2019. november 20. szerda | 47. hét | 324. nap | 01:06 | Jolán
Férfi vízilabda Európa Kupa - Montenegróval játszik a negyeddöntőben a magyar válogatott
A vlv.hu szakportál tájékoztatása szerint Märcz Tamás együttese az A csoport győzteseként a C jelű négyes másodikjával került össze a nyolc között.

Az Európa Kupa zágrábi nyolcas döntőjéről az első három részvételi jogot szerez a június második felében sorra kerülő belgrádi világliga szuperdöntőre. Utóbbi torna győztese elsőként jut kvótához a 2020-as tokiói olimpiára.

A selejtezőcsoportok végeredménye:A csoport: 1. Magyarország 17 pont, 2. Oroszország 12, 3. Németország 7, 4. Málta 0B csoport: 1. Spanyolország 15 pont, 2. Görögország 15, 3. Hollandia 6, 4. Ukrajna 0C csoport: 1. Olaszország 10 pont, 2. Montenegró 8, 3. Franciaország 0D csoport: 1. Horvátország 10 pont, 2. Szerbia 8, 3. Románia
0
A csoportok első két helyezettje jutott negyeddöntőbe, ahol még Spanyolország-Szerbia, Olaszország-Oroszország és Horvátország-Görögország mérkőzéseket rendeznek.

velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 12:11
Címkék: Európa Kupa, Märcz Tamás, magyar válogatott, nyolc között, első három, június második,
Női kézilabda-vb - A legjobb hétbe kerülés az elvárás
előtt, hiszen most egyetlen telefonhívást sem kapott arról, hogy valaki megsérült, vagy gyermeket vár.

"Mindenki magától értetődőnek gondolja, hogy a középdöntőbe jutunk, de a realitások talaján kell maradnunk. A csoportellenfeleink erősek, igaz, mi is azok vagyunk. Az elvárások magasak, idén még nem kaptunk ki, de még nem találkoztunk a világ élvonalához tartozó csapattal" - magyarázta Rasmussen.

Az edző kijelentette, a válogatott elég erős akár ahhoz is, hogy elődöntőbe jusson, de az előző Európa-bajnokság is megmutatta, hogy apróságokon múlik egy-egy találkozó.

Nagy szerencsének nevezte a kapitány, hogy a világbajnokságot megelőzően Szöulban készülhetnek a Koreai Köztársaság, Oroszország és Szerbia ellen. Tervei szerint mindez nagyszerű lehetőség, hogy sokféle variációt, pároskapcsolatot kipróbáljon, és számos hiba megmutatkozhat, illetve válaszokat kaphat a most még meglévő kérdésekre.

"Továbbra sincs olyan klasszis játékosunk, aki egymagában képes mérkőzéseket nyerni, de klasszis
velemenyezd, 2019. november 18. hétfő, 12:52
Jégkorong Kontinentális Kupa - Fodor Szabolcs: eleve már az csoda, hogy itt voltunk
A Ferencváros 19 év után októberben Olaszországban tért vissza az európai kupaporondra: a második körben a D csoportban a spanyol Txuri Urdin San Sebastian kiütése és a szlovén Olimpija Ljubljana legyőzése után bravúrt bemutatva a házigazda Ritten Sport együttesét is felülmúlta, így veretlenül jutott az E jelű négyesbe, a dániai Vojensbe.

Itt pénteken 3-1-es vereséget szenvedett a házigazda SönderjyskE Vojenstől, majd szombaton 3-2-re nyert a brit Nottingham Panthers ellen. Ezzel a záró játéknapra is maradt esélye a négyesdöntőbe jutást érő első két hely valamelyikének megszerzésére, ám vasárnap 5-1-re kikapott a francia kupagyőztes Amiens Gothiques együttesétől.

"Látszott rajtuk, hogy nekik ez egy ki-ki mérkőzés. Természetesen mi is így álltunk bele, de a realitásokat látni kell, hogy ki milyen szintű bajnokságban játszik és hány légiósa van" - értékelt Fodor Szabolcs a klub honlapján. A vezetőedző kiemelte az Amiens hálóőrének jó teljesítményét, illetve azt, hogy a hajrában 3-1-re szépítés
velemenyezd, 2019. november 18. hétfő, 11:31
Jégkorong Kontinentális Kupa - Kikapott, így nem jutott tovább a Ferencváros
A zöld-fehér csapat - amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra - pénteken 3-1-re kikapott a házigazda dán SönderjyskE együttesétől, szombaton pedig 3-2-re nyert a brit Nottingham Panthers ellen.

Vasárnap azzal a tudattal léptek pályára a ferencvárosiak, hogy győzelemmel nagy lépést tesznek a továbblépés felé, amelyre - a másik találkozó számukra kedvező eredménye esetén - még pontszerzéssel is lett volna esélyük.

A gól nélküli első harmad után azonban a nagy nyomást kifejtő, eddig pont nélküli francia csapat a második húsz percben kétszer is betalált, majd a záró felvonásban biztossá tette sikerét, a magyar együttesnek Farkas Simon góljával csak szépítenie sikerült.

A második számú európai kupasorozat harmadik körében az első kettő között kell végezni az E, illetve az F csoportban a továbbjutáshoz. A négyes döntőt január 10-12. között rendezik, a házigazda valamelyik résztvevő lesz.

