2020. február 17. hétfő | 8. hét | 48. nap | 05:40 | Donát
Labdarúgó NB I - Kétszer egyenlített a Mezőkövesd az Újpest ellen
A keddi találkozón kétszer is hátrányba került a hazai csapat - amely októberben idegenben legyőzte mostani ellenfelét -, végül azonban sikerült pontot mentenie.

OTP Bank Liga, 19. forduló:Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 2-2 (0-1)---------------------------------------Mezőkövesd, 1582 néző, v.: Pillók

gólszerzők: Jurina (53.), Besirovic (88.), illetve Berecz (14., öngól), Novothny (57.)

sárga lap: Vadnai (62.), Besirovic (89.), illetve Onovo (37.), Banai (64.), Burekovic (91.)

Mezőkövesd:

----------Szappanos - Farkas, Neszterov, Katanec, Vadnai - Karnyicki, Cseri, Berecz, Besirovic - Nagy D. (Jurina, a szünetben), Zivzivadze

Újpest:

------Banai - Balázs, Litauszki, Heris, Burekovic - Simon (Perosevic, 82.), Onovo, Csongvai, Pauljevic (Bacsa, 92.) - Calcan (Zsótér, 61.), Novothny

Kiegyenlített játék folyt a pályán az első félidőben, egyes szakaszokban az Újpest, más időszakokban a Mezőkövesd ragadta magához a kezdeményezést. A hazai együttes a nyolcadik percben közel állt ahhoz, hogy megszerezze a vezetést, Cseri távoli bombája után a labda a felső lécről a gólvonal mögé pattant, de nem teljes terjedelmével, majd az első negyedóra végén egy szabadrúgást követő öngóllal a vendégcsapat került előnybe. A játék képe alapján nem érdemtelenül vonulhatott előnnyel az öltözőbe a fővárosi csapat, de a Mezőkövesd is igyekezett támadásokat vezetni, sőt, több lehetősége is volt, csak éppen a hazai játékosok nem voltak elég hatékonyak, illetve pontosak a végjátékban.

A második félidőre Kuttor Attila beállította a januárban igazolt bosnyák Marin Jurinát, aki előbb nagyszerű passzt adott, majd egy beadásra pontosan érkezett és egyenlített. Nagy lendülettel kezdte ezt a játékrészt a Mezőkövesd, egymás után vezette a támadásokat, ennek lett meg gyorsan az eredménye, de a másik oldalon több hazai játékos is hibázott, amit Novothny használt ki. A Mezőkövesdnél később is akadtak bizonytalanságok a védelemben, akár újabb gólokat is szerezhetett volna az Újpest és ezzel eldönthette volna a mérkőzést. A hazaiak viszont a hajráig már nem igazán voltak veszélyesek kapura, az utolsó percekben viszont igen, így összejött az újabb egyenlítés.

velemenyezd, 2020. február 04. kedd, 22:14
Címkék: Labdarúgó NB, Bank Liga, Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC, Nagy, Kuttor Attila, Marin Jurinát,
Labdarúgó NB II - Feczesin mesterhármasával fordított a Vasas
A félidőben még a vendégek vezettek 1-0-ra, de a szünet után Feczesin Róbert góljaival fordítottak az angyalföldiek. A téli átigazolási időszakban Újpestről szerződtetett támadó - aki az őszi szezon után az élvonalbeli góllövőlista első helyén állt - 17 perc alatt háromszor talált a vendégek kapujába.

Merkantil Bank Liga NB II, 24. forduló:

---------------------------------------Vasas FC-Duna Aszfalt TLC 3-1 (0-1)

korábban:Nyíregyháza Spartacus FC-FC Ajka 0-1 (0-0)Vác FC-Soroksár SC 0-2 (0-1)Budafoki MTE-Dorogi FC 0-0Szombathelyi Haladás-Aqvital FC Csákvár 3-0 (1-0)Gyirmót FC Győr-Szolnoki MÁV FC 1-2 (1-1)BFC Siófok - Szeged-Csanád Grosics 1-1 (0-0)Kazincbarcika-WKW ETO FC Győr 2-2 (2-1)

később:MTK Budapest-Békéscsaba 1912 Előre 18.00
velemenyezd, 2020. február 16. vasárnap, 19:02
Labdarúgó NB II - Pontokat vesztett a Budafok és a Siófok is
Merkantil Bank Liga NB II, 24. forduló:Nyíregyháza Spartacus FC-FC Ajka 0-1 (0-0)Vác FC-Soroksár SC 0-2 (0-1)Budafoki MTE-Dorogi FC 0-0Szombathelyi Haladás-Aqvital FC Csákvár 3-0 (1-0)Gyirmót FC Győr-Szolnoki MÁV FC 1-2 (1-1)BFC Siófok - Szeged-Csanád Grosics 1-1 (0-0)Kazincbarcika-WKW ETO FC Győr 2-2 (2-1)

