2019. november 17. vasárnap | 46. hét | 321. nap | 07:01 | Hortenzia, Gergő
Hazard elbúcsúzott a Chelsea-től az EL-győzelem után
Eden Hazard - miután két góllal járult hozzá a Chelsea Európa Liga-győzelméhez az Arsenal ellen - eléggé egyértelműen utalt rá, hogy ez volt az utolsó meccse a klub színeiben.
,,Néhány napon belül döntünk, én már két hete megtettem. Az célom az volt, hogy megnyerjük ezt a döntőt - mondta a BT Sportnak. - Azt hiszem, ez búcsú, de a futballban soha nem tudhatod. Az álmom volt, hogy a Premier League-ben játsszam, és ezt hét éven át az egyik legnagyobb klubnál tettem meg. Talán ez most az új kihívás ideje."
Hazard-t már hosszú ideje mint a Real Madrid nyári igazolását tartják számon, most úgy néz ki, már csak a két klub bejelentése hiányzik, hogy a pletyka valósággá váljon.
A belga klasszis a találkozóval kapcsolatban úgy értékelt, hogy mindkét csapat felkészült a másikból, de Giroud gólja egy nagy éjszaka kezdete volt számukra. Onnantól ,,jól játszottunk, irányítottuk a meccset. Örömmel hagyom itt ezt a trófeát a fiúkkal".
A szélső eddig 352 meccset játszott a Chelsea-ben, és a 109., valamint a 11. gólját szerezte. Begyűjtötte második EL-sikerét, ugyanennyi PL-bajnoki címe mellé, és nyert egy-egy FA és Ligakupát.
............

Nagyobb kép Link

- A Chelsea nyerte az Európa Ligát, miután az angol házidöntő második félidejének első húsz percében lelépte, és 4-1-re legyőzte az Arsenalt.
Európa Liga, döntő:
Chelsea (angol) Arsenal (angol) 4-1 (0-0)
Baku, v.: Rocchi (olasz)
gólszerzők: Giroud (49.), Pedro (60.), Hazard (65. - tizenegyesből, 72.), illetve Iwobi (69.)

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson Palmieri - Kanté, Jorginho, Kovacic (Barkley, 76.) - Pedro (Willian, 71.), Giroud, Hazard (Zappacosta, 89.)

Arsenal: Cech - Papasztatopulosz, Koscielny, Monreal (Guendouzi, 66.) - Maitland-Niles, Torreira (Iwobi, 66.), Özil (Willock, 77.), Xhaka, Kolasinac - Lacazette, Aubameyang
maroka, 2019. május 30. csütörtök, 12:54
Címkék: Eden Hazard, Chelsea Európa Liga-győzelméhez, Premier League-ben, Real Madrid, Európa Ligát, Európa Liga,
ATP-vb - Nadal legyőzte Cicipaszt
szervajátékát, így csak rövidítésben dőlt el a játszma, amelyben Cicipasz bizonyult jobbnak. A második szettben Nadal két gémben is közel volt a brékhez, amely végül 4:4 után harmadszorra már összejött neki. A spanyol kiszerválta a szettet, és egyenlített. A döntő szettben ismét Nadal volt közelebb a brékhez, de erre a hajráig kellett várnia, akkor 5:5 után így tett szert előnyre, majd saját adogatójátékával megnyerte a meccset.

Az összecsapás 2 óra 52 percig tartott.

A csoportkört mindkét játékos két győzelemmel és egy vereséggel zárta, de míg Cicipasz már továbbjutott a négy közé, Nadal akkor játszhat az elődöntőben, ha a csoport zárómérkőzésén a két vereséggel álló Danyiil Medvegyev legyőzi az 1/1-es mutatóval bíró Alexander Zverevet.

A Björn Borg-csoportból első helyen Dominic Thiem (osztrák, 5.), míg másodikként Roger Federer (svájci, 3.) jutott be a szombati elődöntőbe.

