2020. február 25. kedd | 9. hét | 56. nap | 11:14 | Géza
Kézilabda SEHA Liga - Szerdán kezdi meg szereplését a Veszprém
A Bajnokok Ligája legutóbbi kiírásában negyedik helyen végzett veszprémiek júniusban döntöttek arról, hogy a magyar NB I alapszakasza helyett a tízcsapatos nemzetközi sorozatban játszanak. Carlos Ortega tanítványai a SEHA Ligában szerb, horvát, bosnyák, macedón, szlovák és fehérorosz ellenfelekkel küzdenek majd meg, s 18-szor lépnek pályára.

A sorozat a Veszprém számára márciusban zárul, s ezt követően csatlakozik majd az együttes az NB I felsőházi rájátszásához.

A nyár elején még úgy tűnt, hogy a Veszprém mellett a bajnoki ezüstérmes Pick Szeged is részt vesz a SEHA Ligában, ám a csongrádi klub végül nem vállalta a szereplést.

A regionális bajnokság magyar érdekeltségű mérkőzéseit a PRO4 csatorna közvetíti, a kommentátor Hajdú B. István lesz. A Vojvodina elleni nyitómérkőzés szerdán 19.30 órakor kezdődik.

velemenyezd, 2014. augusztus 25. hétfő, 14:44
Címkék: Kézilabda SEHA Liga, Bajnokok Ligája, Carlos Ortega, SEHA Ligában, Pick Szeged, Hajdú,
Férfi kézilabda SEHA Liga - Zágrábban győzött a Veszprém
A Veszprém ezzel nyolc győzelem és két vereséggel végzett a B csoport első helyén a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):PPD Zagreb (horvát)-Telekom Veszprém 23-26 (13-13)
velemenyezd, 2019. december 14. szombat, 22:42
Férfi kézilabda SEHA Liga - Másodszor kapott ki a Veszprém
A magyar csapat novemberben hazai pályán hét góllal kerekedett szerb riválisa fölé.

A Veszprémnek hét győzelem mellett ez volt a második veresége a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában, amelyben vezeti a B csoportot.

Eredmény:Metaloplastika Sabac (szerb)-Telekom Veszprém 30-26 (18-15)
velemenyezd, 2019. december 13. péntek, 20:44
Férfi kézilabda SEHA Liga - Győztes meccsen lépett pályára Paczkowski a Veszprémben
Eredmény:Telekom Veszprém- Metaloplastika Sabac (szerb) 36-29 (22-14)-------------------------------------------------------

A mérkőzés 22. percében először lépett pályára a súlyos térdsérüléséből visszatérő lengyel Pawel Paczkowski, aki két perc múlva góllal mutatkozott be a veszprémi csapatban.

Nem szerepelt a veszprémiek keretében azonban Kentin Mahé, aki még nem épült fel térdsérüléséből.

A mezőny legeredményesebb játékosa a szerb csapatból a 7 gólig jutó Milan Milic volt, a veszprémiek közül Yahia Omar, Dragan Gajic és Andreas Nilsson egyaránt 6-6 gólt lőtt.

A Veszprémnek egy vereség mellett ez volt a hatodik győzelme a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában.
velemenyezd, 2019. november 19. kedd, 20:53
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
november 19., kedd:

------------------

M4 Sport17.45: Futsal, NB I, Haladás-Berettyóújfalu20.00: Labdarúgás, Eb-selejtező, Cardiff, Wales-Magyarország

Sport 118.00: Jégkorong, BL, csoportkör, Frölunda-Farjestad20.30: Labdarúgás, Eb-selejtező, Frankfurt, Németország - Észak-Írország

Sport 213.30: Lósport, Kincsem+14.15: Labdarúgás, felkészülési mérkőzés, Abu-Dzabi, Brazília - Koreai Köztársaság18.45: Vízilabda, BL, csoportkör, Szolnoki Dózsa-Jadran Split20.30: Labdarúgás, Eb-selejtező, Amszterdam, Hollandia-Észtország

Eurosport 114.00: Curling, Európa-bajnokság, Helsingborg

Eurosport 219.00: Curling, Európa-bajnokság, Helsingborg

Digisport 120.25: Röplabda, női BL, D csoport, 1. forduló, A. Carro Imoco Conegliano-Vasas Óbuda

-------------------

M4 Sport18.45: Labdarúgás, U21-es felkészülési mérkőzés, Puskás Aréna, Magyarország-Ausztria

