2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 03:07 | Ilona
Bíró Attila 18 játékossal készül a világligára és a világbajnokságra
Az együttes előbb június 4. és 9. között hazai közönség előtt, a Duna Arénában ugrik medencébe a világliga szuperdöntőjében, július 12. és 28. között pedig a dél-koreai Kvangdzsuban szerepel a világbajnokságon. Mindkét tornán a győztes olimpiai kvalifikációt szerez.

"Nagy meglepetés nem ért a bajnoki hajrában sem, többségben azok a játékosok domináltak a csapataikban, akik nemzetközi rutint szereztek. A tizennyolcas keretben négy kapus található, lesz lehetősége az edzéseken mindenkinek bizonyítani" - idézte a kapitányt a szövetség hétfői közleménye. A világliga szuperdöntőjét követően a vb-felkészülés során edzőtáborok és egy nemzetközi torna segíti majd a válogatottat.

Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke kijelentette, a magyar női válogatott felveszi a versenyt bárkivel. "Optimista vagyok, hiszem, hogy a nyáron is lesz okunk az örömre. A szövetség mindent megtesz azért, hogy így legyen, mindenben támogatjuk, segítjük a csapatot. A Budapesten megrendezendő világliga szuperdöntő ismét ráirányítja majd a figyelmet a női vízilabdára, ez a nemzetközi esemény idén a legnagyobb hazai ünnepe lesz a magyar pólónak!" - mondta az elnök.

A világliga szuperdöntőjére 15 játékos nevezhető - a mérkőzéseken közülük 13-at lehet bevetni -, míg a vb-re 13 fős keret utazhat.

A magyar női válogatott kerete:

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Honvéd/Póló SC), Tóth Eszter (BVSC)

Mezőnyjátékosok: Csabai Dóra (FTC), Faragó Kamilla (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Illés Anna (BVSC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (BVSC), Parkes Rebecca (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros)

velemenyezd, 2019. május 06. hétfő, 09:41
Címkék: Bíró Attila, Duna Arénában, Vári Attila, Magyar Vízilabda Szövetség, Gangl Edina, Kasó Orsolya,
Halálos áldozatok és sérült sportolók egy Kvangdzsui ....
Halálos áldozatok és sérült sportolók egy Kvangdzsu szórakozóhelyen
Két dél-koreai állampolgár meghalt, és többen megsérültek, köztük a Kvangdzsui vizes világbajnokságon részt vevő sportolók is szombatra virradóra, mert összeomlott egy éjszakai klub galériája - közölte a helyi tűzoltóság. A balesetnek nincs magyar sérültje.
A halálos baleset a versenyzők szállásához közel eső egyik többszintes klubban történt. Bíró Attila, a negyedik helyen zárt magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya az MTI érdeklődésére elmondta, ők is ott voltak, de szerencsére mindenki jól van.
- Tóth Bálint, az M4 Sport helyszíni tudósítója arról számolt be, hogy magyar úszók is tartózkodtak a közelben, ők azonban nem voltak az épületben, amikor a szerencsétlenség történt.
A hatóságok tájékoztatása szerint összesen 370-en tartózkodtak a klubban, amikor a 2,5 méteres magasságban lévő galéria egyenesen a mulatozókra esett, akik közül sokakat törmelékdarabok találtak el. A hatóságok azt gyanítják,
maroka, 2019. július 27. szombat, 15:21
Fina női vízilabda V.B végeredmény
Negyedik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott a kvangdzsui olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, miután a bronzmeccsen egy góllal kikapott Ausztráliától.
Ausztrália-Magyarország 10-9 (3-3, 4-3, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Arancini 3, Buckling, Knox 2-2, Ridge, Halligan, Webster 1-1, illetve Keszthelyi 3, Gurisatti 2, Leimeter, Tóth-Csabai, Parkes, Szilágyi 1-1
...................
Bíró Attila a kapuban ezúttal a 18 éves Magyari Aldának szavazott bizalmat, az ausztrálok azonban az első lövésből felavatták a fiatal hálóőrt, majd ötméteresből és fórból is betaláltak, így kevesebb mint három perc játék után három góllal vezettek. A magyarok a torna legeredményesebb játékosa címre pályázó Keszthelyi Rita lövésével szépítettek, majd Leimeter Dóra talált be emberelőnyből. Nem sokkal később egyenlített a magyar válogatott, Gurisatti Gréta úszott meg és használta ki a ziccert. A második negyed
maroka, 2019. július 26. péntek, 21:06
Vizes vb - Bíró Attila: előrelépett a válogatott és ott lesz az olimpián
"Most megiszom pár sört, csak így lehet ezt elviselni, hiszen legalább a döntetlen ott volt a kezünkben" - nyilatkozott Bíró Attila az ausztrálokkal szemben 10-9-re elveszített pénteki bronzmérkőzést követően.

