2020. július 04. szombat | 27. hét | 186. nap | 01:05 | Ulrik
Női vízilabda világliga - Magabiztosan győzte le a hollandokat a magyar csapat
Bíró Attila együttese ezzel a csoport élére ugrott.

A csapat jövő vasárnaptól olimpiai selejtezőtornán szerepel, azonban a koronavírus miatt egyelőre nem biztos, hogy az előzetes tervek szerint Triesztben sorra kerülő eseményt az olaszországi helyszínen rendezik meg.

Női világliga, európai selejtező, 4. forduló:Magyarország-Hollandia 12-7 (3-1, 1-3, 6-3, 2-0)------------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Szilágyi 4, Keszthelyi, Garda 2-2, Parkes, Vályi, Szücs, Illés 1-1

A magyarok a vl-selejtező első fordulójában bravúros pontszerzéssel kezdtek a spanyolok otthonában, majd Oroszországban és Görögországban győztek. A hollandokkal kereken egy hónappal ezelőtt találkozott Bíró Attila együttese, amely a hazai rendezésű Európa-bajnokság bronzmérkőzésén 10-8-ra nyert riválisa ellen.

A találkozó Parkes Rebecca centergóljával indult, majd Vályi Vanda használt ki egy védekezési hibát. A hollandok szépítettek, a negyed utolsó másodpercében azonban Szilágyi Dorottya állította vissza a különbséget egy félpályás ejtéssel.

A második negyedet az első magyar emberelőnyös találat vezette fel Szilágyi révén, ezt követően viszont kissé megakadt a támadójáték - kimaradt egy ötméteres is -, a hollandok pedig ezt kihasználva néhány perc alatt egyenlítettek.

A nagyszünet után az Eb-gólkirály Keszthelyi Rita törte meg a hazai gólcsendet, majd Garda Krisztina értékesített egy ötméterest és eresztett el egy hatalmas bombát - eközben egyszer a hollandok is betaláltak (7-5). A rivális Maud Megens szép kapásgóljával zárkózott fel újra, de Szücs Gabriella gyorsan válaszolt. A gólgazdag játékrészben egy holland találatra még két magyar érkezett Szilágyi és Illés által.

A záró nyolc perc elején a 19 éves Magyari Alda - aki Kasó Orsolyát váltotta korábban - védte Catharina van der Sloot, majd Keszthelyi és Szilágyi egy-egy ejtéssel gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást (11-7).

A világliga európai selejtezőjében hét csapat érintett, mindenki hat mérkőzést játszik - hármat otthon, hármat idegenben. A magyarok a folytatásban Olaszországot és Franciaországot fogadják. A szuperdöntőt június 9. és 14. között, később kijelölendő helyszínen tartják, amelyre három csapat kvalifikálja magát Európából.

velemenyezd, 2020. február 25. kedd, 22:19
Címkék: Bíró Attila, Parkes Rebecca, Vályi Vanda, Szilágyi Dorottya, Eb-gólkirály Keszthelyi Rita, Garda Krisztina,
Labdarúgó NB I - Nem tudott győzni, kiesett a Debrecen
46.) - Kundrák (Haris, 67.), Tőzsér, Szécsi (Trujic, 46.) - Adeniji

Paksi FC:

--------- Rácz - Osváth, Szélpál, Gévay, Szabó J. - Windecker, Balogh B. - Hahn (Böde, 60.), Bertus (Szakály D., 60.), Könyves (Haraszti, 79.) - Sajbán (Kulcsár, 53.)

A Debrecen mezőnyfölényével telt a találkozó első negyedórája, a Paks jól szervezett védelmével szemben azonban komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak. A vendégek aztán teljesen váratlanul vezetést szereztek, és a folytatásban magabiztosan őrizték előnyüket, kontratámadásaikkal pedig többször is zavart okoztak a Loki védelmében.

A szünet után is a DVSC birtokolta többet a labdát, mezőnyfölénye azonban helyzetekben nem nyilvánult meg. A hazai esélyeket egy óriási kapushiba hozta vissza, a menteni igyekvő Rácz ugyanis nem találta el a labdát, Trujic pedig az üres kapuba gurított. A bennmaradáshoz a Debrecennek még egy gólt szereznie kellett volna. A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamozott is a házigazda, deFerenczi lövése - már
velemenyezd, 2020. június 27. szombat, 19:42
Labdarúgó NB I - Ferencváros elleni győztes góllal búcsúzott Fehérvártól Juhász Roland
fehérváriak színeiben.