Sport 120.30: Labdarúgás, Eb-selejtező, Madrid, Spanyolország-Románia

Sport 213.30: Lósport, Kincsem+20.30: Labdarúgás, Eb-selejtező, Palermo, Olaszország-Örményország

Eurosport 1 8.00, 12.00, és 20.00: Curling, Európa-bajnokság, Helsingborg

Sport 2 2.15: Amerikaifutball, NFL, alapszakasz, Los Angeles Chargers-Kansas City Chiefs13.30: Lósport, Kincsem+14.15: Labdarúgás, felkészülési mérkőzés, Abu-Dzabi, Brazília - Koreai Köztársaság18.45: Vízilabda, BL, csoportkör, Szolnoki Dózsa-Jadran Split20.30: Labdarúgás, Eb-selejtező, Amszterdam,
velemenyezd, 2019. november 18. hétfő, 08:01
Férfi kézilabda SEHA Liga - A Veszprém ismét legyőzte a Szpartak Moszkvát
Eredmény:Telekom Veszprém-Szpartak Moszkva (orosz) 37-32 (17-13)-------------------------------------------------------

A vendég orosz csapat - vélhetően vízumproblémák miatt - csupán nyolc mezőnyjátékost tudott nevezni a mérkőzésre. A házigazda veszprémiek a Moszkvában 26-23-ra megnyert meccshez hasonlóan ezúttal is az U21-es csapatukkal álltak ki, a felnőtt keretből csak Borut Mackovsek, Dejan Manaszkov és Vladimir Cupara került be az együttesbe.

A Szpartak vezetőedzője a 24. percben már másodszor kért időt, mert 7-7 után a Veszprém 6-0-s sorozatot produkált. Csapata a második félidőben felzárkózott két gólra, ám a hazaiak egy 8-2-es szériával magabiztossá tették sikerüket.

A mezőny legeredményesebb játékosa Dejan Manaszkov volt tíz góllal.

A Veszprémnek egy vereség mellett ez volt az ötödik győzelme a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában.
velemenyezd, 2019. november 05. kedd, 18:59
Férfi kézilabda BL - A Veszprém kilenc góllal legyőzte a címvédő Vardart
A két együttes első alkalommal találkozott június 2. óta, amikor a Vardar 27-24-re verte a Veszprémet a kölni BL-döntőben.

Eredmény,

Férfi BL, csoportkör, 5. forduló, B csoport:Telekom Veszprém-Vardar Szkopje (északmacedón) 39-30 (21-17)----------------------------------------------------------- --

A hazaiak keretéből Székely Márton, Rogerio Moraes Ferreira, Kentin Mahé és Pawel Paczkowski hiányzott a rangadón. A vendégeknél a héten edzőváltás történt, a spanyol David Pisonero már csak másodedzőként tevékenykedik, a szakmai munkát a sportigazgató, az orosz Eduard Koksarov irányítja.

Rasmus Lauge Schmidt és Andreas Nilsson vezérletével a Veszprém 6-1-es sorozatot produkált és négygólos előnybe került, mert jobban összpontosított ellenfelénél, így támadásban és védekezésben is pontosabbnak bizonyult. Tyimur Gyibirov gyors góljaival felzárkózott a Vardar, ám a szünet előtt Petar Nenadic irányításával 4-1-es szériával zárt a házigazda.

A második felvonásban tíz perc sem kellett a
velemenyezd, 2019. október 19. szombat, 19:22
Férfi kézilabda SEHA Liga - Fölényes veszprémi siker
Eredmény:Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 32-23 (15-11)---------------------------------------------------------

Az elmúlt két hétben három mérkőzést is veszítő hazaiak ezúttal sem kezdtek jól, sőt a 13. percben Mikita Vailupau vezérletével a vendégek már 9-6-ra vezettek. A folytatásban egy 6-0-s sorozattal rukkolt elő a Veszprém, amely a szünetben már négy, a 39. percben pedig hat találattal vezetett.

A Meskov Breszt a hajrában sem tudott felzárkózni, sőt a svéd Andreas Nilsson góljaival tovább növelte a különbséget a házigazda.

A mezőny legeredményesebb játékosa Mikita Vailupau volt 12 góllal, a veszprémiek közül Manuel Strlek nyolcszor volt eredményes.

A Veszprém négy győzelemmel és egy vereséggel rendelkezik a regionális nemzetközi sorozatban, övetkező mérkőzését pedig egy hónap múlva, november 5-én az orosz Szpartak Moszkva ellen játssza.
velemenyezd, 2019. október 05. szombat, 22:32