"Semmivel nem voltunk rosszabbak, mint az ausztrálok. Nyilván a mérkőzés bizonyos periódusaiban jobban játszottak, például az elején, utána viszont folyamatosan ott voltunk. Még akkor is, amikor hárommal elmentek a végén, onnan is visszajöttünk. Megteremtettük magunknak a lehetőséget, hogy akár ötösökkel legyőzzük ezt a csapatot" - vélekedett Bíró Attila.

A szakember kiemelte, a negyedik hely annak tükrében is jó eredménynek számít, hogy a válogatott gyakorlatilag közvetlenül a világbajnokság előtt elveszítette legjobb bekkjét, Szücs Gabriellát, míg a center Parkes Rebecca az olaszok elleni negyeddöntő óta törött ujjal játszik.

"Nagyon meg kell dicsérnem őt, igazi hősként játszott. Nekünk azért nagyon nagy érvágás, ha ketten kiesnek a kezdőből, függetlenül attól, hogy a többiek
velemenyezd, 2019. július 26. péntek, 12:21
Vizes vb - Negyedik a női vízilabda-válogatott
kvótát osztanak ki.

Eredmény:

vízilabda, nők, a 3. helyért:Ausztrália-Magyarország 10-9 (3-3, 4-3, 1-1, 2-2)-------------------------------------------------gólszerzők: Arancini 3, Buckling, Knox 2-2, Ridge, Halligan, Webster 1-1, illetve Keszthelyi 3, Gurisatti 2, Leimeter, Tóth-Csabai, Parkes, Szilágyi 1-1

Magyarország:

--------------Magyari - Vályi, Rybanska, Keszthelyi, Leimeter, Szilágyi, Gyöngyössy, cserék: Illés, Parkes, Tóth-Csabai, Gurisatti, Horváth, Gangl (kapus)

Vizes vb - Negyeddöntős a női vízilabda-válogatott
Vályi, Gurisatti 2-2, Parkes, Rybanska, Illés, Tóth-Csabai 1-1, illetve Houghton, McDowall 2-2, Doyle, Howarth 1-1

-------------Gangl - Vályi, Leimeter, Keszthelyi, Illés, Szilágyi, Parkes, cserék: Tóth-Csabai, Gyöngyössy, Rybanska, Gurisatti, Horváth, Magyari (kapus)

A Koreai Köztársaságba a világbajnokság második felére megérkezett az ítéletidő, ugyan a hőmérséklet 25 Celsius-fok volt, óriási páratartalom, erős szél és szakadó eső jellemezte az elmúlt két napot.

Bíró Attila korábban azt mondta, bár dolgozott szövetségi kapitányként Új-Zélandon, a mostani együttesről már nem lehet sokat tudni.

Viszonylag gyorsan kiderült, hogy nem okozhat gondot a továbbjutás, a tengerentúliak azonos létszámban nem jelentettek veszélyt a kapura.

Habár zongorázni lehetett a tudásbeli különbséget a két csapat játékosai között, a magyarok rengeteget hibáztak, így csak két góllal nyerték meg az első negyedet. Nem változott a játék képe a folytatásban sem, így ötgólos különbség
velemenyezd, 2019. július 20. szombat, 09:51
Junior női kézilabda V.B. 2019
második helyén végzett és a nyolcaddöntőben folytathatja a tornát.
Nagyobb kép
.....................
A magyar csapat egy pillanat alatt rendkívül nehéz helyzetbe került, ugyanis az oroszok kevesebb mint három perc alatt - mindössze 178 másodperc telt el a meccsből - négygólos előnybe kerültek. Bíró Attila együttese, a magyar szinkronúszó-válogatott hangos biztatása közepette Vályi Vanda és Keszthelyi Rita góljaival zárkózott fel, majd egy emberelőnyös orosz gólra Gyöngyössy Anikó válaszolt centerből. Egy lefordulás után Tóth-Csabai Dóra révén egyetlen találatra jöttek fel a magyarok, de egy újabb kihasznált orosz előny után az első szünethez érve kettővel vezetett a rivális.
Éppen csak két perc telt el a második negyedből, máris elölről kezdhette az építkezést a magyar csapat, amely újra
maroka, 2019. július 18. csütörtök, 18:37