2019. január 23. szerda | 4. hét | 23. nap | 21:15 | Zelma, Rajmund
Férfi kézilabda-vb - A horvátok Izland legyőzésével kezdtek
A Telekom Veszprém horvát balszélsője, Manuel Strlek két góllövési kísérletéből egyszer volt eredményes.

Az oroszok döntetlent játszottak a szerbekkel, előbbi gárda magyarországi légiósa, a MOL-Pick Szegedet erősítő Dmitrij Zsitnyikov hét lövésből négy gólt szerzett.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport (Berlin):

-------------------Szerbia-Oroszország 30-30 (16-16)

később:Brazília-Franciaország 20.30

B csoport (München):

--------------------Horvátország-Izland 31-27 (16-14)

korábban:Macedónia-Japán 38-29 (18-13)

később:Bahrein-Spanyolország 20.30

C csoport (Herning):

---------------------Ausztria - Szaúd-Arábia 29-22 (15-9)

később:Tunézia-Norvégia 20.30

D csoport (Koppenhága):

-----------------------

korábban:Angola-Katar 24-23 (12-8)Magyarország-Argentína 25-25 (13-10)

később:Egyiptom-Svédország 20.30

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:02
Címkék: Telekom Veszprém, Manuel Strlek, MOL-Pick Szegedet, Dmitrij Zsitnyikov, horvátok Izland, oroszok döntetlent,
Asztalitenisz World Tour - Búcsúzott a negyeddöntőben a Póta, Ekholm kettős
A hatodik helyen kiemelt duó azzal a másodikként rangsorolt hongkongi párossal csapott össze a legjobb négy közé kerülésért, amely egy nappal korábban a Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz kettőst búcsúztatta. Jó előjel lehetett Pótáék számára, hogy két éve éppen Tu Hoj-kem és Li Ho-csing döntőbeli legyőzésével nyerték meg az újdelhi World Tour-versenyt.

Jól kezdett az Európa-bajnoki bronzérmes magyar, svéd páros, az első szettet viszonylag simán sikerült begyűjtenie, a második és harmadik játszma azonban már szorosabb küzdelmet hozott, és mindkettő végén az ázsiaiak örülhettek. A negyedik felvonásban úgy tűnt, Pótáék lélekben már feladták a küzdelmet, könnyű pontokat rontottak, s a hongkongiak végül négy szettben diadalmaskodtak.

"Az utolsó szettet leszámítva jól játszottunk. Az első játszmában nekünk jött egy két necces labda, a folytatásban azonban ők voltak szerencsésebbek. Vétettünk is egy-két apróbb hibát, főleg a szerváknál, és sajnos a jobb játékosok ellen ezek nem férnek bele.
velemenyezd, 2019. január 18. péntek, 13:01
Évértékelő - Kormányválsággal és a miniszterelnök lemondásával ért véget az idei év Belgiumban
Az ország legnagyobb politikai erejének számító, flamand nacionalista Új Flamand Szövetség (N-VA) december 9-én kilépett a négypárti kormányszövetségből, miután Charles Michel miniszterelnök nyilvánvalóvá tette, hogy a tiltakozásuk ellenére is alá fogja írni az ENSZ migrációs csomagját.

Noha a parlamenti képviselők nagy többsége támogatásáról biztosította az amúgy nem kötelező jellegű, mégis többek által is bírált egyezményt, az N-VA szerint az ügyben a kabinetnek kellett volna döntenie egységesen.

A pártok színei alapján a helyi sajtóban "svédnek" nevezett, 2014-ben létrejött koalíciónak három tagja maradt: Michel pártja, a vallon liberális Reformer Mozgalom (MR), a flamand kereszténydemokraták (CD&V) és a szintén flamand liberálisok (VLD).

A kisebbségbe szorult kormánypártoknak mindössze 52 képviselője van a 150 fős törvényhozásban, s a miniszterelnök az ellenzék külső támogatásában és konstruktív hozzáállásában bízva folytatni szerette volna a politikai munkát a legfontosabb ügyekben a
velemenyezd, 2018. december 31. hétfő, 10:31
Djokovic tornát nyert, Nadal visszalépett Abu-Dzabiban
A szerb játékos a szombati döntőben 4:6, 7:5, 7:5-re verte a dél-afrikai Kevin Andersont. A bronzmérkőzést az orosz Karen Hacsanov és Rafael Nadal vívta volna, ám a spanyol sztár kímélni akarta a szervezetét és nem állt ki, a helyére az eredetileg hatodik helyen végzett Dominic Thiem ugrott be. Hacsanov a harmadik helyért 6:3, 4:6, 10-3-ra, döntő rövidítésben bizonyult jobbnak osztrák ellenfelénél.

