2020. július 06. hétfő | 28. hét | 188. nap | 00:10 | Csaba
Sterbenz László két hónapra tervez, de a bajnoki cím a célja a Sopronnal
"Másfél évtizeddel ezelőtt edzettem utoljára az akkori GYSEV-et, így soproniként jóformán csak helyismeretem van, a játékosok közül csak Zsovár Orsit ismerem személyesen" - nyilatkozta az MTI-nek a szakember a délutáni tréning előtt. "Tegnapig nem is láttam élőben játszani a csapatot" - fűzte hozzá.

Ami a szezonból hátralévő két hónapot illeti, Sterbenz közölte: az amerikai Kayla McBride egyelőre hazájában lábadozik fáradásos lábfejtöréséből, és a március közepén Győrben sorra kerülő kupadöntőben nélküle bravúr lenne a diadal. A ponterős bedobó visszatérése után viszont a bajnokságban az aranyéremmel lenne elégedett.

Az Európa Kupában a negyeddöntőig jutott egyesület ügyvezetője, Török Zoltán kedden jelentette be, hogy felmentették a szerb Igor Poleneket a vezetőedzői posztról, az okokat viszont nem akarta a nyilvánosság előtt taglalni. Sterbenz László szerződtetése kapcsán Török úgy fogalmazott: vészhelyzetben az ember a barátai felé nyúl, és a Sopronnak ugyanaz a célja az idényben, mint a másik öt, hasonló játékerőt képviselő csapatnak.

Az ötvenéves Sterbenz az ezredfordulón már edzette a női együttest, Sopronban és Székesfehérváron pedig férfiakkal is dolgozott. Több osztrák női bajnoki címet szerzett a bécsi Flying Foxes csapatával, korosztályos együttest irányított a Soproni Sportiskola Egyesületnél, emellett a Soproni Idegenforgalmi, Kereskedelmi és Vendéglátó Szakközépiskola igazgatója.

velemenyezd, 2015. február 18. szerda, 17:33
Címkék: Sterbenz László, Zsovár Orsit, Kayla McBride, Európa Kupában, Török Zoltán, Igor Poleneket,
Női kosárlabda NB I - Ünnepelt és fölényesen nyert a címvédő Sopron
Az idén Sopron Basket néven szereplő együttes évadnyitó programja 16.40-től az utánpótláscsapatok bemutatójával indult a Novomatic Arénában. A felnőtt csapatok bemelegítését és bemutatását követően zászlófelvonásra került sor: felhúzták a 2016/17-es szezon Magyar Kupa- és bajnoki aranyérmének emléket állító két zászlót, miközben a kivetítőn összeállítást tekinthettek meg a szurkolók az előző idény emlékezetes pillanatairól.

Ezt követően jelentették be, hogy az amerikai Yvonne Turnert választották az elmúlt évad legjobb játékosának a klubnál.

Az est egyik fénypontja a profi kosárlabdával felhagyó Honti Kata elbúcsúztatása volt, melynek során jelképesen visszavonultatták a saját nevelésű játékos mezét. A 30 éves, 109-szeres válogatott irányító 2002 és 2011 között, majd egy ideig tavaly erősítette szülővárosának együttesét, utolsó idényét az olasz Napolinál töltötte. A Valenciával Euroliga-győztes, spanyol bajnok és kupagyőztes volt, Olaszországban pedig kétszer diadalmaskodott a bajnokságban és
velemenyezd, 2017. szeptember 29. péntek, 20:33
Megkezdte a felkészülést a soproni kosaras bajnokcsapat
A klub tájékoztatása szerint hétfőn a teljes edzői stáb, azaz Roberto Iniguez vezetőedző, Alberto Martinez erőnléti edző, Carlos Cantero másodedző és Ángel López Alonso fizioterapeuta is jelen volt a Novomatic Arénában.

A játékosok nagy része már a trénerek rendelkezésére áll. Kivétel Czukor Dalma, aki az U18-as Eb után egy hét pihenőt kapott, míg az olimpikon brazil Clarissa Dos Santos és szerb Jelena Milovanovic a jövő hét során kapcsolódik be a munkába. A honosított amerikai Turner Yvonne érkezése WNBA-s csapatának, a Phoenix Mercurynak a szereplésétől függ.

