2019. január 23. szerda | 4. hét | 23. nap | 21:15 | Zelma, Rajmund
Férfi kézilabda-vb - A magyarok döntetlent játszottak Argentínával
A két együttes negyedik alkalommal találkozott egymással, három magyar siker után ez volt az első döntetlen.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, D csoport:Magyarország-Argentína 25-25 (13-10)-----------------------------------Koppenhága, néző, v.: López, Sabroso (spanyolok)

lövések/gólok: 39/25, illetve 44/25

gólok hétméteresből: 5/6, illetve 1/1

kiállítások: 8, illetve 6 perc

Magyarország:

------------ Mikler - Hornyák, Bodó 1, Bánhidi 4, Lékai 6, Balogh Zs. 11, Bóka, cserék: Ilyés, Ligetvári, Sipos, Jamali 2, Ancsin, Juhász, Nagy L. 1, szövetségi kapitányok: Csoknyai István, Vladan Matics

A 12 500 fős befogadóképességű Royal Arena lelátójának teljes felső karéját lezárták, ennek ellenére rendkívül foghíjasak voltak a szektorok és a szokatlanul hangulattalan meccsen időnként még a játékosok, edzők szavait is lehetett érteni.

A magyar csapat remek védekezéssel, Mikler Roland négy védéssel, Balogh Zsolt pedig három góllal kezdte a találkozót, amelynek 11. percében Manolo Cadenas argentin szövetségi kapitány időt kért, mert válogatottja egyszer sem volt eredményes (5-0).

A három kiváló játékosát sérülés miatt nélkülöző dél-amerikai kontinensbajnok Lucas Moscariello három találatával felzárkózott (6-4), majd Matias Schulz kapus védéseire alapozva tartotta a szoros állást. Ebben az időszakban a magyar védekezés nem volt hatékony, a támadások lassan folytak, ezt a gyorsan játszó ellenfél gyakran kihasználta, a szünetben - Balogh Zsolt eredményessége miatt - mégis háromgólos hátrányban volt (13-10).

A második felvonás elején ismét egy gólra csökkentette hátrányát Argentína, ekkor - a meccs során először - pályára lépett Nagy László, és rögtön be is talált. A nyitott védekezéssel nem tudtak mit kezdeni a magyarok, így első alkalommal hátrányba kerültek (15-16). Federico Fernández találatai után, tíz perccel a vége előtt Bánhidi Bence góljával ismét a magyar csapat vezetett (22-21), ám a mozgékony dél-amerikaiak újra fordítottak.

A hajrában is rendkívül pontatlanul játszó magyarok ötven másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlítettek Lékai révén, majd Mikler Roland védeni tudott, Csoknyai István szövetségi kapitány pedig időt kért, amikor már csak 13 másodperc volt hátra. Az utolsó támadásnak is egy eladott labda vetett véget, így nem nyílt esély a győzelem megszerzésére.

Az argentinok legeredményesebb játékosa Pablo Simonet volt, aki 12 lövésből hatszor talált a kapuba, míg Manuel Crivelli öt gólt dobott. Mikler Roland 39 lövésből 15-öt védett.

A magyar válogatott a D csoportban vasárnap Angolával, hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három lép tovább.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:02
Címkék: Balogh Zs, Nagy, Csoknyai István, Vladan Matics, Royal Arena, Mikler Roland,
Férfi kézilabda-vb - Kikapott a norvégoktól és kiesett a magyar válogatott
csoport negyedik helyének megszerzéséhez, ami az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyezésért sorra kerülő szombati meccs miatt volt fontos.

Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok Magnus Jöndal góljainak köszönhetően jól kezdtek, és a német játékvezetők is segítették őket, öt perc alatt három magyar játékost állítottak ki. A magyarok a következő világbajnokság házigazdájával, Egyiptommal futottak versenyt a csoport negyedik helyéért, a meccset pedig a helyszínen tekintette meg a Nemzetközi Kézilabda Szövetség elnöke, az egyiptomi Hasszan Musztafa is.

