2018. november 20. kedd | 47. hét | 324. nap | 18:49 | Jolán
- Franciaország: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernández - Pogba, Kanté - Mbappé, Griezmann, Matuidi (Tolisso, 86.) - Giroud (Nzonzi, 85.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
- Belgium: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Chadli (Batshuayi, 91.), Witsel, Fellaini (Carrasco, 80.), Mousa Dembélé (Mertens, 60.) - De Bruyne, E. Hazard, Lukaku. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez.
Gólszerző: Umtiti (51.)
Sárga lap: Kanté (87.), Mbappé (92.), ill. E. Hazard (63.), Alderweireld (71.), Vertonghen (94.)

- Eden Hazard kiemelte azt, hogy Franciaország kiválóan védekezett és nagyon hatékonyan játszott. Egy éles kiszólást azért ő is tett...
,,Inkább vesztek ezzel a belga csapattal, mint nyerek ezzel a franciával... De ismerjük el, a francia csapat kitűnően védekezik és rendkívül hatékony, képtelenek voltunk megtalálni a gyenge pontjukat. Nem volt meg az a kis mágikus szikra, amire szükségünk lett volna. Egy fantasztikus belga csapatot láthattunk, melyet egy masszívabb válogatott ejtett ki. Megmutattuk a világbajnokságon, hogy milyen jó csapatunk van és büszkék lehetünk arra, amit elértünk - csapatkapitányként nagy boldogság, hogy ilyen együttes tagja lehetek" - mondta Hazard.

- Nem mondanám, hogy az a csapat, amelyik nyert, jobban játszott nálunk. Tizenegy emberrel védekeztek 35 méterre a kapujuktól, és ezt csinálták az egész tornán. Uruguay ellen egy szabadrúgás után találtak be. Ma egy szöglet után. Kár érte, de a futball ilyen, apró részleteken múlik siker és kudarc. Minden csapat az erősségeire épít, a miénk az, hogy játsszuk a futballt. Az övék az, hogy jól védekeznek és a szélvész gyors Mbappéval és Griezmann-nal kontráznak. A franciák tökéletesen tisztában voltak vele, hogy nekünk jelentős nehézséget okoz minden olyan válogatott, amely mélyen beáll védekezni. De amikor Panamáról vagy hasonló játékerejű csapatról van szó, akkor van esély betalálni. Franciaország ellen pedig... ezt a védelmet nagyon nehéz feltörni. Azt is be kell ismernünk, hogy nem passzoltunk elég pontosan, nem mentek emberhez a beadásaink, és így azért nehéz nyerni, mert nem tudtunk nagy helyzeteket kialakítani" - nyilatkozta a csalódott belga kapus, Thibaut Courtois a mérkőzés után.

.............
maroka, 2018. július 11. szerda, 13:33
Címkék: Kresztovszkij Stadion, Didier Deschamps, Mousa Dembélé, Roberto Martínez, Eden Hazard, Thibaut Courtois,
Birkózó-vb - Kiss Balázs egy lépésre a bronzmeccstől
A 35 éves klasszis szombaton az első meccsét tussal nyerte kínai riválisa ellen, a nyolcaddöntőben viszont meglepő vereséget szenvedett a későbbi döntős bolgár Kiril Milovtól, aki viszont a vigaszágra segítette őt.

Kiss - talán a villámgyors nyolcaddöntős veresége miatt is -óvatosan kezdett a szlovákiai Soós Tamás ellen, és egy percig csak kereste a támadás lehetőségét. A másodikra fordulva viszont fejlefogással próbálkozott, amiből riválisa megpróbált egy kontrával menekülni, de nem tudott, a szőnyegre zuhant, Kiss pedig mögé került (2-0), majd kétszer is szépen megpörgette (6-0).

A folytatásban a BVSC 2009-es világbajnoka nem ült rá az eredményre, gyorsan le akarta zárni a csatát, tudva, hogy kevés pihenője lesz a következő meccs előtt. Ennek megfelelően előbb kiléptette ellenfelét (7-0), majd a szakasz utolsó másodperceiben mögé került (9-0), így pedig technikai tussal nyert.

Kiss Balázsnak még egy meccset kell nyernie a vigaszágon ahhoz, hogy a bronzéremért léphessen szőnyegre.
velemenyezd, 2018. október 28. vasárnap, 14:16
Birkózó-vb - Korpási és Bácsi is döntős
Az 55, majd a 63 kilósok elődöntőjét követően jöttek a magyar érdekeltségű kategóriák fináléért rendezett meccsei az arénában. A két magyar klasszis közül a 2016-os vb-győztes, tavaly Európa-bajnok Korpási két könnyű, technikai tusos győzelem után a négy között a bolgár Aik Mnacakanjannal csapott össze.