A találkozó első negyedórájában egyik csapat sem fukarkodott a helyzetekkel, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A folytatásban fölénybe került a Vidi, amit több nagy helyzete is mutatott. A Ferencváros jobbára a védekezésre koncentrált, és próbált néhány érintésből a hazai kapu elé érni, de a játékába sok hiba csúszott. A játékrész utolsó percében tizenegyeshez jutott a Fehérvár, miután Marcel Heister kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül: a büntetőt Juhász Roland magabiztosan bombázta a kapuba.

A fordulást követően többet birtokolták a labdát a vendégek, helyzeteik is akadtak, de a befejezéseknél pontatlanok voltak. A Vidi jobban behúzódott a saját térfelére, és úgy próbált gyors akciókat vezetni, amelyek végén több alkalommal került ziccerbe, de vagy rossz megoldást választott vagy a vendégkapus védett. A meccs végére alábbhagyott a csapatok lendülete, már csak egyetlen említésre méltó jelenet maradt: a rendes játékidő utolsó percében Visar Musliu váltotta Juhász
velemenyezd, 2020. június 23. kedd, 21:56
Magyar Kupa - A Mezőkövesd legyőzésével nyolcadszor a Honvédé a trófea
A Honvéd 1926, 1964, 1985, 1989, 1996, 2007 és 2009 után emelhette magasba a trófeát, amelyet ezúttal Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke közösen adott át.

A fővárosiak győztes gólját az a Djordje Kamber szerezte, aki ezt megelőzően három kupadöntőben volt a vesztes csapat tagja: 2010-ben zalaegerszegiként, 2013-ban győriként, egy éve pedig honvédosként bukta el a finálét.

A Budapest Honvéd kupagyőztesként a következő idényben az Európa-liga selejtezőjében indulhat, az első döntőjében szerepelt Mezőkövesdnek is megvan erre a lehetősége a bajnokságból, mivel jelenleg harmadik az OTP Bank Ligában.

Magyar Kupa, döntő:Budapest Honvéd-Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-1)---------------------------------------------Puskás Aréna, 10 000 néző, v.: Bognár

gólszerzők: Neszterov (33., öngól), Kamber (56.), illetve Pekár (37.)

sárga lap: Lovric (38.), Gazdag (55.), illetve Vadnai (89.), Besirovic (90.)

Budapest
velemenyezd, 2020. június 03. szerda, 22:24
Papírforma eredmények a kajak-kenusok edzésversenyén
Takács előtt, majd másodszorra helyet cserélt a két győri klubtárs.

Ebben a számban Magyarország jövőre még gyűjthet egy kvótát a tokiói olimpiára, bár Balla és Takács - miután tavaly párosban ők már szereztek indulási jogot - éppen nem indulhat a jövő májusi pótkvalifikációs versenyen. Kedden délelőtt előbb Lakatos Zsanett, majd Nagy Bianka lett kettejük mögött a harmadik.

Délután a tavaly világbajnoki ezüstérmes Balla, Takács duó a papírformát igazolva mindkét C-2 500 méteres versenyt magabiztosan nyerte, mindkét alkalommal több hajóhosszal verte a Bragato Giada, Kisbán Zsófia kettőst.

"Idén még nem láttam komplett bójasort, izgalmas volt újra versenyezni, de az izmaim kicsit elfáradtak a negyedik pálya végére" - idézte a magyar szövetség honlapja Balla Virágot. "Párosban próbáltunk megszökni minél hamarabb a másik egységtől, és a végén indítani még egyet, sikerült jó időket eveznünk."

Férfi K-4 500 méteren Magyarország a tavalyi, szegedi vb-n már megszerezte az ötkarikás kvótákat, a
velemenyezd, 2020. június 02. kedd, 20:02
MKIK: 33 milliárd forint támogatást kaphatnak a vidéki vállalkozások
Hangsúlyozták, a cégek az elnyert támogatást egyebek közt eszközbeszerzésre, vállalatirányítási rendszerek megvásárlására és üzembe helyezésére, az adminisztratív vagy gyártási folyamatok automatizálására is fordíthatják.

Czimbalmos Levente, a program szakmai vezetője a közleményben elmondta, a Modern Vállalkozások Program célja, hogy a kérelmező vállalkozások magabiztosan tudjanak választani, és megbízható termékekhez jussanak, ehhez a garanciát a program szakértői és tanácsadói hálózata jelenti.

