2019. június 15. szombat | 24. hét | 166. nap | 22:49 | Jolán, Vid
Jégkorong Erste Liga - Kétszeri hosszabbítás után döntős a Csíkszereda, magyar bajnok a Ferencváros
Az erdélyi együttes 3-2-es előnyről várhatta az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc hatodik találkozóját.

A fordulatos mérkőzésen a vendégek 1-0-ra és 3-1-re is vezettek, a harmadik harmadban azonban már a Csíkszeredánál volt az előny 4-3-nál. A lila-fehérek hosszabbításra mentették az összecsapást, amelyet válogatott hátvédjük, Varga Arnold eltiltás miatt kihagyott.

A négy a négy elleni hosszabbítás első húsz perce nem hozott döntést, azonban a mérkőzés 85. percében a magyar válogatott Becze Tihamér eldöntötte a találkozót és a párharcot.

Az erdélyiek 2013-ban jutottak legutóbb fináléba a regionális nemzetközi sorozatban, amelynek első mérkőzésén kedden rendezik Pesterzsébeten.

Az Újpest búcsújával eldőlt, hogy az FTC-Telekom a 2018/19-es idény magyar bajnoka, 22 év után.

Erste Liga:

elődöntő, 6. mérkőzés (a sorozat honlapja szerint):Sport Club Csíkszereda (román)-UTE 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0), kétszeri hosszabbítás után

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot a Csíkszereda nyerte 4-2-re.

velemenyezd, 2019. március 22. péntek, 21:12
Címkék: Jégkorong Erste Liga, Varga Arnold, Becze Tihamér, Erste Liga, Sport Club Csíkszereda, erdélyi együttes,
Jégkorong divízió I/A-vb - Kijelölték a magyar világbajnoki keretet
A magyar szövetség (MJSZ) hétfői tájékoztatása szerint Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány egy csatárt és egy hátvédet hagyott ki az utolsó keretszűkítéskor, Garát Zsombornak és Miskolczi Márknak megköszönve az elmúlt hetek munkáját. Így már csak azt kell eldönteni, hogy a három kapus közül melyik kettőt nevezik be, és ki lesz a vésztartalék.

A keretet jelenleg három kapus, hét hátvéd és 13 csatár alkotja. Öt magyar klub ad játékost a névsorba, ketten német, egy hokis pedig svéd csapatban szerepel. Hatan vannak a Fehérvár AV19-ből és a MAC Újbudából, négyen a DVTK Jegesmedvékből, ketten az UTE-ból és egy egy játékost az Erste Liga-bajnok FTC-ből került be.

A válogatott legidősebb tagja a 35 éves Vas János, a legfiatalabb pedig a 22 éves Stipsicz Bence. A hátvéd Szabó Dániel és Macaulay Scott az első világbajnokságán szerepelhet. A keretből 18-an voltak ott a tavalyi vb-n is, és 15 játékosnak van A csoportos tapasztalata. Tizenketten voltak ott a feljutást 2015-ben Krakkóban kivívó együttesben,
velemenyezd, 2019. április 22. hétfő, 15:31
Jégkorong divízió I/A-vb - Kedden kezdi a felkészülést a magyar válogatott
A hazai szövetség (MJSZ) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány négy sornyi játékost hívott be: négy kapus, nyolc hátvéd és tizenkét csatár kezdi meg a felkészülést. Az osztrák liga (EBEL) negyeddöntőjében a Fehérvár AV19 érdekelt, az Erste Ligában pedig a Ferencváros már finalista, míg az Újpest és a Sport Club Csíkszereda elődöntős párharca még tart, így vannak hiányzók a keretben, többen pedig sérülés miatt nem tudnak egyelőre edzésbe állni.

Öt magyar klub tagjai kaptak meghívót, Bartalis István pedig Németországban szerepel. A keretből 14 játékosnak van már világbajnoki tapasztalata, kilencen az A csoportban is szerepeltek. Vas János a legidősebb és legtapasztaltabb 147 válogatottsággal, míg Bödök Bence, Majoross Barnabás és Ritó László még nem játszott a nemzeti együttesben - emelte ki a weboldal.

