2019. június 25. kedd | 26. hét | 176. nap | 04:18 | Vilmos
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Csoportelsőként továbbjutott a magyar válogatott
A magyarok öt meccs után is veretlenek a kvalifikációs sorozatban, a vasárnapi utolsó körben az olaszokat fogadják Kecskeméten, de az eredménytől függetlenül már biztos, hogy csoportelsőként jutnak ki a kontinenstornára, mert az oroszokkal szemben kedvezőbbek az egymás elleni eredményeik.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 7. csoport, 5. forduló:Szlovákia-Magyarország 20-21 (8-9)-----------------------------------a magyar válogatott gólszerzői: Ancsin, Máthé 4-4, Juhász 3, Hornyák, Bodó 2-2, Sipos, Balogh Zs., Ligetvári, Bóka, Rosta, Szöllősi B. 1-1

Nem kezdtek rosszul a vendégek, de 4-3-as vezetésük után 14 perc alatt csupán egyszer voltak eredményesek, így az alacsony színvonalú első félidőben a házigazdák - jobb kapusteljesítményüknek is köszönhetően - fordítani tudtak. Mivel a szünet előtt a magyarok sorozatban háromszor is betaláltak, az első harminc perc után 9-8-ra vezettek.

A nagy hőség a második felvonásban is rányomta bélyegét a játékra, ám a tartalékos összeállításban szereplő magyarok pontosabb támadójátékuknak köszönhetően fokozatosan elléptek. A lelkes szlovák csapat egy 4-0-s sorozattal egyenlített, de a vendégeknek a szoros hajrában sikerült kicsikarniuk a vártnál sokkal kisebb különbségű győzelmet.

A hazaiak kapusai 19 védéssel segítették csapatukat, a magyaroknál ez a szám mindössze hat volt.

A két csapat 33. alkalommal találkozott egymással, az örökmérleg magyar szempontból négy döntetlen, hat vereség és immár 23 győzelem. Tavaly októberi selejtezőjüket Érden 30-22-re nyerték a magyarok, akik később Olaszországban és Oroszországban is győztek, majd az oroszokkal házigazdaként döntetlent játszottak.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását június 28-án sorsolják ki Bécsben.

csütörtökön játsszák:Olaszország-Oroszország, Varese 18.45

6. (utolsó) forduló, vasárnap:Magyarország-Olaszország, Kecskemét 18.00 Oroszország-Szlovákia, Szentpétervár 18.00

A csoport állása: 1. Magyarország 9 pont/5 mérkőzés, 2. Oroszország 5/4, 3. Olaszország 4/4, 4. Szlovákia 0/5

Az első két helyezett, valamint a nyolc csoport négy legjobb harmadikja vehet részt az Eb-n a címvédő Spanyolország, illetve a rendező Ausztria, Norvégia és Svédország mellett.

velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 20:09
Címkék: Férfi Európa-bajnoki, Balogh Zs, Szöllősi, magyar válogatott, kvalifikációs sorozatban, vasárnapi utolsó,
A magyar férfi kézilabda-válogatott ki jutott a 2020-as E.B
Szlovákiában biztosította Eb-részvételét a férfi kézilabda-válogatott.
A magyar férfi kézilabda-válogatott szerdán 21-20-ra győzött Szlovákia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat 5. fordulójában. A magyar csapat ezzel csoportelsőként biztosította helyét a jövő januári osztrák, norvég, svéd közös rendezésű Eb-re.

Női kézilabda EHF Kupa - Hatodik csoportmeccsét is megnyerte a Siófok
A siófokiak hat győzelemmel, vagyis százszázalékos teljesítménnyel zárták a csoportkört.

Női EHF Kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, B csoport:Siófok KC-TusSies Metzingen (német) 32-25 (13-11)-------------------------------------------------a Siófok gólszerzői: González Álverez, Böhme 7-7, Elghaoui 6, Nze Minko 5, Perianu 4, Jezic 3

Már egy héttel ezelőtt eldőlt, hogy a Siófok csoportelsőként kerül a negyeddöntőbe, a Metzingen viszont biztosan nem juthat tovább. A tét nélküliség meglátszott a meccsen, mindkét oldalon sok volt a hiba, és a védekezésre nem fordítottak sok energiát a csapatok. Az első félidőben a hazaiak elsősorban a román válogatott kapus, Denisa Dedu védéseinek köszönhetően alakítottak ki ötgólos előnyt, amely a szünet előtt némileg csökkent (13-11).

A második felvonás elején a vendégek előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, erre viszont egy 8-0-s sorozattal válaszolt a Siófok, ezzel - több mint tíz perccel a vége előtt - eldöntötte a mérkőzést. A mezőny
velemenyezd, 2019. február 10. vasárnap, 16:51
Asztalitenisz Eb-selejtező - A csehekkel, az izraeliekkel és az írekkel találkoznak a férfiak
Aranyosi Péter gárdája az A osztály 1. csoportjában harmadik lett az első, illetve második helyükkel kijutó osztrákok és a portugálok mögött, így a kvalifikáció második körében is asztalhoz kell állnia.

