2019. december 06. péntek | 49. hét | 340. nap | 01:24 | Miklós
Európa-liga - Vereséggel kezdett a Vidi FC
Európa-liga csoportkör, L csoport, 1. forduló:Vidi FC - BATE Boriszov (fehérorosz) 0-2 (0-1)-----------------------------------Groupama Aréna, 14 726 néző, v.: Kristoffersen (dán)

gólszerzők: Tuominen (27.), Filipenko (85.)

sárga lap: Stopira (13.), Milanov (30.), illetve Milunovic (36.), Filipovic (51., 90+4.), Cserbiszkij (90+2.)

piros lap: Filipovic (90+4.)

Vidi FC:

-------Tujvel - Fiola (Hodzic 64.), Juhász R., Vinícius, Stopira - Nego, Hadzic, Nikolov (Berecz 78.) - Kovács I., Milanov (Hangya 75.) - M. Scepovic

BATE:

--------Cserbiszkij - Poljakov, Milunovic, Filipenko, Filipovic - Baga, Jablonszkij, Dragun - Ivanic (Gordejcsuk 67.), Tuominen (Szkavis 61.), Sztaszevics (Volodko 88.)

Hat év szünet után szerepel újra magyar csapat az Európa-liga csoportkörében és ismételten a székesfehérvári gárda érdekelt a második számú európai kupasorozatban. A 2012/13-as idényben a Vidi - két győzelemmel és négy vereséggel - a belga Genk és a svájci Basel mögött, a portugál Sporting Lisboát megelőzve csoportja harmadik helyén zárt.

Abból az együttesből mostanra hárman maradtak hírmondónak, Paulo Vinícius, Stopira és Kovács István, ők mindannyian a kezdőcsapatban kaptak helyet. Ugyanakkor hiányzott sérülés miatt a kezdőkapus Kovácsik Ádám, az eltiltott Huszti Szabolcs és a pályafutását hirtelen befejező szerb Danko Lazovic.

A magyar bajnok kezdett aktívabban, a több labdabirtoklás mellett azonban csak távoli lövésekig jutott. Az első vendéghelyzetre a 25. percig kellett várni, ekkor Mirko Ivanic lövését öklözte ki magabiztosan Tomas Tujvel. Két perc múlva már ő is tehetetlen volt: egy szép kiugratást követően Jasse Tuominen passzolt éles szögből a hazai kapuba. A Vidi hátrányba kerülve nagyobb sebességre kapcsolt, Kovács István két alkalommal is nagy helyzetbe került, de először rosszul célzott, majd Gyenyisz Cserbiszkij védett nagyot.

A második félidőben továbbra is nagy akarattal, de sok hibával játszott a hazai csapat, míg a BATE kényelmesen őrizte előnyét. Marko Nikolic cserékkel próbálta frissíteni kissé hitehagyott csapatát, de továbbra is nagyon pontatlanul futballozott a Vidi. A fehéroroszok a 85. percben döntötték el a három pont sorsát, amikor egy szabadrúgást Jegor Filipenko bólintott a hazai kapuba. Az utolsó másodpercekben Alekszandr Filipovic kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott a BATE, de ennek már nem volt jelentősége.

A csoport másik mérkőzésén a Chelsea 1-0-ra győzött a görög PAOK vendégeként.

A székesfehérvári együttes legközelebb két hét múlva Londonban, a Stamford Bridge-en lép pályára.(+FOTÓ)

velemenyezd, 2018. szeptember 20. csütörtök, 21:13
Címkék: Vidi FC, BATE Boriszov, Juhász, Kovács, Sporting Lisboát, Paulo Vinícius,
Labdarúgó NB I - Sigér duplájával győzött a Ferencváros a Fehérvár otthonában
bemelegítésnél megsérült az eredetileg a kezdőcsapatba nevezett Juhász Roland, akinek a helyén Rus Adrián lépett pályára. A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, mindkét együttes kereste a réseket a másik védekezésében. A Ferencváros találta meg előbb a kapuhoz vezető utat, és egy szabadrúgást követően Sigér Dávid révén megszerezte a vezetést. Nagyobb sebességre kapcsoltak a fehérváriak, de a szünetig igazán komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a vendégkapu előtt.

Fordulást követően is a Vidi próbálkozott többet, mégis a fővárosiak szereztek újabb gólt, akik Sigér megpattanó lövésével már kétgólos előnyben voltak. A Fehérvár óriási erőket mozgósított a szépítő találatért, ám minden próbálkozásukat hatástalanította a remekül védő Dibusz Dénes. A rendes játékidő vége előtt nem sokkal összejött a hazaiaknak a szépítés, egy lepattanó labdát Georgi Milanov lőtt a kapuba. A hosszabbítás perceiben újra Dibusz volt a főszereplő, óriási védésekkel segítette csapatát, és bravúrjai végül győzelmet
velemenyezd, 2019. október 27. vasárnap, 19:22
A Videoton legendás csatárát, a hetvenéves Tiber Lászlót köszöntötték Székesfehérváron
labdarúgó nagy szívfájdalmának nevezte, hogy nem játszhatott az 1978-as argentínai világbajnokságon, pedig a bő keretben még benne volt, ám Baróti Lajos szövetségi kapitány végül az újpesti Nagy Lászlót vitte ki helyette.