A hétfő délelőtti edzés előtt az új tréner, Roberto Iniguez rövid beszédet tartott csapatának. A spanyol szakember májusban Sterbenz Lászlót váltotta, akinek az irányításával a Sopron megszerezte 11. bajnoki címét.

Az Euroligában is érdekelt zöld-sárga együttes Sopron Basket néven indul a következő szezonban, mivel az Uniqa Zrt. hat év után nem hosszabbította meg névadó szponzori szerződését.
velemenyezd, 2017. augusztus 14. hétfő, 16:23
Női kosárlabda NB I - Tizenegyedszer bajnok a Sopron
Sopron három és fél percen át nem talált a gyűrűbe, ezalatt Zeljko Djokic együttese négy pontra felzárkózott (21-17). A hazaiak többször is megléptek nyolc pontra, a félidőben 40-31 volt az állás. A tolnai csapatban a hétfőn 27 ponttal záró szlovén Eva Lisec ekkor még csak 7 pontnál tartott.

Térfélcsere után az alapszakaszgyőztes Szekszárd "feltámadt", és ellenállhatatlan játékkal két pontra csökkentette a különbséget (45-43), a szintén szlovén Maja Erkic pedig a mezőny legjobbjává lépett elő. Sterbenz László vezetőedző időt kért, melynek következményeként két perccel később 56-45 állt az eredményjelzőn. Az 58-45-ről induló zárószakaszban az elfáradó Szekszárd már nem tudott ismét megújulni, a zöld-sárgák - akiknél több kulcsjátékos is a kispadon pihent ekkor - csakhamar húsz ponttal vezettek, s ezt az előnyt már nem engedték ki a kezükből. A találkozó legjobbja a 19 pontos Crvendakic lett.

Sterbenz László, a soproniak mestere először a finálé magas színvonaláról beszélt:

"Extra döntő volt,
velemenyezd, 2017. május 04. csütörtök, 19:23
Női kosárlabda NB I - Drámai mérkőtzésen szépített a Szekszárd a döntőben
Sopron 61-45-ös győzelmével elvette a Szekszárd pályaelőnyét, majd pénteki 66-62-es hazai sikerével már a címvédés küszöbére ért. A tolnai meccsen két technikai hibával kiállították az amerikai Shenise Johnsont, aki így nem léphetett pályára Sopronban, de a házigazdák egyik legjobbjuk nélkül is megnyerték a mérkőzést.

A hétfői találkozó kihagyott dobásokkal indult, másfél percet kellett várni az első kosárra, az elmúlt két évben bajnok vendégek pedig bő három perc elteltével találtak a gyűrűbe. Sterbenz László soproni vezetőedző 16-7-nél másodszor is időt kért, ennek ellenére a nyitónegyed végén 23-7 állt az eredményjelzőn.

A hónap elején Magyar Kupa-győztes Sopron 12-0-val kezdte a második felvonást, így négy pontra olvadt az alapszakaszgyőztes Szekszárd 16 pontos előnye. Az amerikai Cherise Danielnek köszönhetően erőre kaptak a hazaiak, de a Johnson vezette Sopron a nagyszünetre kiegyenlített (37-37).

Fordulás után hatalmas küzdelem zajlott a pályán, a tízszeres bajnok vendégek a 29. percben
velemenyezd, 2017. május 01. hétfő, 21:53
Női kosárlabda NB I - Soproni sikerrel rajtolt az euroligások elődöntője
Eredmény:

elődöntő, 1. mérkőzés: UNIQA Sopron-CMB CARGO UNI GYŐR 80-53 (20-22, 21-9, 18-11, 21-10)------------------------------------------------------------ ------

A győriek az alapszakasz során kétszer is megverték megyei riválisukat, de a Magyar Kupa elődöntőjében a későbbi győztes Sopron elégtételt vett. Az NB I negyeddöntőjében Völgyi Péter tanítványai nagy csatában búcsúztatták a DVTK-t, ugyanakkor már nem számíthatnak szlovák centerükre, a megsérült Zofia Hruscakovára. Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője előzetesen úgy fogalmazott, hogy óvatosságra int az alapszakaszbeli két vereség és az, hogy az ellenfél ugyancsak rendelkezik Euroliga-tapasztalattal.

