2019. december 16. hétfő | 51. hét | 350. nap | 01:37 | Etelka, Aletta
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Kikapott Dubrovnikban a Szolnok
Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 6. forduló:Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3)-------------------------------------------------------------- ---a magyar csapat gólszerzői: Bátori 4, Szatmári, Dőry, Pijetlovic 2-2, Várnai 1

A magyar csapat szerzett vezetést, majd a hazai együttes fordított, de sokáig nem tudott meglépni: az első negyed döntetlennel, a második egygólos Jug-vezetéssel zárult. A harmadik szakaszt azonban a horvát csapat két góllal megnyerte, így a Szolnoknak 8-11-ről kellett megpróbálnia a felzárkózást, de csak időlegesen tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

A Tisza-parti együttes három győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen áll.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, a nyolcas döntőnek már automatikusan tagja a rendező olasz Pro Recco, amely a B csoportban szerepel többek között a Ferencváros és az OSC társaságában.

velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 20:42
Címkék: Bajnokok Ligája, Kikapott Dubrovnikban, magyar csapat, hazai együttes, első negyed, második egygólos,
Női kézilabda-vb - A holland miniszterelnök is gratulált az FTC beállójának
beszéltem vele" - mondta a telefonbeszélgetés után Snelder.

Az FTC játékosa hozzátette, az egész torna során nagyon keményen küzdöttek, az első meccsük után nem számítottak az aranyéremre, de utána már jól játszottak. A hollandok a csoportkör első fordulójában nagy meglepetésre hat góllal kikaptak Szlovéniától, amely végül a 19. helyen zárt.

"Itt a döntőben már minden eshetőséggel számoltunk. Nehéz volt, de most nagyon boldogok és büszkék vagyunk. Nagyon jól hangzik, hogy mi vagyunk a világbajnokok, még nem is tudom teljesen felfogni" - nyilatkozta Snelder.

A beálló felidézte, a spanyolok kiválóan kezdték a döntőt, ők viszont nagy energia-befektetéssel jól zárták az első félidőt. A második felvonásban volt egy pont, onnantól kezdve a spanyol válogatott nagyon gyorsan játszott, a hollandok nem tudták megfékezni ellenfelüket, de számukra éppen jókor járt le a hatvan perc.

"Egyre jobban fogyott az energiánk, néztünk egymásra, hogy mit fogunk csinálni, de nem pánikoltunk, volt tervünk, és
velemenyezd, 2019. december 15. vasárnap, 18:31
Férfi vízilabda BL - Az OSC döntetlent játszott az FTC-vel
Eredmény:

Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, B csoport:A-Híd OSC-Újbuda - FTC-Telekom Waterpolo 10-10 (3-1, 0-3, 5-5, 2-1)-------------------------------------------------------------- ------gólszerzők: Brguljan, Erdélyi, Hárai, Manhercz 2-2, Prlainovic, Ubovic 1-1, illetve Vámos 4, Varga Dé. 2, Constantin-Bicari, Funtulisz, Sedlmayer, Younger 1-1

A csoport állása: 1. Pro Recco és Ferencváros 17-17 pont, 3. OSC és Mladost Zagreb 13-13, 5. CN Marseille (francia) és CN Terrassa (spanyol) 6-6, 7. Waspo Hannover (német) 3, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai)
0
Az első negyedben az újbudaiak 3-1-re elhúztak, de a második játékrészben a népligetiek 3-0-val fordítottak. A harmadik szakaszban a támadások játszották a főszerepet, az 5-5-ös részeredmény után nem változott a különbség. A záró felvonásban a védekezések kerültek előtérbe, sokáig nem esett gól, aztán az OSC egyenlített. Az FTC még egyszer vissza tudta venni a vezetést, de az újbudai együttes fél perccel a vége előtt Manhercz Krisztián
velemenyezd, 2019. december 14. szombat, 20:22
Női kézilabda-vb - Nerea Pena: ez volt életem legjobb ajándéka
nagyon jól védekeztünk, és szerintem kiválóan támadtunk. Nagyszerű meccs volt" - lelkendezett az irányító.

Kifejtette, semmiféle nyomás nem volt rajtuk, felszabadultan játszhattak - hiszen egyrészt a céljukat, az olimpiai selejtezőtornára jutást már elérték, másrészt mindenki azt gondolta, hogy kikapnak Norvégiától -, és ez a lehető legjobb játékot eredményezte.

"Nagyon jól megterveztük a meccset, nem tudtak mit kezdeni velünk, szinte tökéletesen játszottunk" - mondta.

Danyi Gábor, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC vezetőedzője a világbajnokság helyszínén, Kumamotóban úgy vélekedett: Nerea Penát nagyon sokszor az a filozófia lendíti át a holtponton, ahogyan az életről, vagy egy-egy szituációról vélekedik, hiszen egy esetleges negatív sorozat közepette is önmaga tud maradni.

"Ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyert a spanyol válogatott, holott előzetesen mindenki norvég sikert várt" - értékelt Danyi.

A szakvezető rávilágított, a spanyolok játékában nem volt
velemenyezd, 2019. december 14. szombat, 07:04
Asztalitenisz Európa Kupa - Győzelemmel búcsúzott a Pécs
nyerték - a szerb válogatott Pető Zsolt most is alulmaradt a cseh Tomas Konecnyvel szemben -, így a Pécs még kilátástalanabb helyzetbe került.

Demeter Lehel és Lindner Ádám győzelmével sikerült fordítani, de a folytatásban a házigazdák nyerőembere, Konecny simán megverte Demetert, és a 2-2-es állás már a bécsújhelyiek továbbjutását jelentette. A tét nélküli utolsó összecsapás magyar győzelmet hozott, így a Pécs szépen búcsúzott.

