2019. szeptember 18. szerda | 38. hét | 261. nap | 22:19 | Diána
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Csoportelsőként továbbjutott a magyar válogatott
A magyarok öt meccs után is veretlenek a kvalifikációs sorozatban, a vasárnapi utolsó körben az olaszokat fogadják Kecskeméten, de az eredménytől függetlenül már biztos, hogy csoportelsőként jutnak ki a kontinenstornára, mert az oroszokkal szemben kedvezőbbek az egymás elleni eredményeik.

Férfi Európa-bajnoki selejtező, 7. csoport, 5. forduló:Szlovákia-Magyarország 20-21 (8-9)-----------------------------------a magyar válogatott gólszerzői: Ancsin, Máthé 4-4, Juhász 3, Hornyák, Bodó 2-2, Sipos, Balogh Zs., Ligetvári, Bóka, Rosta, Szöllősi B. 1-1

Nem kezdtek rosszul a vendégek, de 4-3-as vezetésük után 14 perc alatt csupán egyszer voltak eredményesek, így az alacsony színvonalú első félidőben a házigazdák - jobb kapusteljesítményüknek is köszönhetően - fordítani tudtak. Mivel a szünet előtt a magyarok sorozatban háromszor is betaláltak, az első harminc perc után 9-8-ra vezettek.

A nagy hőség a második felvonásban is rányomta bélyegét a játékra, ám a tartalékos összeállításban szereplő magyarok pontosabb támadójátékuknak köszönhetően fokozatosan elléptek. A lelkes szlovák csapat egy 4-0-s sorozattal egyenlített, de a vendégeknek a szoros hajrában sikerült kicsikarniuk a vártnál sokkal kisebb különbségű győzelmet.

A hazaiak kapusai 19 védéssel segítették csapatukat, a magyaroknál ez a szám mindössze hat volt.

A két csapat 33. alkalommal találkozott egymással, az örökmérleg magyar szempontból négy döntetlen, hat vereség és immár 23 győzelem. Tavaly októberi selejtezőjüket Érden 30-22-re nyerték a magyarok, akik később Olaszországban és Oroszországban is győztek, majd az oroszokkal házigazdaként döntetlent játszottak.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását június 28-án sorsolják ki Bécsben.

csütörtökön játsszák:Olaszország-Oroszország, Varese 18.45

6. (utolsó) forduló, vasárnap:Magyarország-Olaszország, Kecskemét 18.00 Oroszország-Szlovákia, Szentpétervár 18.00

A csoport állása: 1. Magyarország 9 pont/5 mérkőzés, 2. Oroszország 5/4, 3. Olaszország 4/4, 4. Szlovákia 0/5

Az első két helyezett, valamint a nyolc csoport négy legjobb harmadikja vehet részt az Eb-n a címvédő Spanyolország, illetve a rendező Ausztria, Norvégia és Svédország mellett.

velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 20:09
Címkék: Férfi Európa-bajnoki, Balogh Zs, Szöllősi, magyar válogatott, kvalifikációs sorozatban, vasárnapi utolsó,
3x3-as kosárlabda Eb - Kikapott a negyeddöntőben a női válogatott
Károlyi Andrea szövetségi kapitány együttese a pénteki csoportkörben előbb 17-16-ra verte a lengyeleket, majd 21-11-re legyőzte a címvédő franciákat, így csoportelsőként jutott be a negyeddöntőbe. A Theodorán Alexandra, Papp Klaudia, Goree Cyesha, Medgyessy Dóra alkotta válogatott két hónapja a vb-negyeddöntőben legyőzte a spanyolokat, akik a Nagytemplom előtt felépített alkalmi pályán már az ötödik másodpercben előnybe kerültek. Theodorán duplájával hamarosan a hazaiak vezettek, majd sokáig csak futottak az eredmény után. A nagyórán 2-7, majd 6-8 állt, aztán a debreceni születésű Medgyessy - a 2016-os Eb legjobbja - kétpontosával 10-10-nél egyenlítettek a magyarok. A kánikula ellenére is szép számú közönség nagy örömére Papp dupláival 17-14-re elhúzott a nemzeti csapat, majd 18-17-nél már csak három pontra volt a diadaltól. Sőt, a honosított Goree büntetőjével 19-17 lett az állás, 27 másodperccel a vége előtt azonban egyenlített az ellenfél (19-19).

