2020. június 02. kedd | 23. hét | 154. nap | 13:10 | Kármen, Anita
Labdarúgó NB I - Sigér duplájával fordított a Ferencváros a Debrecen ellen
A meccset eredetileg augusztus elején rendezték volna, de a csapatok nemzetközi kupaszereplése miatt elhalasztották.

OTP Bank Liga, az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés:Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-1 (2-1)-----------------------------------------Groupama Aréna, zárt kapuk mögött, v.: Pintér Cs.

gólszerzők: Sigér (22., 42.), illetve Bódi (13.)

sárga lap: Zubkov (28.), Haratin (36.), Botka (72.), illetve Pávkovics (64.)

Ferencváros:

----------Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic - Haratin, Sigér (Somália, 88.) - Zubkov (Vécsei, 60.), Isael (Skvarka, 83.), Nguen - Boli (Szihnyevics, 83.)

Debrecen:

----------Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi - Tőzsér (Milunovic, 77.) - Bódi, Haris (Kundrák, 66.), Varga K. (Csősz, 66.) - Adeniji (Garba, a szünetben), Szécsi

Az eddig megszokott beengedési procedúrával ellentétben a korlátozott létszámú újságírót már a stadionon kívül két helyen is megállították, míg a harmadik változást az jelentette, hogy a létesítmény sajtó számára fenntartott részébe csak a testhőmérséklet ellenőrzését követően lehetett belépni.

A stadion környékén - korábbi zárt kapus eseményekkel ellentétben - nem csoportosultak szurkolók, a lelátó játékoskijáróval szemközti oldalának hosszanti részét pedig szinte teljes egészében fényképes "drukkerek" foglalták el.

A kezdés előtt elmaradt a szokásos bevonulás, és a csapatok sem üdvözölték egymást a hagyományos módon. A mérkőzéshez az első pillanattól a hangszórókból folyamatosan szóló stadionalaphang biztosított némi atmoszférát.

A találkozón a Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a visszahúzódó Debrecen sok mozgással szűkítette a területet. Az első nagyobb helyzet mégis a kontrákra építő vendégek előtt adódott - Varga Kevin ziccerét Dibusz szögletre mentette -, majd a 13. percben Bódi Ádám remek átlövésével megszerezte a vezetést a DVSC.

A Ferencváros nem roggyant meg, és a 22. percben egyenlített: Boli keresztlécről visszapattanó fejesét Sigér Dávid 8 méterről vágta a vendégek kapujába. A folytatásban kiegyenlítődött a mezőnyjáték, amely során sokáig egyik kapu előtt sem adódott helyzet. A 41. percben aztán Lovrencsics éles szögből leadott lövését védte Nagy Sándor, egy perccel később viszont Sigér távoli bombája már átszállt a debreceni kapus felett, így a szünetre a hazaiak - debreceni nevelésű középpályásuk duplájával - megfordították az állást.

Visszafogott iramú mezőnyjátékot és sok technikai hibát hozott a második felvonás eleje, a 63. percben aztán Isael villant, de ígéretes helyzetből leadott kapáslövése keresztbe elsuhant a vendégek kapuja előtt. Ezt követően jobbára a hazaiak akarata érvényesült, a vendégek a hajrára vették az irányítást, de egyenlíteni nem tudtak.

A bajnokságban a Ferencváros pályaválasztóként immár ötven találkozó óta nem talált legyőzőre, ebben az időszakban a 39. győzelmét aratta. Az FTC-nek a 2020-as hazai mérkőzéseit illetően viszont megszakadt egy sorozata: öt összecsapást követően először kapott gólt.

velemenyezd, 2020. május 23. szombat, 18:12
Címkék: Labdarúgó NB, Bank Liga, Ferencvárosi TC-Debreceni VSC, Pintér Cs, Varga, Varga Kevin,
Labdarúgó NB I - A Ferencváros döntetlent játszott Felcsúton
OTP Bank Liga, 26. forduló: Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 1-1 (1-1) ---------------------------------------------- Pancho Aréna, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Lovrencsics (31., öngól), illetve Nguen (17.)

sárga lap: van Nieff (24. és 69.), Szolnoki (43.), Plsek (64.), Spandler (76.), illetve Blazic (60.)

piros lap: van Nieff (69.)

PAFC:

----Tóth B. - Szolnoki, Spandler, Meissner, Nagy Zs. - van Nieff, Plsek - Slagveer (Tamás N. 67.), Knezevic, Gyurcsó (Favorov 76.) - Mebrahtu (Sós 86.)

FTC:

---Dibusz - Lovrencsics G. (Botka 74.), Blazic, Otigba, Heister - Haratin, Sigér (Leandro 74.) - Somalia (Skvarka 86.), Isael, Nguen - Boli (Szihnyevics 86.)