Tiber elmondta, hogy ma is aktív: sérült gyerekeknek tart sportfoglalkozást minden hétfőn az Ezredéves Iskolában, a további három napon pedig a MOL Fehérvár FC óvodás programja keretében 21 intézmény gyerekeinek tart edzést a kollégáival. Emellett a 60 év felettiek bajnokságában a Vidivel két éve bajnokok lettek, de ma is rendszeresen szerepel a bajnoki meccseken.

Tiber László 1949-ben született a Fejér megyei Sárszentmihályon. A Videoton jogelődjében, a VT Vasasban kezdett futballozni, fiatalon játszott a Székesfehérvári MÁV Előre, a Kossuth KFSE és a Budapesti Honvéd csapatában, 1971-ben igazolt vissza a Videotonba. A székesfehérvári klubban 1971 és 1982 között 220 bajnoki találkozón 77 gólt szerzett. Nála többször bajnoki meccsen csak Szabó József (111) és Nikolics Nemanja (87)
velemenyezd, 2019. szeptember 16. hétfő, 12:15
Labdarúgó NB I - Három fejesgóllal verte a Fehérvár a Kisvárdát
(87.)

Fehérvár:

--------Kovácsik - Nego, Juhász R., Musliu, Hangya - Nikolov, Huszti (Hadzic 84.) - Kovács I. (Fiola 83.), Milanov (Elek 75.), Petrjak - Hodzic

Kisvárda:

--------Felipe - Melnyik, Berios (Rubus 66.), Ene, Protic - Karaszjuk (Tischler 81.), Lucas - Gosztonyi (Bumba 64.), Cukalasz, Kovácsréti - Grozav

A mérkőzés elején a Fehérvár lépett fel támadólag, mégis a Kisvárdáé volt az első nagy gólhelyzet Kovácsréti Márk kapufájánál. A folytatás is hasonló forgatókönyv alapján zajlott: a Vidi birtokolta többet a labdát, míg a vendégek voltak veszélyesebbek a kapura. A félidő vége felé fokozta a nyomást a hazai csapat és az első magyar bajnoki találkozóján pályára lépő, észak-macedón Visar Musliu fejesgóljával megszerezte a vezetést.

Fordulást követően növelte előnyét a fehérvári gárda, Georgi Milanov is fejjel volt eredményes. Kétgólos hátránya ellenére sem adta fel a Kisvárda, mezőnyfölényük azonban meddőnek bizonyult. Az utolsó negyedórába érve
velemenyezd, 2019. augusztus 31. szombat, 21:33
Labdarúgó NB I - A Fehérvár hazai pályán kiütötte a Diósgyőrt
OTP Bank Liga, 3. forduló: MOL Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 5-1 (1-1) ----------------------------------------- Székesfehérvár, 3586 néző, v.: Bogár

gólszerző: Elek Á. (13.), Futács (53.), Danilovic (73. - öngól), Hodzic (75., 85.), illetve Prosser (1.)

sárga lap: Huszti (55.), Futács (68.), illetve Brkovic (26., 43.), Tajti (55.), Szabó B. (56.), Tóth B. (72.)

piros lap: Brkovic (43.)

Fehérvár:

-------- Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Hangya - Elek Á., Huszti (Hadzic 74.) - Kovács I., Milanov (Hodzic 72.), Petrjak - Futács (Pátkai 76.)

DVTK:

---- Danilovic - Sestakov, Karan, Brkovic, Polgár - Márkvárt, Szabó B. (Tóth B. 60.) - Hasani, Tajti (Vági 74.), Zsolnai R. (Tamás M. 45.) - Prosser

A mérkőzés alaphangját megadta a gyors vendéggól, amely a 26. másodpercben esett: Prosser Dániel használta ki a hazai védelem hibáját. A folytatásban a fehérváriak támadtak, a vendégek pedig gyors kontratámadásokat vezettek, amelyek után Prosser újabb
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 21:35
Magyar-walesi - Pátkai: a csapat mindent megtett a sikerért
A MOL Vidi FC középpályása a mérkőzés után azt mondta, Marco Rossi szövetségi kapitány - aki eltiltás miatt nem ülhetett le a kispadra - azt kérte a futballistáktól, hogy végig fegyelmezetten játsszanak.

"Nem akartuk megengedni a walesieknek, hogy kibontakozzanak, mert nagyon gyors játékosaik vannak, és ha őket hagytuk volna futni, akkor nagy bajba kerülhettünk volna" - mondta Pátkai, hangsúlyozva: "mindent elmond" a válogatott teljesítményéről az, hogy kapott gól nélkül hozta ezt a meccset, s az ellenfélnek csupán egy nagy gólszerzési lehetősége volt a 90 perc alatt.

