2019. december 16. hétfő | 51. hét | 350. nap | 00:29 | Etelka, Aletta
Női kézilabda-vb - Vereség Montenegrótól is, veszélyben a továbbjutás
Eredmény, csoportkör, 3. forduló, C csoport:Montenegró-Magyarország 25-24 (13-12)-------------------------------------Kumamoto, v.: Garcia, Marín (spanyolok)

lövés/gól: 41/25, illetve 45/24

gólok hétméteresből: 5/5, illetve 6/4

kiállítások: 14, illetve 4 perc

Magyarország:

------------Bíró - Lukács 6, Tomori 2, Kovacsics, Tóvizi 1, Háfra 2, Schatzl 7, cserék: Klujber 2, Szabó L. 2, Vámos, Tóth G., Faluvégi 2, Márton G., Kiss É., Kovács A., szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Ahogy várni lehetett, kőkeményen védekeztek a montenegróiak, ám a magyarok felkészültek, jól kezelték ezt a durva stílust, és ezúttal nem kezdtek rosszul. A meccs elején két büntetőt is lőhettek, kikényszerítettek három kiállítást, ennek ellenére nem tudtak ellépni, mert több lövést elrontottak, illetve gólt kaptak kettős emberelőnyben.

Még húsz perc sem telt el, amikor Katarina Bulatovic és Durdina Jaukovic is két kiállítással rendelkezett, ezért őket a folytatásban kockázatos volt pályán tartani védekezésben. Bár Bíró Blanka kimondottan jól védett, csapattársai pedig a spanyolok elleni találkozóval ellentétben ezúttal számos lendületes, gyors akciót vezettek, továbbra sem céloztak pontosan, így Montenegró a 24. percben - a meccs során először - átvette a vezetést (10-9).

A félidei hajrában az ellenfél végleges kiállítás miatt elveszítette Andrea Klikovacot, aki arcon ütötte Tóth Gabriellát, utóbbit hosszú percekig kellett ápolni az eset után. A montenegróiakat a piros lap sem törte meg, a szünetben is vezettek egy góllal.

A második felvonást rosszul indította a magyar csapat, továbbra is sok volt a rontott lövés a szélekről és a belső posztokról egyaránt (13-16). Ezt gyors javulás, egy nagyszerű 4-0-s sorozat és fordítás követte, majd ismét jöttek a hibák, és Montenegró visszavette a vezetést, amit taktikus játékkal megtartott a végéig.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt nyolc góllal. A Debrecen balátlövője, Jelena Despotovic egy, a Győr jobbátlövője, Katarina Bulatovic két gólt dobott. A magyar kapuban Bíró Blanka 33 lövésből tizet kivédett.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással, négy magyar siker mellett a montenegróiak is negyedszer győztek.

A magyarok szombaton 39-15-re legyőzték Kazahsztánt, vasárnap 29-25-re kikaptak Spanyolországtól, szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, és a papírforma, illetve a csoport jelenlegi állása szerint a románok elleni meccsen dől el, hogy a továbbjutás sikerül-e a magyaroknak. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 09:11
Címkék: Vereség Montenegrótól, Szabó, Tóth, Márton, Kiss, Kovács,
Női kézilabda-vb - Elnézést kért a felfüggesztett Kim Rasmussen
"Nem kellett volna ezt tennem. Hiba volt, sajnálom. Bocsánatot szeretnék kérni a nemzetközi és a magyar szövetségtől, valamint a meccs delegátusától is. Végül is mindannyian emberek vagyunk, és nagy nyomás nehezedett ránk" - nyilatkozta a dán TV2-nek a szakvezető.

A magyar csapat a csoportkörben legyőzte Kazahsztánt és Szenegált, viszont kikapott Spanyolországtól, Montenegrótól és Romániától, így nem jutott tovább a középdöntőbe. Az alsóházi rájátszásban az Argentína elleni sikerrel és a Franciaországtól elszenvedett vereséggel a 14. helyen zárta a tornát.

A románok elleni, játékvezetői tévedésekkel tarkított meccs után Rasmussen - a nemzetközi szövetség (IHF) honlapjának megfogalmazása szerint - sportszerűtlenül viselkedett, és nem megfelelő szóhasználattal élt, ezért azonnali hatállyal felfüggesztették.

A dán edző a sajtótájékoztatón - némi káromkodással tarkítva - úgy fogalmazott: személyes támadásként élte meg a bírópáros és a delegátus tevékenységét. A végleges szankcióról az IHF
velemenyezd, 2019. december 15. vasárnap, 07:04
Női kézilabda-vb - Felfüggesztéssel jár Kim Rasmussen fegyelmi ügye

A románok elleni, játékvezetői tévedésekkel tarkított meccs után a dán edző - az IHF honlapjának megfogalmazása szerint - sportszerűtlenül viselkedett és nem megfelelő szóhasználattal élt.

Rasmussen a sajtótájékoztatón - némi káromkodással tarkítva - úgy fogalmazott: személyes támadásként élte meg a bírópáros és a delegátus tevékenységét. A végleges szankcióról az IHF etikai bizottsága dönt majd.

