2019. augusztus 19. hétfő | 34. hét | 231. nap | 16:19 | Huba
Férfi röplabda Európa-liga - Négyjátszmás magyar vereség Ausztriában
Ezzel eldőlt, hogy a román Bogdan Tanase irányította, egy győzelem mellett immár négy vereséggel álló nemzeti együttes nem juthat be a sorozat döntőjébe.

A magyar csapat utolsó mérkőzését ugyancsak az osztrákok ellen vívja szombaton, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

Férfi Európa-liga, ezüst divízió, A csoport, 5. forduló:Ausztria-Magyarország 3-1 (-19, 26, 19, 23)------------------------------------------------a legjobb pontszerzők: Buchegger 16, Berger 15, Wohlfahrtstätter 10, illetve Dávid 15

Az állás: 1. Görögország 12 pont (13-5), 2. Ausztria 12 (12-5), 3. Magyarország 3 (7-13), 4. Bosznia-Hercegovina 3 (4-13)

A magyar válogatott keretéhez csatlakozott a sérülése után visszatérő Blázsovics Péter, így ezúttal 12 játékost tudott nevezni a mérkőzésre Bogdan Tanase. A nemzeti csapat első Európa-liga meccsén 3-1-re nyert a bosnyákok ellen, majd ugyanilyen arányban maradt alul a görögök otthonában és a bosnyákok vendégeként is, illetve Kaposváron a görögöktől is ennyire kapott ki.

A szerdai mérkőzés első szettjét némi meglepetésre megnyerte a magyar csapat, amely nagyszerűen kihasználta, hogy a vendéglátók nyolc nyitást is elrontottak.

A második játszma már vendégoldalon is rengeteg rontást hozott, aminek következtében ez a játékrész végig szorosan alakult: a magyarok ugyan sokáig vezettek, a hajrában azonban fordítottak az osztrákok, akik 32 perc alatt egyenlítettek.

A harmadik felvonásban hiába fogadott jobban és támadott hatékonyabban a magyar együttes, mint ellenfele, a Tanase-csapat 13 hibája megbosszulta magát, így a hazaiak megfordították a mérkőzést.

A negyedik etap sokáig fej fej melletti küzdelmet hozott, a magyarok a hajrában már három ponttal is vezettek (22-19), de ez sem volt elég a pontszerzéshez: az osztrákok 23-nál egyenlítettek, majd két újabb ponttal lezárták a 113 perces összecsapást.

A sorozat ezüst divíziójában a férfiaknál két csoportban zajlanak a küzdelmek, a döntőt a kvartettek első helyezettjei játsszák június 26-án és 30-án.

A további program:június 15.: Magyarország-Ausztria, Nemzeti Közszolgálati Egyetem 17.30

velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 23:00
Címkék: Bogdan Tanase, Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, Férfi Európa-liga, Blázsovics Péter, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, román Bogdan,
Asztalitenisz World Tour - Győztes magyar rajt párosban
A magyar duó csütörtökön délelőtt egy hongkongi riválissal csapott össze, s papíron az ellenfél számított esélyesebbnek, ez azonban a találkozó közben egyáltalán nem látszott. Az első szett szoros volt, majd a másodikat már könnyebben nyerték Szudiék, és bár a harmadikban semmi sem sikerült nekik - néha még a szerva sem -, a negyedikben már ismét ők irányítottak, így sima, négyjátszmás győzelemmel léptek tovább.

"Nagyon örülök, hogy sikerült nyernünk, különösen a tegnapi nap után, amikor számomra sem egyesben, sem párosban nem jött össze a siker" - mondta Pergel Szandra.

"Nehéz meccsre számítottunk, hiszen a selejtezőből egy ázsiai páros jött, és mi éppen őket kaptuk. Ennek ellenére viszonylag simán sikerült győznünk. Végig pontosan játszottunk, kihasználtuk a gyenge pontjaikat, és mi voltunk az aktívabbak, tehát szerintem megérdemelten nyertünk" - értékelt Szudi.

A magyar páros a pénteki negyeddöntőben várhatóan az első helyen kiemelt hongkongi Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem kettőssel
velemenyezd, 2019. január 17. csütörtök, 11:12
Asztalitenisz Eb - Póta nyolcaddöntős egyesben, Lovas és Pergel kiesett
A nyolcadikként rangsorolt Póta (34. a világranglistán) a román Irina Ciobanuval (128.) csapott össze a főtábla második körében, s a csütörtöki izgalmak után - amikor 0-3-ról fordított jóval esélytelenebb angol riválisa ellen - ezúttal magabiztos, négyjátszmás győzelmet aratott. Bár vetélytársa az első két szettben még tartotta vele a lépést, a fontos poénoknál Póta összpontosított jobban, 2-0-s vezetése után pedig egyoldalúvá vált a küzdelem. Póta szombaton dél körül játszik majd a negyeddöntőbe jutásért, ellenfele a portugál Yu Fu és a cseh Hana Matelova párharcának győztese lesz.

"Sokkal jobban játszottam, mint tegnap, magabiztosabb is voltam" - kezdte értékelését a magyar játékos. "Sok Eb-győztes kezdett már rosszul a múltban, aztán végül győzött, remélem, az én esetemben is így lesz. Párosban kiestünk, úgyhogy most már csak az egyesre kell koncentrálnom, persze jobban örültem volna, ha nem így történik, de mindenesetre így könnyebb lett a helyzetem."

