2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 03:08 | Ilona
Férfi röplabda Európa-liga - Változások a keretben
A magyar együttes román szövetségi kapitánya, Bogdan Tanase egy hónappal ezelőtti előzetes névsorához képest a Pénzügyőr centere és a Kaposvár ütőjátékosa tagja az egyelőre 15 főt számláló keretnek.

Az eredeti elképzelésekhez képest ugyanakkor nem tart a csapattal a Franciaországban légióskodó Baróti Árpád, valamint a Magyarországon játszók közül Blázsovics Péter (Kazincbarcika), Csoma Krisztián (MAFC), valamint Krupánszki Olivér és Deák Márk (mindkettő Kecskemét).

Az együttes csütörtökön, Cipruson kezdi meg az El-felkészülést.

A válogatott a május 25-én induló sorozatban a bosnyák, a görög és az osztrák csapattal találkozik. A csoport első két helyezettje jut a június 29-30-i négyes döntőbe, amelynek győztese jövőre az arany divízióban szerepelhet.

A keret:Feladók: Keen Cameron Illés (Fino Kaposvár SE), Magyar Bálint (LV Sport Pénzügyőr SE)Centerek: Flachner Dániel (LV Sport Pénzügyőr SE), Gacs Dániel (Kecskeméti RC), Juhász Péter (Vegyész RC Kazincbarcika), Rása Alex (LV Sport Pénzügyőr SE) Szabó Alpár (Herrsching - német)Ütők: Dávid Csanád (Steaua Bucuresti - román), Gebhardt Norbert (Vegyész RC Kazincbarcika), Gergye Roland (Galatasaray - török), Horváth Kristóf (Fino Kaposvár SE), Kalmár Ákos (Fino Kaposvár SE), Pesti Marcell (Kecskeméti RC)Liberók: Bán Viktor (LV Sport Pénzügyőr), Bozóki Bence (Fino Kaposvár SE)

A férfiválogatott programja:május 25., 17.30: Magyarország - Bosznia-Hercegovina, Nyíregyházamájus 29., 18.30: Görögország-Magyarország, Lutrakijúnius 2., 20.00: Bosznia-Hercegovina - Magyarország, Kakanyjúnius 8., 17.30: Magyarország-Görögország, Kaposvárjúnius 12., 20.25: Ausztria-Magyarország, Grazjúnius 15., 17.30: Magyarország-Ausztria, Nemzeti Közszolgálati Egyetem

velemenyezd, 2019. május 06. hétfő, 11:02
Címkék: Bogdan Tanase, Baróti Árpád, Blázsovics Péter, Csoma Krisztián, Krupánszki Olivér, Deák Márk,
Női röplabda Eb - De Brandt szerint tökéletes volt a társházigazda magyar válogatott felkészülése
A szakember az M1 aktuális csatornán pénteken emlékeztetett rá: a felkészülést már májusban megkezdték, az Európa-liga arany divíziójában sok meccset játszottak, sok játékossal, majd Spanyolországban, Görögországban és Szlovákiában edzőtáboroztak.

"A nagyszerű befejezésre pedig Szombathelyen került sor, ahol a Savaria Kupán vettünk részt" - utalt a kapitány a szerdán befejeződött, ötcsapatos nemzetközi tornára, amelyen negyedik lett a csapata. Hozzátette: a két győzelem és a két vereség mellett különösen fontosnak tartja, hogy csapatként tudtak működni.

"A női röplabdában nagyon számítanak az érzelmek, az emóciók. Egy csapat majdnem olyan, mint egy család. Fontos, hogy a játékosok összedolgozzanak, amit sikerült elérnünk. Technikai és fizikai szempontból is jól kell teljesítenünk, de hangsúlyt kap a mentális erő, hogy ne adjuk fel a küzdelmet és segítsük egymást" - emelte ki De Brandt.