A magyar együttes a rossz szereplés ellenére kijutott a márciusi olimpiai selejtezőtornára, ahol Szerbia, Kína, valamint a majdani világbajnoki bronzérmes - Norvégia vagy Oroszország - lesz az ellenfele. A torna első két helyezettje szerepelhet a tokiói olimpián.
velemenyezd, 2019. december 14. szombat, 18:42
Női kézilabda-vb - Fegyelmi eljárás indult Kim Rasmussen ellen
világbajnokságról. Rasmussen a közeljövőben elkészíti írásos beszámolóját, az MKSZ ezt követően szavaz a szakmai anyagról és dönt a márciusi olimpiai selejtezőre való felkészülésről.

Az MKSZ híradása szerint a selejtezőn való szereplést és felkészülést befolyásolhatja, hogy az IHF fegyelmi eljárás alá vonta a szakvezetőt, az ezzel kapcsolatos határozatot viszont csak a későbbiekben hozza meg.

A románok elleni, játékvezetői tévedésekkel tarkított meccs után Kim Rasmussen a többi között úgy fogalmazott: személyes támadásként élte meg a bírópáros és a delegátus tevékenységét. "Ezek az emberek nem is tudják, mennyit ártanak a csapatoknak, sőt az egész sportágnak ezzel a viselkedéssel" - nyilatkozta a
velemenyezd, 2019. december 13. péntek, 19:07
A magyar női kézilabda-válogatott kikapott Montenegrótól
Montenegró önállóvá válása óta ez volt a két csapat hetedik mérkőzése egymás ellen, a mérleg magyar szempontból négy győzelem és immár három vereség.

Eredmény:Magyarország-Montenegró 19-23 (9-11)------------------------------------a magyar válogatott legeredményesebb játékosai: Kovács A. 5, Háfra 4, Kiss N. 3

A két együttes péntek délután is megmérkőzött egymással Győrben, azt a találkozót a házigazdák 29-25-re megnyerték. Kim Rasmussen szövetségi kapitány több helyen is változtatott a keretben, Schatzl Nadine, Orbán Adrienn, Kiss Éva, Lukács Viktória és Tóth Gabriella szombaton nem kapott szerepet.

A vendégeknél pályára lépett a Kisvárda jobbátlövője, Andrea Klikovac, valamint a Debrecen balátlövője, Jelena Despotovic.

Nem kezdtek rosszul a magyarok (3-2), de azután több mint tíz percig nem találtak a hálóba, így Montenegró együttese átvette a vezetést, és a 23. percben már három gól volt a különbség (6-9). A hazai csapaton támadásban és védekezésben is látszott az összeszokottság
velemenyezd, 2018. szeptember 29. szombat, 17:12
Férfi kosárlabda Eb - Sima magyar vereség Montenegrótól
Eredmény:

C csoport, 2. forduló:Montenegró-Magyarország 72-48 (14-11, 25-18, 21-11, 12-8)---------------------------------------------------------pont szerzők: Vucevic, Dubljevic 13-13, Ivanovic 10, Djurisic 9, Vranjes 8, Pavlicevic 6, Rice 5, Sehovic, Todorovic 4-4, illetve Vojvoda 20, Perl 13, Hanga 8, Eilingsfeld 3, Karahodzic, Wittmann 2-2

Nem kezdett jól a magyar csapat, csak tizedik próbálkozásra sikerült hárompontost elérnie, és a lepattanózásban is jobb volt az ellenfél. Az első negyedben hét (10-3), a másodikban már tíz pont (27-17) is volt a különbség.

A magyarok szinte kizárólag Vojvoda Dávid pontjaival igyekeztek tartani a lépést ellenfelükkel, bár a mezőnyből ő sem célzott hatékonyan. Montenegró együttese sem dobott kimondottan jól, de ez is elég volt ahhoz, hogy a nagyszünetben tíz ponttal vezessen (39-29).

A folytatásban nem változott a játék képe, a magyarok védekezésben sem tudtak hatékony teljesítményt nyújtani, többször is eladták a labdát, így a különbség tovább
velemenyezd, 2017. szeptember 02. szombat, 16:32
Férfi röplabda vb-selejtező - Vereséggel zárt a magyar válogatott
A legeredményesebb magyar játékos Pádár Krisztián volt 16 ponttal.

Juan Manuel Barrial szövetségi kapitány együttese az első napon könnyedén verte Koszovót, a második fordulóban 3-2-es vereséget szenvedett Montenegrótól, majd pénteken Oroszországtól 3-0-ra, szombaton a házigazda Észtországtól pedig 3-1-re kapott ki.

A selejtezőtornáról a csoportelső kijut a világbajnokságra, a második helyezettre pedig újabb kvalifikációs torna vár.

Eredmény, D csoport, 5. forduló (az európai szövetség honlapja alapján):Románia-Magyarország 3-0 (19, 24, 25)

később:Koszovó-Montenegró 16.30 Észtország-Oroszország 19.30
velemenyezd, 2017. május 28. vasárnap, 16:23