2019. július 24. szerda | 30. hét | 205. nap | 06:36 | Kinga, Kincső
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár számára a negyeddöntő jelentette a végállomást
A Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg már az első harmadban nagy nyomást fejtett ki a fehérvári kapura - 18-szor veszélyeztetett, a Volán 5 kísérletével szemben - s kétgólos előnyre tett szert.

A középső húsz percben kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség - 13, illetve 11 próbálkozással -, és az osztrák együttes tudott ismét betalálni.

A záró felvonásban szépített ugyan a Fehérvár, ám a Salzburg gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget (4-1). Ez megroppantotta a Volán játékosait, a salzburgiak pedig újabb két találattal lezárták a párharc legsimább meccsét.

Eredmény:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 6-1 (2-0, 1-0, 3-1)-------------------------------------------------------------- -- a Fehérvár gólszerzője: Wishart (44.)

A párharc végeredménye: 4-2, a Salzburg javára.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszott negyeddöntőt - és először kezdett pályaelőnnyel -, ám sosem tudott továbbjutni, míg a Salzburgnak ez a 14. rájátszása, és tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 21:33
Címkék: Bajnokok Ligájában, Bull Salzburg, negyeddöntő jelentette, első harmadban, fehérvári kapura, középső húsz,
Stanley Kupa-győztes szakember lesz a Ferencváros jégkorong-szakosztályának utánpótlás-igazgatója
A klub honlapjának pénteki beszámolója szerint a 68 éves szakemberrel - aki Kercsó Árpád nemrég megürült posztját foglalja el - 1+2 éves megállapodást kötöttek.

MacAdam az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) először a Detroit Red Wingsnél dolgozott másodedzőként, majd Edmontonba szerződött, ahol ő lett a klub farmcsapatának, a Cape Breton Oilersnek a vezetőedzője. Az Edmonton 1990-ben az NHL győzteseként elhódította a Stanley-kupát, a szakmai stáb tagjaként pedig MacAdam is kapott egy bajnoki aranygyűrűt.

A szakember a '90-es években több AHL-csapatnál is dolgozott, miközben a kanadai válogatott tanácsadója volt. 1996-ban Japánba igazolt, ahol a Nippon Paper Cranes csapatával bajnok lett, majd újra az Egyesült Államokban, az ECHL-ben vállalt munkát, miközben a kanadai válogatott megfigyelője volt.

Európában 2015-ben rövid ideig a Bolzano vezetőedzője volt, majd az osztrák bázisú liga, az EBEL szaktanácsadójaként készített tanulmányt az utánpótlás-nevelésről és a liga, valamint a
velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 12:02
Osztrák jégkorongliga - Hosszabbítás után maradt életben a Fehérvár
Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a Fehérvár, hiszen az előző négy, Salzburg elleni összecsapásból mindössze az elsőt sikerült megnyernie, így egy újabb osztrák siker továbbjutást is jelentett volna a négy győzelemig tartó párharcban.

Ennek megfelelően a mérkőzés elején a fehérváriak óriási nyomást helyeztek a vendégek kapujára és Michael Caruso éles szögből leadott lövésével megszerezték a vezetést. A góltól felébredt a Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg, átvette az irányítást és egy meg nem adott találat, majd egy zúgó kapuvas után emberhátrányos góllal egyenlített, Dustin Gazley jóvoltából.

A második harmadban leginkább a küzdelem dominált, a kapuk előtt mindkét csapat játékosai rossz döntéseket hoztak, így újabb találatot nem láthatott a közönség.

A harmadik játékrészben sem változott a játék képe, egyik gárda sem tudott túljárni a kapusok eszén. A hajrához közeledve Hári János előtt adódott nagy lehetőség, ám a büntetőlövést elrontotta. Mivel gól nem esett,
velemenyezd, 2019. március 22. péntek, 22:12
Osztrák jégkorongliga - Kilencgólos meccsen kapott ki a Fehérvár Salzburgban
A székesfehérvári együttes 1-0-ra és 4-2-re is vezetett, ám végül a Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg ünnepelhetett, amely kevesebb mint 6 percig volt előnyben a találkozón, míg a Volán 23 percig vezetett.

Sikerével az osztrák csapat 3-1-re vezet az egyik fél negyedik győzelemig tartó párharcban, amely pénteken Székesfehérváron folytatódik.

Osztrák liga (EBEL), negyeddöntő, 4. mérkőzés:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 5-4 (1-1, 1-3, 3-0)-------------------------------------------------------------- --a Fehérvár gólszerzői: Sarauer (6.), Vänttinen (25.), Koskiranta (32.), Hári (38.)
velemenyezd, 2019. március 19. kedd, 22:36
Osztrák jégkorongliga - A liga történetének leghosszabb ráadása Bolzanóban
A negyeddöntő második felvonásában az alapjátékidő 3-3-mal zárult, és következett a hirtelen halál az első gólig, amely végül a negyedik ráadásban, a mérkőzés 121. percében esett (120:53). A sikerrel a vendégek összesítésben 2-0-ra vezetnek az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Pénteken a Fehérvár AV19 is hosszabbításra kényszerült, és végül kikapott Sazburgban, így ez a csata 1-1-re áll. A harmadik összecsapásra vasárnap Székesfehérváron kerül sor.
velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 13:01
Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban egyenlített a Salzburg a negyeddöntőben
Szerdán saját közönsége előtt 1-0-ra nyert a fehérvári együttes.

A második mérkőzésen pénteken a Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg szerzett vezetést az első harmadban, a középső játékrészben két emberelőnyös góllal fordított a Volán. Két perccel a végső dudaszó előtt egyenlített a házigazda, amely hosszabbításban fórból a győzelmet is megszerezte.

Osztrák liga (EBEL), negyeddöntő, 2. mérkőzés:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0)-------------------------------------------------------------- -------a Fehérvár gólszerzői: Erdély (21.), Luttinen (24.)

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a harmadik összecsapásra vasárnap Székesfehérváron kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben - és először kezdett pályaelőnnyel -, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.
velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 22:12
Szlovák jégkorongliga - Szépített a MAC a negyeddöntőben
A 2-0-s sikerével zárult csütörtöki találkozót nem saját pályáján, a Tüskecsarnokban, hanem farmcsapata, a Vasas otthonában, a káposztásmegyeri jégcsarnokban rendezték.

A magyar együttest Rajna Miklós 49 védéssel segítette.

A következő összecsapást vasárnap Zólyomban rendezik.

Szlovák liga (Tipsport), negyeddöntő, 4. mérkőzés: MAC Újbuda-HKM Zvolen (szlovák) 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párarc állása: 3-1, a Zvolen javára.
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 20:42
Osztrák jégkorongliga - Győzelemmel kezdte a Salzburg elleni negyeddöntőt a Fehérvár
Az összecsapás egyetlen gólját a finn Tero Koskiranta ütötte a 16. percben.

A párharc az egyik csapat negyedik győzelméig tart, a második összecsapásra pénteken, Salzburgban kerül sor.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszhat a negyeddöntőben, míg a Salzburgnak ez már a 14. rájátszása, tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

EBEL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:32