Kontinentális Kupa, 3. kör, E csoport, Vojens:

3. forduló:Amiens
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 17:32
Férfi kézilabda EHF Kupa - Háromgólos előnyben a Tatabánya is
A Tatabánya vasárnap az ukrán ZTR Zaporizzsját győzte le 27-24-re. A visszavágót jövő szombaton rendezik. A párharc győztese bejut a második számú európai kupasorozat 16 csapatos csoportkörébe.

Eredmény:

Férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Grundfos Tatabánya KC-ZTR Zaporizzsja (ukrán) 27-24 (13-12)----------------------------------------------------------- -

A hazaiak keretéből Ancsin Gábor, Juhász Ádám és Pásztor Ákos hiányzott sérülés miatt.

Lendületes, pontos játékkal kezdett a Tatabánya, amely a montenegrói Milos Vujovic vezérletével a kilencedik percben már 6-2-re vezetett. Ezt követően azonban csaknem hat percig nem találtak be a házigazdák, ezt kihasználva az ukránok egyenlítettek, sőt öt perccel a szünet előtt már két találattal vezettek (9-11). A hektikus első félidő végén egy góllal ismét a Tatabánya állt jobban, mivel védekezésben és támadásban is összeszedte magát a hajrában.

A második felvonást ragyogóan kezdték a házigazdák, Balogh Zsolt irányításával
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 16:41
Férfi kézilabda EHF Kupa - Háromgólos előnyben a Balatonfüred
A visszavágót jövő szombaton rendezik. A párharc győztese bejut a második számú európai kupasorozat 16 csapatos csoportkörébe.

Eredmény:

Férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Balatonfüredi KSE-Abanca Ademar León (spanyol) 30-27 (15-13)----------------------------------------------------------- ---

A hazaiak keretéből hiányzott a csapat legtapasztaltabb játékosa, a térdsérüléssel bajlódó Fazekas Nándor.

A meccs első és második gólját az előzetesen esélyesebbnek tartott spanyol csapat szerezte, ezt követően viszont egy 5-0-s sorozattal fordított a Füred. A folytatásban a magyar együttes összeszedett játékkal őrizte előnyét, jó csapatmunkával és hatékony védekezéssel a 20. percben már négy találattal vezetett, és ebből kettőt sikerült megtartania a szünetig.

A magyar együttes lendülete a második félidőben sem tört meg, többször is támadhatott az ötgólos vezetésért, és végül három találattal győzte le a spanyol élvonal jelenlegi második helyezettjét.

A mezőny
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 14:51
Jégkorong Kontinentális Kupa - FTC-siker a Nottingham ellen
A Ferencváros - amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra - már pénteken is jól játszott, de akkor 3-1-re kikapott a házigazda dán SönderjyskE együttesétől. Most viszont sikerült értékesíteni a helyzeteket, így maradt esélye a négyes döntőbe jutásra.

Az Erste Ligában címvédő Ferencváros vasárnap a francia Amiens Gothiques gárdája ellen zárja a tornát.

2. forduló, szombat:FTC-Telekom - Nottingham Panthers (brit) 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)------------------------------------------------------------gó l: Nagy G. 2, Roczanov

később: SönderjyskE Vojens (dán)-Amiens Gothiques (francia) 19.30

pénteken játszották:

1. forduló: SönderjyskE Vojens (dán) - FTC-Telekom 3-1 Nottingham Panthers
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 18:21
Férfi kézilabda EHF Kupa - A Csurgó három góllal legyőzte a Nimes csapatát
A visszavágót egy hét múlva rendezik. A párharc győztese bejut a második számú európai kupasorozat 16 csapatos csoportkörébe.

Eredmény:

Férfi EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:Csurgói KK-USAM Nimes Gard (francia) 28-25 (11-13)------------------------------------------------

A hazaiak közül Klemen Cehte mandulagyulladás, Gebhardt Ádám és Hanusz Egon pedig sérülés miatt hiányzott. A franciáknál ott volt a kétszeres olimpiai, ötszörös világ- és háromszoros Európa-bajnok, kétszeres BL-győztes balszélső, a 37 éves Michaël Guigou.

A Komló korábbi játékosa, az egyiptomi Mohamed Hiszam Szanad góljaival a meccs elején elléptek a vendégek (5-8). A somogyiak 11 perc alatt mindössze kétszer találtak be, és bár később egy 4-1-es sorozattal sikerült egyenlíteniük, az első félidő hajrájában ismét sokat hibáztak. Baranyai Norbert vezetőedző cserékkel és időkéréssel is próbálkozott, de a Nimes a szünetben két góllal vezetett. Az első harminc percben a vendégek pontosabban céloztak, és
velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 16:51
Jégkorong Kontinentális Kupa - Vereséggel kezdett a Ferencváros
A Ferencváros - amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra - a vendéglátó SönderjyskE Vojens csapatával mérkőzött meg az első fordulóban, és a 14. percben hátrányba került. A második harmad első percben büntetőből egyenlített az FTC, de a dánok a 28. percben visszavették a vezetést, majd három másodperccel a vége előtt üres kapus góllal beállították a végeredményt.

Az Erste Ligában címvédő Ferencváros szombaton a brit Nottingham Panthers, vasárnap a francia Amiens Gothiques gárdájával találkozik.

1. forduló, péntek: SönderjyskE Vojens (dán) - FTC-Telekom 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)----------------------------------------------------------az FTC gólszerzője: Switzer (21.)