2019. március 19. kedd | 12. hét | 78. nap | 18:15 | József, Bánk
Férfi kézilabda-vb - A magyar játékosok szerint örülni kell a döntetlennek
A koppenhágai meccs lefújása után Bodó Richárd, Balogh Zsolt és Ilyés Ferenc is úgy fogalmazott, hogy a második félidőben jobb volt az ellenfél, ezért értékelni kell a megszerzett egy pontot is.

A tavalyi év legjobb magyar kézilabdázójának megválasztott Bodó hozzátette, nagyon jól játszottak a dél-amerikaiak hatos védőfalával szemben, de amikor ellenfelük agresszívabbá vált, nem találták a megoldást.

"Szenvedtünk minden gólért, ez pecsételte meg a két pontunk sorsát. Nagyon gyorsan jöttek, nem tudtuk, mikor, hova kell mennünk, össze-vissza szaladgáltunk, néha támadásban is. Ezt át kell beszélnünk, mert ha valaki látta ezt a meccset, biztosan meg fog próbálni ugyanígy játszani ellenünk" - nyilatkozta a MOL-Pick Szeged balátlövője, aki három kísérletből egy gólt dobott pénteken.

Bodó leszögezte, a mérkőzés képe alapján nyertek, nem veszítettek egy pontot, mert a második félidőben csak szenvedtek, de lát esélyt rá, hogy a folytatásban javítani tudnak a teljesítményükön.

Klubtársa, Balogh Zsolt a mezőny legeredményesebb játékosaként 14 lövésből 11 gólt dobott, de megfogalmazása szerint a saját produkciója teljesen lényegtelen, mert csapatszinten a szünet után föléjük kerekedtek az argentinok.

"Örülhetünk ennek az egy pontnak, mert el kell ismernünk, hogy ellenfelünk a második félidőben egyértelműen jobban játszott. Csak a meccs elején tudtunk dominálni, de harminc perc jó játék ezen a szinten kevés. Csalódottak vagyunk, mert szerettük volna győzelemmel kezdeni a világbajnokságot" - mondta a jobbátlövő.

Hozzátette, minden bizonnyal ilyen jellegű meccsek várnak rájuk a csoportkör folytatásában is. Balogh elismerte, támadásban és védekezésben is rengeteget hibáztak, nem volt folyamatos a játékuk, nem voltak kellően türelmesek.

"Erőlködtünk az egész mérkőzésen, és inkább csak találtuk a góljainkat, ahelyett, hogy kidolgozott ziccerek végén szereztük volna őket" - szögezte le.

Ilyés Ferenc csapatkapitány felidézte, hogy jól kezdték a meccset, de a szünet után az argentinok magabiztosabbá váltak.

"Tudtuk, hogy kemény meccs vár ránk, az utolsó tíz perc alapján örülnünk kell a döntetlennek. A végén sikerült egyenlítenünk, és a győzelemhez is volt labdánk, de nem szabad sokáig emésztenünk magunkat a döntetlen miatt, mennünk kell tovább" - fogalmazott a Tatabánya védőspecialistája.

A magyar válogatott szövetségi kapitányai közül Vladan Matics elmondta, nagyon nehéz, szoros meccsen vannak túl, de számítottak rá, hogy az argentinok nagyon gyors kézilabdát játszanak.

"Nem mondanám, hogy rosszul kézilabdáztunk, de kevés gólt dobtunk, és az elhibázott támadásainkat gyors ellenakciókkal rendre kihasználta ellenfelünk" - vélekedett az edző.

Kapitánytársa, Csoknyai István kifejtette, hogy a védekezés és a támadás közötti hármas cseréből adódóan nem tudtak könnyű gólokat lőni, mindig csak felállt fal ellen küszködtek.

"Volt, amikor könnyedén átjátszottuk őket, volt, amikor sok technikai hibával fejeztük be a támadásainkat. Azt gondolom, támadásban voltak szép játékaink, de összességében nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna" - ismerte el.

A magyar válogatott a koppenhágai D csoportban vasárnap Angolával, hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három lép tovább.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:32
Címkék: Bodó Richárd, Balogh Zsolt, Ilyés Ferenc, MOL-Pick Szeged, Vladan Matics, Csoknyai István,
Férfi kézilabda-vb - Néggyel több európai csapat szerepelhet
A nemzetközi szövetség (IHF) - amely október közepén döntött a létszámemelésről - hétfőn a honlapján hozta nyilvánosságra a mezőny kontinensek szerinti eloszlását.

Európát az eddigi kilenc helyett tizenhárom csapat képviseli, Afrikát pedig három helyett hat. Az ázsiai válogatottak száma - négy válogatott - nem változik, Közép- és Dél-Amerika szintén négy, Észak-Amerika és a Karibi térség pedig egy helyet kap. Óceánia csak akkor indíthat csapatot, ha legjobbja az első öt közé jut az Ázsia-bajnokságon. Ha ez nem sikerül, akkor az IHF egy helyett két szabadkártyát oszt ki.

