2019. június 25. kedd | 26. hét | 176. nap | 03:51 | Vilmos
Nyíregyháza-Leveleken Eb-futamokon küzdenek meg a jet-skisek
A magyar szövetség februárban nyerte el a három állomásos Eb második futamának rendezési jogát. A versenyeket a Leveleki Szabadidőpart taván bonyolítják le, melyen nem ez lesz az első nemzetközi megmérettetés, mivel tavaly V4-es verseny helyszíne volt.

A csütörtöki megnyitót követően péntektől a kiírás szerint 13 kategóriában rendeznek futamokat. A kilátogatók akár 600 lóerős gépek 150 kilométer/órás száguldását is követhetik majd a helyszínen, ahol minden napon ingyenesen lehet megtekinteni a futamokat.

velemenyezd, 2019. június 12. szerda, 16:02
Címkék: Nyíregyháza-Leveleken Eb-futamokon, Leveleki Szabadidőpart, magyar szövetség, három állomásos, első nemzetközi, csütörtöki megnyitót,
Szabó Krisztián jövőre a győzelemért szállna harcba a ralikrossz Eb-n
A 26 éves magyar pilóta a csütörtöki sajtótájékoztatóján felelevenítette, hogy tavaly télen került közvetlen kapcsolatba a 40 éves Ekströmmel, aki meghívta egy tesztre, júliusban pedig megállapodást kötött vele az idei franciaországi és lettországi futamokon való indulásra.

"Én szerettem volna a világbajnokságon rajthoz állni, ezért is dolgoztunk folyamatosan, de Ekström azt tanácsolta, hogy inkább az Eb-n lépjek fel a legmagasabb kategóriába, a Supercarba, egyben lehetőséget biztosított arra, hogy az ő csapatában, az Audi gyári támogatását élvező EKS színeiben induljak" - mondta az autókrosszban háromszoros Eb-győztes Szabó Krisztián, aki a Super1600-as kategóriában 2016-ban és tavaly volt Európa-bajnok.

A Supercar géposztályban négykerék-meghajtású, 600 lóerős versenyautókkal állnak rajthoz a pilóták, míg a Super1600-ban elsőkerék-meghajtású, és 235 lóerős versenygépeket vezetnek az indulók a külön erre a célra épített, aszfaltos és murvás, vagy sáros borítással egyaránt ellátott
velemenyezd, 2018. szeptember 20. csütörtök, 13:22
Indul az idei rali Eb-n a Herczig, Ferencz páros
A keddi bejelentésen elhangzott, hogy a négyszeres abszolút magyar bajnok pilóta továbbra is Skoda Fabia R5-össel versenyez majd, az olajipari vállalat pedig nemcsak szponzorként, hanem üzemanyag-beszállítóként is támogatja majd, hiszen az ERC-futamokon a nemzetközi szabványoknak megfelelő vadonatúj fejlesztésű versenybenzinnel indul. Ezzel kapcsolatban Szabó Szabolcs Pál, a MOL Magyarország értékesítési vezetője elmondta: az új üzemanyagot kifejezetten turbófeltöltős motorokra optimalizálták.

"Az elmúlt években érett meg bennem a gondolat, hogy szívesen kipróbálnám magam egy nemzetközi sorozatban. Mostanra állt össze a támogatói háttér és lett elég rutinunk" - mondta Herczig Norbert, aki tavaly is megnyerte az ob-t, akkor még Igor Bacigallal.

A pilóta a várakozásokkal kapcsolatban óvatosan fogalmazott: még kevés a nemzetközi tapasztalatuk, ezért az elsődleges céljuk a pályák megismerése lesz, de természetesen bízik a sikeres szereplésben.

"Az ob-futamokon általában 150-160 kilométer a
velemenyezd, 2018. január 30. kedd, 12:23
Rövidpályás úszó Eb - A szövetségi kapitány teljes mértékben elégedett
elárulta, számára Kapás Boglárka szereplése volt az egyik kérdőjel, mert a nyári világbajnokság neki nem sikerült kimondottan jól.

"Győzött, és ha máshogy válogatja a számokat, talán lehetett volna az ezüstből is arany 800 gyorson, de egy első és egy második hely után nem szükséges magyarázkodni. Csodálatos időt, hatalmas egyéni rekordot úszott, aminek maradéktalanul örülök" - jelentette ki.

A szövetségi kapitány rámutatott, Kapás számára a testfelépítése miatt nem előny, hogy a rövidpályás futamokon több a forduló, mint a nagymedencés viadalokon.

A 200 vegyesen ezüstérmes Verrasztó Evelynről a szakvezető elmondta, egy ideje foglalkozott a visszavonulás gondolatával, de reményei szerint ez az Európa-bajnokság meggyőzte, hogy mindez "butaság" lenne.

A férfiak mezőnyében Bernek Péter egy első és egy második helyet ünnepelhetett. Sós Csaba emlékeztetett rá, hogy a BVSC sportolója 15 hónapon belül volt 400-as gyorsúszó, nyáron 200 háton remekelt, ezúttal pedig vegyesen.

