2019. december 10. kedd | 50. hét | 344. nap | 05:31 | Judit
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár számára a negyeddöntő jelentette a végállomást
A Bajnokok Ligájában elődöntőig jutott Salzburg már az első harmadban nagy nyomást fejtett ki a fehérvári kapura - 18-szor veszélyeztetett, a Volán 5 kísérletével szemben - s kétgólos előnyre tett szert.

A középső húsz percben kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség - 13, illetve 11 próbálkozással -, és az osztrák együttes tudott ismét betalálni.

A záró felvonásban szépített ugyan a Fehérvár, ám a Salzburg gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget (4-1). Ez megroppantotta a Volán játékosait, a salzburgiak pedig újabb két találattal lezárták a párharc legsimább meccsét.

Eredmény:EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 6-1 (2-0, 1-0, 3-1)-------------------------------------------------------------- -- a Fehérvár gólszerzője: Wishart (44.)

A párharc végeredménye: 4-2, a Salzburg javára.

A magyar csapat 12. EBEL-idényében ötödször játszott negyeddöntőt - és először kezdett pályaelőnnyel -, ám sosem tudott továbbjutni, míg a Salzburgnak ez a 14. rájátszása, és tíz alkalommal a döntőbe is bejutott.

velemenyezd, 2019. március 24. vasárnap, 21:33
Címkék: Bajnokok Ligájában, Bull Salzburg, negyeddöntő jelentette, első harmadban, fehérvári kapura, középső húsz,
Szlovák jégkorongliga - A MAC is kikapott
A fővárosi együttes Érsekújváron kapott ki két góllal.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HC Nové Zámky (szlovák)-MAC Újbuda 5-3 (2-1, 3-1, 0-1)

korábban:DVTK Jegesmedvék-HK Nitra (szlovák) 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 21:22
Szlovák jégkorongliga - Hazai pályán veszített a Diósgyőr
A magyar együttes az 1-1-es első harmad után a másodikban kétgólos hátrányba került, s később ezt már nem tudta ledolgozni.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):DVTK Jegesmedvék-HK Nitra (szlovák) 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)

később:HC Nové Zámky (szlovák)-MAC Újbuda 18.30
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 20:42
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár otthon fordított
Kóger Dánielnek a 30., majd Szabó Dánielnek az 51. percben szerzett gólja még egyenlítést ért a házigazdáknak, akik Harri Tikkanen 54. percben lőtt találatával végül jobbnak bizonyultak a villachi együttesnél.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):Hydro Fehérvár AV19-EC Panaceo VSV (osztrák) 3-2 (0-1, 1-0, 2-1)-------------------------------------------------------------- --a Fehérvár gólszerzői: Kóger (30.), Szabó D. (51.), Tikkanen (54.)
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 20:22
Szlovák jégkorongliga - A DVTK kikapott a címvédőtől
A 17. percben hátrányba került ugyan a DVTK, de miután a második, majd a harmadik játékrész elején is eredményes volt, fordított. A besztercebányaiak azonban gyorsan visszavették a vezetést - 1:22 perc kellett a házigazdáknak az emberelőnyös szituációkban szerzett két gólhoz -, majd az 53. percben a fehérváriaknál is megfordult Timotej Sille góljával bebiztosították győzelmüket.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HC Banská Bystrica (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 4-2 (1-0, 0-1, 3-1)

korábban:HK Nitra (szlovák)-MAC Újbuda 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1), hosszabbítás után
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 19:42
Szlovák jégkorongliga - Megszakadt a MAC Újbuda nyeretlenségi sorozata
A nyitrai találkozón már a 48. másodpercben hátrányba került a MAC, amely a 35. percben egyenlített, majd a túlóra végjátékában, Chris Langkow 64:44-nél szerzett találatával győzött. Az újbudaiak hat vesztes találkozó után tudtak ismét nyerni.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HK Nitra (szlovák)-MAC Újbuda 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1), hosszabbítás után

később:HC Banská Bystrica (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 17.00
velemenyezd, 2019. december 01. vasárnap, 18:52
Szlovák jégkorongliga - Sorozatban harmadik győzelmét aratta a DVTK
A DVTK sikerével a 6. helyen áll.

A bajnokság másik magyar együttese, a MAC Újbuda szintén hazai pályán játszott, ám vesztesen hagyta el a jeget: a három pontot a Zvolen vitte haza.

Eredmények (a sorozat honlapja szerint):DTVK Jegesmedvék-HC Nové Zámky (szlovák) 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)MAC Újbuda-HKM Zvolen (szlovák) 3-4 (2-3, 0-1, 1-0)
velemenyezd, 2019. november 24. vasárnap, 20:32
Osztrák jégkorongliga - Egy góllal veszített a Fehérvár
A magyar gárda az első két harmadot követően 2-2-re állt, a zárószakasz elején azonban két gólt is kapott, s a hajrában már csak szépítésig jutott.

A Fehérvár 20 mérkőzésen szerzett 22 pontjával a kilencedik helyen áll a 11 csapatos mezőnyben.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):HC Orli Znojmo (cseh)-Hydro Fehérvár AV19 4-3 (0-0, 2-2, 2-1)-------------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzői: Erdély (23.), Girard (36.), Campbell (57.)
velemenyezd, 2019. november 24. vasárnap, 20:13
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár kikapott a Salzburgtól
Az első harmadban kétgólos előnyhöz jutott a kapu előtt határozottabb vendégcsapat, majd a hazaiak a második harmad elején két perc alatt egyenlítettek. A Salzburg a 30. percben emberhátrányban játszva tudta visszavenni a vezetést. A záró játékrészben már hárommal vezettek az osztrákok, a hazaiaknak pedig csak szépítenie sikerült.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):Hydro Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 3-5 (0-2, 2-1, 1-2)-------------------------------------------------------------- ----------a Fehérvár gólszerzői: Girard (21.), Mihály Á. (22., 54.)
velemenyezd, 2019. november 22. péntek, 21:47