Óriási hazai helyzettel indult a mérkőzés, majd az első negyedórában is inkább a Puskás Akadémia irányította a játékot. A vezetést mégis a Ferencváros szerezte meg, Tokmac Nguen szép egyéni akció végén lőtt a kapuba. Nem telt el újabb negyedóra sem, amikor egyenlítettek a felcsútiak, méghozzá Lovrencsics Gergő
velemenyezd, 2020. május 31. vasárnap, 23:13
Labdarúgó NB I - Korábbi eredmények (2.)
22. forduló (február 22.): Budapest Honvéd-Puskás Akadémia FC 1-1, Kaposvári Rákóczi FC-Újpest FC 0-1, Kisvárda Master Good-Diósgyőri VTK 2-2, MOL Fehérvár FC-ZTE FC 4-1, Paksi FC-Debreceni VSC 4-2, Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencvárosi TC 3-0

23. forduló (február 29.): Mezőkövesd Zsóry FC-Zalaegerszeg 1-2, MOL Fehérvár FC-Kaposvári Rákóczi FC 3-0, Újpest FC-Puskás Akadémia FC 2-3, Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 0-4, Kisvárda Master Good FC-Paksi FC 2-0, Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-0

24. forduló (március 7.): Paksi FC-Budapest Honvéd 0-0, Diósgyőri VTK-Újpest FC 2-1, Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC 1-4, Kaposvári Rákóczi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 0-4, Debreceni VSC-Kisvárda Master Good 1-0, ZTE FC-Ferencvárosi TC 1-1

25. forduló (március 14.): Ferencvárosi TC-Kaposvári Rákóczi FC 5-0, Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 0-0, Újpest FC-Paksi FC 1-1, Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good 1-5, Debreceni VSC-ZTE FC 0-3, MOL Fehérvár FC-Diósgyőri VTK 1-1
velemenyezd, 2020. május 31. vasárnap, 23:04
Labdarúgó NB I - Korábbi eredmények (1.)
1. forduló (augusztus 3-4., május 23.): MOL Fehérvár FC-Kaposvári Rákóczi FC 4-2, Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd 2-1, Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC 1-0, Újpest FC-Puskás Akadémia FC 1-3, Kisvárda Master Good-Paksi FC 1-0, Ferencváros-Debrecen 2-1

2. forduló (augusztus 10-11., szeptember 22.): Paksi FC-Budapest Honvéd 3-1, Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC 0-2, Debreceni VSC-Kisvárda Master Good 4-1, Diósgyőri VTK-Újpest FC 1-2, Kaposvári Rákóczi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2, ZTE FC-Ferencvárosi TC 1-2

3. forduló (augusztus 17.): Debreceni VSC-Zalaegerszeg 3-2, Ferencváros-Kaposvári Rákóczi FC 1-0, Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 1-0, MOL Fehérvár FC-Diósgyőri VTK 5-1, Újpest FC-Paksi FC 1-1, Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good 1-3

4. forduló (augusztus 24-25.): Kisvárda Master Good-Újpest FC 2-0, Paksi FC-MOL Fehérvár FC 0-2, Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 0-3, Kaposvári Rákóczi FC-ZTE FC 0-4, Budapest Honvéd-Debreceni VSC 2-3, Puskás Akadémia FC-Ferencváros 4-1

8 gólos:

--------Boli (Ferencváros), Feczesin (Újpest), Zivzivadze (Mezőkövesd), Zubkov (Ferencváros)

7 gólos:

--------Adeniji (Debrecen), Bobál G. (Zalaegerszeg), Cseri (Mezőkövesd), Futács (MOL Fehérvár), Grozav (Kisvárda), Gyurcsó (Puskás Akadémia), Henty (Puskás Akadémia), Isael (Ferencváros), Könyves (Paks), Nguen (Ferencváros), Szécsi (Debrecen), Vanecek (Puskás Akadémia),

6 gólos:

--------Garba (Debrecen), Petrjak (MOL Fehérvár), Varga R. (Ferencváros)

5 gólos:

--------Ádám M. (Kaposvár), Böde (Paks), Hahn (Paks), Iszlai (Diósgyőr), Ivanovski (Diósgyőr), Knezevic (Puskás Akadémia), Tischler (Kisvárda)

4 gólos:

--------Besirovic (Mezőkövesd), Berecz (Mezőkövesd), Bőle (Ferencváros/Zalaegerszeg, Gosztonyi (Kisvárda), Ikoba (Zalaegerszeg), Moutari (Budapest Honvéd), Novothny (Újpest), Sigér
Labdarúgó NB I - A Honvéd emberhátrányban verte a Debrecent
A szerdán a Mezőkövesd ellen kupadöntőt vívó Honvéd 2018. augusztus 25. óta először tudta legyőzni a Debrecent, amelytől azóta két döntetlen mellett kétszer kikapott. Pisont István ötödik alkalommal irányította a kispestieket, és először nyert csapatával.

OTP Bank Liga, 26. forduló: Budapest Honvéd FC-Debreceni VSC 3-1 (1-0)-----------------------------------------Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Pintér Cs.

gólszerzők: Kamber (15.), Ugrai (51. - 11-esből), Szendrei (89.), illetve Adeniji (69.)

sárga lap: Kamber (15. és 65.), Levkovich (75.), Ugrai (77.), illetve Kusnyír (48.)

piros lap: Kamber (65.)

