2019. december 07. szombat | 49. hét | 341. nap | 20:37 | Ambrus
Jégkorong Kontinentális Kupa - FTC-siker a Nottingham ellen
A Ferencváros - amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra - már pénteken is jól játszott, de akkor 3-1-re kikapott a házigazda dán SönderjyskE együttesétől. Most viszont sikerült értékesíteni a helyzeteket, így maradt esélye a négyes döntőbe jutásra.

Az Erste Ligában címvédő Ferencváros vasárnap a francia Amiens Gothiques gárdája ellen zárja a tornát.

A második számú európai kupasorozat harmadik körében az első kettő között kell végezni az E, illetve az F csoportban a továbbjutáshoz. A négyes döntőt január 10-12. között rendezik, a házigazda valamelyik résztvevő lesz.

Kontinentális Kupa, 3. kör, E csoport, Vojens:

2. forduló, szombat:FTC-Telekom - Nottingham Panthers (brit) 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)------------------------------------------------------------gó l: Nagy G. 2, Roczanov

később: SönderjyskE Vojens (dán)-Amiens Gothiques (francia) 19.30

pénteken játszották:

1. forduló: SönderjyskE Vojens (dán) - FTC-Telekom 3-1 Nottingham Panthers (brit)-Amiens Gothiques (francia) 4-2

A további program:

3. forduló, vasárnap:

---------------------FTC-Telekom - Amiens Gothiques (francia) 15.00 Nottingham Panthers (brit)-SönderjyskE Vojens (dán) 18.30

velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 18:21
Címkék: Jégkorong Kontinentális Kupa, Erste Ligában, Amiens Gothiques, Kontinentális Kupa, Nottingham Panthers, Nagy,
Jégkorong Kontinentális Kupa - Kikapott, így nem jutott tovább a Ferencváros
A zöld-fehér csapat - amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra - pénteken 3-1-re kikapott a házigazda dán SönderjyskE együttesétől, szombaton pedig 3-2-re nyert a brit Nottingham Panthers ellen.

Vasárnap azzal a tudattal léptek pályára a ferencvárosiak, hogy győzelemmel nagy lépést tesznek a továbblépés felé, amelyre - a másik találkozó számukra kedvező eredménye esetén - még pontszerzéssel is lett volna esélyük.

A gól nélküli első harmad után azonban a nagy nyomást kifejtő, eddig pont nélküli francia csapat a második húsz percben kétszer is betalált, majd a záró felvonásban biztossá tette sikerét, a magyar együttesnek Farkas Simon góljával csak szépítenie sikerült.

3. forduló:Amiens
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 17:32
Jégkorong Kontinentális Kupa - Vereséggel kezdett a Ferencváros
a 28. percben visszavették a vezetést, majd három másodperccel a vége előtt üres kapus góllal beállították a végeredményt.

Az Erste Ligában címvédő Ferencváros szombaton a brit Nottingham Panthers, vasárnap a francia Amiens Gothiques gárdájával találkozik.

1. forduló, péntek: SönderjyskE Vojens (dán) - FTC-Telekom 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)----------------------------------------------------------az FTC gólszerzője: Switzer (21.)

a csoport másik mérkőzésén:Nottingham Panthers (brit)-Amiens Gothiques (francia) 4-2 (1-1, 2-0, 1-1)

2. forduló, szombat:

-------------------Nottingham Panthers (brit) - FTC-Telekom 16.00 SönderjyskE Vojens (dán)-Amiens Gothiques (francia) 19.30

3. forduló,
velemenyezd, 2019. november 15. péntek, 21:52
Jégkorong Kontinentális Kupa - Továbbjutott az FTC
Eredmények:

Kontinentális Kupa, 2. kör, 3. forduló, D csoport:FTC-Telekom - Ritten Sport (olasz) 3-1 (2-1, 0-0, 1-0) Olimpija Ljubljana (szlovén)-Txuri Urdin (spanyol) 6-1 (0-0, 3-0, 3-1)

A végeredmény: 1. FTC 9 pont, 2. Ritten Sport 5, 3. Ljubljana 4, 4. Txuri Urdin
0

Az Erste Liga-győztes, egyben magyar bajnok Ferencváros - amely 19 év után tért vissza a nemzetközi porondra - pénteken 6-0-ra verte a Txuri Urdin San Sebastiánt, szombaton pedig 3-2-re az Olimpija Ljubljanát, így a zárónapon az elsőségért lépett jégre a hazai együttes ellen, amely egy ponttal kevesebbel várta az összecsapást. A Ferencvárosból az első harmadban Brett Switzer és Lauri Karmeniemi, a harmadikban pedig Németh Attila szerzett gólt.