Eredmény az ATP honlapja alapján:

Andre Agassi-csoport, 3.
velemenyezd, 2019. november 15. péntek, 18:31
Gyurcsány keveri a kártyát, ideológiai hadviselés folyik
lapunknak Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára, akivel az uniós vitákról és Soros elmaradt magyarországi látogatásáról is beszéltünk.

- A balliberális sajtó az önkormányzati választások óta örvendezik, a HVG egyenesen azt írja, hogy a NER megrogyott. Valóban?

- Sok európai párt szeretne úgy megrogyni, ahogy a Fidesz-KDNP tette október tizenharmadikán. Több mint ötvenegy százalék szavazott a kormánypártokra, ez egyértelmű győzelem. Persze tudjuk, pár fideszes jelölt nem nyert, amit sajnálunk. A kormány azonban ezt követően is arra törekszik, hogy minden településsel szoros együttműködésben legyen. Az építkezés útját választjuk, függetlenül a polgármesterek pártállásától.

- Karácsony Gergely a minap részt is vett a kormányülésen, Orbán Viktor meghívására. Milyen hangulatban telt az egyeztetés?

- Az említett városok közül Budapest sem jelent kivételt, sőt. A fővárosban is fejleszteni szeretne a
menusgabor, 2019. november 12. kedd, 22:00
Spanyol választás - A spanyol lapok szerint a választás kimenetele súlyosbítja a patthelyzetet
Az ABC konzervatív újság Pedro Sánchezt okolta, akinek köszönhetően "Spanyolország jövője még bizonytalanabbá vált". Továbbá azt is felrótta az ügyvezető szocialista kormányfőnek, hogy a szeparatista nacionalizmus megerősödött a választásokon, mivel a katalán és baszk pártok több mandátumot nyertek, mint legutóbb. Így a baloldal most még inkább tőlük függ - mutatott rá.

A lap szerint az eredmény a győzelem ellenére kudarc a három mandátumot vesztő Spanyol Szocialista Munkáspártnak (PSOE), amiért Sáncheznek vállalnia kell a felelősséget.

Kiemelte: Pablo Casado, a konzervatív Néppárt (PP) elnöke vezetése megszilárdult nemcsak pártjában, hanem a jobbközép élén is, de a bevándorlásellenes VOX sikere reflexióra kell, hogy késztesse a PP-t is.

A legfontosabb azt megtudni, hogy mit várhat Spanyolország ettől a parlamenttől - vélte az ABC.

"Ugyanott vagyunk, ahol voltunk" - írta véleménycikkében a La Vanguardia katalán napilap, rámutatva, hogy a jelenlegi helyzet nem sokban különbözik
velemenyezd, 2019. november 11. hétfő, 11:01
Jégkorong Négy Nemzet Torna - Győzelemmel zártak a magyarok Gdanskban
Eredmény (a magyar szövetség honlapjáról):

Négy Nemzet Torna, 3. forduló:Magyarország-Lengyelország 2-0 (1-0, 0-0, 1-0) ----------------------------------------------a magyar gólszerzők: Nagy K. (19.), Terbócs (60.)

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány együttese - a hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint - a zárónapon három kulcsemberét is nélkülözte: Galló Vilmos és Sebők Balázs klubjuk kérésének megfelelően már szombat este visszautazott Finnországba, Stipsicz Bence pedig pihenőt kapott.

A magyar válogatott veszélyesebb volt kapura, mint ellenfele, és a 19. percben Nagy Krisztián révén megérdemelten jutott vezetéshez. A lendület a második harmad közepéig tartott ki, majd a lengyelek vették az irányítást. A magyarok azonban - élükön Adorján Attila kapussal - eredményesen védekeztek, olykor pedig a szerencse sem pártolt el tőlük. Az utolsó percben Terbócs István használta ki, hogy a lengyelek lehozták a kapusukat.

A jövő évi ljubljanai divízió I/A világbajnokságra április 24.