A hosszabbításban Goree kosarával 20-19-re
velemenyezd, 2019. szeptember 01. vasárnap, 16:31
3x3-as kosárlabda Eb - Győzelem a címvédő ellen, csoportelső a női válogatott
Károlyi Andrea szövetségi kapitány együttese kora este 17-16-ra verte a lengyeleket, akik - mivel délután 21-4-re kikaptak a franciáktól - második vereségükkel már biztosan nem juthattak tovább. A Theodorán Alexandra, Papp Klaudia, Goree Cyesha, Medgyessy Dóra alkotta válogatott annak tudatában lépett pályára a C jelű hármas zárómeccsén, hogy győzelem esetén csoportelsőként vasárnap az A jelű trióban második spanyolokkal, vereség esetén pedig másodikként az A csoportban első oroszokkal találkozik a negyeddöntőben.

A Nagytemplom előtt felépített alkalmi pálya körül ezúttal is zsúfolt lelátók várták a magyarok meccsét, akik 3-3 és 5-5 után 9-8-ig fej fej mellett haladtak riválisukkal. Ezután viszont főként a debreceni születésű Medgyessy - a 2016-os Eb legjobbja - és a honosított Goree révén a gárda egy francia pontra kilenccel válaszolt, ezzel eldöntötte a találkozót.

A magyarok vasárnap 15.35-től találkoznak a spanyol együttessel a negyeddöntőben.

Szombaton a férfi válogatott 18 órakor az
velemenyezd, 2019. augusztus 30. péntek, 22:42
Asztalitenisz csapat Eb - Elkészült a sorsolás
A női együttes a selejtezőből csoportelsőként jutott ki a nantes-i kontinensbajnokságra, míg a férfiak a kvalifikáció második szakaszából biztosították a részvételüket.

A harmadik helyen kiemelt női válogatott az első kalapból várta a sorsolást, amelyen a fehérorosz és a belga együttes került mellé.

A férfiak a románok mellett a másodikként rangsorolt svédeket kapták, ezzel - ahogy azt az európai szövetség honlapja is kiemeli - ebben a trióban található a legtöbb Eb-arany, miután a magyarok négyszer, a rekorder svédek pedig 14-szer nyerték meg az Európa-bajnokság csapatversenyét. A románoknak egy bronzérmük van 2009-ből.

A szeptember 3. és 8. között sorra kerülő Eb-n a csoportszakasz után a nyolc első helyezett kerül negyeddöntőbe, onnantól kieséses rendszerben zajlik majd a küzdelem.

A csoportok (a magyar szövetség tájékoztatása alapján):

férfiak:A: Németország, Oroszország, CsehországB: Svédország, Románia, MAGYARORSZÁGC: Franciaország, Szlovákia, SpanyolországD: Ausztria,
velemenyezd, 2019. július 20. szombat, 15:21
Női junior kézilabda Eb - Csoportelsőként jutott tovább a magyar válogatott
A házigazda magyarok legeredményesebb játékosa Kácsor Gréta volt hét góllal.

Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata csütörtökön Montenegrót 27-18-ra, pénteken Ausztriát 39-31-re győzte le, vagyis százszázalékos mérleggel, csoportelsőként jutott a középdöntőbe, ahol kedden Norvégiával, szerdán pedig Romániával találkozik az Audi Arénában, 18.30-tól.

A magyarok a továbbjutással biztosították részvételüket a jövő nyári, romániai U20-as világbajnokságon.

Eredmény, 3. forduló, C csoport:Magyarország-Spanyolország 33-23 (18-11)
velemenyezd, 2019. július 14. vasárnap, 20:12
Női kosárlabda Eb - Székely Norbert: mindegy, hogy a britekkel vagy a montenegróiakkal negyeddöntőzünk
"Ugyanúgy készülünk, mint eddig, mindkét csapatról sokat tudunk. Természetesen más lenne a helyzet, ha a favorit spanyolok vagy franciák várnának ránk, de nagyon kiegyenlített az Eb mezőnye, ezt jelzi a csehek, a törökök vagy a fehéroroszok kiesése is. Itt már csak jó csapatok vannak" - mondta a szakvezető az MTI-nek.

