2019. augusztus 25. vasárnap | 34. hét | 237. nap | 18:11 | Lajos, Patrícia
Labdarúgó NB I - A Ferencváros legyőzte a Haladást
A Haladás két győztes bajnoki után kapott ki, míg a Ferencváros javított a Vidi FC-től szerdán elszenvedett hazai kupavereség után.

OTP Bank Liga, 25. forduló:Ferencváros-Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0)-------------------------------------------Groupama Aréna, 7 865 néző, v.: Karakó

gólszerzők: Lovrencsics (70.), Sigér (78.)

sárga lap: Leandro (56.), illetve Tamás (51.), Király (72. és 72.)

kiállítva: Király (72.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Botka, Heister (Leandro, 54.) - Haratin, Sigér - Varga R., Lanzafame (Szignyevics, 83.), Gorriarán - Barbosa (Tokmac, 70.)

Haladás:

-------Király - Schimmer, Saláta (Kolcak, 66.), Tamás, Németh Milán - Dausvili - Ivanov, Holdampf (Mászáros, 84.), Rui Pedro, Ofosu (Rózsa, 73.) - Bamgboye

Az első negyedórában a Ferencváros lépett fel támadóbban, de gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A 25. percben Bamgboye hagyta ki a mérkőzés első nagy lehetőségét, majd két percre rá Varga Roland bal alsó sarokba tartó büntetőjét védte ki Király Gábor. Az első félidő ráadásában Lanzafame ugyan gólt szerzett, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A fordulás után a Ferencváros egyre nagyobb mezőnyfölényben játszott, de hol Király akadályozta meg a hazai gólszerzést, hol a befejezésbe csúszott hiba.

A 70. percben Lovrencsics Gergő 20 méteres, megpattanó lövése végül utat talált a szombathelyiek hálójába, a gól után hevesen reklamáló Király pedig egymás után két sárga lapot kapott, így csapata emberhátrányba került.

A hajrában Sigér is gólt szerzett - a Haladás csak kapufáig jutott -, így a ferencvárosi együttes nyert, és pályaválasztóként immár 33 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban.

velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 19:11
Címkék: Labdarúgó NB, Vidi FC-től, Bank Liga, Ferencváros-Szombathelyi Haladás, Lovrencsics, Varga,
Labdarúgó NB I - ZTE-siker az újoncok találkozóján
OTP Bank Liga, 4. forduló:Kaposvári Rákóczi FC-Zalaegerszeg 0-4 (0-2)-------------------------------------------Kaposvár, v.: Karakó

gólszerzők: Radó (33., tizenegyesből), Barczi (34.), Devecseri (83.), Ikoba (89.)

sárga lap: Ádám (31.), Nagy R. (47.), Szakály (53.), illetve Devecseri (45.)

kiállítva: Nagy K. (17.)

Kaposvár:

--------Pogacsics - Nagy K., Hadaró (Nagy T., 41.), Hegedűs, Fodor - Jakimiv (Vachtler, 38.) - Nagy R., Szakály, Nagy J., Csiki (Bíró, 84.) - Ádám

ZTE FC:

---------Demjén - Bolla, Lesjak, Devecseri, Tamás - Mitrovic (Holodjuk, 75.), Kocsis, Bedi, Barczi (Hudák, 68.) - Radó, Bobál (Ikoba, 88.)

A két újonc csapat egyaránt pont nélkül várta a negyedik fordulót, igaz, a ZTE előzőleg csak két mérkőzést játszott. A vendégek nem nevezték a meccsre a nemrég szerződtetett, 26-szoros válogatott Stieber Zoltánt, aki júliusban távozott az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő DC Unitedtől, és 14 szezont töltött el légiósként.

A lendületesen
velemenyezd, 2019. augusztus 24. szombat, 20:14
Labdarúgó NB I - Pakson is százszázalékos maradt a Fehérvár
Az éllovas piros-kékek sikerükkel százszázalékosak maradtak az élvonalban.

OTP Bank Liga, 4. forduló:Paksi FC-MOL Fehérvár FC 0-2 (0-1)----------------------------------Paks, 2000 néző, v.: Csonka

gólszerzők: Futács (24.), Petrjak (61.)

sárga lap: Fejes (65.), Balogh B. (87.), illetve Futács (44.), Fiola (46.), Nego (53.), Hodzic (65.)