Harmadik győzelmével csoportelsőként az FTC jutott tovább a második számú európai kupasorozat harmadik körébe, ahol november 15-től 17-ig a dániai Vojensben a brit Nottingham Panthers és a francia Amiens Gothiques, illetve a vendéglátó Sönderjyske Vojens csapatával
velemenyezd, 2019. október 20. vasárnap, 20:33
Jégkorong Kontinentális Kupa - Második meccsét is nyerte a Ferencváros
A Ferencváros pénteken 19 év után a spanyol Txuri Urdin San Sebastian 6-0-s kiütésével tért vissza a nemzetközi porondra, ezúttal pedig ljubljanai vezetés után előbb Pavuk Attila egyenlített, majd Lauri Karmeniemi révén már a magyar csapat vezetett. A szlovén csapat még az első játékrészben egyenlített, a második húsz percben aztán Rasmus Kulmala újra előnyhöz juttatta a Ferencvárost, amely meg is tartotta az eredményt.

Az Erste Liga-győztes, egyben magyar bajnok zöld-fehérek a második fordulóban a D csoportban szerepelnek, amelynek küzdelmeit vasárnap a házigazda Ritten Sport ellen zárják, mindkét fél a csoportelsőségért fog jégre lépni.

A csoport első helyezettje kerül a második számú európai kupasorozat harmadik körébe, ahol november 15-től 17-ig a dániai Vojensben a brit Nottingham Panthers és a francia Amiens Gothiques, illetve a vendéglátó SonderjyskE Vojens vár a továbbjutóra.

2. kör, D csoport, Ritten-Renon, 2. forduló:FTC-Telekom - Olimpija Ljubljana (szlovén) 3-2 (2-2, 1-0,
velemenyezd, 2019. október 19. szombat, 18:22
Jégkorong Kontinentális Kupa - Sima sikerrel startolt a Ferencváros
A Ferencváros a kanadai Myles Fitzgerald találatával alig két és fél perc elteltével szerzett vezetést, Hajós Roland duplájával pedig az első húsz perc végére már háromgólos előnyben volt. A második játékrészben Tóth Adrián és a csapatkapitány Nagy Gergő is hozzátett egyet-egyet a különbséghez, a záró felvonásban a kanadai Brett Switzer állította be a végeredményt.

Az Erste Liga-győztes, egyben magyar bajnok zöld-fehérek a D csoportban szerepelnek a második fordulóban, szombaton a szlovén Olimpija Ljubljanával, vasárnap a házigazda Ritten Sporttal találkoznak az olaszországi Renonban.

Kontinentális Kupa, 2. kör, D csoport, Ritten-Renon, 1. forduló:FTC-Telekom - Txuri Urdin San Sebastian (spanyol) 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)

később:Olimpija
velemenyezd, 2019. október 18. péntek, 18:31
Jégkorong Visegrád Kupa - Egygólos előnyt szerzett a Ferencváros
A zöld-fehérek villámrajtot vettek, hét másodperc után előnybe kerültek a finn Rasmus Kulmala találatával, és bár a cseh másodosztályú rivális az 53. percben egyenlített, két perccel később Tóth Adrián eldöntötte a mérkőzést.

A visszavágót október 29-én rendezik Csehországban, előtte ezen a héten péntektől vasárnapig a Kontinentális Kupa küzdelmeiben lesz érdekelt az Erste Liga-győztes Ferencváros.

A sorozatban érdekelt másik magyar együttes, az Újpest múlt héten hazai pályán 9-2-re kikapott a lengyel Jastrzebie csapatától, így reális továbbjutási esély nélkül várja a keddi visszavágót.

A kétmérkőzéses párharcokban a gólkülönbség dönt, amennyiben a második találkozó rendes játékideje után sem születik döntés, ötperces ráadás következik.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):

Visegrád Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:FTC-Telekom - HC RT Torax Poruba (cseh) 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)
velemenyezd, 2019. október 14. hétfő, 20:22
Jégkorong Erste Liga - A Ferencváros U20-as világbajnokot igazolt Miskolcról
A fővárosi klub honlapjának szerdai beszámolója szerint Fodor Szabolcs vezetőedző tervei szerint együtt tartja a története első Erste Liga címét-szerző csapat gerincét adó játékosokat. Az új igazolásra azért volt szükség, mert az elmúlt idény házi pontkirálya, a 34 éves kanadai Braden Walls bejelentette visszavonulását.

Pótlására a 25. születésnapját pénteken ünneplő Kulmala érkezik, aki tavaly 57 meccsen 42 pontot termelt a szlovák élvonalban. A finn csatár 2014-ben tagja volt az U20-as vb-n aranyérmes finn válogatottnak.

"Minden vágyam a pályafutásom során először ligát nyerni egy csapattal, és ezért mindent meg fogok tenni a jégen és azon kívül egyaránt. Amellett sem szabad szó nélkül elmenni, hogy ott leszünk az európai porondon is, hiszen indulunk a Kontinentális Kupában, szóval izgalmas szezon lesz, amit már tényleg nagyon várok" - mondta első ferencvárosi nyilatkozatában Rasmus Kulmala, akinek az érkezésével megvan az FTC-Telekom hat légiósa a 2019/20-as szezonra készülő keretben, és
velemenyezd, 2019. június 19. szerda, 19:30