"Ez mutatja, hogy
velemenyezd, 2017. december 17. vasárnap, 22:23
Finndingi-vb - Berecz Zsombor előrelépett
végén még csak 24. volt, majd felküzdötte magát a 10. helyre, a második részversenyben pedig a rajtja nem sikerült jól, egy olasz és egy ausztrál versenyző közé szorulva nem volt szabad irányválasztási lehetősége, küzdenie kellett a tiszta szeles pozícióért, így csak a 62. helyen ért oda az első pályajelhez, vagyis a világbajnoki mezőny fele előtte vitorlázott. Innentől viszont tökéletesen versenyzett, és az egyre gyengülő szélben a 16. helyig jött előre.

"Zsombor a második és a harmadik napi futamokon is kissé konzervatívan vitorlázott az első cirkálószakaszokon - idézte az Eb hírlevele Kelemen Tamást, Berecz edzőjét. - Nem akart kockáztatni, mert a 113 hajóra méretezett hosszú rajtvonalon egy rossz oldalválasztás az összetett eredményre is végzetes hatással lehet. De úgy fest, hogy több kockázatot kell bevállalni, ha a magának célul kitűzött dobogós helyet el akarja érni."

Az ötödik futam után - eddig hat ment le - már kiesőt is számítanak, ez Berecznek, a legjobb magyarnak a keddi második,
velemenyezd, 2017. szeptember 06. szerda, 17:53
Kamion Eb - Családi programok is várják a nézőket Mogyoródon
Az esemény csütörtöki sajtótájékoztatóján Őry Tamás, a Truck Race Promotion Kft. vezetője beszélt erről, hozzátéve, egy különleges díjjal is készültek:

"A legendás magyar kamionversenyző, Krasznai János a tavalyi futamokon még díjat adott át, de sajnos már nem lehet közöttünk, az ő emlékének adózva így megalapítottuk a Krasznai János-díjat, amelyet szombaton és vasárnap is a nap legjobb köridejét elérő pilóta kap majd meg" - mondta Őry Tamás.

A promóter cég vezetője hangsúlyozta, hogy a 2015-ös hétvégéhez hasonlóan ezúttal is nyitva lesz az úgynevezett paddock - a boxok mögötti terület - a jeggyel rendelkező nézők számára.

Őry Tamás kiemelte, tavaly a szervezőknek nem volt szerencséjük az időjárással, de most úgy tűnik, hogy mindkét nap verőfényes napsütés várja majd a közönséget a mogyoródi Forma-1-es pályán.

A kétszeres Európa-bajnok, címvédő Kiss Norbert azt mondta, a tavalyi versenyekhez hasonlóan ezúttal is számít a hazai közönség támogatására, s kitért rá: a két hónapos nyári
velemenyezd, 2016. augusztus 25. csütörtök, 12:32
Kerényi Ádám nyerte a tököli drift Eb-futamot
A csapat hétfői tájékoztatása szerint a háromszoros kontinensbajnok autóversenyző a két héttel ezelőtt Angliában sorra került viadalon aratott győzelme után a mostani szezonban másodszor állt a dobogó felső fokára vasárnap. Kerényi hazai közönség előtt először volt dobogós, korábban ugyanis a hazai Eb-futamokon egyszer sem sikerült az első háromban végeznie.

A kétszeres magyar bajnok ezzel nagy lépést tett a történelmi siker felé, a King of Europe elnevezésű sorozatban ugyanis eddig még senkinek sem sikerült címet védenie.

A drift lényege: a versenyzőknek úgy kell végigmenni a kijelölt pályán, hogy autójuk minél többet haladjon keresztbe csúszva. A produkciókat a pontozóbírók négy szempont, az ideális ív tartása, a sebesség, az autó keresztben haladásának szöge, valamint az összkép alapján értékelik.
velemenyezd, 2015. augusztus 24. hétfő, 17:21
Kamion Eb - Kiss Norbert tovább száguld a címvédés felé
A magyar csapat tájékoztatása szerint a szombathelyi versenyző mindkét időmérő edzésen a leggyorsabb volt, így a szombati és a vasárnapi első futamokon a pole pozícióból rajtolt, s mindkettőt magabiztosan meg is nyerte. Kiss a szombati második versenyen ötödik, a vasárnapin pedig negyedik lett, ezzel ő gyűjtötte a legtöbb Európa-bajnoki pontot a hétvégén, s ezért különdíjat is kapott a Nürburgringen most 30. alkalommal megrendezett kamionverseny szervezőitől.

A 30 éves magyar pilóta 319 ponttal vezeti az összetettet, mögötte a cseh Adam Lacko 248 ponttal a második, míg a német Jochen Hahn 225 ponttal a harmadik.

Az Európa-bajnoki sorozat következő fordulójára augusztus végén, a csehországi Mostban kerül sor, egy héttel később, szeptember első hétvégéjén pedig a Hungaroringre látogat el a mezőny.
velemenyezd, 2015. június 29. hétfő, 09:55