2019. április 20. szombat | 16. hét | 110. nap | 08:33 | Tivadar
Női kézilabda BL - Öt csapat helye már biztos a negyeddöntőben
A középdöntő felénél, a hétvégi harmadik forduló után az 1. csoportból a francia Metz HB, a montenegrói Buducnost Podgorica, valamint a korábbi győri sikeredző, Ambros Martín orosz csapata, a Rosztov-Don mondhatja magát továbbjutónak.

A 2. csoportból a - mezőnyben egyedüliként veretlen - Győr, és a román CSM Bucuresti már biztosan ott lesz a legjobb nyolc között, a Ferencváros pedig a hátralévő három fordulóban biztosíthatja helyét az egyenes kieséses szakaszban.

A győriek legközelebb február 23-án, a román CSM Bucuresti otthonában lépnek pályára a BL középdöntőjében, ugyanazon a napon a Ferencváros a német Thüringer HC csapatát fogadja Érden.

A csoportok állása a középdöntőben:

1. csoport:

---------1. Metz HB (francia) 11 pont (201-162), 2. Rosztov-Don (orosz) 11 (195-176), 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 10, 4. Köbenhavn Handbold (dán) 4 (181-202), 5. Odense Handbold (dán) 4 (173-195), 6. Brest Bretagne (francia) 2

2. csoport:

----------1. Győri Audi ETO KC 13 pont, 2. CSM Bucuresti (román) 10, 3. Vipers Kristiansand (norvég) 8, 4. FTC-Rail Cargo Hungaria 7, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 3, 6. Thüringer HC (német) 1

velemenyezd, 2019. február 10. vasárnap, 21:32
Címkék: Metz HB, Buducnost Podgorica, Ambros Martín, Thüringer HC, Köbenhavn Handbold, Odense Handbold,
Női vízilabda Euroliga - Sabadell-Olympiakosz döntő lesz
Az első számú európai kupasorozat spanyolországi négyes döntőjének pénteki elődöntőjében a Sabadell három góllal nyert a negyeddöntőben az UVSE-t búcsúztató olasz Plebiscito Padova ellen.

Az Olympiakosz a szintén görög NC Vuliagmeni felett diadalmaskodott

A két finalista 2015-ben is egymással játszotta a döntőt, akkor a görögök 10-9-re nyertek.

Eredmények, elődöntő:Olympiakosz (görög)-NC Vuliagmeni (görög) 8-7Sabadell (spanyol)-Plebiscito Padova (olasz) 8-5

A szombati program:

A 3. helyért: Plebiscito Padova-NC Vuliagmeni 11.30

döntő:Sabadell-Olympiakosz 13.15
velemenyezd, 2019. április 19. péntek, 15:41
Férfi kard csapat vk - Magyar ezüst Budapesten
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású hazai együttes a 32-es tábla első fordulójában még nem vívott, a 16 között pedig magabiztosan lépett túl a kanadaiakon.

A következő feladat már sokkal nehezebbnek ígérkezett és az is lett. A negyeddöntőben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a hetedik pár után viszont az oroszok kedvező helyzetben érezhették magukat, mert addigra öttusnyi előnyt alakítottak ki. Szatmári azonban ezután 9-5-re verte Venjamin Resetnyikovot, Szilágyi pedig 6-1-re Kamil Ibragimovot.

Az elődöntő még szorosabban alakult. Eleinte a magyaroknál volt az előny, azután az olaszoknál, akik a hetedik párt követően két tussal vezettek. Szatmári ebből egyet dolgozott le 6-5-tel Enrico Berrével szemben, majd Szilágyi 6-3-ra verte Luca Curatolit.

Az aranyéremért a magyarok az elmúlt két évben világbajnok dél-koreaiakkal vívtak. Az ázsiaiak a negyedik pártól kezdve vezettek, és egy darabig magabiztosan őrizték előnyüket, mert a magyarok
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 16:22
Vívó-vk - Rédli bronzérmes Buenos Airesben
Az egyéniben 2014-ben Európa-bajnok, 2017-ben vb-harmadik magyar - a hazai szövetség beszámolója szerint - a főtáblán 10-8-ra verte az orosz Alan Fardzsinovot, 15-8-ra a brit Elliott Grovert, 15-11-re a spanyol Yulen Pereirát, majd a negyeddöntőben 13-10-re a világranglistán második ukrán Bogdan Nyikisint. A döntőért vívott asszóban 15-5-re kikapott a vk-t később megnyerő orosz Szergej Bidától, ezzel harmadikként végzett a 216 fős mezőnyben. Két héttel azután remekelt ismét, hogy a budapesti WestEnd Grand Prix-n a negyeddöntőben egy tussal kapott ki a későbbi győztes japán Minobe Kazujaszutól, ezzel nyolcadik lett.