Paksi FC:

---------Holczer - Osváth, Lenzsér, Fejes, Szabó J. - Papp - Bartha, Könyves (Remili, 66.), Balogh B. - Böde, Hahn (Fejős, 81.)

MOL Fehérvár FC:

----------------Kovácsik - Nego, Fiola, Elek, Hangya - Nikolov, Hadzic - Milanov, Hodzic (Huszti, 78.), Petrjak (Kovács I., 67.) - Futács (Scepovic, 87.)

A mérkőzés elejétől jóval többet birtokolta a labdát az esélyesebb székesfehérvári csapat, amely 24 perc után gólra váltotta mezőnyfölényét. Hátrányban bátrabbá vált a hazai együttes, így Kovácsiknak is akadt dolga, ugyanakkor a megnyíló nagyobb területet jól használták ki a vendégek, akik növelhették volna előnyüket, de a
Labdarúgó NB I - Negyedik mérkőzését is elveszítette a Honvéd
OTP Bank Liga, 4. forduló:Budapest Honvéd-Debreceni VSC 2-3 (1-1)-----------------------------------------Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2441 néző, v.: Farkas Á.

gólszerzők: Lanzafame (44., 82.), illetve Trujic (9.), Haris (66.), Varga K. (77.)

sárga lap: Lanzafame (65.), Kukoc (86.), illetve Trujic (60.), Kusnyír (73.)

Honvéd:

-------Horváth A. - Batik, Kamber, Niba - Ikenne-King, Nagy G. (Cipf, 71.), Gazdag, Kesztyűs, Uzoma (Kukoc, 79.) - Moutari (Kulach, 75.), Lanzafame

Debrecen:

--------Nagy S. - Kusnyír (Kinyik, 81.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Tőzsér, Haris - Varga K. (Bényei, 92.), Szécsi, Trujic (Csősz, 71.) - Garba

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, amelyen már a kilencedik percben vezetéshez jutottak a vendégek: Szécsi remek keresztpasszát Trujic lőtte a hazai kapuba. A hátrányban lévő Honvéd válaszként azonnal átvette az irányítást, és előbb helyzetekig, majd a 44. percben egyenlítésig jutott: egy kontra végén a ziccerben lévő Moutari önzetlen passzát
velemenyezd, 2019. augusztus 24. szombat, 20:13
Labdarúgó NB I - Folytatta jó sorozatait a Mezőkövesd
A kövesdiek ezzel négy forduló után is százszázalékosak, ráadásul továbbra is jól megy nekik a DVTK ellen, amelyet az előző idényben kétszer legyőztek, egyszer pedig döntetlent játszottak vele.

A Diósgyőr győzelemmel kezdte a szezont, de azóta háromszor kikapott.

OTP Bank Liga, 4. forduló:Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 0-3 (0-0)---------------------------------------Diósgyőr, 4853 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Nagy D. (50.), Karnyicki (56.), Cseri (66.)

sárga lap: Ternován (24.), Ndzoumou (54.), illetve Vadnai (14.), Zvzivadze (72.)

Diósgyőr:

---------Danilovic - Sesztakov, Ndzoumou, Karan, Vági - Tóth Ba. (Tabakovic, 58.), Márkvárt - Ternován (Hasani, 51.), Tajti (Szabó B., 80.), Korbély - Prosser

Mezőkövesd:

----------Szappanos - Eperjesi, Neszterov, Katanec, Vadnai - Berecz, Karnyicki - Pekár (Molnár G., 81.), Cseri (Vajda, 72.), Nagy D. (Takács, 88.) - Zivzivadze

A mérkőzés elején a vendégek futballoztak fölényben, de így is a hazaiak előtt
velemenyezd, 2019. augusztus 24. szombat, 20:12
Labdarúgó NB I - Grozav duplájával nyert a Kisvárda
OTP Bank Liga, 4. forduló:Kisvárda Master Good-Újpest FC 2-0 (1-0)----------------------------------------Kisvárda, 2451 néző, v.: Erdős

gólszerző: Grozav (23., 75.)

sárga lap: Burekovic (36.)

Kisvárda Master Good:

---------------------Felipe - Melnyik, Ene, Berios, Protic - Karaszjuk, Lucas - Seco (Gosztonyi, 13.; Hej, 86.), Cukalasz, Kovácsréti (Tischler, 66.) - Grozav

Újpest:

-------Pajovic - Pauljevic (Bjarnason, 80.), Onovo, Ristevski, Burekovic - Sankovic, Nwobodo - Simon K. (Meszaros, 58.), Zsótér, Kovács L. (Rácz, 81.) - Balázs B.