A negyedik szakaszból a negyeddöntőbe kerülnek a továbbjutók, a Bajnokok Ligájából átkerülő négy csapat ott kapcsolódik be a küzdelmekbe.

Az Európa Kupa az 1964-ben útjára indított ETTU Kupa jogutódja, a Bajnokok Ligája után a második legjelentősebb kontinentális klubsorozat.

Eredmény (az európai szövetség honlapja alapján):

negyedik szakasz, visszavágó:Solex-Consult Wiener Neustadt (osztrák) - PTE PEAC Kalo-Méh 2-3--------------------------------------------------------------- Tomas Konecny-Pető Zsolt 3-1 (5, 8, -9, 9)Borna Kovac-Demeter Lehel 1-3 (-7, -10,
velemenyezd, 2019. december 13. péntek, 22:05
Női kézilabda-vb - Spanyol-holland döntő lesz
második félidőben megint elhúztak hárommal a spanyolok, mert tartották riválisuk tempóját, töretlen lendülettel támadtak és hatékonyan védekeztek. A folytatásban már hat találat is volt az előnyük, a norvégok pedig a harmadik időkérési lehetőségüket is kihasználták szűk negyedórával a vége előtt.

Még volt hátra nyolc perc, amikor a spanyol csapat határtalan lelkesedéssel és kiváló kapusteljesítménnyel eldöntötte a meccset (27-19), a norvégokon a tapasztalt Heidi Löke becserélése sem segített.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC norvég játékosai közül a beálló Kari Brattset egy, az irányító Stine Oftedal két gólt dobott. A Siófok spanyol irányítója, a 30. születésnapját éppen ma ünneplő Nerea Pena négy találattal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legeredményesebb játékosa Alexandrina Cabral Barbosa volt hét góllal.

A spanyol válogatott harmadszor játszott vb-elődöntőt, és először jutott a fináléba.

Eredmények:

elődöntő:

----------Spanyolország-Norvégia 28-22
velemenyezd, 2019. december 13. péntek, 18:52
Európa-liga - Több mint másfél milliárd forintot keresett az FTC
Az európai szövetség (UEFA) honlapja szerint a korábbi, BL-selejtezős szereplésért, illetve az El-csoportkörbe jutásért kapott pénzdíjon (1,34 milliárd forint) felül az FTC további 1,33 millió eurót (437 millió forintot) keresett a csoportkörös teljesítményével. Itt egy győzelem 570 ezer eurót, egy döntetlen pedig 190 ezer eurót ért.

Ehhez az összeghez még hozzájön a közvetítési díjakból, illetve a jegyeladásokból származó bevétel is.

A Ferencváros a harmadik helyen végzett a csoportjában a spanyol Espanyol és a bolgár Ludogorec mögött.

Az Európa-liga összdíjazása a mostani szezonban 560 millió euró (185 milliárd forint).

A MOL Fehérvár FC az előző idényben több mint 10,5 millió eurót (3,4 milliárd forint) keresett azzal, hogy a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójából átkerült az El-csoportkörbe, majd ott a négyesében a harmadik helyen végzett.
velemenyezd, 2019. december 13. péntek, 18:50
Női kézilabda-vb - Újabb svéd és norvég siker
Mindkét északi együttes százszázalékos a Kumamotóban és környékén zajló tornán, és mindkét válogatott biztosította a középdöntőbe jutását.

A norvégok Angolát győzték le, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC beállója, Kari Brattset, és irányítója, Stine Oftedal egyaránt háromszor volt eredményes.

A svédek Argentínát verték hét találattal, a Debrecen dél-amerikai balátlövője, Elke Karsten négy gólt lőtt.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

----------Norvégia-Angola 30-24 (13-12)

korábban:Hollandia-Szerbia 36-23 (20-12)Szlovénia-Kuba 39-26 (17-15)

Az állás: 1. Norvégia 8 pont, 2. Hollandia 6, 3. Szerbia 4 (126-116), 4. Szlovénia 4 (115-121), 5. Angola 2, 6. Kuba
0
D csoport:

---------Svédország-Argentína 30-23 (14-11)

korábban:Oroszország-Japán 33-23 (16-16)Kongói DK-Kína 25-24 (10-11)

Az állás: 1. Oroszország 8 pont (128-69), 2. Svédország 8 (122-84), 3. Japán 4, 4. Argentína 2 (99-117), 5. Kongói DK 2 (70-112), 6. Kína
0
A
velemenyezd, 2019. december 05. csütörtök, 14:22
Kubatov Gábor: legközelebb már nem a csoportkörös szereplés a maximális cél
neki a következő nemzetközi kupaszezonnak, most próbálunk igazolni" - fogalmazott.

Hozzátette: a Ferencvárosnál sportmenedzserként Hajnal Tamás ennek a felelőse, aki jelenleg Dél-Amerikában tartózkodik, hogy a régóta kiszemelt labdarúgókat személyesen térképezze fel.

A nemzetközi kupaszerepléssel kapcsolatban hosszú távú terveikről kifejtette: a reális céljuk az, hogy Európában olyan szintet képviseljenek, mint a horvát Dinamo Zagreb.

"Rendszeresen ott vannak a csoportkörben, de azért a Bajnokok Ligájában már nem tudnak onnan továbblépni, az ugyanis egy következő szint" - mondta.

Orosz Pál emlékeztetett arra, hogy a BL-ben pont a horvát együttes búcsúztatta őket, amely az övékénél magasabb költségvetéssel gazdálkodhat. A ferencvárosi sportvezető tagja az európai szövetség (UEFA) versenysorozatok marketingjogaival foglalkozó munkacsoportjának, mint mondta, legutóbbi megbeszélésükön neves európai klubok képviselői gratuláltak a népligeti csapat szerepléséhez.