Fed Kupa - Kikapott a világelső Barty, a győzelem küszöbén a franciák
A szombati nyitány két egyoldalú mérkőzést hozott a kinyitott tetejű Perth Arenában, amely éveken át otthont adott a szezonnyitó Hopman Kupának, a nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságnak.

A világranglistán 51. Ajla Tomljanovic mindössze két gémet tudott hozni Kristina Mladenovic (40.) ellen, aki vasárnap Babos Tímea oldalán megnyerte párosban a WTA-világbajnokságot.

A házigazdák azonban hamar lelohasztották a franciák lelkesedését, mivel az egyéniben világbajnok Barty még simább meccsen verte Caroline Garciát, aki bréklabdáig is csak 6:0, 5:0-nál jutott el, és - tenisznyelven szólva - "biciklivel" vonult le a pályáról (6:0, 6:0).

A vasárnapi folytatásban előbb a Fed Kupában már 15 meccs óta veretlen Barty szállt szembe az ellenfél első számú játékosával, a 26 éves Mladenoviccsal. A fináléhoz hasonlóan kettejük különpárharca is 1-1-re állt: tavaly az eastbourne-i füvön az ausztrál, idén a római salakon a francia teniszező bizonyult jobbnak. Eleinte úgy tűnt, hogy a világelső ott
velemenyezd, 2019. november 10. vasárnap, 07:10
Labdarúgó NB I - A DVTK-t is legyőzte a Budapest Honvéd
A fővárosi csapat már sorozatban nyolc tétmérkőzésen veretlen, a bajnokság legjobb formában lévő együttese a legutóbbi hat fordulóban egy döntetlent mellett öt győzelmet tud felmutatni.

A DVTK viszont a legrosszabb idegenbeli mutatóval álló gárda a mezőnyben: vendégként egy győzelemmel és öt vereséggel rendelkezik.

OTP Bank Liga, 12. forduló:Budapest Honvéd FC-DVTK 1-0 (1-0)----------------------------------Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2669 néző, v.: Pintér

gólszerző: Lanzafame (29.)

sárga lap: Nagy G. (92.), Lanzafame (95.), illetve Karan (41.), Brkovic (80.), Ivanovski (92.)

piros lap: Ivanovski (92.)

Budapest Honvéd:

--------------Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Uzoma, Gazdag (Ben-Hatira, 87.), Vadócz (Kesztyűs, 74.), Nagy G., Aliji - Lanzafame, Moutari (Banó-Szabó, 80.)

DVTK:

-----Danilovic - Polgár, Brkovic, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Sesztakov (Bacsa, 71.), Rui Pedro (Szabó B., 66.), Prosser - Hasani (Ivanovszki, 57.)

Az esőtől felázott
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 21:52
Berlini fal - A német államfő köszönetet mondott a közép-európai népeknek a német újraegyesítésért
kirekesztő és a szabadságot korlátozó falak soha nem annyira erősek, hogy ne lehessen ledönteni őket.

A kancellár kiemelte, hogy november 9. nemcsak a berlini fal ledöntésének, hanem a náci Németországban 1938-ban zsidók ellen elkövetett pogromok kezdetének évfordulója is. Ezért ez a nap arra is inti a németeket, hogy mindig következetesen fel kell lépni a gyűlölettel, a rasszizmussal és az antiszemitizmussal szemben.

Angela Merkel hangsúlyozta, hogy a közép-európai népek segítségével harminc éve győzelemre vitt békés forradalom vívmányainak fennmaradása nem automatizmus, nem magától értetődő, természetes folyamat. Ezekért az értékekért, a demokráciáért, a jogállamiságért és az emberi méltóság iránti tiszteletért nap mint nap meg kell küzdeni, és ez az ügy a jelenkorban, a mélyreható technológiai és globális változások idején aktuálisabb, mint bármikor az utóbbi harminc évben.

Hasonló gondolatokat fogalmazott meg Axel Kalusmeier történész, az egykori fal egyik leghosszabb megmaradt szakaszán
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 14:11