapatának sikerült 27-22-ra visszakapaszkodnia, de a folytatásban Szikora ismét parádézott, Jezic és Niombla pedig támadásban remekelt a hazaiaknál.

Az 54. percben már csak négy volt a címvédő hátránya, de a Siófok nem engedte ki kezéből a megérdemelt sikert. A hazaiaknál Nerea Pena, Gnonsiane Niombla, Andrea Kobetic és Tomori Zsuzsanna is
velemenyezd, 2020. január 22. szerda, 19:42
Női kézilabda EHF Kupa - Először nyert az Érd
Eredmény:

3. forduló, C csoport:Érd HC-MKS Lublin (lengyel) 29-24 (18-12)-----------------------------------------

A vendégek csupán 11 játékossal érkeztek Érdre, ennek ellenére meglepően jól kezdtek, mert hatékonyabban játszottak a hazaiaknál, akik sok helyzetet kihagytak. A 18. percben még a Lublin vezetett 8-6-ra, ám ezt követően rendezte sorait a magyar együttes, védekezésben és támadásban is nagyot javult, és a szünetben már magabiztosan, hat góllal jobban állt.

A második felvonás elején a lengyelek egy 5-1-es sorozattal felzárkóztak, de az egyenlítésre nem volt esélyük, mert a házigazdák felszabadult játékkal őrizték előnyüket.

Az Érd legeredményesebb játékosa a cseh Marketa Jerabkova volt hét góllal.

Az egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Érd jövő vasárnap az MKS Lublin otthonában folytatja szereplését.

korábban:A csoport: DVSC Schaeffler-Thüringer HC (német) 19-26 (7-12)

Az állás: 1. Thüringer HC 6 pont, 2. Debrecen 4, 3. Kastamonu
velemenyezd, 2020. január 18. szombat, 20:52