A BVSC 31 éves klasszisa nyugodtnak tűnt, amikor bevonult a küzdőtérre, a meccset pedig nagyon összeszedetten kezdte. Az első másfél percben a szőnyeg közepén küzdöttek a felek eredménytelenül, majd a némileg passzívabbnak tűnő bolgárt intették (1-0). Korpási leküldette riválisát, aki rengeteget próbált mozogni, ám a magyar kötöttfogású végül megtalálta ennek az ellenszerét és gyönyörűen megpörgette riválisát (3-0).

A magyar előny jelentős volt, ám a második menet elején szinte azonnal visszaintették Korpásit (3-1), akinek le kellett hasalnia. Mnacakanjan óriási erővel dolgozott, gyorsan összefogta és megpróbálta kiemelni riválisát, ám a vb- és Eb-győztes magyar remekül védekezett közel fél
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 18:05
Birkózó-vb - Korpási és Bácsi is elődöntős, Váncza kikapott
A negyeddöntők sorát a 72 kilogrammosok kezdték, azaz a 2016-os vb-győztes Korpási küzdhetett meg először a négy közé kerülésért. Ellenfele a brazil Joilson de Brito Ramos volt, akit a papírforma alapján könnyedén kellett legyőznie.

A BVSC 31 éves klasszisa nem is adott esélyt dél-amerikai riválisának, akit az első menetben szép karberántás után levitt és eldobott (4-0), majd még a szünet előtt újabb két ponttal gazdagodott, miután a brazil szabálytalanul védekezett fejlefogás közben.

Korpási a nyolcaddöntőben is a második félidő elején döntötte el meccsét, s ezúttal sem várt sokkal tovább: a szakasz felénél újabb karberántást és mögé kerülést mutatott be, amivel 8-0-ás technikai tussal nyert. A 16.45-kor kezdődő elődöntős programban Korpási a bolgár Aik Mnacakanjannal csatázhat a pénteki fináléért.

Következtek a 63 kilósok, akik között a mindössze 19 éves Váncza István első két meccsén nagyszerűen tejesített, ráadásul a 16 között az Európa-bajnok románt Mihai Mihutot egészen kiemelkedő
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 14:41
Birkózó-vb - Szadulajev tussal verte Snydert
négy arannyal zárta a fogásnem küzdelmeit, míg az amerikaiak hárommal.

A nők mindkét keddi döntőjében - a papírformának megfelelően - japán siker született.

A magyarok érem nélkül maradtak kedden, miután Olejnik Pavlo nagy csata végén kikapott a 97 kilós bronzmeccsen és ötödikként zárt, amellyel a hazai szabadfogású válogatott egyetlen pontszerző eredményét érte el.

A nőknél Németh Zsanett a 76 kilósok elődöntőjében súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett és kikapott, így szerdán a bronzéremért léphet szőnyegre, ha állapota engedi.

Szerdán Szmolka Nikoletta (72 kg) a vigaszágon szerepel, míg Köteles Alexandra (50 kg), Dénes Mercédesz (53 kg), Barka Emese (57 kg) és Sastin Marianna (62 kg) az ötödik versenynapon mutatkozik be.

Eredmények:

szabadfogás 70 kg:

------------------ Magomedrasul Gazsimagomedov (Oroszország)2. Adam Batirov (Bahrein)3. Franklin Castillo (Kuba) és Zurabi Iakobishvili (Georgia)

a döntőben:Gazsimagomedov-Batirov 7-6

szabadfogás 97
velemenyezd, 2018. október 23. kedd, 20:31
Birkózó-vb - Németh Zsanett elődöntős
A tavaly Eb-ezüstérmes magyar versenyzőre a - négy-négy vb- és Eb-éremmel rendelkező - fehérorosz Vaszilisza Marzaljuk bravúros legyőzése után könnyebb feladat várt, ugyanis Naranchimeg Gelegjamts a legjobb eredményeit 2010-ben érte el, amikor megnyerte az Ázsia Játékokat és második lett a kontinensbajnokságon, azóta viszont nem volt számottevő sikere.

