2019. szeptember 16. hétfő | 38. hét | 259. nap | 22:54 | Edit
Jégkorong Erste Liga - Egy meccsre eltiltották az UTE válogatott védőjét
A magyar szövetség (MJSZ) fegyelmi bizottsága azért szankcionálta a hátvédet, mert a két együttes szerdai, újpesti találkozójának 57. percében úgy ütközött Részegh Tamással, hogy térdével ellenfele lábát találta el. Varga a szabálytalanságáért ötperces kiállítást és végleges büntetést kapott.

"Varga Arnold megmozdulásával könnyen súlyos sérülést okozhatott volna ellenfelének. A Sport Club Csíkszereda játékosa, Részegh Tamás a combján zúzódást szenvedett, az elsődleges orvosi vizsgálaton kívül további ellátást nem igényelt" - jelentette ki a testület.

A szerdai mérkőzést 3-2-re megnyerte vendégként a Csíkszereda, s ugyanilyen arányban vezeti az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot is, amelynek következő mérkőzését pénteken játsszák Csíkszeredában.

velemenyezd, 2019. március 21. csütörtök, 17:11
Címkék: Jégkorong Erste Liga, Részegh Tamással, Varga Arnold, Sport Club Csíkszereda, Részegh Tamás, meccsre eltiltották,
Jégkorong Erste Liga - Második meccsén is simán nyert a Dunaújváros
Az Acélbikák a pénteki nyitónapon a Fehérvári Titánokat ütötték ki idegenben (7-1), vasárnap pedig a Gyergyói HK-t fogadták sikeresen, és győztek 4-2-re.

Eredmények (a sorozat honlapjáról):Dunaújvárosi Acélbikák-Gyergyói HK (román) 4-2 (4-1, 0-0, 0-1)

később:Sport Club Csíkszereda (román)-Corona Brasov (román) 17.30DEAC-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2019. szeptember 15. vasárnap, 19:39
Jégkorong Erste Liga - Nyert az FTC, kikapott az UTE
A ferencvárosiak 3-1-re győzték le a gyergyói csapatot, az újpestiek a Hokiklub Budapesttel szemben maradtak alul. A Vasas Brassóban szenvedett háromgólos vereséget, a Dunaújvárosi Acélbikák csapata pedig kiadós verésben részesítette székesfehérvári vendéglátóját, a Titánok együttesét.

Eredmények:FTC-Telekom - Gyergyói HK (román) 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)UTE-Hokiklub Budapest 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)Corona Brasov (román) - Schiller-Vasas HC 4-1 (3-1, 0-0, 1-0)Fehérvári Titánok-Dunaújvárosi Acélbikák 1-7 (0-2, 1-1, 0-4)
velemenyezd, 2019. szeptember 13. péntek, 21:21
Jégkorong Erste Liga - A felsőházi rájátszás a Debrecen célja
Lóczi Lászlóné Kovács Marianna, a DEAC ügyvezetője elmondta: a tavalyi 260 millió forintos költségvetést idén mintegy 10 százalékkal megemelték. A büdzsé felét a Debreceni Egyetem és a város önkormányzata biztosítja a szakosztály működéséhez. A szükséges forrás másik felét a jégkorong szövetség szponzori segítségével, saját szponzorokkal és tao-támogatással fedezik. Hozzátette: azzal, hogy a DEAC az első Erste Ligában töltött szezonjában rögtön megszerezte a bronzérmet, magasra tette a lécet, ugyanakkor reméli, hogy az idén legalább a tavalyi eredményt meg tudja ismételni az együttes.

"A DEAC az idén ünnepli fennállásának 100. évfordulóját, remélem, hogy a szakosztályok is ehhez a jubileumhoz méltóan szerepelnek majd" - fogalmazott az ügyvezető.

David Musial, a DEAC vezetőedzője közölte: a csapat tavalyi bronzérme "csodaszámba" ment, de az idén is szeretnének sikeresen szerepelni. A tréner szerint a nyolchetes kemény munka végére a társaság igazi csapattá kovácsolódott, és ez bizakodásra ad
velemenyezd, 2019. szeptember 12. csütörtök, 14:51
Jégkorong Erste Liga - Tíz csapattal kezdődik pénteken az idény
edzővel vág neki a bajnokságnak. Újabb NHL-es és KHL-es tapasztalattal rendelkező légiósokat is láthatnak a nézők a pályákon a tehetséges fiatalok mellett.

"Az új szezonban sok csapat pályázik arra, hogy a 22 év után a trónra került FTC-Telekomot letaszítsa onnan, ennek megfelelően mindenhol komoly erősítések történtek, így megjósolhatatlan a liga végkimenetele" - fogalmazott Szőke Álmos, az Erste Liga elnöke a sorozat szerdai sajtótájékoztatóján.

Megemlítette: Győr is bekapcsolódik a magyar jégkorong vérkeringésébe. A klub arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az idény során a Fehérvári Titánok csapata 12 hazai találkozóját fogja ott játszani az 1800 fős csarnok későbbi átadását követően.