A 15. percben került először négygólos hátrányba a válogatott - ebben a támadások során elkövetett hibák is közrejátszottak -, ekkor Csoknyai István szövetségi kapitány időt kért. Csapatának ezt követően is akadtak gondjai - védekezésben és támadásban is -, és mivel a hajrában kétszer is a kapufát találták el a magyarok, a szünetben háromgólos hátrányban voltak.

Már a második félidő negyedik percében ki kellett kérnie második idejét a
velemenyezd, 2019. január 23. szerda, 20:02
Férfi kézilabda vb - A horvátok legyőzték a címvédő franciákat
A horvátok ezzel a győzelemmel középdöntős csoportjuk harmadik helyén végeztek, így játszhatnak majd az ötödik helyért.

Eredmények, középdöntő, 4. (utolsó) játéknap:

I. csoport (Köln): Horvátország-Franciaország 23-20 (11-11)

korábban:Brazília-Izland 32-29 (15-15)

később:Németország-Spanyolország 20.30

II. csoport (Herning):

korábban:Norvégia-Magyarország 35-26 (16-13)Egyiptom-Tunézia 30-23 (15-10)

később:Dánia-Svédország 20.30
velemenyezd, 2019. január 23. szerda, 19:52
„Szégyen! Ez csalás!” – kifakadt a horvát
,,Szégyen! Ez csalás!" - kifakadt a horvát kapitány a vb-vereség után.
...........
Hétfőn eldőlt, hogy a férfi kézilabda-világbajnokság a középdöntőjének I-es csoportjából Franciaország mellett a társházigazda Németország jutott a négy közé, miután 22-21-re legyőzte Horvátországot.
Az elődöntőről lemaradó horvát válogatott nem tudott beletörődni a vereségbe, Lino Cervar szövetségi kapitány a találkozó után nyíltan és hevesen bírálta a kölni mérkőzés dán játékvezetőit és a szövetséget is.
- A vitát az 59. perc szolgáltatta, amikor 21-20-as német vezetésnél a horvátok támadhattak, de a Gjeding Martin, Hansen Mads bírópáros Igor Karacicot látta szabálytalannak, és belemenés miatt kifelé ítélt szabaddobást. Így nem lett döntetlen, viszont a következő támadás végén már kettővel vezettek a németek, ami 40 másodperccel a lefújás előtt elegendőnek is bizonyult a
maroka, 2019. január 23. szerda, 11:34
Férfi kézilabda-vb - Balogh Zsolt játszik Norvégia ellen
A MOL-Pick Szeged játékosa gyermekének születése miatt hétfőn, a szabadnapon hazautazott, és sokáig valószínűtlennek tűnt, hogy visszatér Herningbe a szerdai meccsre.

"Balogh Zsolt játszani fog holnap a Norvégia elleni mérkőzésen" - áll a Magyar Kézilabda Szövetség kedd esti, rövid közleményében, vagyis a jobbátlövő biztosan pályán lesz az előző vb-n ezüstérmes skandinávok ellen.

Balogh eddig négy meccsen szerepelt a tornán, és 35 lövésből 27 gólt szerzett.

A magyarok a csoportkört Koppenhágában két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárták, a középdöntőben szombaton 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, vasárnap 26-21-re legyőzték az Afrika-bajnok Tunéziát, szerdán 18 órától pedig Norvégiával találkoznak.

A csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat.
velemenyezd, 2019. január 22. kedd, 22:02
Férfi kézilabda-vb - Szerdán műtik a Veszprém dán beállóját
A magyar klub honlapjának beszámolója szerint a 34 éves játékosnak a combközelítő-izma szakadt el a Norvégia elleni összecsapáson.

Ahogyan a közlemény fogalmaz, René Toft Hansen "felépülése hosszú időt fog igénybe venni".