A C csoportban első nemzeti együttes hétfőn délelőtt költözik át Nisből a kieséses szakasznak otthont adó Belgrádba.

A magyarok csoportelsőként közvetlenül a legjobb nyolc közé jutottak az Eb-n. A csütörtöki negyeddöntőben a lettországi A csoportban második britek vagy a B csoportban harmadik montenegróiak következnek. Ez a két gárda hétfőn magyar idő szerint 20 órakor csap össze a rigai nyolcaddöntőben.
velemenyezd, 2019. július 01. hétfő, 09:11
Női kosárlabda Eb - Nagy-Britannia vagy Montenegró lesz a magyarok ellenfele a negyeddöntőben
Az már pénteken, Székely Norbert együttesének a második győzelmével eldőlt, hogy a magyarok csoportelsőként közvetlenül a legjobb nyolc közé jutnak az Eb-n. Az is tudvalevő volt, hogy a nemzeti csapatra a lettországi A csoport másodikja vagy a B csoport harmadikja vár. Rigában vasárnap este befejeződtek az A jelű kvartett küzdelmei, és a második helyet a britek szerezték meg. A B csoportban még hátravan a 20 órakor kezdődő Franciaország-Svédország meccs, de ettől függetlenül már biztos, hogy a montenegróiak lesznek a harmadikok.

A brit és a montenegrói gárda hétfőn este csap össze a lett fővárosban sorra kerülő nyolcaddöntőben.
velemenyezd, 2019. június 30. vasárnap, 20:12
Szép napot mindenkinek!
Vujity Tvrtko nagyon kemény bejegyzést tett közzé, ezrek kezdték el osztani szavait, érdemes elolvasni.

A magyar sport egyik legnagyobb szurkolójaként mondom: előbb tegyék rendbe a kórházakat, az iskolákat, a teljes egészségügyet, az utakat, a védőnői hálózatot (ahonnan százas nagyságrendben hiányoznak a védőnők, akik pedig vannak, azok közül sokan 161.000 forintot keresnek), fejlesszék az úthálózatot, töltsék fel a hiányzó háziorvosi praxisokat, vegyenek téglákat olyan gyermekápoló intézmények bővítésére, amelyek magánadományokból működnek, emeljék fel a pedagógusok és más becsülettel dolgozó ember fizetését; vagy ha már a sport: támogassák a lelkes amatőröket, az utánpótlást, DE NE ÉPÍTSENEK TÖBB LUXUSSTADIONT OLYANOK KEDVÉÉRT, akik andorrai pékektől is kikapnak, s megszenvednek feröeri könyvelők ellen. Majd akkor épüljenek a stadionok, ha a bennük játszók produkálnak is, ha megtelnek a most jobbára kongó, milliárdokba kerülő létesítmények. Amíg ebben az országban van éhes gyerekszáj, addig
4. Szlovákia 0 (-26)
A csoportok első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoport harmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon
*
- A csoportkör /7. csoport 8. forduló/
Magyarország-Olaszország 32-29 (16-14)
Kecskemét, 1800 néző. Vezette: Novikov, Rozkov (ukránok)
Magyarország játékosai:
BORBÉLY - Hornyák 1, Ancsin G. 3, Sipos 2, Ligetvári 2, Bodó 3, Bóka 3. Csere: Székely (kapus), JUHÁSZ Á. 5, ROSTA 5, Máthé 2 (1), SZITA 5, Szöllősi Balázs, Tóth Á. 1, Kemény, Ubornyák. Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics

Olaszország játékosai:
Ebner - SONNERER 7 (4), Skatar 2, Iballi, Parisini 2, BULZAMINI 7, Arcieri. Csere: Volarevic (kapus), Argentin 1, Dapiran 1, MORETTI 4, Savini 2, Maione,
maroka, 2019. június 17. hétfő, 09:47