Szabados Richárd, a liga alelnöke és a névadó szponzor képviselője kiemelte: a harmadik közös szezont kezdik meg. Az elmúlt idényben a korábbiakhoz képest több mint 30 ezerrel nőtt a nézőszám, és bár idén kevesebb csapat vesz részt a ligában, a cél: még több embert a sportág mellé állítani, még több szurkolót
velemenyezd, 2019. szeptember 11. szerda, 11:21
Jégkorong Visegrád Kupa - Pont nélkül zárta a csoportkört a Ferencváros
Az Erste Liga-győztes zöld-fehérektől Pavuk Attila és Tóth Gergő volt eredményes a találkozón, és góljaikkal hiába fordított a házigazda a második harmadban, a záró játékrészben a mérkőzés előtt pontnélküli lengyelek háromszor voltak eredményesek.

A csoportkörben az FTC az első meccsét 3-2-re elvesztette a szlovák HK Nitra vendégeként, majd 4-3-ra maradt alul a lengyel JKH GKS Jastrzebie otthonában.

A nyolccsapatos sorozat másik magyar résztvevője az Újpest, amely a szlovák HC 07 Detvatól, a cseh másodosztályú HC RT Torax Porubától és a lengyel Nowy Targtól is kikapott.

A negyeddöntőket októberben, az elődöntőket novemberben rendezik, a Visegrád Kupa harmadik kiírásának fináléjára januárban kerül sor.

Visegrád Kupa, A csoport (a sorozat honlapjáról):FTC-Telekom - GKS Katowice (lengyel) 2-4 (0-1, 2-0, 0-3)
velemenyezd, 2019. szeptember 06. péntek, 21:02
Jégkorong Visegrád Kupa - Másodszor is kikapott a Ferencváros
Az Erste Liga-győztes zöld-fehérektől a duplázó Nagy Gergő, illetve a kanadai Myles Fitzgerald volt eredményes.

Az FTC első meccsét 3-2-re elvesztette a szlovák HK Nitra vendégeként, a csoportkört pénteken zárja hazai jégen a lengyel GKS Katowice ellen.

Visegrád Kupa, A csoport (a sorozat honlapjáról):JKH GKS Jastrzebie (lengyel) - FTC-Telekom 4-3 (1-0, 2-0, 1-3)
velemenyezd, 2019. szeptember 03. kedd, 21:22
Jégkorong Visegrád Kupa - Második meccsén is kikapott az Újpest
A lila-fehérek egy hete 6-1-es vereséget szenvedtek a szlovák HC 07 Detva vendégeként, ezúttal pedig egy harmadon keresztül tudták tartani a lépést cseh riválisukkal. A B csoportban a lengyel Nowy Targ szerepel még.

Az A csoportban az Erste Liga-győztes Ferencváros mellett a szlovák HK Nitra, valamint két lengyel csapat, a Jastrzebie és a Katowice kapott helyet.

A jövő péntekig tartó csoportkörben egyszer találkoznak egymással a csapatok. A negyeddöntőket októberben, az elődöntőket novemberben rendezik, a Visegrád Kupa harmadik kiírásának fináléja januárban lesz.

Eredmény (a viadal honlapjáról):

Visegrád Kupa, B csoport: Torax Poruba (cseh)-UTE 6-0 (0-0, 2-0, 4-0)
velemenyezd, 2019. augusztus 27. kedd, 20:31
Jégkorong Erste Liga - A Ferencváros U20-as világbajnokot igazolt Miskolcról
A fővárosi klub honlapjának szerdai beszámolója szerint Fodor Szabolcs vezetőedző tervei szerint együtt tartja a története első Erste Liga címét-szerző csapat gerincét adó játékosokat. Az új igazolásra azért volt szükség, mert az elmúlt idény házi pontkirálya, a 34 éves kanadai Braden Walls bejelentette visszavonulását.

Pótlására a 25. születésnapját pénteken ünneplő Kulmala érkezik, aki tavaly 57 meccsen 42 pontot termelt a szlovák élvonalban. A finn csatár 2014-ben tagja volt az U20-as vb-n aranyérmes finn válogatottnak.

"Minden vágyam a pályafutásom során először ligát nyerni egy csapattal, és ezért mindent meg fogok tenni a jégen és azon kívül egyaránt. Amellett sem szabad szó nélkül elmenni, hogy ott leszünk az európai porondon is, hiszen indulunk a Kontinentális Kupában, szóval izgalmas szezon lesz, amit már tényleg nagyon várok" - mondta első ferencvárosi nyilatkozatában Rasmus Kulmala, akinek az érkezésével megvan az FTC-Telekom hat légiósa a 2019/20-as szezonra készülő keretben, és
velemenyezd, 2019. június 19. szerda, 19:30
2014. február 24. hétfő, 17:22