2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 04:52 | Ilona
Győrbe igazolt Kopasz Bálint olimpikon kajakozó
A győri klub honlapjának szerdai beszámolója szerint a 21 éves sportoló szerződése 2020-ig szól.

"A Győrbe igazolásom előrelépés a pályafutásomban. Pozitív a véleményem az ott folyó munkáról, a versenyzőkről, az edzőkről, és a klub méltóképpen képviselheti az érdekeimet" - fogalmazott az átigazolás kapcsán az Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes, világbajnoki negyedik, U23-as világbajnok Kopasz Bálint.

A kajakozót - aki ott volt Rio de Janeiró-i olimpián - továbbra is edző édesanyja, Demeter Irén készíti fel.

velemenyezd, 2019. április 17. szerda, 21:43
Címkék: Kopasz Bálint, Demeter Irén, győri klub, klub méltóképpen, átigazolás kapcsán, pályafutásomban,
Kajak-kenu ob - Kopasz, Bodonyi és a kenunégyes duplázott
Kopasz a hosszabb távon aratott magabiztos siker után ezúttal nagyot csatázott Noé Bálinttal, de ismét ő haladt át elsőként a célvonalon. Bodonyi - aki akárcsak pénteken, egy kilométeren, most is megvédte címét - simán győzött Kiss Tamás és Hajdu Jonatán előtt, és a Korisánszky Dávid, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás összeállítású kenus kvartett újabb sikeréhez sem férhetett kétség.

Férfi K-2-ben a 2011-es szegedi világbajnokság aranyérmes duója, Tóth Dávid és Kulifai Tamás diadalmaskodott, míg K-4-ben az augusztusi, olimpiai kvalifikációs vb-re készülő Nádas Bence, Birkás Balázs, Kuli István és Tótka Sándor alkotta hajó nyert.

A nőknél kenuban Balla Virág megvédte országos bajnoki címét egyesben és a papírformának megfelelően párosban is ő nyert győri klubtársával, Devecseriné Takács Kincsővel. Kajakban a legjobbak távollétében Hagymási Réka nyerte az egyest, míg párosban a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina és győri csapattársa, Kovács Petra lett az első.

A
velemenyezd, 2019. július 27. szombat, 18:42
Kajak-kenu ob - Három címvédés 1000 méteren
Az augusztus 21. és 25. között Szegeden sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságra készülő Kopasz a papírformának megfelelően magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt, több mint három másodperces előnnyel ért a célba. Bodonyi ugyancsak simán nyert.

A férfi kajakosoknál Erdőssy Csaba két aranyérmet is begyűjtött, párosban Bogár Gáborral, négyesben pedig a vb-hajó tagjaként, azaz Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Kós Benedek társaként. Férfi kenuban két versenyző is duplázott, miután párosban a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó győzött, négyesben pedig ők ketten Sáfrán Mátyással és Bakó Tamással kiegészülve megismételték tavalyi sikerüket.

A női kajakozóknál a vb-re készülő legjobbak távollétében a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina nyerte az egyest, párosban és négyesben pedig egyaránt a KSI többnyire fiatal versenyzőkből álló egységei szerezték meg az első helyet.

Szombaton az 500-as, vasárnap pedig a 200-as és 5000-es döntőket rendezik az ob-n.
velemenyezd, 2019. július 26. péntek, 19:02
Kajak-kenu-vb - Megvan a magyar keret, Kozák két számban indul
rajthoz, akikben bízik a kapitány.

"Az Európa Játékokon és a versenyeken való hozzáállásuk alapján abszolút megérdemlik, hogy ott legyenek a vb-n. A második válogató előtt állt össze a párosuk, és meggyőződésem, hogy van bennük potenciál" - tette hozzá.

A világbajnokságot augusztus 21. és 25. között rendezik meg a Maty-éren.

A szegedi vb-n induló magyar válogatott:

----------------------------------------

férfiak:K-1 200 m: Csizmadia Kolos AttilaK-1 500 m: Dombvári BenceK-1 1000 m: Kopasz BálintK-1 5000 m: Noé BálintK-2 200 m: Balaska Márk, Apagyi LeventeK-2 500 m: Noé Zsombor, Bogár GáborK-2 1000 m: Kammerer Zoltán, Gál Péter IstvánK-4 500 m: Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli IstvánK-4 1000 m: Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós BenedekC-1 200 m: Hajdu JonatánC-1 500 m: Bodonyi AndrásC-1 1000 m: Kiss TamásC-1 5000 m: Adolf BalázsC-2 200 m: Korisánszky Dávid, Mike RóbertC-2 500 m: Hajdu Jonatán, Fekete ÁdámC-2 1000 m: Kiss Balázs, Dóri Bence BalázsC-4 500 m:

maroka, 2019. június 26. szerda, 10:31
Kajak-kenu válogató - Kozák 200-on is verhetetlen, Kopasz 500-on is újra győzött
A viadal szerdai második napján összesen hét számban rendeztek döntőt, ezek közül két számban - férfi K-2 és női C-1 200 méteren - más egység győzött, mint az első fordulóban.

A nőknél 500 méteres duplázása után 200 méteren sem talált legyőzőre az UTE ötszörös olimpiai bajnoka, Kozák Danuta, míg a férfiaknál Kopasz az 1000 méter keddi megnyerése után szerdán 500-on is sikerrel járt.

Ugyancsak második válogatóversenyén győzött K-1 200 méteren a szegediek sprintere, Birkás Balázs, és az 500 méteres táv mellett 200-on is készülhet a világbajnokságra a kenus Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső páros. A női kajak kettesek 200 méteres számában Lucz Anna és Kiss Blanka ismét gyorsabb volt mint Hagymási Réka és Medveczky Erika, így ők is másodszor ünnepelhettek.

Két számban, férfi K-2 200 méteren, valamint a női kenusok 200 méteres versenyében új győztest avattak: előbbiben ezúttal Apagyi Levente és Csizmadia Kolos Attila diadalmaskodott a Balaska Márk, Dudás Miklós duót megelőzve, míg
velemenyezd, 2019. június 19. szerda, 19:32
Kajak-kenu válogató - Kozák 200-on is nyert, Birkás duplázott
K-2 200-on, míg a kenusoknál érvényesült a papírforma: a legrövidebb táv egyes küzdelmeit Lakatos Zsanett, páros döntőjét pedig a győriek duója, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső nyerte meg.

A férfiaknál Birkás egyesben a csütörtöki 400 méteres versenyben leggyorsabb Tótka Sándort utasította maga mögé, párosban pedig világbajnok társával, Balaska Márkkal diadalmaskodott.

Ami a nap két 1000 méteres fináléját illeti, nem történt meglepetés. Kajak egyesben az itthon évek óta egyeduralkodó Kopasz Bálint győzött úgy, hogy már a második helyezettre is közel öt másodpercet "vert", kenu kettesben pedig - csakúgy, mint a két héttel ezelőtti rangsorolón - Kiss Balázsé és Dóri Bence Balázsé lett az első hely.

A szolnoki viadal vasárnapig tart, szombaton három, míg a zárónapon kilenc döntőre kerül sor.