A 27. helyen kiemelt Lovas
velemenyezd, 2016. október 21. péntek, 17:28
Asztalitenisz Eb - Szudi főtáblás egyesben, Kosiba kiesett
Az aktuális világranglistán 182. Szudi esélyesnek számított az ír Ashley Robinson (360.) elleni találkozón, ennek megfelelően ő irányított. Az első három szettben a rivális még tartotta magát, a negyedik azonban már sima volt, s végül a 20 éves magyar játékos négyjátszmás győzelemmel biztosította a helyét a 64-es főtáblán.

"Úgy érzem, egyre jobban játszom, hozzászoktam a körülményekhez. Három-null után próbáltam nagyon koncentrálni, nehogy úgy járjak, mint az előző meccsemen, és felesleges küzdelemre kényszerüljek, szerencsére most sikerült gyorsan befejeznem. Este lesz még egy vegyes páros mérkőzésem, utána pihenek a holnapi folytatás előtt" - nyilatkozott a meccs után Szudi Ádám.

Kosiba (146.) nem tudott mit kezdeni az olaszok rutinos asztaliteniszezőjével, Mihai Bobocicával (104.), aki csak a harmadik szettet "engedte át" neki, így búcsúra kényszerült. Mivel Kosiba párosban nem érdekelt, számára már a második versenynapon befejeződött a budapesti Eb.

Szudi mellett a
velemenyezd, 2016. október 19. szerda, 19:03
Asztalitenisz Eb - Pattantyús főtáblás egyesben, három magyar sorsolásra vár
Aleksandar Karakasevic ellen bravúrgyőzelmet arató Majoros a diadal után azt mondta az MTI-nek, hogy szerdán elég lesz egy szettet nyernie a továbbjutáshoz, ezzel szemben a holland Ewout Oostwouder ellen kettőt is begyűjtött, de ez is kevés volt a sikerhez, Karakasavic mögött második lett. Szudi ki-ki mérkőzést játszott a svájci Lionel Weberrel, 3-0-ra vezetett, és meccslabdái is voltak, végül azonban nagy izgalmak után csak 4-3-ra tudta hozni a találkozót, de a második hely meglett. Kosiba sima, négyjátszmás győzelmet aratott a nem túl sportos testalkatú, észt Aleksandr Smirnov ellen.

Az egyesben érdekelt ötödik magyar játékos, Lakatos Tamás rendkívül szoros csatában alulmaradt az osztrák David Serdarogluval szemben, így ő kiesett.

A férfi egyes selejtezőjében csak a csoportgyőzelem ért egyenes ági továbbjutást, a 23 csoport másodikjai közül sorsolással kiválasztanak 18 szerencsést, ők még egy meccset játszhatnak, s ha nyernek, szintén a legjobb 64 között folytathatják szereplésüket.

A
velemenyezd, 2016. október 19. szerda, 17:03
Női röplabda Challenge Kupa - Négyjátszmás Vasas-siker
Eredmény, selejtező, 1. mérkőzés:Vasas Óbuda-UVC Holding Graz (osztrák) 3-1 (9, -25, 22, 21)

A visszavágót november 24-én rendezik Grazban.

később:Jedinstvo Stara Pazova (szerb)-Fatum Nyíregyháza 19.00
velemenyezd, 2015. november 11. szerda, 20:22
Női röplabda Eb-selejtezőtorna - Először kapott ki a magyar csapat
Az első tornát három győzelemmel megnyerő magyarok ezúttal négyjátszmás mérkőzésen maradtak alul a franciákkal szemben a második, Izraelben zajló torna pénteki nyitókörében. Egy hete a magyar csapat 3-0-ra legyőzte mostani riválisát.

A mostani vereség ellenére, amennyiben a magyarok megnyerik hátralévő két találkozójukat az izraeliek és a svédek ellen, akkor 1987 után újra Európa-bajnoki résztvevők lesznek.

Eredmények (az európai szövetség honlapjáról):

E csoport (Netánja), 1. forduló:Franciaország-Magyarország 3-1 (20, 15, -17, 22) Izrael-Svédország 3-1 (-17, 23, 23, 18)

szombaton játsszák:Svédország-Franciaország 16.00 Izrael-Magyarország 18.30

vasárnap játsszák:Svédország-Magyarország 16.00 Franciaország-Izrael 18.30

Ebben a szakaszban két tornára kerül sor, a magyarok egy héttel ezelőtt a franciaországi Moulins-ben mindhárom találkozójukat megnyerték. A csoportgyőztes kijut a 2015-ös kontinenstornára, a második helyezettre pedig egy másik csoportmásodikkal jövő
velemenyezd, 2014. május 30. péntek, 21:15
Sakk vb-döntő - Ismét döntetlen, rájátszás következik
Az esemény honlapja szerint a felek ezúttal a 22. lépés után egyeztek meg a remiben a Tretyakov képtárban zajló párharc legújabb felvonásán, amelyen Anand vezette a világos bábukat.

Mivel a 12 parti után döntetlen az állás, szerdán rájátszás következik. Ennek során előbb négyjátszmás rapid párharcra kerül sor, 25-25 perc gondolkodási idővel (plusz lépésenként 10 mp), majd ha ezután sem dől el az összecsapás, akkor két villámparti következik (5-5 perc és 3-3 mp lépésenként). Összesen öt ilyen partit rendezhetnek, majd "hirtelen halál" dönthet a címről, ahol a világosnak 5, a sötétnek 4 perce és remielőnye lesz.

A vb-döntő győztese a 2,55 millió dolláros pénzdíjnak a 60, vesztese pedig 40 százalékát viheti haza.

Az eddigi 12 parti során - egy-egy győzelem mellett - tíz döntetlen született.

Eredmény, 12. parti:Viswanathan Anand (indiai)-Boris Gelfand (izraeli) döntetlen