Az európai szövetség honlapja alapján a négyes, körmérkőzéses tornát május 18-19-én bonyolítják le egy helyszínen - a házigazda még nem ismert - s az első két válogatott szerez Eb-indulási jogot.

A férfiakhoz hasonlóan a magyar női csapat is a legmagasabb, A osztályban szerepelt a selejtezőben, és megnyerve a 4. csoportot nemcsak kijutott a kontinenstornára, hanem csoportelsőként elérte, hogy a viadalon kiemelt lesz.

A nantes-i csapat Eb-t 2019 szeptemberében rendezik.
velemenyezd, 2018. december 20. csütörtök, 18:32
Messi - mindenki tőle várja a csodát. V.B. 2018
Ma este is főszereplők lehetnek, de amíg Musának már idén is van két gólja, addig Messi egyelőre gól nélkül áll, és úgy tűnik, óriási teherként nehezedik vár. Leo jól van, de ő is frusztrált, ahogy mindenki, hiszen nem úgy mentek eddig a dolgaink, ahogy szerettük volna. A frusztráltság mellett az elszántság is dolgozik benne, hogy a javunkra fordítsa a mostani helyzetet, és hogy egy másik arcát mutassa, mint amit az első két találkozón láthattak tőle" - magyarázta az argentin válogatottban csak Kisfőnöknek becézett Javier Mascherano, akinek talán ez az utolsó lehetősége, hogy gurítson egy nagyot a válogatottal.
Hogy aztán a nagy fogadkozásból mi lesz, azt majd meglátjuk, mindenesetre az sem biztos, hogy egy győzelem elég Argentínának, mert ha Izland is nyer a már továbbjutott Horvátország ellen, akkor a gólkülönbség dönt majd, márpedig a horvátok elleni 0-3 miatt ebben a mutatóban elég gyengén állnak a dél-amerikaiak.
Nem túlzás, ha azt írjuk, egy ország imádkozik majd, hogy Messi a
maroka, 2018. június 26. kedd, 08:52
Öttusa idénynyitó - Magyar meglepetés ezüstérem
A finálé 36-os mezőnyében kilenc hazai versenyző volt érdekelt, ám a csütörtöki selejtezőből csoportelsőként továbbjutott világbajnoki ezüstérmes Kovács Sarolta nem volt a résztvevők között.

"Bár Saci a selejtezőből jó teljesítménnyel jutott döntőbe, ám a felkészülés jelenlegi szakaszában nincs abban az állapotban, hogy egy döntőbeli szerepléssel kockáztassuk az idényét. Közös döntés volt, hogy kihagyja a finálét és készül a március végi, Los Angeles-i világkupára" - mondta Kállai Ákos, a nők szövetségi kapitánya.

Az esti zárószám, a futásból és lövészetből álló kombinált szám előtt olyan sűrű volt a mezőny, hogy négyen is egyszerre vágtak neki a távnak, köztük a tavalyi győztes, Praszjancova. A legjobb magyar a hatodik helyen álló Gulyás csupán kettő másodperccel követte őket.

A 2000-es születésű Gulyás megnyerte az úszást, vívásban negyedik lett, majd a kombinált számban remekül célzott, így feljött a dobogó második fokára.

"Meglepően jól sikerült a verseny, hiszen alapozásból
velemenyezd, 2018. január 28. vasárnap, 21:36
Női vízilabda Euroliga - Az UVSE nyerte a magyar csapatok tét nélküli csatáját
Eredmények (az európai szövetség honlapjáról):

női Euroliga, 2. selejtezőkör, 3. forduló:

G csoport (Hajós uszoda):UVSE - BVSC-Zugló 10-8 (3-2, 2-1, 2-3, 3-2)-------------------------------------------gólszerzők: Steffens 3, Szűcs G., Keszthelyi, Sevenich 2-2, Pap 1 illetve Kele, Leimeter 2-2, Hertzka, Gyöngyössy, Kuna, Farkas 1-1

Mivel az UVSE már biztos csoportelsőként, a BVSC pedig búcsúzóként várta az összecsapást, ezért tét nélkül ugrottak medencébe a játékosok.

Ennek megfelelően felszabadult összecsapást láthatott a közönség, a zuglóiak végig jól tartották magukat, de nem volt esélyük a győzelemre.

korábban:

H csoport (Barcelona):Dunaújváros-UZSC Utrecht (holland) 17-8 (4-0, 6-3, 5-0, 2-5)------------------------------------------------------------

a magyar csapat góldobói: Gurisatti 4, Szilágyi, Horváth B., Vályi 3-3, Garda 2, Mahieu, Brezovszki 1-1

A négy selejtezőcsoportból az első két helyezett jut be az Euroliga legjobb nyolc csapata közé. A
velemenyezd, 2018. január 22. hétfő, 08:18