később:Vasas FC-Duna Aszfalt TLC 17.00MTK Budapest-Békéscsaba 1912 Előre 18.00
velemenyezd, 2020. február 16. vasárnap, 16:11
Labdarúgó NB I - Magabiztos mezőkövesdi győzelem Debrecenben
OTP Bank Liga, 21. forduló: Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-3 (0-2)----------------------------------------------- Debrecen, 3020 néző, v: Bognár gólszerző: Trujic (91.), illetve Pillár (29.), Zivzivadze (38.), Silye (48.)

sárga lap: Habovda (61.), Garba (80.), illetve Besirovic (45.), Nagy D. (60.)

DVSC:

------ Kosicky - Habovda (Baráth, 71.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Csősz (Garba, 46.), Kusnyír - Bódi, Szécsi, Varga K. (Trujic, 61.) - Adeniji

Mezőkövesd:

----------- Szappanos - Farkas D., Neszterov, Pillár, Vadnai (Silye, 46.) - Karnyicki, Berecz - Cseri (Vajda, 75.), Besirovic, Nagy D. (Jurina, 84.) - Zivzivadze

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Debrecen, az első félórában kétszer is bravúrral kellett védenie a vendégek kapusának. Szappanos előbb a százszázalékos helyzetben kilépő Szécsi elől ujjheggyel halászta el a labdát, majd Bódi lövését tolta szögletre a bal kapufa mellől. A hazaiak birtokolták többet a labdát, mégis az
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:26
Labdarúgó NB I - Győzelemmel mutatkozott be a bajnokságban Márton Gábor
A ZTE kispadján bajnoki mérkőzésen először ült a héten kinevezett Márton Gábor, aki a Magyar Kupában szerdán az NB III-as Lipót otthonában elszenvedett 3-1-es vereséggel debütált.

A találkozó előtt mindkét gárda nyeretlen volt tavasszal, a negatív sorozatot így a ZTE szakította meg, amely ráadásul 2010. október 2-a óta először győzte le az Újpestet bajnoki találkozón.

OTP Bank Liga, 21. forduló:Zalaegerszegi TE-Újpest FC 2-1 (1-1)------------------------------------ZTE Aréna, 3089 néző, v.: Iványi

gólszerzők: Radó (28., 72.), illetve Calcan (17.)

sárga lap: Litauszki (44.), Nwobodo (60.), Bacsa (87.)

Zalaegerszegi TE:

-----------------Demjén - Szépe, Lesjak, Bedi, Bolla - Katelarisz, Mitrovic - Stieber (Katanec, 67.), Radó, Bőle - Ikoba (Barczi,82.)

Újpest FC:

----------Banai - Balázs B., Heris, Litauszki, Ristevski - Onovo, Nwobodo - Pauljevic, Rácz B. (Bacsa, 80.), Calcan (Csongvai, 58.) - Perosevic (Novothny, 63.)

A hazaiak kapusa a találkozó elején kis
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:25
Labdarúgó NB I - Emberelőnyét kihasználva győzött a Puskás Akadémia
A felcsútiak öt bajnoki mérkőzés óta veretlenek, ráadásul megszakították hat meccsből álló hazai nyeretlenségüket, hiszen odahaza legutóbb október 19-én győztek. A Kisvárdának ez volt sorozatban a hatodik nyeretlen bajnoki találkozója idegenben.

OTP Bank Liga, 21. forduló:Puskás Akadémia FC-Kisvárda Master Good 3-1 (1-0)-------------------------------------------------Felcsút, 821 néző, v.: Bogár

gólszerzők: Szolnoki (36.), Vanecek (66.), Urblík (75.), illetve Gosztonyi (81.)

sárga lap: Urblík (47.), Vanecek (58.), illetve Protic (59.), Bumba (72.), Lucas (82.)

piros lap: Ene (21.)

Puskás Akadémia FC:

-------------------Hegedüs - Nagy Zs., Hadzsiev, Meissner, Szolnoki - Knezevic (Varga J., 77.), Slagveer (Sós, 83.), Plsek, Urblík - Vanecek (Mebrahtu, 86.), Gyurcsó

Kisvárda Master Good:

---------------------Dombó - Protic, Ene, Theodorosz, Melnyik - Grozav, Bumba, Lucas, Sassá (Gosztonyi, 71.) - Tischler (Obradovic, 58.), Viana (Rubus, 25.)