A 2021-es világbajnokság automatikus résztvevője a címvédő Dánia és a házigazda Egyiptom.

A létszámemelés a férfi és a női tornákat is érinti a felnőtt, a junior és az ifjúsági korosztályban. A következő női világbajnokságot - decemberben Japánban - még 24 csapattal rendezik meg.

Jövő januárban lesz az első olyan férfi Európa-bajnokság, amelyen már nem 16, hanem 24 válogatott szerepel.
velemenyezd, 2019. március 12. kedd, 10:07
Női kézilabda vb-selejtező - Grazban és Zalaegerszegen lesznek a mérkőzések
Az európai szövetség keddi tájékoztatása szerint az első meccset Grazban játsszák június 2-án, vasárnap 18 órától, a visszavágót pedig három nappal később, szerdán 18 órától rendezik a zalai megyeszékhelyen. A párharc győztese kijut a november 30. és december 15. között zajló kumamotói olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. A japán torna aranyérmese kvótát szerez a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő áprilisi selejtezőtornákon.

A magyar női válogatott korábban két alkalommal játszott Grazban: 1997. június 5-én kettő, másnap pedig egy góllal győzte le a házigazda osztrákokat barátságos meccsen. Zalaegerszegen is pozitív a nemzeti csapat mérlege felkészülési mérkőzéseken: bár 1994 augusztusában egy találattal kikapott a horvátoktól, később három győzelem következett, 2001 áprilisában az oroszok, majd 2001 novemberében és 2004 novemberében a szlovénok ellen.

Idei első edzőmérkőzését március 24-én, vasárnap 15.15-től játssza a magyar válogatott, amelynek
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 17:46
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat, vasárnap
Euroliga, Olimpiakosz-CSZKA Moszkva

Spíler2 TV20.45: Labdarúgás, La Liga, Rayo Vallecano-Girona

március 2., szombat:

--------------------

M4 Sport10.45: Atlétika, fedettpályás Eb, Glasgow14.45: Vízilabda, női ob I, Dunaújváros-BVSC16.45: Labdarúgás, OTP Bank Liga, Újpest-MTK Budapest19.15: Labdarúgás, OTP Bank Liga, Ferencváros-DVTK

Duna World16.45: Kosárlabda, női Magyar Kupa, Győr, döntő19.00: Atlétika, fedettpályás Eb, Glasgow

Sport 113.30: Darts, UK Open, Minehead17.00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, Kielce-Veszprém19.15: Kézilabda, női Bajnokok Ligája, középdöntő, Győr-FTC21.30: Labdarúgás, portugál bajnokság, Porto-Benfica

Sport 2 1.00 és 5.00: Tenisz, ATP-torna, Acapulco15.30: Labdarúgás, Bundesliga, Frankfurt-Hoffenheim18.30: Labdarúgás, Bundesliga, Mönchengladbach-Bayern München20.30: Darts, UK Open, Minehead

Eurosport 1 8.15: Alpesi sí, vk, Szocsi, női lesiklás10.30 és 14.15: Északisí-vb, Seefeld, északi összetett, csapat, normálsánc és 4x5
velemenyezd, 2019. március 01. péntek, 08:00
Csoknyai és Matics folytatja munkáját a férfi kézilabda-válogatott élén
Az MKSZ tájékoztatása szerint az elnökség értékelte a januári, férfi világbajnokságot, valamint a magyar válogatott szereplését, és meghallgatta a két szakember beszámolóját. Utóbbit a testület elfogadta, indoklása szerint "az kellően reális volt, nem hallgatta el a hibákat, a válogatott kapcsán felmerült kihívásokat és a pozitívumokat sem".

Az elnökség ezt követően - egyhangú döntéssel - június 30-ig megbízta Csoknyait és Maticsot a szövetségi kapitányi teendők további ellátásával.

A magyar válogatott ebben az időszakban az Európa-bajnokság selejtezősorozatában négy mérkőzésen szerepel. Az eddigi két fordulót követően két győzelemmel áll - Szlovákiát itthon, Olaszországot idegenben győzte le -, áprilisban a hozzá hasonlóan hibátlan oroszokkal találkozik kétszer, majd június közepén kerül sor a szlovákok és az olaszok elleni újabb mérkőzésekre. A kontinensbajnokságra az első és a második helyezett jut ki.