Az Eb-re utalva hangsúlyozta: a hazai tornán különösen fontos lesz az első meccs az észtek ellen,
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 11:02
El-selejtező - Az UEFA hétfőn tárgyalja a Budapest Honvéd óvását
A Honvéd honlapjának beszámolója szerint az UEFA etikai és fegyelmi bizottság hétfői ülésén tárgyalja majd a csütörtöki Európa-liga-selejtezőn történteket.

A Honvéd a hazai összecsapáson, majd az idegenbeli visszavágón is 0-0-ra végzett román riválisával, amely végül tizenegyespárbajt követően bizonyult jobbnak.

A csütörtöki visszavágó kirívó incidense a 120. percben történt: miközben a játékosok egymással kakaskodtak, a játékvezető közvetlen közelében felrobbant egy pályára bedobott hanggránát. Emiatt több mint fél órát állt a játék, majd jöhettek a tizenegyesek, a negyedik játékvezető felügyelete mellett.

A párharc továbbjutója - jelenleg a Craiova - a görög AEK Athénnal találkozik.
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 22:13
A korábbi FIFA-bírót nem lepné meg, ha kizárnák a Craiovát
Szabó Zsolt korábbi FIFA-játékvezető szerint nem lenne meglepetés, ha az Európai Labdarúgó Szövetség kizárná az Universitatea Craiovát az Európa-ligából azt követően, hogy a román csapat botrányos körülmények között harcolta ki a továbbjutást a Budapest Honvéddal szemben.
A korábbi FIFA-tag sportárs számára az volt a legfurcsább, hogy az illetékesek nem követték az UEFA-protokollt, amely szerint ilyen esetben semleges, nyugodt helyen - például az UEFA-ellenőr számára biztosított szobában - kell megtárgyalni, folytathatják-e a mérkőzést. Ezzel szemben Romániában a pálya szélén tanácskoztak, miközben a nézőtéren több mint húszezer szurkoló fütyült. Szabó Zsolt elmondta, ez olyan nyomást helyezhetett a döntéshozókra, amely alapvetően megkérdőjelezi a döntés
maroka, 2019. augusztus 02. péntek, 20:29
Támadás érte a futballvilágot!
Forrás: M4sport.hu oldal
,,A gyűlölet nem pálya!"
Hivatalosan is benyújtotta óvását a Honvéd.
A Budapest Honvéd a csütörtöki Craiova elleni tizenegyesekkel elveszített találkozó után már jelezte, meg fogja óvni az Európa Liga-selejtező második fordulójának mérkőzését, melyet pénteken kora délután meg is tett a kispesti klub.
A klub közleményét az óvással kapcsolatban változtatás nélkül közöljük:
Klubunk vezetősége határozottan tiltakozik a csütörtöki mérkőzésen történtek ellen. A 120. percben a román szurkolótábor soraiból bedobtak egy hanggránátot, amely közvetlenül Hunter játékvezető mellett robbant fel. A támadást követően 30 percig állt a játék, a közjáték után pedig a bíró jelezte, nem tudja folytatni a mérkőzést. A kényszerszünet alatt egyeztetett az UEFA delegátusa, a játékvezetők, a klubok képviselői és a rendőrség, amely során a rendőrség példátlan módon azt közölte: amennyiben félbeszakítják a mérkőzést, akkor nem tudják garantálni a jelenlévők biztonságát
maroka, 2019. augusztus 02. péntek, 20:26
Labdarúgó NB I - Elhalasztják a ZTE-Ferencváros mérkőzést
A ZTE honlapja számolt be arról pénteken, hogy a bajnoki címvédő zöld-fehérek a nemzetközi kupaszereplésük miatt kérték: későbbi időpontban rendezzék meg az összecsapást.

A mérkőzésre óriási az érdeklődés, szerdán kezdődött a jegyértékesítés, és a bérletesekkel együtt már több mint hatezren rendelkeznek belépővel. A ZTE a halasztás miatt - melyet a szövetség is jelez az oldalán - egyelőre leállította az értékesítést, a megvásárolt jegyekkel, illetve a mérkőzés pótlásának időpontjával kapcsolatban pedig későbbre ígért tájékoztatást.