Az első héten négy nap alatt hat jeges edzés vár a játékosokra a Tüskecsarnokban, a hétvégére pedig pihenőt kapnak. A második héten is hasonló lesz a
velemenyezd, 2019. március 21. csütörtök, 18:01
Jégkorong Erste Liga - Egy meccsre eltiltották az UTE válogatott védőjét
A magyar szövetség (MJSZ) fegyelmi bizottsága azért szankcionálta a hátvédet, mert a két együttes szerdai, újpesti találkozójának 57. percében úgy ütközött Részegh Tamással, hogy térdével ellenfele lábát találta el. Varga a szabálytalanságáért ötperces kiállítást és végleges büntetést kapott.

"Varga Arnold megmozdulásával könnyen súlyos sérülést okozhatott volna ellenfelének. A Sport Club Csíkszereda játékosa, Részegh Tamás a combján zúzódást szenvedett, az elsődleges orvosi vizsgálaton kívül további ellátást nem igényelt" - jelentette ki a testület.

A szerdai mérkőzést 3-2-re megnyerte vendégként a Csíkszereda, s ugyanilyen arányban vezeti az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot is, amelynek következő mérkőzését pénteken játsszák Csíkszeredában.
velemenyezd, 2019. március 21. csütörtök, 17:11
Jégkorong Erste Liga - Egy győzelemre a döntőtől a Csíkszereda
A szerdai találkozót 2-2-es állásról várták az együttesek az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban: előbb a lila-fehérek nyertek kétszer saját közönségük előtt, majd Csíkszeredán született két hazai siker.

Ezúttal az újpestiek villámrajtot vettek: 20 másodperc elteltével vezetést szereztek. Az erdélyi együttes - mintegy száz szurkolója bíztatása mellett - egyenlített, emberhátrányban ritkán látható kontrát vezetve. Ezt követően három, fórból szerzett gólt láthatott az Újpesti Jégcsarnok közönsége: előbb a harmadban többször kísérletező Újpest, majd kétszer a Csíkszereda élt a kínálkozó lehetőséggel.

A második harmadban a játék képe inkább a Sport Club elképzelései szerint alakult, többet próbálkoztak az erdélyiek, ám gól nem esett.

A feszültebb záró felvonásban sem született találat, noha a hajrához közeledve a Csíkszeredának 1 perc 48 másodperces kettős emberhátrányt is át kellett vészelnie. A dudaszóhoz közeledve kisebb szóváltásba keveredtek a szurkolótáborok.

A fővárosiak
velemenyezd, 2019. március 20. szerda, 20:52
Jégkorong Erste Liga - A döntő küszöbén a Ferencváros
A vendég zöld-fehérek ezúttal gólt sem kaptak, ugyanis Arany Gergely mind a 25 kapura tartó lövést hárította a 3-0-s siker alkalmával.

A párharc negyedik találkozójára vasárnap ismét Debrecenben kerül sor.

Erste Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:DEAC - FTC-Telekom 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-0 az FTC javára.
velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 21:02
Jégkorong Erste Liga - Növelte előnyét az Újpest
A fővárosiak a szerdai hazai sikerükhöz hasonlóan csütörtökön is 4-1-re győztek.

Erste Liga, elődöntő, 2. mérkőzés:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, az UTE javára.
velemenyezd, 2019. március 14. csütörtök, 20:52
Jégkorong Erste Liga - Nyert az FTC és az UTE
Eredmények:

Erste Liga, elődöntő:

2. mérkőzés:FTC-Telekom - DEAC 5-2 (1-1, 1-0, 3-1)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az FTC javára. Szombaton és vasárnap Debrecenben folytatódik a csata.

1. mérkőzés:UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)

A második mérkőzést csütörtökön rendezik a Megyeri úton, aztán vasárnap és hétfőn Csíkszeredában lép jégre a két együttes.
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 21:12
2014. február 24. hétfő, 17:22