2019. június 25. kedd | 26. hét | 176. nap | 04:32 | Vilmos
Férfi kosárlabda NB I - A Körmend lesz a Falco ellenfele a döntőben
Eredmény, elődöntő, 5. mérkőzés:Egis Körmend - Pécsi VSK-Veolia 97-71 (27-21, 30-23, 26-16, 14-11)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.

A mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdák amerikai légiósa, Leyton Hammonds volt 29 ponttal.

Az alap- és középszakasz-győztes körmendiek már 2-0-ra vezettek a párharcban, de a PVSK egyenlíteni tudott. Az utolsó mérkőzés a vártnál simábban alakult, szinte végig a vasiak akarata érvényesült, mind a négy negyedet ők nyerték.

A Körmend tizedik alkalommal jutott a bajnoki döntőbe, amit eddig háromszor nyert meg. Legutóbb 2008-ban szerepelt a fináléban, akkor ugyancsak megyei riválisa, a Falco KC Szombathely volt az ellenfele. Az idei döntő első meccsét szombaton 15.15-től játsszák Körmenden.

velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 20:29
Címkék: Egis Körmend, Pécsi VSK-Veolia, Leyton Hammonds, Falco KC Szombathely, egyik csapat, mezőny legeredményesebb,
Élő tv-sportközvetítések - Hétfő, kedd
június 17., hétfő:

-------------------

M4 Sport17.45: Labdarúgás, női világbajnokság, Franciaország, csoportkör, Dél-afrikai Köztársaság - Németország20.30: Labdarúgás, U21-es Európa-bajnokság, Németország-Dánia

----------------

M4 Sport18.10: Kosárlabda, férfi NB I, döntő, 2. mérkőzés: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend20.30: Labdarúgás, U21-es Európa-bajnokság, Anglia-Franciaország

Sport 113.30: Lóverseny23.30: Labdarúgás, Copa América, csoportmérkőzés, Bolívia-Peru

Eurosport 117.50: Vívás, Európa-bajnokság, Düsseldorf, 2. nap

Digisport 112.30: Tenisz,
velemenyezd, 2019. június 17. hétfő, 10:45
Férfi kosárlabda NB I - Döntőben a Szombathely, Körmenden nyert a Pécs
vezettek, a záró felvonás előtt viszont már 18 pontos előnyben voltak. A különbség az utolsó játékrészben tovább nőtt, a Falco végül 100 pont fölött dobott.

A szombathelyieknél hatan értek el legalább tíz pontot, a legeredményesebb hazai játékosként Váradi Benedek 18 ponttal zárt. A vendégeknél gyakorlatilag hatan játszották végig a mérkőzést - csak ők dobtak kosarat -, Vojvoda Dávid és Pallai Tamás ugyancsak 18-18 ponttal lett csapata legeredményesebbje.

A másik elődöntőben az alapszakaszgyőztes körmendiek a nyitányon 88-75-re verték a Pécset, majd kedden 83-77-re vendégként is jobbnak bizonyultak. A harmadik meccsre jó előjelnek számított Matthias Zollner együttese számára, hogy a bajnokságban még nem kapott ki odahaza.

A pénteki találkozó viszont nem a papírforma szerint alakult: a vendégek végig kézben tartották az irányítást, és az esélyesebb hazaiak - akik két negyed után már 13 pontos hátrányban voltak - hiába kapaszkodtak, végül alulmaradtak.

A körmendieknél TJ Price 24, a
velemenyezd, 2019. június 07. péntek, 19:52
Férfi kosárlabda NB I - Szolnokon nyert a Szombathely, és egy győzelemre került a döntőtől
az addig sem magabiztos hazai gépezet akkor leblokkolt. A szombathelyiek 21-7-es etappal jelentős előnyre tettek szert a negyed végéig, majd a parázs hangulatú negyedik negyedben is kézben tartották az irányítást.

A vesztes szolnokiaknál Vojvoda Dávid és Nemanja Milosevic is 18-18 pontot dobott, a győztes szombathelyi együttes legeredményesebb játékosaként Perl Zoltán és Váradi Benedek egyaránt 17-17 ponttal zárt, miközben további négy csapattársuk érte el a 10 pontot.

A másik párharcban a körmendiek a nyitányon 88-75-re verték a Pécset, majd kedden 83-77-re vendégként is jobbnak bizonyultak. A pécsiek jól kezdték a hazai találkozót, de a körmendiek a második negyedben fordítottak. A nagyszünetben már a vendégeknél volt az előny, amelyet a harmadik felvonásban növeltek, a záróban pedig megtartottak. A mezőny legeredményesebb játékosaként a körmendieknél Csorvási Milán 26 pontot szerzett.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcok harmadik felvonását pénteken rendezik.

Elődöntő, 2.
velemenyezd, 2019. június 04. kedd, 20:21
Férfi kosárlabda NB I - Kialakult az elődöntő párosítása
Mind a négy csapat hazai környezetben biztosíthatta be a négy közé kerülését, és közülük csak a címvédő Szolnok játszott izgalmas csatát az Atomerőművel.

Legutóbb 2004-ben fordult elő, hogy mind a négy negyeddöntő "söpréssel" ért véget.

Az elődöntőben a Körmend a Péccsel, a Szombathely pedig a Szolnokkal találkozik.

Eredmények:

Férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzések:Egis Körmend-Sopron KC 78-56 (13-21, 21-14, 24-16, 20-5)

A párharcot 3-0-s összesítéssel a Körmend nyerte.Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 97-64 (23-18, 29-26, 22-8, 23-12)

A párharcot 3-0-s összesítéssel a Szombathely nyerte.Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 92-87 (23-27, 15-24, 31-18, 23-18)

A párharcot 3-0-s összesítéssel a Szolnok nyerte.Pécsi VSK-Veolia - JP Auto-JKSE 88-76 (21-21, 22-26, 25-18, 20-11)

A párharcot 3-0-s összesítéssel a Pécs nyerte.
velemenyezd, 2019. május 24. péntek, 20:09
Férfi kosárlabda NB I - Jászberényben nyert a Szombathely
Eredmények, középszakasz, felsőház:JP Auto-JKSE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-78 (19-19, 17-13, 8-25, 13-21)

korábban:Pécsi VSK-Veolia - Szolnoki Olaj KK 108-87 (30-16, 33-22, 23-24, 22-25)

Férfi kosárlabda NB I - Csak a Kecskemét nyert idegenben
A KTE a Debrecen otthonában tudott győzni szoros meccsen, öt ponttal.

Eredmények, középszakasz:

felsőház:Pécsi VSK-Veolia - JP Auto-JKSE 77-56 (23-9, 18-14, 22-17, 14-16)

korábban:Szolnoki Olaj KK-Egis Körmend 88-84 (19-20, 31-23, 18-15, 20-26)