2019. augusztus 19. hétfő | 34. hét | 231. nap | 16:46 | Huba
Masters vb, vízilabda: a Millennium a negyeddöntőt is hozta
Az olimpiai bajnokokból álló Millennium a 40+-os korosztályban bejutott a vb elődöntőjébe, telt ház előtt legyőzve a Darkside amerikai együttesét.
Millennium a 40+-o - Darkside 16-1 (2-0, 5-1, 3-0, 6-0)
Gólszerzők: Benedek 3, Varga Zs. 2, Kásás 2, Molnár T. 2, Székely, Märcz, Vári, Kiss G., Fodor, Biros, Varga T., illetve Amr
Szombaton az elődöntőben a magyar Oázis együttese lesz az ellenfél, szintén 19 órától.
Beharangozó Videó Link
Teljes mérkőzés Link

2000 okt. 1, Sydney Olimpiai Játékok, Vízilabda Döntő, Magyarország - Oroszország 13:6
Videó Link
Akikre mindig büszke az ország - Magyar ARANY csapat
...........

...........
maroka, 2017. augusztus 12. szombat, 09:18
Címkék: Varga Zs, Molnár, Kiss, Varga, Beharangozó Videó, Sydney Olimpiai Játékok,
Vívó-vb - Az első döntős program előtt nyitották meg a világbajnokságot
A versenyzők birtokukba vették a BOK Csarnok központi termét, melyben a vb lényegi része zajlik. A küzdőtéren rombusz alakban helyeztek el négy színes pástot, ezeken vívják az összes asszót a 32-es táblától, illetve a csapatversenyek során itt lesznek a mérkőzések a negyeddöntőtől. A terem közepére került a főpást, amelyen hat napon keresztül eldől az érmek sorsa.

A nézők minél jobb kiszolgálására 124 méter hosszú, négy méter magas LED-falat telepítettek a terembe úgy, hogy a küzdőteret három oldalról öleli körül. Ezen jelenítik meg többek között az egyes ágakat, így jól követhető a versenyek menete, illetve további látványelemekkel színesítik a programot, valamint lassításokkal segítik a megértést.

A megnyitó a Himnusszal kezdődött, majd következtek a beszédek a főpáston.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár megtiszteltetésnek nevezte, hogy a nemzetközi szövetség Budapestnek ítélte a rendezés jogát.

Elmondta, a kormány célja, hogy kiemelkedő sporteseményeknek adjon otthont
velemenyezd, 2019. július 18. csütörtök, 19:22
Női kosárlabda Eb - A brit válogatott lesz a magyarok negyeddöntős ellenfele
A britekkel még nem találkozott a magyar válogatott. A csütörtöki belgrádi negyeddöntőt a tervek szerint 12.30-kor rendezik.

Női kosárlabda Eb, a negyeddöntőbe jutásért:Nagy-Britannia - Montenegró 92-71 (22-14, 22-27, 25-19, 23-11)

korábbanSvédország-Lettország 77-62 (23-14, 22-9, 14-17, 18-22)
velemenyezd, 2019. július 01. hétfő, 21:42
Női kosárlabda Eb - Iványi Dalma: nem változtak az álmaink
lépésről lépésre kell haladni. Remélem, hogy egyre erősebbek leszünk a mögöttünk felgyűlő pozitív tapasztalatoktól. Ezek közé tartozik az, hogy két erős csapatot győztünk le Nisben, amelyek teljesen más kosárlabdát játszottak. Mi azonban mindig tudtunk újítani, és az ellenfélnél színesebben játszani" - elemezte a történteket a tízszeres bajnok irányító.

A magyar kosárlabda halhatatlanjai közé beválasztott ex-játékos kifejtette, sok minden kellett ahhoz, hogy Magyarország 18 év után újra Eb-negyeddöntőt játsszon. Elmondása szerint hosszú folyamat és szisztematikus munka eredménye ez a siker, remek stáb van a csapat mögött, összhangban dolgoznak, ezt a játékosok is érzik, és bíznak bennük. Emberileg is remek a társaság, a játékosok felszabadultan szerepelnek a válogatottban már a selejtezők óta, és látszik rajtuk, hogy éhesek a sikerre. Hozzátette, a folytatásban fontos lesz, hogy a csapat ne elégedjen meg ennyivel, de ne is nyomja őket agyon ez a teher.

"A megfelelő hangulat kialakulásában fontos
velemenyezd, 2019. június 29. szombat, 14:12
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Varga Zsolt: a szezon legkeményebb meccsei jönnek
megnyerése is nagy feladat.

A Jug az elmúlt négy év mindegyikében győzött a nyolc között, és Kobescak egyértelművé tette: most is ez a céljuk.