"Négy mérkőzés után kilenc ponttal a csoport élén állni nyilván nagyon jó, de még csak félúton vagyunk, semmi nem dőlt el, a következő négy meccs sem lesz könnyebb, mint az előző négy, a szlovákok elleni hazai összecsapás pedig ha nem is sorsdöntő, de kiemelten fontos találkozó lesz" - összegzett Pátkai.

Szoboszlai Dominik, a válogatott irányító középpályása szintén kiemelte, hogy bár jó eredmény négy mérkőzés után kilenc
velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 12:31
Eb-selejtező - Szoboszlai: hat ponttal lennék elégedett
tette: az őt érintő átigazolási pletykák ellenére a Bajnokok Ligája-résztvevő salzburgiaknál képzeli el a következő szezont.

Az MTI kérdésére Rossival kapcsolatban azt mondta, az olasz szakember edzői stílusa abból a szempontból hasonló salzburgi kollégája, a német Marco Rose stílusához, hogy egyikük sem katonaként tekint játékosaira.

"Mindketten megkérdezik a játékosok véleményét is, figyelembe veszik, hogy nekünk is kell pihenő, együtt dolgozunk" - mondta a középpályás

Pátkai Máté, a MOL Vidi FC horvátok ellen győztes gólt szerző középpályása valamelyest visszafogottabban fogalmazott a várakozásait illetően: "két nagyon fontos meccs vár a csapatra".

"A horvátok elleni siker és a gólom nagy dolog volt, és bár meg kell lovagolni azt a győzelmet, nem abból kell táplálkozni" - jelentette ki, egyúttal hozzátette, a játékosok között már nem igazán téma a márciusi győzelem, de ő személy szerint ezt nem is bánja, mert "abból nem lehet megélni, ami a múltban történt".

Meglátása szerint két
velemenyezd, 2019. június 04. kedd, 13:51
Labdarúgó Magyar Kupa - Jó hangulatot és nehéz meccset várnak a döntőtől az edzők
A 78. hazai kupadöntő pénteki sajtótájékoztatóján elhangzott, több mint 10 ezer jegy már elkelt, a magyar szövetség (MLSZ) ugyanakkor minden érdeklődőt arra buzdít, hogy lehetőleg elővételben váltsa meg belépőjét a 19.30-kor kezdődő fináléra.

Marko Nikolic, a MOL Vidi FC vezetőedzője azt mondta, kiemelten fontos mérkőzés lesz számukra a kupadöntő, mivel ezt a trófeát eddig csak egyszer sikerült megnyernie a csapatnak.

"Megkoronázhatnánk ezzel az egyébként nagyon jól sikerült szezonunkat, amelynek része volt az Európa-liga-menetelés, a második hely a bajnokságban, és a hazai kupasorozatban a döntőbe jutás" - jelentette ki a szerb szakember, aki dicsérte az ellenfelet, kiemelve, hogy a Honvéd mindig kellemetlen rivális, amelynek ráadásul az OTP Bank Liga egyik gólkirálya, Holender Filip is a tagja.

"Hasonlóan készültünk erre a találkozóra, mint az El-meccsekre, ugyanakkor ki kell emelnem, hogy január óta most először fordul elő, hogy sérültünk és eltiltottunk sincs, így a legerősebb
velemenyezd, 2019. május 24. péntek, 14:09
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat, vasárnap
WTA-torna, Strasbourg21.00: Labdarúgás, francia bajnokság, Caen-Girondins Bordeaux

Digisport 221.00: Labdarúgás, francia bajnokság, Dijon-Toulouse

Digisport 321.00: Labdarúgás, francia bajnokság, Amiens-Guingamp

május 25., szombat:

--------------------

M4 Sport11.45 és 14.45: Forma-1, Monacói Nagydíj, 3. szabadedzés és időmérő edzés16.15: Kerékpár, Giro d'Italia, 14. szakasz17.15: Forma-2, Monacói Nagydíj, 2. futam19.15: Labdarúgás, férfi Magyar Kupa, döntő, Budapest Honvéd-Mol Vidi FC

Duna World14.55: Röplabda, női Arany Európa-liga, Nyíregyháza, Magyarország-Franciaország

Sport 111.00: Cselgáncs, Grand Prix-verseny, Hohhot, 2. nap14.30: Tenisz, ATP-torna, Lyon, döntő19.15: Labdarúgás, Német Kupa, döntő, RB Leipzig-Bayern München

Sport 214.30: Autósport, túraautós Európa Kupa, Hockenheim, 1. futam15.15 és 19.15: Jégkorong, világbajnokság, Szlovákia, elődöntők

Eurosport 1 8.40 és 13.00: Autósport, Forma-E, Berlin, selejtező és futam14.15: Kerékpár, Giro d'Italia,
velemenyezd, 2019. május 24. péntek, 07:58