2019. június 26. szerda | 26. hét | 177. nap | 00:24 | János, Pál
Masters vb, vízilabda: a Millennium a negyeddöntőt is hozta
Az olimpiai bajnokokból álló Millennium a 40+-os korosztályban bejutott a vb elődöntőjébe, telt ház előtt legyőzve a Darkside amerikai együttesét.
Millennium a 40+-o - Darkside 16-1 (2-0, 5-1, 3-0, 6-0)
Gólszerzők: Benedek 3, Varga Zs. 2, Kásás 2, Molnár T. 2, Székely, Märcz, Vári, Kiss G., Fodor, Biros, Varga T., illetve Amr
Szombaton az elődöntőben a magyar Oázis együttese lesz az ellenfél, szintén 19 órától.
Beharangozó Videó Link
Teljes mérkőzés Link

2000 okt. 1, Sydney Olimpiai Játékok, Vízilabda Döntő, Magyarország - Oroszország 13:6
Videó Link
Akikre mindig büszke az ország - Magyar ARANY csapat
...........

...........
maroka, 2017. augusztus 12. szombat, 09:18
Címkék: Varga Zs, Molnár, Kiss, Varga, Beharangozó Videó, Sydney Olimpiai Játékok,
Curling vegyespáros-vb - A magyarok százszázalékosan zárták a csoportkört
A 48 csapatos vb-n a B csoportban szerepeltek a magyarok, akik az osztrákok, a törökök, a hollandok, a brazilok, a svájciak és a tajvaniak felülmúlásával már nyolcaddöntősként, egyúttal csoportgyőztesként várták csütörtökön a guyanai duó elleni meccset, amelyen végül 10-5-re diadalmaskodtak úgy, hogy az utolsó, nyolcadik felvonást már nem játszották le a felek.

A 2013-ban és 2015-ben világbajnok magyar páros ellenfele még nem ismert a 16 között, továbbjutás esetén a negyeddöntőt is pénteken rendezik. A legjobb 16 közé jutással Magyarország jövőre, az immár olimpiai kvalifikációs vb-n biztosan indulhat.

A hat csoportból az első kettő mellett a négy legjobb átlaggal rendelkező harmadik jut a nyolcaddöntőbe.
velemenyezd, 2019. április 25. csütörtök, 11:08
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár számára a negyeddöntő jelentette a végállomást
A Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg már az első harmadban nagy nyomást fejtett ki a fehérvári kapura - 18-szor veszélyeztetett, a Volán 5 kísérletével szemben - s kétgólos előnyre tett szert.

A középső húsz percben kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség - 13, illetve 11 próbálkozással -, és az osztrák együttes tudott ismét betalálni.

A záró felvonásban szépített ugyan a Fehérvár, ám a Salzburg gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget (4-1). Ez megroppantotta a Volán játékosait, a salzburgiak pedig újabb két találattal lezárták a párharc legsimább meccsét.

Eredmény:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 6-1 (2-0, 1-0, 3-1)-------------------------------------------------------------- -- a Fehérvár gólszerzője: Wishart (44.)

A párharc végeredménye: 4-2, a Salzburg javára.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszott negyeddöntőt - és először kezdett pályaelőnnyel -, ám sosem tudott továbbjutni, míg a Salzburgnak ez a 14. rájátszása, és tíz
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 21:33
Bajnokok Ligája - Angol rangadó és Barcelona-Manchester United a negyeddöntőben
manchesterieket.

A címvédő Real Madridot kiejtő, négyszeres BL-győztes Ajax a nyolc között a kétszeres bajnok Juventusszal találkozik, a tavaly döntős, ötszörös bajnok Liverpool pedig az 1987-es és 2004-es első Portóval mérkőzik.

A sorsolás alapján mindkét manchesteri csapat hazai pályán játszhatná a visszavágót, ám az európai szövetség (UEFA) a helyi hatóságok kérésének eleget téve a United esetében felcserélte a pályaválasztói jogot, így Ole Gunnar Solskjaer együttese hazai pályán kezdi a negyeddöntőt. Az UEFA azzal indokolta döntését, hogy a Premier League legutóbbi, 2017-2018-as kiírásában a Manchester City előkelőbb helyen végzett (bajnok lett), mint városi riválisa.

Pénteken kialakult az elődöntő párosítása is: eszerint a 3. negyeddöntő továbbjutója az első párharc győztesével játszik, míg a negyedik összecsapás győztese a Liverpool-Porto találkozók nyertesével találkozik.

Az első negyeddöntőket április 9-én és 10-én játsszák, a visszavágókra egy héttel később kerül sor. Az
velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 13:11
Osztrák jégkorongliga - Győzelemmel kezdte a Salzburg elleni negyeddöntőt a Fehérvár
Az összecsapás egyetlen gólját a finn Tero Koskiranta ütötte a 16. percben.