"Semmit nem jelent, hogy a Ferencváros csoportja negyedik helyén végzett. Nehéz találkozóra számítok" - jelentette ki a szakember.

A két edző számára azért is különleges lesz a mérkőzés, mert 1997 és 2001 között - amikor mindketten a Mladost Zagrebben játszottak - nemcsak csapat-, hanem szobatársak is voltak.

Ha az FTC sikerrel veszi a negyeddöntőt, akkor korábbi csoportriválisa, a spanyol Barceloneta vagy az olasz BPM Sport Management vár rá.

A program:

csütörtök, negyeddöntő:FTC-Telekom Waterpolo - Jug Dubrovnik (horvát) 16.00CNA Barceloneta (spanyol)-BPM Sport Management 17.30Pro Recco (olasz)-Waspo Hannover (német) 19.00Olympiakosz (görög)-Bresica (olasz) 20.30

péntek:az 5-8. helyért 15.00 és 16.30elődöntő: Pro Recco/Waspo Hannover - Olympiakosz/Bresica 19.00, FTC-Telekom Waterpolo/Jug Dubrovnik - CNA Barceloneta/BPM Sport
velemenyezd, 2019. június 05. szerda, 17:42
Curling vegyespáros-vb - A magyarok százszázalékosan zárták a csoportkört
A 48 csapatos vb-n a B csoportban szerepeltek a magyarok, akik az osztrákok, a törökök, a hollandok, a brazilok, a svájciak és a tajvaniak felülmúlásával már nyolcaddöntősként, egyúttal csoportgyőztesként várták csütörtökön a guyanai duó elleni meccset, amelyen végül 10-5-re diadalmaskodtak úgy, hogy az utolsó, nyolcadik felvonást már nem játszották le a felek.

A 2013-ban és 2015-ben világbajnok magyar páros ellenfele még nem ismert a 16 között, továbbjutás esetén a negyeddöntőt is pénteken rendezik. A legjobb 16 közé jutással Magyarország jövőre, az immár olimpiai kvalifikációs vb-n biztosan indulhat.

A hat csoportból az első kettő mellett a négy legjobb átlaggal rendelkező harmadik jut a nyolcaddöntőbe.
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 11:08
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár számára a negyeddöntő jelentette a végállomást
A Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg már az első harmadban nagy nyomást fejtett ki a fehérvári kapura - 18-szor veszélyeztetett, a Volán 5 kísérletével szemben - s kétgólos előnyre tett szert.

A középső húsz percben kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség - 13, illetve 11 próbálkozással -, és az osztrák együttes tudott ismét betalálni.

A záró felvonásban szépített ugyan a Fehérvár, ám a Salzburg gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget (4-1). Ez megroppantotta a Volán játékosait, a salzburgiak pedig újabb két találattal lezárták a párharc legsimább meccsét.

Eredmény:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 6-1 (2-0, 1-0, 3-1)-------------------------------------------------------------- -- a Fehérvár gólszerzője: Wishart (44.)

A párharc végeredménye: 4-2, a Salzburg javára.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszott negyeddöntőt - és először kezdett pályaelőnnyel -, ám sosem tudott továbbjutni, míg a Salzburgnak ez a 14. rájátszása, és tíz
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 21:33
Bajnokok Ligája - Angol rangadó és Barcelona-Manchester United a negyeddöntőben
manchesterieket.

A címvédő Real Madridot kiejtő, négyszeres BL-győztes Ajax a nyolc között a kétszeres bajnok Juventusszal találkozik, a tavaly döntős, ötszörös bajnok Liverpool pedig az 1987-es és 2004-es első Portóval mérkőzik.

A sorsolás alapján mindkét manchesteri csapat hazai pályán játszhatná a visszavágót, ám az európai szövetség (UEFA) a helyi hatóságok kérésének eleget téve a United esetében felcserélte a pályaválasztói jogot, így Ole Gunnar Solskjaer együttese hazai pályán kezdi a negyeddöntőt. Az UEFA azzal indokolta döntését, hogy a Premier League legutóbbi, 2017-2018-as kiírásában a Manchester City előkelőbb helyen végzett (bajnok lett), mint városi riválisa.

Pénteken kialakult az elődöntő párosítása is: eszerint a 3. negyeddöntő továbbjutója az első párharc győztesével játszik, míg a negyedik összecsapás győztese a Liverpool-Porto találkozók nyertesével találkozik.

Az első negyeddöntőket április 9-én és 10-én játsszák, a visszavágókra egy héttel később kerül sor. Az
velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 13:11
Osztrák jégkorongliga - Győzelemmel kezdte a Salzburg elleni negyeddöntőt a Fehérvár
Az összecsapás egyetlen gólját a finn Tero Koskiranta ütötte a 16. percben.

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a második összecsapásra pénteken, Salzburgban kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

EBEL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:32