2019. július 23. kedd | 30. hét | 204. nap | 11:17 | Lenke
Női kosárlabda Magyar Kupa - Egy nappal korábban kezdődik a sorozat
A magyar kosárlabdában a nemzetközi trendekhez igazodva nyolcas döntőt tartanak, melyben a bajnokság első felének nyolc legjobb csapata vesz részt.

Az MK színhelyét a keddi budapesti sorsoláson jelentették be, melyen az is eldőlt, hogy az egy éve nagy meglepetésre kupagyőztes Szekszárd az NKE Csata ellen kezd, míg a soproniak a házigazda győri együttessel csapnak majd össze a nyitónapon, február 28-án.

A szövetség pénteki tájékoztatása szerint az elődöntőket március elsején, míg a finálét másodikán 17.05-től rendezik, melyet a Duna World közvetít.

Killik László női Magyar Kupa, Győr Városi Egyetemi Csarnok (a szövetség honlapja alapján):

-----------------------------------------------------------

február 28.:

negyeddöntők:ZTE NKK-ELTE BEAC Újbuda 13.00NKE Csata-Atomerőmű KSC Szekszárd 15.30CMB CARGO UNI Győr-Sopron Basket 18.00PEAC-Pécs - DVTK 20.30

március 1.:

elődöntők:ZTE NKK/ELTE BEAC Újbuda-NKE Csata/Atomerőmű KSC Szekszárd 15.30CMB CARGO UNI Győr/Sopron Basket - PEAC-Pécs/DVTK 18.00

március 2.:a 3. helyért 14.30döntő 17.05

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 15:02
Címkék: Magyar Kupa, Duna World, Killik László, Győr Városi Egyetemi Csarnok, NKK-ELTE BEAC Újbuda, Csata-Atomerőmű KSC Szekszárd,
Farkas Árpád
Farkas Árpád (Siménfalva, 1944. április 3. -) Kossuth-díjas erdélyi magyar író, költő, műfordító. A Magyar Művészeti Akadémia tagja (2005

Farkas Árpád Válogatott versek

ANYÁM

Esengett: maradjak. Útra kellett kelnem.
Umagi tenisztorna - Balázs Attila nagy csatában győzte le a 6. kiemeltet
A világranglistán 208. magyar játékos - aki a kétfordulós selejtezőből jutott a főtáblára - a nyitókörben kedden este hét meccslabdát hárítva gyűrte le a hazai közönség előtt szereplő Viktor Galovicot 2 óra 43 perc alatt. Szerdán a 16 között az áprilisi, budapesti versenyen döntős Filip Krajinovic várt rá, aki az előző napon ugyancsak több mint két órát töltött a pályán, mire legyőzte a japán Daniel Tarót.

A két teniszező előzőleg kétszer találkozott egymással, s 2013-ban Münchenben, majd 2017-ben Poprádon is a jelenleg 27 éves szerb nyert.

Harmadik összecsapásukon a Davis Kupa-válogatott magyar teniszező nagyszerűen kezdett, egy brékkel 3:0-s vezetésre tett szert. A végjátékban Balázsnak öt bréklabdája volt a 6:2-höz, de végül a saját adogatógémjével került játszmaelőnybe.

A második szett az elsőhöz hasonlóan kezdődött, csak akkor a világranglistán 58. Krajinovic - aki a Grand Slam-tornagyőztes Novak Djokovicot és Stan Wawrinkát is legyőzte már - jutott egy brékkel 3:0-s vezetéshez. A
velemenyezd, 2019. július 17. szerda, 19:32
Umagi tenisztorna - Balázs Attila hét meccslabdát hárítva győzött
A viadal honlapja szerint a világranglistán 208. játékos - aki a kétfordulós selejtezőből jutott fel a főtáblára - a nyitókörben a hazai közönség előtt szereplő Viktor Galoviccsal találkozott kedden. Korábbi egyetlen összecsapásukat a jelenleg a 197. helyen álló ellenfél nyerte 2017-ben a trentói challenger-tornán úgy, hogy Balázs a második szettben feladta a mérkőzést.

A második meccsükön a Davis Kupa-válogatott magyar remekül kezdett, és húsz perc elteltével 6:0-ra hozta a szettet. A szabadkártyás Galovic csak a nyolcadik játékban iratkozott fel az eredményjelzőre, majd 6:6-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok, aztán a rövidítésben egy hajszállal az ellenfél volt jobb, aki Balázs kettős hibája után kiegyenlített.

A harmadik felvonást is szoros csata jellemezte, Galovicnak 5:3-nál és 5:4-nél két-két, 6:5-nél három meccslabdája volt, de a magyar teniszező mindegyiket hárította, majd a rövidítésben eldöntötte a mérkőzést, ami végül 2 óra 43 percig tartott.