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a második összecsapásra pénteken, Salzburgban kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

EBEL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:32
Női kosárlabda Euroliga - Egy győzelemre a négyes döntőtől a Sopron
Eredmény:

negyeddöntő, 1. mérkőzés:Sopron Basket-Bourges (francia) 66-65 (25-23, 15-17, 14-11, 12-14)------------------------------------------------------------ ---------------A magyar csapat legjobb dobói: Turner 22, Dupree 16, Casas 10, Jovanovic 9

A Sopron kedvező előjelekkel várta az Euroliga-negyeddöntőt: szombaton begyűjtötte nyolcadik Magyar Kupa-aranyérmét, 18 forduló után veretlenül vezeti az NB I tabelláját - ezzel megnyerte az alapszakaszt -, ráadásul eddigi kilenc vendégjátéka során a Bourges csak egyszer tudott nyerni Sopronban. A magyar bajnok 2009-ben már megvívott egy sikeres negyeddöntőt a franciák ellen, ezzel bejutott a salamancai Final Fourba, ahol negyedikként zárt.

Kedden az egyik fél második sikeréig tartó párharcot a vendégek kezdték jobban, akiknek klasszisa, Marine Johannes szerezte csapata első hat pontját. Magyar részről a honosított Yvonne Turner öt ponttal válaszolt, aztán a franciák voltak előnyben, mígnem 20-18-nál a Sopron utolérte őket. Roberto Iniguez
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 20:06
Női röplabda Bajnokok Ligája - Sándor Renáta Stuttgartja a Novarával negyeddöntőzik
Az olasz sztárcsapat - soraiban többek között a világbajnok szerb Stefana Veljkoviccsal, illetve a vb-ezüstérmes olasz Paola Egonuval - a csoportkörből még csak szettet sem veszítve, első helyen jutott be a nyolc közé.

A német klub - amely az ország együttesei közül elsőként játszhat negyeddöntőt - négy győzelemmel és két vereséggel zárt a csoportkörben, ahol csak a címvédő VakifBank Istanbultól kapott ki, így négyese második helyén jutott a nyolc közé.

Továbbjutás esetén az elődöntőben a Stuttgart az orosz Dinamo Moszkvával vagy ismét a legutóbb győztes isztambuliakkal játszik.

Az egyenes kieséses szakaszba az öt csoportgyőztes mellett a három legjobb második került.

A negyeddöntőt március 12. és 14., illetve 19. és 21. között rendezik, az elődöntőkre április 2. és 4., valamint 9. és 11. között kerül sor.

A sorozat fináléját május 18-án játsszák Berlinben.

A párosítás (az elöl álló csapat kezd hazai pályán):

---------------------------------------------------Allianz
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 13:35
Női kosárlabda Magyar Kupa - Nyolcadik aranyára hajt a Sopron
címvédő Szekszárd - amely egy hete kis híján bejutott a Európa Kupa negyeddöntőjébe - idei első Magyar Kupa-meccsét az újonc NKE Csatával vívja.

A 2007-ben, 2008-ban, 2011-ben, 2012-ben, 2013-ban, 2015-ben és 2017-ben győztes Sopron azzal a Győrrel kezd a pénteki negyeddöntőben, amely 10/9-es mutatóval csak hatodik a bajnokságban. A házigazdák számára rossz előjel lehet, hogy amióta a szövetség 2014-ben európai mintára bevezette a nyolccsapatos MK-formátumot, a Sopron rendre sikerrel vette a negyeddöntőt.

A zöld-sárgák már a jövő heti Euroliga-negyeddöntőre készülve lépnek pályára a Városi Egyetemi Csarnokban. A kontinentális sorozat - melyben tavaly ezüstérmet nyertek - rájátszása kedden kezdődik Sopronban, s az egyik fél második győzelméig tartó párharcban a francia Bourges lesz az ellenfél.

A Killik László Magyar Kupában a győztes 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap. A kupa névadója, a 2016-ban 89 évesen elhunyt mesteredző csaknem húsz évig volt a női
velemenyezd, 2019. február 27. szerda, 10:01
Női röplabda CEV Kupa - Öt játszmában nyert a Békéscsaba
A párharc visszavágóját jövő szerdán rendezik Franciaországban.

Eredmény, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Swietelsky-Békéscsabai RSE - Saint-Raphaël Var VB (francia) 3-2 (23, -18, -24, 24, 10)

A története legnagyobb nemzetközi sikerére készülő BRSE nem várta jó előjelekkel a francia együttes elleni összecsapást, ugyanis hétfőn a magyar bajnokságban 3-0-ra kikapott Nyíregyházán. A viharsarkiak korábban egyszer, 2017-ben már játszottak negyeddöntőt a második számú európai kupasorozatban, akkor a későbbi döntős olasz Busto Arsiziótól kaptak ki.

A francia bajnokság hatodik helyén álló Saint-Raphaël elleni összecsapás 2 óra 16 percig tartott, és mindkét csapat 108 pontot szerzett.

A mezőny legeredményesebb tagja a békéscsabaiak montenegrói ütőjátékosa, Nikoleta Perovic volt 26 ponttal.
velemenyezd, 2019. február 07. csütörtök, 20:10