Vasárnap csapatversenyt rendeznek az argentin fővárosban.
velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 07:05
Férfi kosárlabda EK - Harminchárom pontos fehérvári hátrány a negyeddöntőben
Eredmény a nemzetközi szövetség honlapja alapján:

negyeddöntő, 1. mérkőzés:Unet Holon (izraeli)-Alba Fehérvár 96-63 (18-23, 30-16, 20-13, 28-11)------------------------------------------------------------ -a magyar csapat legjobb dobói: Lóránt 22, Freeman 15, Zeno 11

A Holon remek formáját jelzi, hogy 22 forduló után csak rosszabb pontkülönbségével szorul a második helyre az izraeli bajnokságban a Makkabi Tel Aviv mögött. A februári Magyar Kupa-küzdelmekről lemaradt Alba ugyanakkor csak 10. az NB I tabelláján.

Jesus Ramirez együttese 8-7 után, főként Lóránt Péternek köszönhetően már 9 ponttal is vezetett a nyitónegyedben, aztán a beleerősítő házigazdák 9-0-lal kezdték a második játékrészt, és fordítottak. Az Alba bő öt perc alatt csak 2 pontot hozott össze, miközben 18-at kapott, a nagyszünetben 48-39 volt az állás.

Térfélcsere után kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, majd az izraeliek fokozatosan növelték a különbséget, s a 30. percben 68-52 állt a nagyórán. A hajrában teljesen
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 19:52
Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban egyenlített a Salzburg a negyeddöntőben
Szerdán saját közönsége előtt 1-0-ra nyert a fehérvári együttes.

A második mérkőzésen pénteken a Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg szerzett vezetést az első harmadban, a középső játékrészben két emberelőnyös góllal fordított a Volán. Két perccel a végső dudaszó előtt egyenlített a házigazda, amely hosszabbításban fórból a győzelmet is megszerezte.

Osztrák liga (EBEL), negyeddöntő, 2. mérkőzés:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0)-------------------------------------------------------------- -------a Fehérvár gólszerzői: Erdély (21.), Luttinen (24.)

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a harmadik összecsapásra vasárnap Székesfehérváron kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben - és először kezdett pályaelőnnyel -, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.
velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 22:12
Bajnokok Ligája - Angol rangadó és Barcelona-Manchester United a negyeddöntőben
A Nyonban rendezett pénteki sorsoláson így eldőlt, hogy a négyből egy angol csapat biztosan ott lesz a négy között. A Barcelona és a Manchester United közel tíz éve több emlékezetes csatát is vívott egymással a BL-ben: a 2008-as elődöntőben az angolok bizonyultak jobbnak, a katalánok az egy évvel későbbi fináléban 2-0-ra, míg a 2011-es döntőben 3-1-re verték a manchesterieket.

A címvédő Real Madridot kiejtő, négyszeres BL-győztes Ajax a nyolc között a kétszeres bajnok Juventusszal találkozik, a tavaly döntős, ötszörös bajnok Liverpool pedig az 1987-es és 2004-es első Portóval mérkőzik.

A sorsolás alapján mindkét manchesteri csapat hazai pályán játszhatná a visszavágót, ám az európai szövetség (UEFA) a helyi hatóságok kérésének eleget téve a United esetében felcserélte a pályaválasztói jogot, így Ole Gunnar Solskjaer együttese hazai pályán kezdi a negyeddöntőt. Az UEFA azzal indokolta döntését, hogy a Premier League legutóbbi, 2017-2018-as kiírásában a Manchester City előkelőbb helyen végzett
velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 13:11
Szlovák jégkorongliga - Szépített a MAC a negyeddöntőben
A 2-0-s sikerével zárult csütörtöki találkozót nem saját pályáján, a Tüskecsarnokban, hanem farmcsapata, a Vasas otthonában, a káposztásmegyeri jégcsarnokban rendezték.

A magyar együttest Rajna Miklós 49 védéssel segítette.

A következő összecsapást vasárnap Zólyomban rendezik.

Szlovák liga (Tipsport), negyeddöntő, 4. mérkőzés: MAC Újbuda-HKM Zvolen (szlovák) 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párarc állása: 3-1, a Zvolen javára.
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 20:42
Osztrák jégkorongliga - Győzelemmel kezdte a Salzburg elleni negyeddöntőt a Fehérvár
Az összecsapás egyetlen gólját a finn Tero Koskiranta ütötte a 16. percben.

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a második összecsapásra pénteken, Salzburgban kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

EBEL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:32