2019. március 18. hétfő | 12. hét | 77. nap | 18:54 | Sándor, Ede
Férfi kézilabda-vb - A horvátok Izland legyőzésével kezdtek
A Telekom Veszprém horvát balszélsője, Manuel Strlek két góllövési kísérletéből egyszer volt eredményes.

Az oroszok döntetlent játszottak a szerbekkel, előbbi gárda magyarországi légiósa, a MOL-Pick Szegedet erősítő Dmitrij Zsitnyikov hét lövésből négy gólt szerzett.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport (Berlin):

-------------------Szerbia-Oroszország 30-30 (16-16)

később:Brazília-Franciaország 20.30

B csoport (München):

--------------------Horvátország-Izland 31-27 (16-14)

korábban:Macedónia-Japán 38-29 (18-13)

később:Bahrein-Spanyolország 20.30

C csoport (Herning):

---------------------Ausztria - Szaúd-Arábia 29-22 (15-9)

később:Tunézia-Norvégia 20.30

D csoport (Koppenhága):

-----------------------

korábban:Angola-Katar 24-23 (12-8)Magyarország-Argentína 25-25 (13-10)

később:Egyiptom-Svédország 20.30

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 20:02
Címkék: Telekom Veszprém, Manuel Strlek, MOL-Pick Szegedet, Dmitrij Zsitnyikov, horvátok Izland, oroszok döntetlent,
Vívó-vk - Márton Anna ezüstérmes Salt Lake Cityben
A 2015-ben világbajnoki harmadik, 2016-ban Eb-ezüstérmes vívó a főtábla első fordulójában az indiai Bhavani Chadalavada ellen nyert magabiztosan 15-6-ra, majd az amerikai Daniella Timofeyevet 15-10-re, azután az orosz Valerija Bolsakovát 15-6-ra verte. A negyeddöntőben is lendületben maradt, a görögTeodora Gunturát 15-8-cal búcsúztatta, a fináléba pedig az olasz Irene Vecchi 15-9-es legyőzésével jutott be. A döntőben végül mindössze egyetlen tussal, 15-14-re maradt alul a francia Cecilia Berderrel szemben - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint.

A 2017-ben Eb-bronzérmes, még mindig csak 17 éves Pusztai Liza is jól vívott, a negyeddöntőig jutott, ahol 15-14-re kapott ki Vecchitől. Ezzel hetedik lett a 161 fős mezőnyben.

A viadal zárónapján csapatversenyt rendeznek.
velemenyezd, 2019. január 27. vasárnap, 08:13
Fa Nándort beiktatták a halhatatlan magyar sportolók közé
Méltatását Gundel Takács Gábor sportriporter olvasta fel.

Ebben elhangzott, hogy kajak-kenuval kezdte sportpályafutását, majd már vitorlázóként a Finndingi hajóosztályban versenyzett, de az 1984-es olimpiai bojkott miatt fel kellett adnia álmait, ezért ebben a hajóosztályban befejezte szereplését. Amint arra a laudáció kitért, Fa Nándor a 42. halhatatlan magyar sportoló, azonban mind közül az első, aki nem rendelkezik olimpiai, világ- vagy Európa-bajnoki éremmel.

"Másoknál csak önmagunk legyőzésével lehetünk jobbak. Azt gondolom, Fa Nándort minden fiatal elé példaképnek lehet állítani" - hangzott el a sportemberről, aki pályafutása alatt három könyvet is írt, a Szent Jupát 700 napja, Magad, uram és Kalandjaim a Föld körül címmel.

Fa Nándor rövid beszédében kitért rá, hogy kicsit még szoknia kell ezt az elismerést, ugyanakkor óriási megtiszteltetésnek tartja, ugyanis olyanoktól kapta, akik maguk is a csúcson voltak, és ismerik az oda vezető utat.

"Az az ötven év, amit sportolóként
velemenyezd, 2019. január 24. csütörtök, 19:32
Férfi kézilabda-vb - Matics a meccs előtt aláírta volna az ötgólos sikert
"Megilletődötten kezdtünk, ellenfelünk kapusa megfogott néhány ziccert, aztán átvettük a vezetést, és felszabadultan játszottunk. A második félidő közepén nagyon jók voltunk, majd a vége felé nem tudtunk azonnal megoldást találni Tunézia nyitott védekezésére, mert nem volt elég időnk az alapos felkészülésre, de a meccs előtt biztosan aláírtam volna az ötgólos különbséget" - nyilatkozta az MTI-nek a 26-21-re megnyerte mérkőzés után az edző.

Elárulta, az 52. percben, amikor hat góllal vezettek, némileg megnyugodott, mert akkor már biztosnak érezte a sikert.

Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak továbbra is jó esélyük van helyosztót játszani a torna ötödik vagy hetedik pozíciójáért. A csoportkört Koppenhágában két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárták, a középdöntőben szombaton 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, szerdán 18 órától pedig az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkoznak.

A középdöntő-csoportok első és a második helyezettje az
velemenyezd, 2019. január 20. vasárnap, 20:52
Asztalitenisz World Tour - Búcsúzott a negyeddöntőben a Póta, Ekholm kettős
A hatodik helyen kiemelt duó azzal a másodikként rangsorolt hongkongi párossal csapott össze a legjobb négy közé kerülésért, amely egy nappal korábban a Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz kettőst búcsúztatta. Jó előjel lehetett Pótáék számára, hogy két éve éppen Tu Hoj-kem és Li Ho-csing döntőbeli legyőzésével nyerték meg az újdelhi World Tour-versenyt.

Jól kezdett az Európa-bajnoki bronzérmes magyar, svéd páros, az első szettet viszonylag simán sikerült begyűjtenie, a második és harmadik játszma azonban már szorosabb küzdelmet hozott, és mindkettő végén az ázsiaiak örülhettek. A negyedik felvonásban úgy tűnt, Pótáék lélekben már feladták a küzdelmet, könnyű pontokat rontottak, s a hongkongiak végül négy szettben diadalmaskodtak.

"Az utolsó szettet leszámítva jól játszottunk. Az első játszmában nekünk jött egy két necces labda, a folytatásban azonban ők voltak szerencsésebbek. Vétettünk is egy-két apróbb hibát, főleg a szerváknál, és sajnos a jobb játékosok ellen ezek nem férnek bele.
velemenyezd, 2019. január 18. péntek, 13:01
Évértékelő - Kormányválsággal és a miniszterelnök lemondásával ért véget az idei év Belgiumban
Az ország legnagyobb politikai erejének számító, flamand nacionalista Új Flamand Szövetség (N-VA) december 9-én kilépett a négypárti kormányszövetségből, miután Charles Michel miniszterelnök nyilvánvalóvá tette, hogy a tiltakozásuk ellenére is alá fogja írni az ENSZ migrációs csomagját.

Noha a parlamenti képviselők nagy többsége támogatásáról biztosította az amúgy nem kötelező jellegű, mégis többek által is bírált egyezményt, az N-VA szerint az ügyben a kabinetnek kellett volna döntenie egységesen.

A pártok színei alapján a helyi sajtóban "svédnek" nevezett, 2014-ben létrejött koalíciónak három tagja maradt: Michel pártja, a vallon liberális Reformer Mozgalom (MR), a flamand kereszténydemokraták (CD&V) és a szintén flamand liberálisok (VLD).

A kisebbségbe szorult kormánypártoknak mindössze 52 képviselője van a 150 fős törvényhozásban, s a miniszterelnök az ellenzék külső támogatásában és konstruktív hozzáállásában bízva folytatni szerette volna a politikai munkát a legfontosabb ügyekben a
velemenyezd, 2018. december 31. hétfő, 10:31
Djokovic tornát nyert, Nadal visszalépett Abu-Dzabiban
A szerb játékos a szombati döntőben 4:6, 7:5, 7:5-re verte a dél-afrikai Kevin Andersont. A bronzmérkőzést az orosz Karen Hacsanov és Rafael Nadal vívta volna, ám a spanyol sztár kímélni akarta a szervezetét és nem állt ki, a helyére az eredetileg hatodik helyen végzett Dominic Thiem ugrott be. Hacsanov a harmadik helyért 6:3, 4:6, 10-3-ra, döntő rövidítésben bizonyult jobbnak osztrák ellenfelénél.

A 32 éves Nadal az első versenyén szerepelt azóta, hogy a szeptemberi US Openen feladta elődöntőjét, majd novemberben bokaműtéten esett át.

Korábban az ötödik helyen a dél-koreai Csung Hjeon végzett Thiem legyőzésével a meghívásos viadalon.
velemenyezd, 2018. december 29. szombat, 18:42
Djokovic győzött, Nadal kikapott Abu-Dzabiban
A torna honlapja szerint Djokovic az orosz Karen Hacsanov ellen nyert 6:4, 6:2-re, 64 perc alatt, Nadal pedig a dél-afrikai Kevin Andersontól kapott ki 4:6, 6:3, 6:4-re, 1 óra 52 perces meccsen.

A két győztes szombaton a döntőben találkozik egymással, a két vesztes pedig a harmadik helyért mérkőzik.

Az ötödik helyen a dél-koreai Csung Hjeon végzett az osztrák Dominic Thiem legyőzésével.
velemenyezd, 2018. december 28. péntek, 17:50