A társházigazda dán válogatott 8 pontjával vezeti középdöntős csoportját, a magyar válogatott 3 ponttal a negyedik.
velemenyezd, 2019. január 22. kedd, 17:31
Férfi kézilabda-vb - Bánhidi: fáradtak vagyunk, de nyernünk kell
A MOL-Pick Szeged játékosa az MTI-nek elmondta, legutóbbi középdöntős mérkőzésük, a Tunézia ellen vasárnap 26-21-re megnyert találkozó úgy sikerült, ahogy megbeszélték. Elismerte, hogy az eddigi meccsek többségét nagyon jól kezdték, viszont a végjátékban csökkent az összpontosításuk, ezért veszítettek pontokat.

"Továbbra is a saját kezünkben van a sorsunk, hiszen a szerdai mérkőzésünk előtt már tudni fogjuk, mi történt az Egyiptom-Tunézia találkozón, és ez pozitívum. Tudjuk, hogy a norvégoknak is nyerniük kell, mert a svéd-dán rangadó csak a mi meccsünk után következik, tehát átnéztük a matematikát, de csak magunkkal foglalkozunk" - magyarázta Bánhidi.

A magyar csapat a hétfői szünnapját regenerációval, illetve közös főzéssel és fürdőzéssel töltötte, kedden délelőtt viszont már a taktikai felkészülésen, a videófelvételek megtekintésén volt a sor, délután pedig újra edzésre kerül sor a Jyske Bank Boxen csarnokban.

"A visszafutás a legerősebb fegyverük, vagyis meg kell szerveznünk a
velemenyezd, 2019. január 22. kedd, 13:51
Szöllősi György az AIPS Europe alelnöke lett
Szöllősi György 2017 óta az AIPS Europe végrehajtó bizottságának tagja, alelnöki megbízatása 2021-ig szól. A szavazásra az addigi alelnök, az orosz Lev Rosszosik tavalyi halála miatt volt szükség.A magyar sportújságírók közül Vadas Gyula után Szöllősi György a második, aki a Nemzeti Sport főszerkesztőjeként lett az AIPS egyik vezető testületének alelnöke - olvasható az MSÚSZ honlapján.

A kongresszuson tartották az először kiírt AIPS Sport Media Awards díjkiosztóját is, a nyertes pályázatok közül kettőnek magyar vonatkozása is van: a Sportfotó-Sorozat győztese a német Adam Pretty (Getty Images) lett a 2017-es budapesti vizes vb-n készített képeivel. A rádiós kategóriában a szintén német Pirmin Styrnol és Jürgen Schmidt (SWR2) bizonyult a legjobbnak a Horst Eckerről, az 1954-es labdarúgó-vb-n aranyérmes csapat egyetlen élő tagjáról készített műsorával.

A magyar pályázók közül a legjobb eredményt Csisztu Zsuzsa, az MSÚSZ első alelnöke érte el, aki az ötödik helyen végzett (Írott sajtó-Színes
velemenyezd, 2019. január 22. kedd, 13:12
Férfi kézilabda-vb - A dánok legyőzték Egyiptomot és elődöntősök
Az észak-afrikaiak az első félidőben 5-4-re vezettek, de a társházigazdák egy 4-0-s sorozattal fordítottak. A szünetig nagy meglepetésre csupán 16 gól született, és azt követően is szoros volt az állás. A dánok a hajrában egy 4-1-es szériával biztosították győzelmüket.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak szerda délután szurkolniuk kell Tunéziának, hogy ne kapjon ki Egyiptomtól. Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiától, az egyiptomiak viszont nyernek, akkor a gólkülönbség dönt Magyarország és Egyiptom között.

Dánia a hétfői sikerrel biztosította helyét az elődöntőben, a norvégoknak ehhez szerdán 18 órától le kell győzniük a magyarokat.

A kölni I. csoportban a másik társházigazda németek az első perctől rendkívül kiélezett meccsen egy góllal legyőzték a horvátokat, így eldőlt, hogy a címvédő franciákkal együtt a négy közé jutottak.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik
velemenyezd, 2019. január 21. hétfő, 22:33
2017. január 29. vasárnap, 20:20