A 32 éves Nadal az első versenyén szerepelt azóta, hogy a szeptemberi US Openen feladta elődöntőjét, majd novemberben bokaműtéten esett át.

Korábban az ötödik helyen a dél-koreai Csung Hjeon végzett Thiem legyőzésével a meghívásos viadalon.
velemenyezd, 2018. december 29. szombat, 18:42
Djokovic győzött, Nadal kikapott Abu-Dzabiban
A torna honlapja szerint Djokovic az orosz Karen Hacsanov ellen nyert 6:4, 6:2-re, 64 perc alatt, Nadal pedig a dél-afrikai Kevin Andersontól kapott ki 4:6, 6:3, 6:4-re, 1 óra 52 perces meccsen.

A két győztes szombaton a döntőben találkozik egymással, a két vesztes pedig a harmadik helyért mérkőzik.

Az ötödik helyen a dél-koreai Csung Hjeon végzett az osztrák Dominic Thiem legyőzésével.
velemenyezd, 2018. december 28. péntek, 17:50
Női röplabda Magyar Kupa - Az esélyesek jutottak az elődöntőbe
Az előző szezonban MK-bronzérmes Vasas az NB I-es Balatonfüred, míg a Jászberény az ugyancsak NB I-es MTK ellen jutott tovább. A címvédő nyíregyháziak szombaton az NB I-ben veretlenül listavezető Kaposvár legyőzésével jutottak a négy közé, míg vasárnap a Békéscsaba a hozzá hasonlóan az Extraligában szereplő Újpest csapatát búcsúztatta.

Az elődöntőben a Nyíregyháza a Jászberénnyel, a Békéscsaba a Vasassal találkozik, az oda-visszavágós párharcokat január 31-ig kell lejátszani.

A sorozat bronzmérkőzését és fináléját február 17-én rendezik egy később kijelölendő semleges helyszínen, várhatóan az Érd Arénában.
velemenyezd, 2018. december 23. vasárnap, 18:49
Női kézilabda Eb - Rasmussen: folyamatosan fejlődött a csapat
"Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy így sikerült a torna. Folyamatosan fejlődött a csapat, de szomorú vagyok azért, hogy ilyen sok szép eredménnyel, ilyen ellenfelek legyőzésével sem jutottunk tovább" - nyilatkozta szerda este a dán edző.

A magyar együttes előbb 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd Horvátországot 24-18-ra, Spanyolországot pedig 32-26-ra legyőzte, így a montbéliard-i C csoport második helyén végzett. A középdöntő II. csoportjában 38-25-re kikapott a címvédő Norvégiától, majd Németország ellen 26-25-re, Románia ellen pedig 31-29-re nyert, ennek ellenére nem jutott tovább, végső helyezése pedig a késő esti mérkőzések eredményétől függ.

"Megint kemény meccset vívtunk a románokkal. Működött a játéktervünk, a játékosok betartották a taktikát, megcsinálták, amit terveztünk, és soha nem adták fel" - nyilatkozta.

A román csapat a huszadik percben négy góllal vezetett, de a magyarok előbb egyenlítettek, majd a szünet után öt góllal elhúztak, végül
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 21:06
Férfi vízilabda világliga - Továbbra is százszázalékos a magyar válogatott
Férfi világliga, 3. forduló:Magyarország-Málta 24-8 (9-2, 5-0, 5-3, 5-3)-------------------------------------------a magyar gólszerzők: Nagy 4, Manhercz, Pásztor, Jansik 3-3, Pohl, Mezei, Bátori, Német, Kovács 2-2, Vadovics

A magyarok a németek könnyed, 17-9-es legyőzésével kezdték a sorozatot, majd Oroszországban diadalmaskodtak 15-8-ra.

A hétfői mérkőzésen a várakozásoknak megfelelően már a találkozó elején érvényesítette erőfölényét, három perc alatt 4-1-es vezetésre tett szert, az első nyolc percet követően pedig 9-2 állt az eredményjelzőn a szombathelyi uszodában.

A folytatásban is magabiztosan növelte előnyét a magyar válogatott, amelyből a mezőnyjátékosok közül Erdélyi Balázst leszámítva mindenki betalált.

A hazaiak legeredményesebbje Nagy Ádám volt négy góllal, máltai részről Steven Camilleri ötször volt eredményes.

Ez volt a nemzeti együttes utolsó idei találkozója, a világliga következő fordulójában január végén Németországba utazik a válogatott.