A szakértői segítség bevonása mellett szól, hogy a Ginop-1.2.8-20 pályázat folyamatos elbírálású, fontos, hogy a pályázni szándékozó cégek gyorsan reagáljanak, mivel a kérelmek beérkezési sorrendjében döntenek - írják a közleményben.
velemenyezd, 2020. május 27. szerda, 12:02
Magyar Kupa - Fehérvári döntetlenjével először döntős a Mezőkövesd
A borsodiak a hazai 1-1-es döntetlen után idegenben szerzett több góllal léptek a Puskás Arénában jövő szerdán 20 órakor kezdődő fináléba, ahol a Budapest Honvéd vagy a másodosztályból feljutott MTK Budapest lesz az ellenfelük.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó: MOL Fehérvár FC-Mezőkövesd Zsóry FC 2-2 (0-1) --------------------------------------------- MOL Aréna Sóstó, zárt kapus, v: Vad II.

Továbbjutott: a Mezőkövesd Zsóry FC 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

gólszerzők: Hodzic (63.), Stopira (86.), illetve Zivzivadze (8.), Pekár (54.)

sárga lap: Musliu (56.), Nego (59.), Stopira (79.), illetve Besirovic (40.), Karnyickij (44.), Nagy D. (80.)

MOL Fehérvár FC:

----------------Kovácsik - Fiola (Hodzic, a szünetben), Musliu, Vinícius (Juhász R., 89.), Stopira - Elek (Futács, 77.), Houri - Nego (Bamgboye, 65.), Kovács I., Petrjak (Milanov, 65.) - Nikolics

Mezőkövesd Zsóry FC:

--------------------Szappanos - Eperjesi, Neszterov, Pillár, Silye -
velemenyezd, 2020. május 26. kedd, 20:23
Mindkét számban duplázás a kajak-kenusok edzésversenyén
hajónyival vezetett a Kammerer, Varga páros, Dombváriék azonban a harmadik-negyedik helyről óriásit hajrázva nyertek, ismét néhány centivel.

"Ezekkel a tesztversenyekkel fenn tudjuk tartani a normális ütemet, annak ellenére, hogy egyelőre nincs túl nagy tétje a dolognak. Két taktikát is kipróbáltunk ma Zsomborral, folytatjuk a munkát" - idézte a kajak-kenu szövetség honlapja Dombvári Bencét.

Kenu kettes 1000 méteren a fiatal Adolf Balázs és Fejes Dániel annak ellenére nyert mindkét versenyben magabiztosan, hogy mindketten a jobb oldalon eveznek, így előzetesen kevesen hittek bennük.

"Edzéseken is próbálgattuk a balos szelet, mert számítottunk arra, hogy ez várhat ránk" - mondta a tavalyi, szegedi világbajnokságon 5000 méteren ezüstérmes Adolf Balázs. "Megoldottuk, igyekeztem segíteni Daninak a kormányzásban. Ha együtt maradhatunk, és továbbra is lelkiismeretesen dolgozunk, akkor bízom abban, hogy a sors majd megjutalmaz bennünket egy jobbos hátszéllel. Olyan viszonyok között még gyorsabbak is
velemenyezd, 2020. május 26. kedd, 17:33
Egy szavazáson Nadal lett minden idők legjobb spanyol sportolója
A Marca spanyol sportnapilap a rendkívül illusztris neveket felvonultató nyolcaddöntőtől írta ki a versenyét honlapjának olvasói számára. A szavazáson Nadal végig magabiztosan menetelt: sorrendben az autóversenyző Carlos Sainznál (94/6 százalék), majd két kerékpárosnál, előbb Alberto Contadornál (94/6), aztán Miguel Indurainnál (83/17) bizonyult jobbnak, a döntőben pedig a kosárlabdázó Pau Gasolnak sem volt ellene valós esélye (82/18).

A labdarúgókat négyen képviselték a tizenhatos mezőnyben: Xavi Hernández és Raúl González rögtön a nyolcaddöntőben búcsúzott, Andrés Iniesta és Iker Casillas egy kört ment. Iniestát pont Gasol, míg Iker Casillast a motorversenyző Marc Márquez búcsúztatta a negyeddöntőben.
velemenyezd, 2020. május 16. szombat, 11:52