Budapest Honvéd:

----------Tujvel (Levkovich, 71.) - Batik (Niba, a szünetben), Kamber, Lovric, Ikenne-King (Mezghrani, 58.) - Gazdag (Nagy G., 79.), Szendrei, Hidi, Kesztyűs, Kukoc (Aliji, a szünetben) - Ugrai

Debrecen:

----------Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi - Tőzsér - Bódi, Haris (Szabó B., 71.), Varga K. (Kundrák, 56.) - Szécsi (Adeniji, 56.),
velemenyezd, 2020. május 31. vasárnap, 21:23
Labdarúgó NB I - Csak egy pontot szerzett Pakson a Fehérvár
A hazaiak a bravúros pontszerzéssel együtt is kieső helyen állnak a tabellán.

OTP Bank Liga, 26. forduló:Paksi FC-MOL Fehérvár FC 0-0----------------------------Paks, v.: Bogár

sárga lap: Windecker (34.), Könyves (39.), illetve Houri (40.), Nikolics (74.)

Paksi FC:

---------Rácz G. - Osváth (Poór, 89.), Szélpál, Kelemen, Szabó J. - Szakály D. (Bartha, 69.), Windecker (Kecskés, 69.), Balogh B. - Könyves (Hahn, 60.), Böde, Haraszti (Kulcsár, 69.)

MOL Fehérvár FC:

----------------Kovácsik - Fiola (Rus, 22.), Juhász, Vinícius, Stopira - Pátkai, Houri (Nikolics, 66.) - Nego, Kovács I., Petrjak (Nikolov, 79.) - Hodzic (Szabó L., 79.)

A Paks kezdte aktívabban a találkozót, többször is eljutott a fehérvári kapu előterébe, igaz, veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. A vendégek a gyors ellentámadásokra építettek, de ezek nem jártak sikerrel, Rácz kapust nem igazán tesztelték. Fiola sérülése és kényszerű kiválása, majd az ivószünet után sem változott a játék képe, s
velemenyezd, 2020. május 30. szombat, 23:13
Labdarúgó NB I - Kikapott a Mezőkövesd a Diósgyőr vendégeként
A DVTK sorozatban hatodik bajnoki meccsén maradt veretlen, hazai pályán pedig egymás után harmadik NB I-es összecsapását nyerte meg, és öt pontra megközelítette a kövesdi csapatot, amely a találkozót emberhátrányban fejezte be.

OTP Bank Liga, 26. forduló:Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)-------------------------------------------Miskolc, 2255 néző, v.: Iványi

gólszerző: Iszlai (83., 11-esből)

kiállítva: Karnyickij (88.)

sárga lap: Kiss T. (55.), illetve Szeles (10.), Vajda (40.), Berecz (45+1.), Farkas D. (75.), Karnyickij (78., 88.), Meszhi (81.), Szappanos (82.), Takács T. (86.)

DVTK:

-------Danilovic - Sesztakov, Polgár, Szűcs, Vági - Márkvárt, Iszlai - Haszani (Egerszegi, 87.), Rui Pedro (Molnár, 72.), Kiss T. (Korbély, 93.) - Ivanovszki (Tabakovic, 72.)

Mezőkövesd:

-----------Szappanos - Farkas D., Szeles (Karnyickij, a szünetben), Pillár, Vadnai - Pekár (Cseri, a szünetben), Meszhi, Berecz, Vajda (Takács T., 84.) - Jurina (Zivzivadze, a
velemenyezd, 2020. május 30. szombat, 21:13
Labdarúgó NB I - Kisvárdai vereségével nehéz helyzetben az Újpest
A lila-fehérek szombati vereségükkel sorozatban öt bajnoki találkozó óta nyeretlenek és akár kieső helyre is visszaeshetnek, ha a Paks az esti találkozón legyőzi a MOL Fehérvárt.

OTP Bank Liga, 26. forduló:Kisvárda Master Good-Újpest FC 1-0 (0-0)----------------------------------------Kisvárda, 820 néző, v.: Bognár

gólszerző: Bumba (63.)

piros lap: Calcan (56.)

sárga lap: Bumba (34.), Viana (45+2.), Protic (90.), Melnyik (93.), illetve Onovo (35.), Heris (45+2.), Ristevski (91.)

Kisvárda Master Good:

---------------------Dombó - Protic, Rubus, Cukalasz (Tischler, 62.), Lucas - Ene, Melnyik - Karaszjuk, Bumba (Obradovic, 96.), Viana (Simovic, 82.) - Gosztonyi (Sassa, 62.)

Újpest FC:

----------Banai - Pauljevic, Ristevski, Heris, Balázs B. - Sedlacek (Perosevic, 84.), Onovo - Simon K. (Bacsa, 80.), Rácz B. (Calcan, a szünetben), Nwobodo - Novothny

A kisvárdai klub tájékoztatása szerint valamennyi jegyet értékesítették, amit a jelenlegi járványügyi
velemenyezd, 2020. május 30. szombat, 19:12