A 30 éves Balázs
velemenyezd, 2019. július 16. kedd, 22:02
Bukaresti tenisztorna - Bondár Anna búcsúzott az első fordulóban
A világranglistán 193. játékos szerencsés vesztesként jutott főtáblára azután, hogy hétfőn kikapott a selejtező második fordulójában.

A keddi folytatásban, a 32 között a Fed Kupa-válogatott magyar a szintén selejtezős, hazai közönség előtt szereplő Patricia Maria Tiggel csapott össze, és 6:2, 6:1-re alulmaradt a világranglistás helyezéssel nem rendelkező riválissal szemben.
velemenyezd, 2019. július 16. kedd, 18:12
Kézilabda EHF Kupa - Osztrák ellenfele lesz a Vácnak
Az európai szövetség bécsi székházában kedden tartották a selejtező első és második fordulójának sorsolását. Az első körben magyar csapat a férfiaknál és a nőknél sem lesz érdekelt.

A nőknél a második fordulóban a Váci NKSE ellenfele az osztrák bajnok WAT Atzgersdorf és az ezüstérmes Hypo Niederösterreich párharcának továbbjutója lesz. A Hypo 42 év után veszítette el a bajnoki címet idén májusban.

A Debreceni VSC a német TSV Bayer Leverkusen vagy a ciprusi AC Lacia együttesével találkozik. Az első meccseket október 12-én vagy 13-án Magyarországon, a visszavágókat egy héttel később idegenben rendezik.

Az Érd HC, valamint a címvédő Siófok KC a novemberi harmadik körben csatlakozik, annak a győztesei kerülnek a január elejétől február végéig tartó csoportkörbe.

A férfi mezőny második fordulójában a Csurgói KK ellenfele a török bajnoki ezüstérmes CIP Travel Antalyaspor vagy a román élvonalban második helyezett Dobrogea Sud Constanta csapata lesz. A párharc első mérkőzését október 5-én
velemenyezd, 2019. július 16. kedd, 12:42
Nem változtak a célok az FTC női kézilabdacsapatánál
már kialakultak mindkét együttesnél.

"A női csapatnak a bajnokságban az első két helyen kell végeznie, a Bajnokok Ligájában pedig továbbra is nagyon szeretnénk bejutni a négyes döntőbe, bár rettentően nehéz a sorsolásunk" - nyilatkozta Bognár.

Hozzátette, a férficsapat célkitűzésein tavalyhoz képest némileg módosítottak. Mivel számos tehetséges, de fiatal kézilabdázót foglalkoztatnak, a következő évadban a biztos bennmaradás az elvárás.

Az FTC női együttese tavasszal a bajnokságban és a Magyar Kupában is a második helyen végzett, a BL-ben pedig a negyeddöntőig jutott. A férfiak hetedikként zártak az NB I-ben.

"Hatalmas lehetőség, mérföldkő a szakosztály számára ez a jelentős támogatás, de a koncepciónk változatlan, továbbra is fiatal magyar játékosokkal szeretnének sikereket elérni" - szögezte le az ügyvezető igazgató.

A magyar serdülő, ifjúsági és junior válogatottakban jelenleg a nőknél 15, a férfiaknál pedig kilenc ferencvárosi játékos szerepel. Az elmúlt két évben a zöld-fehérek
velemenyezd, 2019. július 15. hétfő, 12:01
Triatlon világkupa - Lehmann Csongor és Bragmayer lett a legjobb magyar
Lehmann Csongor - aki szombaton selejtezős futamában másodikként végzett - 53:49 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. A magyar triatlonos végig nagy csatában volt a győzelemért, bár a végén még a dobogóról is leszorult: a győztes amerikai Eli Hemming mögött hat másodperccel ért célba, az éremszerzőktől öt másodperc választotta el. A döntő öt magyar résztvevője közül rajta kívül még Tóth Tamás és Dévay Márk végzett a legjobb tízben. A harminc résztvevő közül csak egy nem tudta befejezni a versenyt.

A nőknél Bragmayer - aki a szombati selejtezős futamban a legjobb időeredményt érte el - 59:38 perc alatt teljesítette a távot, a közvetlenül utána célba érkező, az úszás után tíz másodperces büntetést begyűjtő Kovács hét másodperccel maradt el tőle. Bragmayer mindössze tíz másodperccel volt lassabb a győztes ausztrál Emma Jeffcoatnál. A nőknél nagy harcban dőlt el az elsőség: Jeffcoat után hárman is egy másodperces hátránnyal
velemenyezd, 2019. július 14. vasárnap, 18:01