2019. március 18. hétfő | 12. hét | 77. nap | 18:52 | Sándor, Ede
Szlovák jégkorongliga - Szétlövéssel nyert a MAC, rendes játékidőben a DVTK
A fővárosiak szétlövéssel győztek Kassán, a miskolciak a HK Popradot múlták felül rendes játékidőben.

Eredmény, Szlovák liga (Tipsport):HC Kosice (szlovák)-MAC Újbuda 4-5 (1-1, 1-1, 2-2, 0-0, 0-1) - szétlövésselDVTK Jegesmedvék-HK Poprad (szlovák) 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:42
Címkék: Jegesmedvék-HK Poprad, fővárosiak szétlövéssel, szétlövésseldvtk, jégkorongliga, szétlövéssel, játékidőben,
Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban egyenlített a Salzburg a negyeddöntőben
Szerdán saját közönsége előtt 1-0-ra nyert a fehérvári együttes.

A második mérkőzésen pénteken a Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg szerzett vezetést az első harmadban, a középső játékrészben két emberelőnyös góllal fordított a Volán. Két perccel a végső dudaszó előtt egyenlített a házigazda, amely hosszabbításban fórból a győzelmet is megszerezte.

Osztrák liga (EBEL), negyeddöntő, 2. mérkőzés:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0)-------------------------------------------------------------- -------a Fehérvár gólszerzői: Erdély (21.), Luttinen (24.)

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a harmadik összecsapásra vasárnap Székesfehérváron kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben - és először kezdett pályaelőnnyel -, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.
velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 22:12
Szlovák jégkorongliga - Szépített a MAC a negyeddöntőben
A 2-0-s sikerével zárult csütörtöki találkozót nem saját pályáján, a Tüskecsarnokban, hanem farmcsapata, a Vasas otthonában, a káposztásmegyeri jégcsarnokban rendezték.

A magyar együttest Rajna Miklós 49 védéssel segítette.

A következő összecsapást vasárnap Zólyomban rendezik.

Szlovák liga (Tipsport), negyeddöntő, 4. mérkőzés: MAC Újbuda-HKM Zvolen (szlovák) 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párarc állása: 3-1, a Zvolen javára.
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 20:42
Osztrák jégkorongliga - Győzelemmel kezdte a Salzburg elleni negyeddöntőt a Fehérvár
Az összecsapás egyetlen gólját a finn Tero Koskiranta ütötte a 16. percben.

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a második összecsapásra pénteken, Salzburgban kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

EBEL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:32
Szlovák jégkorongliga - A negyeddöntő harmadik mérkőzésén is kikapott a MAC

A párharc állása: 3-0 a Zvolen javára

A következő mérkőzés csütörtökön lesz, ugyancsak Budapesten.
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 20:42
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár AV19 továbbjutna az esélyesebb Salzburg ellen
A klub hétfői sajtótájékoztatóján Gál Péter elnök óriási sikernek nevezte a rájátszásba jutást, ahol az együttes története során első alkalommal indulhat pályaelőnnyel, miután negyedik helyen végzett a középszakaszban.

Az elnök bejelentette, hogy már most a következő idény csapatát építik, ezért egy évvel hosszabbítottak a gárda finn vezetőedzőjével, Hannu Järvenpää-vel, valamint kétéves szerződést írtak alá a finn másodedzővel, Antti Karhulával és a honosított centerrel, Sarauer Andrew-val.

Szélig Viktor szakmai igazgató emlékeztetett: a szezon előtt a rájátszásba kerülés volt a céljuk, amit az első hat közé jutással már korábban teljesítettek, úgyhogy nem lehet hiányérzetük. Úgy vélte, a liga egyik legjobbja ellen kell felvenniük a harcot a negyeddöntőben, de nem érzi úgy, hogy reménytelen lenne a fehérvári továbbjutás.

Kérdésre elmondta: tavaly is igen közel voltak a legjobb nyolc közé jutáshoz, de idén sokkal támadóbb felfogású a gárda, sokkal több gólt szerez a csapat, ami a kulcsa
velemenyezd, 2019. március 12. kedd, 10:02
Szlovák jégkorongliga - A Zólyom lesz a MAC negyeddöntős ellenfele
Az alapszakasz után az első hat automatikusan a negyeddöntőbe jutott, a fennmaradó két helyért a hetedik HC Nové Zámky a tizedik HC Detvával, a nyolcadik DVTK Jegesmedvék pedig a kilencedik MAC Újbudával meccselt. A magyar együttesek csatáját 3-0-s összesítéssel a fővárosiak nyerték, a Gyetva pedig keddi, hazai 2-1-es győzelmével 3-1-gyel zárta le az Érsekújvár elleni párharcot.

Az alapszakaszban elért helyezések alapján a MAC a második Zólyommal találkozik a nyolc között, míg a Gyetvára az alapszakasz-győztes és címvédő Besztercebánya vár a szombaton kezdődő negyeddöntőben, amely az egyik fél negyedik sikeréig tart.

Tipsport liga, a negyeddöntő párosítása:HC Banska Bystrica (1.)-HC 07 Detva (10.)HKM Zvolen (2.)-MAC Újbuda (9.)HK Nitra (3.)-Dukla Trencín (6.)HC Kosice (4.)-HK Poprad (5.)

Zárójelben az alapszakaszban elért helyezés.
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 21:06
Osztrák jégkorongliga - Hajrágólokkal nyert a Fehérvár
A székesfehérvári együttes az első harmadot 2-0-ra elveszítette, a következő két felvonást azonban két-két góllal megnyerte, így két egymás utáni vereség után győzött.

A vendég bolzanóiak - akikkel szemben a magyarok 3-3-ra javították idénybeli mérlegüket - sorozatban harmadszor hagyták el vesztesen a jeget.

A Fehérvár AV19 két fordulóval a középszakasz zárása előtt hat ponttal a hatodik a felsőházban, de sikerével egy pontra megközelítette keddi ellenfelét.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):Fehérvár AV19-HCB Südtirol Alperia (olasz) 4-2 (0-2, 2-0, 2-0)-------------------------------------------------------------- a Fehérvár gólszerzői: Vänttinen (22.), Luttinen (36.), Harty (58.), Stipsicz (60.)
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 20:26
Szlovák jégkorongliga - A DVTK edzője szerint sokat jelentett a magyar hokinak a MAC elleni párharc
"Sajnáljuk a végkimenetelt, de ez a párharc sokat jelentett a magyar hokinak. Színvonalas és jó meccseket játszottunk, nagy nyomás alatt" - értékelt a DVTK honlapján Glen Hanlon azt követően, hogy hétfőn este a negyeddöntőbe jutásért vívott csata harmadik mérkőzésén is az újbudai csapat győzött, így "söpréssel" került a legjobb nyolc közé.

"A srácok keményen dolgoztak, ezért minden elismerésem feléjük. A MAC nagyszerű teljesítményt nyújtott az emberhátrányok során, és a nyomás alatt is jól dolgozott. Az egész párharc alatt nagy különbséget jelentett a speciális játék. Sokat lőttünk, sok helyzetet alakítottunk ki, de minőségi helyzetből nem eleget" - fogalmazott a DVTK trénere, aki sok sikert kívánt a folytatáshoz a fővárosiaknak.

A MAC mestere, Majoross Gergely is úgy vélekedett: kiváló párharcot vívtak, minden meccs izgalmas volt.

"A két csapat egymást sarkallja jobb teljesítményre, a mostani meccsek egy új szintre emelték a két együttes párharcát. Rendkívül színvonalas csata volt" -
velemenyezd, 2019. március 05. kedd, 11:06