A magyar együttes tizedik lett a 24 csapatos, dán, német közös rendezésű vb-n. Ezzel
velemenyezd, 2019. február 12. kedd, 14:12
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
ATP-torna, Rotterdam

Eurosport 111.00 és 19.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff15.45: Alpesi sí, vb, csapatverseny, Are

Eurosport 213.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff

Digisport 112.00: Tenisz, WTA-torna, Doha18.45: Labdarúgás, Európa-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés, Fenerbahce-Zenit

Digisport 218.25: Tenisz, WTA-torna, Doha

Spíler2 TV20.15: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, AS Roma-FC Porto

február 13., szerda:

M4 Sport18.00: Kézilabda, női Magyar Kupa, negyeddöntő, Vác-Ferencváros21.00: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Ajax-Real Madrid

Sport 119.00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, Flensburg-Celje

Sport 211.00, 13.00, 15.00, 19.30 és 21.30: Tenisz, ATP-torna, Rotterdam

Eurosport 111.00, 13.45 és 19.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff

Digisport 117.45: Kosárlabda, női Európa Kupa, Szekszárd-Girona19.50: Tenisz, WTA-torna, Doha

Digisport 213.30: Tenisz, WTA-torna,
velemenyezd, 2019. február 12. kedd, 08:01
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat és vasárnap
február 8., péntek:

-------------------

M4 Sport18.00: Kosárlabda, férfi NB I, Falco-DEAC

Sport 118.45: Kézilabda, férfi EHF Kupa, csoportkör, Grundfos Tatabánya-Nexe Nasice21.30: Labdarúgás, portugál bajnokság, Moreirense-FC Porto

Sport 220.30: Labdarúgás, német bajnokság, Mainz-Leverkusen

Eurosport 110.45 és 16.00: Alpesi sí, vb, női kombináció, Are12.30: Alpesi sí, vb, férfi lesiklóedzés, Are14.30: Kerékpár, Valenciai körverseny, 3. szakasz17.45: Síugrás, vk, selejtező, Lahti19.55: Sznúker, World Grand Prix, negyeddöntő, Cheltenham

Eurosport 2 9.00: Kerékpár, 6 napos verseny, 2. nap, Melbourne13.55: Sznúker, World Grand Prix, negyeddöntő, Cheltenham

Digisport 117.55: Kosárlabda, férfi Euroliga, CSZKA Moszkva-Real Madrid20.25: Labdarúgás, olasz bajnokság, Chievo-AS Roma

Digisport 220.40: Labdarúgás, francia bajnokság, Dijon-Marseille

Digisport 318.25: Labdarúgás, török bajnokság, Kayserispor-Fenerbahce20.40: Kosárlabda, férfi Euroliga, Olimpia
velemenyezd, 2019. február 08. péntek, 08:00
Férfi kézilabda-vb - Dánia fölényes sikerét hozta a döntő
A két csapat a csoportkörben is találkozott egymással, akkor az olimpiai bajnok dánok 30-26-ra nyertek. A norvégok a két évvel ezelőtti után a második, a dánok pedig a negyedik vb-döntőjüket játszották, de nyernie korábban egyik csapatnak sem sikerült.

Eredmény, döntő:Dánia-Norvégia 31-22 (18-11)---------------------------a legeredményesebb játékosok: M. Hansen 7, M. Toft Hansen 5, illetve Jöndal 9, Sagosen, Johannessen 3-3

A fináléban 3-2-nél vezettek utoljára a norvégok, onnan a házigazdák Mikkel Hansen irányításával 7-2-es sorozatot produkáltak. A dánok extázisban játszottak, és egyben rendkívül taktikusan is, hiszen alaposan felkészültek az ellenfél legjobbja, Sander Sagosen semlegesítésére, és már a szünet előtt eldöntötték a meccset.

Niklas Landin a második felvonásban is bravúrosan védett, erre alapozva csapata a 47. percben már tíz góllal vezetett, és a hajrában sem történt változás a játék képében, így a dánok váratlanul nagy fölénnyel nyertek.

Érdekesség, hogy a
velemenyezd, 2019. január 27. vasárnap, 19:14
Férfi kézilabda-vb - Franciaország nyerte a bronzérmet
Eredmény:

a 3. helyért:Franciaország-Németország 26-25 (9-13)

Még tíz perc sem telt el, amikor a franciák sérülés miatt elveszítették kezdőkapusukat, Cyril Dumoulint. A németek magukhoz ragadták a vezetést, és bár ellenfelüknek sikerült egyenlítenie, az első félidőt egy 4-0-s sorozattal zárták, így a szünetben a korábbinál is nagyobb különbséggel vezettek.

A hatszoros világbajnok franciák a második felvonás elején hat és fél perc alatt ismét egyenlítettek, majd két góllal vezettek is, ám ezután a német csapat zárkózott vissza.

A két együttes a csoportkörben 25-25-ös döntetlent játszott egymással, és ez volt az állás az utolsó másodpercben is, ám ekkor egy gyors ellenakció végén Nikola Karabatic gólja zárta le a rendkívül szoros és izgalmas hajrát, illetve a bronzmérkőzést. Pár pillanattal korábban még a németek támadhattak a győzelemért, de eladták a labdát.

A Telekom Veszprém francia balszélsője, Kentin Mahé nyolc lövésből hét gólt szerzett, így őt választották a mezőny
velemenyezd, 2019. január 27. vasárnap, 16:25
2017. január 29. vasárnap, 20:20