A házigazda
Labdarúgó NB I - Kikapott a Paks a Diósgyőr vendégeként
A borsodi együttes két nyeretlenül megvívott bajnoki után nyert ismét, a Tolna megyeiek pedig egymás után második vereségüket szenvedték el.

OTP Bank Liga, 21. forduló:Diósgyőri VTK-Paksi FC 2-0 (1-0)------------------------------------Diósgyőr, 3245 néző, v: Vad II

gólszerző: Ivanovski (28.), Hasani (79.)

sárga lap: Kelemen (34.), Lenzsér (38.), Szélpál (53.)

DVTK:

------Danilovic - Vági, Polgár, Brkovic, Sesztakov - Márkvárt (Egerszegi, 83.), Iszlai - Hasani, Rui Pedro (Molnár, 66.), Kiss T. - Ivanovski(Tabakovic, 72.)

Paks:

-----Rácz - Lenzsér, Szélpál, Kelemen, Szabó J. - Osváth (Sajbán, 55.) - Kulcsár (Szendrei, 71.), Szakály D., Bertus, Balogh B. - Hahn (Windecker, 77.)

Az első félidőben jellemzően a hazaiak irányítottak, és egy szép támadás végén megérdemelten szerezték meg a vezetést. A Paks próbálkozott becsülettel, de nagy védésre nem tudta kényszeríteni a DVTK kapusát.

Fordulás után majdnem megduplázta az előnyét a Diósgyőr, ám a gólvonalról
Labdarúgó NB I - A Honvédtól is kikapott a sereghajtó Kaposvár
A somogyiak sorozatban negyedszer maradtak alul a bajnokságban, így egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülnek a bennmaradást illetően.

OTP Bank Liga, 21. forduló:Kaposvári Rákóczi FC-Budapest Honvéd 0-1 (0-1)----------------------------------------------Rákóczi Stadion, 1013 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerző: Lanzafame (6.)

sárga lap: Szakály A. (23.), Tarasovs (76.), illetve Hidi (24.), Kesztyűs (75.)

Kaposvári Rákóczi FC:

---------------------Pogacsics - Vachtler, Ur, Tarasovs, Fodor - Nagy J. (Nagy K., 78.), Szakály A., Nagy R., Csiki - Ádám, Balázs (Trebotic, 74.)

Budapest Honvéd:

----------------Tujvel - Ikenne-King (Uzoma, 78.), Kálnoki-Kis, Kamber, Lovric, Aliji - Gazdag (Nagy G., 78.), Hidi, Kesztyűs - Lanzafame, Moutari (Ugrai, 83.)

Davide Lanzafame remek egyéni megmozdulásának köszönhetően gyorsan vezetést szerzett a Honvéd, amely szinte végig irányított az első félidőben. Egy rövid időszakban ugyan több területet hagyott riválisának, amely kisebb
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:23
Labdarúgó NB I - Az éllovas Ferencváros nyerte a Fehérvár elleni rangadót
OTP Bank Liga, 21. forduló:Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC 1-0 (0-0)-----------------------------------------Groupama Aréna, 15 271 néző, v.: Berke

gólszerző: Zubkov (51.)

sárga lap: Civic (12.), Boli (28.), Otigba (37.), illetve Elek (30.), Musliu (33.), Hodzic (56.), Hangya (64.), Futács (92.)

piros lap: Elek (87.)

Ferencváros:

----------Dibusz - Lovrencsics (Botka, 81.), Blazic, Otigba, Civic - Haratin, Sigér - Zubkov, Isael, Nguen (Varga R., 79.) - Boli (Frimpong, 86.)

Fehérvár:

--------Kovácsik - Hangya, Juhász R., Musliu, Stopira - Pátkai, Elek - Petrjak (Futács, 84.), Kovács I., Houri (Milanov, 75.) - Hodzic (Nikolics, 61.)

Nagy iramban kezdődött a találkozó, melyen tíz perc elteltével került mezőnyfölénybe a hazai együttes. A Fehérvár beszorult a saját térfelére, ritkán tudott támadást vezetni, és akkor is alig lépte át a felezővonalat. Eközben a Ferencváros a lendületes - és kapufáig is jutó - Nguen, valamint a nagy kedvvel játszó Isael
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:13