A két gárda eddig 45 bajnoki mérkőzést vívott, melyből 40 soproni diadallal zárult. A 46. találkozó eleinte nem az Yvonne Turner vezette zöld-sárgák sikerét ígérte, ám a 21-9-re hozott második negyed révén a nagyszünetben már 41-31 volt az állás. A vendégek a harmadik játékrészben is csak 11 pontot hoztak össze, ami megpecsételte
velemenyezd, 2017. április 15. szombat, 20:24
Női kosárlabda MK - Hetedszer aranyérmes a Sopron
ponttal elhúztak az első negyedben, de a 18. - és sorozatban 12. - MK-fináléját vívó Sopron 13-13-nál egyenlített. Újabb ceglédi kosarak után a bajnoki címvédő Yvonne Turner triplájával, 24-23-nál átvette a vezetést. A Ceglédnél a kezdőötösből négyen is végigjátszották pihenő nélkül a szombati elődöntőt a Pécs ellen, és ezúttal is a Sopronnak volt "hosszabb a kispadja", ennek ellenére ismét a CEKK került előnybe. A félidőben aztán már 44-40 volt a tavaly ezüstérmes Sopron javára.

Térfélcsere után Sterbenz László együttese egy 11-2-es rohammal meglépett az Európa Kupa-negyeddöntős Ceglédtől (55-42), és a 28-10-re hozott harmadik negyed végül sorsdöntőnek bizonyult. A 72-50-ről induló zárószakaszban már csak a soproni siker mértéke volt kérdéses. A találkozó legjobbja a Sopront erősítő amerikai Shenise Johnson lett 31 ponttal.

A Sopron 2007, 2008, 2011, 2012, 2013 és 2015 után hetedszer ünnepelhetett kupaaranyat.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik
velemenyezd, 2017. április 02. vasárnap, 20:23
Női kosárlabda MK - A Sopron az első döntős
kezdését követően a Rába-partiaknál Völgyi Péter vezetőedző időt kért, ám tanítványai csak a nyitónegyed végére tudtak valamelyest felzárkózni. A folytatásban csak két pont lett a különbség (23-21), de ez már nem csökkent tovább, az amerikai Yvonne Turner és Shenise Johnson vezette zöld-sárgák a nagyszünetben 36-29-re elhúztak.

Térfélcsere után az NB I alapszakaszában harmadik Győr megint három pontra feljött (43-40), ám innentől már az ellenfél kezében volt a meccs. Az 55-47-ről induló zárószakaszban Sterbenz László együttese - amely 2015-ben hatodszor hódította el az MK-t - faképnél hagyta a győrieket, és egy 17-8-as rohammal eldöntötte a mérkőzést. Az első elődöntő legjobbja a 28 pontos Turner lett.

A tavaly MK-ezüstérmes soproniak a vasárnapi fináléban a házigazda Péccsel vagy a Cegléddel találkoznak.

A Killik László Magyar Kupa győztese 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap.

Eredmény, elődöntő:

-------------------UNIQA Sopron-CMB Cargo UNI Győr
velemenyezd, 2017. április 01. szombat, 17:53
Női kosárlabda Euroliga - A Sopron itthon is kikapott a Hataytól
öt sikere mellett hétszer kapott ki, így a hatodik helyen állt. A csoportkör végén az első négy továbbjut az Euroliga negyeddöntőjébe, az ötödik és hatodik az Európa Kupában folytatja, az utolsó két együttes pedig befejezi szereplését. A Sopron és a Hatay közvetlen riválisa volt egymásnak a hatodik hely megszerzéséért, így a vendégek nem bíztak semmit a véletlenre, már hétfőn megérkeztek Magyarországra. A két klub decemberben csapott össze fennállása során először, a törökök akkor 74-66-ra nyertek. Sterbenz László együttese abban a tudatban lépett pályára szerdán, hogy legalább kilencpontos győzelmet kell aratnia, hogy kedvező helyzetbe kerüljön a török csapattal szemben.

Lendületesen kezdett a Sopron, az első negyed végéig öt ponttal elhúzott, majd a másodikban többször vezetett kilenccel is. Aztán magára talált a vendégegyüttes, fokozatosan felzárkózott az ekkor pontatlanul dobó hazaiakra, sőt, a nagyszünetben már nála volt az előny (34-36).