Az első félidőben ugyan az Újpest birtokolta többet a labdát, de a lila-fehérek kapura szinte teljesen veszélytelenek voltak. Felipének, a hazaiak kiváló hálóőrének egyetlen kísérletet kellett csak hárítania. A biztonsági futballt bemutató hazaiak a sérülés miatt csereként pályára lépő Gosztonyi harcosságának köszönhetően kerültek előnybe, miután egy kiváló labdaszerzést követően készített elő Grozavnak.

A második félidő elején
Férfi kosárlabda NB I - Olajbányász néven folytatja a Szolnok
működtetéséhez az anyagi forrásaink állami segítséggel rendelkezésükre állnak, így minden feltétel adott ahhoz, hogy a marketing szempontból is oly fontos egyesületek továbbra is komoly értékei maradjanak városunknak" - jelentette ki

Szalay Ferenc, aki az elvárásokról, célkitűzésekről szólva elmondta, legalább olyan eredményes szereplést szeretnének, mint korábban.

"A kosárlabda esetében mindenképpen vissza akarunk térni a nemzetközi porondra, ahogyan a vízilabdázóktól is jó szereplést várunk. A labdarúgók visszatértek a másodosztályba, ezt is meg akarjuk őrizni. Egy dolgot elvárunk a csapatoktól: szolnoki tehetségeket kell beépíteniük az aktív rotációba. Ennek megfelelően fiatal játékosaink a B csoportos csapatunkban is fejlődhetnek" - fogalmazott.

A kupában címvédésre, a bajnokságban pedig érmes hely megszerzésére készül Dragan Aleksic, a kosarasok vezetőedzője is.

"A tavalyi csapatunkból olyan játékosok távoztak, mint a sérült Strahinja Milosevic, Vojvoda Dávid, tehát új kulcsembereket
velemenyezd, 2019. augusztus 23. péntek, 16:12
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat, vasárnap
4. szakasz

Digisport 113.00: Labdarúgás, angol bajnokság, Norwich City-Chelsea17.40: Labdarúgás, olasz bajnokság, Parma-Juventus20.25: Labdarúgás, olasz bajnokság, Fiorentina-Napoli

Digisport 219.55: Labdarúgás, francia bajnokság, Dijon-Girondins Bordeaux

Digisport 319.55: Labdarúgás, francia bajnokság, Amiens-Nantes

Spíler1 TV 8.45: Autósport, V8 Supercars bajnokság 9.55, 10.50 és 11.50: Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Brit Nagydíj, 3. szabadedzés, Moto3, MotoGP, Moto215.15: Labdarúgós, angol bajnokság, Manchester United-Crystal Palace17.55: Labdarúgós, angol bajnokság, Liverpool-Arsenal

Spíler2 TV13.35, 15.10 és 16.05: Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Brit Nagydíj, 1. időmérő, Moto3, MotoGP, Moto214.00, 15.35 és 16.30: Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Brit Nagydíj, 2. időmérő, Moto3, MotoGP, Moto216.55: Labdarúgás, spanyol bajnokság, Osasuna-Eibar18.55: Labdarúgás, spanyol bajnokság, Real Madrid-Real Valladolid20.55: Labdarúgás, spanyol bajnokság, Celta
velemenyezd, 2019. augusztus 23. péntek, 08:14
Labdarúgó NB I - Stieber Zoltán az újonc Zalaegerszeghez igazolt
A klub csütörtök reggeli sajtótájékoztatóján Végh Gábor többségi tulajdonos és Sallói István sportigazgató jelentette be a 26-szoros válogatott játékos megszerzését, aki a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságon is tagja volt a nemzeti csapatnak.

A 31 éves Stieber legutóbb az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő DC Unitedet erősítette, ahonnan július végén távozott, vagyis szabadon igazolható volt. A szélső négy évet töltött az Aston Villa utánpótlásában, majd nyolc esztendeig Németországban futballozott, volt a Koblenz, az Aachen, a Mainz, a Greuther Fürth, a Hamburger SV, az 1. FC Nürnberg és az 1. FC Kaiserslautern játékosa is.

A felnőtt mezőnyben az első magyar klubja a ZTE FC lett, élete első NB I-es mérkőzését szombaton az ugyancsak újonc Kaposvári Rákóczi FC otthonában játszhatja.
velemenyezd, 2019. augusztus 22. csütörtök, 18:46