Az UTE 24 éves birkózója aktívabb volt ellenfelénél, akit ezért meg is intettek. A mongol versenyző nem tudott fél percen belül akciót véghez vinni, így 1-0-s előnnyel vonulhatott pihenőre Németh. A folytatásban viszont őt figyelmeztették, de ő "akciókényszerben" egy kitolást végrehajtott, azaz 2-0-ra vezetett, amikor már csak másfél perc volt hátra. A hátralévő időben Gelegjamts próbálkozott becsülettel, de Németh egy lábra támadást követően visszafogott, s ellenfele mögé került (4-0), ezzel bebiztosította négy közé jutását.

Az elődöntőben a címvédő török Yasemin Adarral találkozik, aki idén megnyerte az Európa-bajnokságot is. Ha Németh újabb
velemenyezd, 2018. október 23. kedd, 14:11
Birkózó-vb - Németh Zsanett bravúros győzelme, Sleisz és Szmolka kikapott
Németh nem számított esélyesnek Vaszilisza Marzaljukkal szemben, aki aktívabban kezdte a mérkőzést, de az egyik lábra támadását követően a magyar versenyző a földharcban lebontotta ellenfele fogását, így egy mögékerüléssel 2-0-ra elhúzott. Másodjára viszont már nem hibázott a vb-ken és Eb-ken négyszer-négyszer érmes Marzaljuk, ráadásul a mögékerülés után még be is billentette a tavaly Eb-ezüstérmes magyart (2-4). A második három percben Németh kezdte felőrölni a 2015-ös Európa Játékokon győztes ellenfelét, egy kitolással minimálisra csökkentette hátrányát és még két perc volt hátra. Hiába volt még ideje, egy rossz akciónál szinte magára rántotta Marzaljukot, aki így már 6-3-ra vezetett. Az UTE 24 éves versenyzője viszont nem adta fel, űzte-hajtotta a fehéroroszt, s bár egy-egy mögékerüléssel és kitolással egyenlített (6-6), ez még nem neki kedvezett, mert Marzaljuknak több kétpontos akciója volt. A hátralévő 15 másodperc azonban elég volt Németh számára még egy mögékerülésre elfáradt ellenfelével
velemenyezd, 2018. október 23. kedd, 13:37
Birkózó-vb - Magyar vereség a keddi rajton
A magyar versenyző nem sok időt töltött a szőnyegen, ugyanis az Ázsiai Játékokon bronzérmes riválisa lábra támadásaival nem tudott mit kezdeni: egy ilyen akcióból már fél perc után kétpontos hátrányba került. A második sikeres lábra támadást követően ráadásul Zsumanazarova összefogta Wilson lábait, háromszor megpörgette, ezzel másfél perc után 10-0-s előnyre tett szert, azaz technikai tussal győzött.

Wilson akkor folytathatja szereplését a vigaszágon, ha legyőzője a döntőig jut.

A délelőtti programban még a 65 kilós Sleisz Gabriella, a 72 kilogrammos Szmolka Nikoletta és a 76 kilósok között szereplő Németh Zsanett lesz érdekelt, valamennyien a nyolcaddöntőben kezdenek. Az esti éremcsatákban a szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában az ukrán születésű Olejnik Pavlo a bronzéremért léphet majd szőnyegre.

(FOTÓ)
velemenyezd, 2018. október 23. kedd, 13:29
Birkózó-vb - Olejnik nem bírt a címvédővel, bronzért mérkőzhet
A honosított ukrajnai sportoló nem panaszkodhatott fáradtságra az elődöntőt megelőzően, délelőtt ugyanis mindössze másfél perc birkózás elég volt neki a négy közé kerüléshez. Az első meccsén ugyanis argentin riválisa nem állt ki ellene, majd a nyolc között a kanadai Jordan Steen ellen villámgyors, technikai tus győzelmet aratott.

Olejnik riválisa lényegesen több időt töltött a szőnyegen hétfőn, hiszen már a selejtezőben is mérkőznie kellett, így összességében három találkozón át vezetett az útja a legjobb négyig. Mindezek ellenére még így is egyértelműen az amerikaiak klasszisa, a riói olimpia és a legutóbbi két vb győztese számított a meccs esélyesének még úgy is, hogy Olejnik sem kis név a birkózásban, még ukrán színekben Európa-bajnokságot nyert, s kétszer volt vb-harmadik.

A csata első felében egyértelműen Snyder volt a kezdeményezőbb, többször is megpróbált lábra támadni, ám Olejnik minden esetben védeni tudta próbálkozásait. Ennek ellenére a szünetre Snyder mehetett 1-0-ás előnnyel,
velemenyezd, 2018. október 22. hétfő, 17:32
2017. július 24. hétfő, 11:09
2017. július 23. vasárnap, 21:14
2013. július 17. szerda, 22:00
2013. július 16. kedd, 22:58