A Ferencváros - amely a nyitókörből a Debrecen elleni összecsapását halasztotta el - jövő héten a Dinamo Zagrebbel játszik a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójában. Amennyiben megnyeri a párharcot, már biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupában, veresége esetén pedig egy Európa-liga párharc vár rá a főtáblás szereplés bebiztosításához.
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 12:02
Botrány a Craiova - Bp. Honvéd mérkőzésen
Balhés meccsen, büntetőkkel bukott a Honvéd az Európa Ligában
Az első meccshez hasonlóan a visszavágó is 0-0-val zárult, majd a hosszabbításban sem született gól. a 119. percben történteknek - verekedés, hanggránát, félórás megszakítás - valószínűleg még lesznek következményei. A büntetőket pedig borzalmasan rúgták a kispestiek.
A Budapest Honvéd gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel búcsúzott a csütörtöki visszavágón a román Universitatea Craiovával szemben a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének második fordulójában.
A találkozó nem mindennapi körülmények között zajlott, ugyanis sérülések miatt az első félidőben hét percet kellett hosszabbítania a játékvezetőnek, majd a hosszabbítás utolsó pillanatai között újabb fél óra telt el.
A Honvéd búcsújával eldőlt, hogy utolsó magyar csapatként már csak a Bajnokok Ligája-selejtezőben érdekelt Ferencváros van versenyben a nemzetközi kupaporodon.
- A Craiova - Budapest Honvéd Európa Liga-selejtező visszavágójának 120.
maroka, 2019. augusztus 01. csütörtök, 22:44
El-selejtező - Gól nélküli maratoni párharc után búcsúzott a Honvéd

Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó:CSU Craiova (román)-Budapest Honvéd 0-0 - tizenegyesekkel: 3-1--------------------------------------------------------------C raiova, 22 134 néző, v.: Hunter (északír)

sárga lap: Vatajelu (59.), Bancu (93.), Ionita (111.), Fortes (132.), illetve Lovric (23.), Kukoc (33.), Moretti (52.), Moutari (57.), Kamber (115.), Batik (132.)

Craiova:

--------Piglacelli - Martic (Briceag, 13.), Kelic, Acka, Bancu - Cicaldau, Mateiu, Ivanov (Qaka, 75.) - Barbut, Roman (Fortes, 94.), Vatajelu (Ionita, 63.)

Budapest Honvéd:

----------------Lefkovits (Berla, 40.) -
velemenyezd, 2019. augusztus 01. csütörtök, 22:00
El-selejtező - A Vaduz hosszabbítást követően búcsúztatta a Fehérvárt
Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó: FC Vaduz-Fehérvár FC 2-0 (0-0, 1-0, 2-0) - hosszabbítás után ------------------------------------------------------------ Vaduz, 1253 néző, v: Lukjancukas (litván)

gólszerzők: Gajic (60.), Coulibaly (100.)

sárga lap: Antoniazzi (45+1., 107.), Gajic (77.), Sutter (92.), Schwitzer (104.), illetve Fiola (21.), Nikolov (28.), Futács (98.), Kovácsik (103.), Hodzic (109.)

kiállítva: Antoniazzi (107.)

FC Vaduz:

--------Büchel - Sülüngöz, Schmid, Göppel - Dorn, Gajic, Wieser (Prokopic, 82.), Antoniazzi - Schwizer (Hofer, 115.), Cicek (Coulibaly, 72.) - Sutter (Frick, 115.)

Fehérvár FC:

-----------Kovácsik - Fiola (Petrjak, a szünetben), Juhász, Elek, Stopira - Pátkai, Nikolov, Huszti (Hodzic, 103.) - Nego, Scepovic (Futács, 83.), Milanov (Kovács I., 64.)

"A döntő gólért jöttünk Vaduzba" - jelentette ki a visszavágót megelőző sajtótájékoztatón a Fehérvár FC edzője, Marko Nikolic, aki jobb játékot várt csapatától, mint a
velemenyezd, 2019. augusztus 01. csütörtök, 21:50
2018. augusztus 30. csütörtök, 09:50
2018. március 01. csütörtök, 21:35