2018. december 15. szombat | 50. hét | 349. nap | 01:35 | Valér
Harmincöt hazai érem az első shaolin kungfu Európa-bajnokságon
"Egy biztos, lesz folytatása az első Eb-nek, sok tagország azt szeretné, hogy ha legközelebb is Budapest lenne a házigazda, de erről és az újabb esemény időpontjáról még nem született végleges döntés" - értékelte a kontinensviadalt Varga István, a hazai shaolin kungfu szövetség főtitkára.

Az első Eb-n kiválóan szerepeltek a magyarok, a tizenöt résztvevő nemzet közül 12 arany-, 11 ezüst- és 12 bronzéremmel - az ukránok és az oroszok mögött - az éremtábla harmadik helyén végeztek.

velemenyezd, 2018. március 13. kedd, 14:01
Címkék: Varga István, első shaolin, első Eb-nek, újabb esemény, kontinensviadalt Varga, hazai shaolin,
Női kézilabda Eb - Nem tűnik súlyosnak Nycke Groot sérülése
A csapatkapitány a vasárnap esti Hollandia-Románia mérkőzést két lövéssel és két góllal kezdte, ám az első félidő hetedik percében ijesztő sérülést szenvedett. Egy passz után az ellenfél két játékosával együtt lendületből beesett a hatoson belülre, eközben a beugró csapattársa, Debbie Bont térddel véletlenül tarkón rúgta.

Grootot azonnal le kellett cserélni, később sem térhetett vissza a pályára, sőt úgy tűnt, agyrázkódás miatt véget ért számára a kontinenstorna. Ezzel szemben a holland közszolgálati televízió hétfői beszámolója szerint nincs agyrázkódása, az ütközés akut migrént váltott ki nála, de kedden valószínűleg ismét játszhat.

Az előző Európa-bajnokságon ezüstérmes hollandok a kiváló irányító nélkül is meglepően magabiztosan, 29-24-re legyőzték a románokat, és továbbra is százszázalékosak. Kedden 21 órától a címvédő Norvégiával találkoznak.
velemenyezd, 2018. december 10. hétfő, 12:01
Rövidpályás gyorskorcsolya vk - Jászapáti történelmi aranyérme 500 méteren
A 19 éves Jászapáti versenyző vasárnapi győzelmeazért történelmi, mert ez a sportág első magyar női vk-elsősége.

A szegedi korcsolyázó a negyeddöntőből másodikként, míg az elődöntőből futamgyőztesként jutott a döntőbe, ahol a legjobb, egyes pozícióból rajtolhatott. A startot követően meg is tudta védeni a helyét, azaz elsőként fordult az első kanyarba. Jászapáti nagyszerűen korcsolyázott, esélyt sem adott riválisainak az előzésre, aztán az utolsó körben a negyedik helyről előretörő orosz Szofija Proszvirnova manőverével felborította a holland Lara van Ruijvent és a vk-pontversenyben listavezető lengyel Natalia Maliszewskát, így utána már aggódni sem kellett az újabb magyar győzelemért.

A férfiak legrövidebb távján is könnyen születhetett volna magyar siker, ugyanis az elődöntőig hárman is eljutottak, onnan aztán a szombaton 1000 méteren aranyérmes Liu Shaoang mellett Burján Csaba jutott a fináléba, míg a váltóval hozzájuk hasonlóan olimpiai bajnok Liu Shaolin Sándor a kisdöntőbe került. A 19
velemenyezd, 2018. december 09. vasárnap, 13:51
Női kézilabda Eb - Laurencz László büszke a magyar válogatottra
hozzákezdeni a változtatásokhoz, nem pedig ilyen tömeges cserékkel pihenőidőt biztosítani a kezdőknek, illetve játékba hozni azokat, akik még nem szerepeltek.

"Nem a képességekkel volt gond. Régi tapasztalatom, hogy ennyi padon ülés után rögtön produkálni akarnak a cserejátékosok, ebből pedig kapkodás és hibák következhetnek. Ezt átgondoltabban kell megoldani, mert a gólkülönbség a folytatásban még sokat jelenthet" - magyarázta.

A magyar csapat múlt szombaton 28-25-re kikapott az előző Európa-bajnokságon ezüstérmes Hollandiától, hétfőn 24-18-ra legyőzte Horvátországot, így a C csoport második helyén végzett. A korábbi szövetségi kapitány úgy fogalmazott, az első meccsen nem játszott rosszul a válogatott, de kikapott, a másodikon nem játszott jól, de nyert, a harmadikon pedig jól is játszott és győzött is, tehát sok verzió fordult elő.

"A torna előtt pesszimista és optimista sem akartam lenni, inkább bizonytalan voltam. A várakozásaim megegyeztek a hivatalos állásponttal: a csoportból tovább
velemenyezd, 2018. december 06. csütörtök, 10:31
Női kézilabda Eb - Lakatos Rita helyett Szabó Laura a keretben
Lakatos, a nyári debreceni junior-világbajnokságon aranyérmes magyar válogatott csapatkapitánya, a hollandok és a horvátok elleni csoportmérkőzésen is pályára lépett, gólt nem szerzett.

A Vác irányítójának helyére benevezett Szabó, az Érd 21 éves beállója eddig hét alkalommal játszott a válogatottban, és ötször volt eredményes.

Az edzők a csoportkörben, a középdöntőben és az elődöntők, helyosztók alkalmával is két-két alkalommal cserélhetnek játékost a keretben.

A magyar válogatott szombaton 28-25-re kikapott az előző Európa-bajnokságon ezüstérmes Hollandiától, majd hétfőn 24-18-ra legyőzte Horvátországot a C csoportban, Montbéliard-ban, és már a harmadik forduló előtt biztossá vált, hogy továbbjut a középdöntőbe. Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese 21 órakor Spanyolországgal találkozik.
velemenyezd, 2018. december 05. szerda, 10:51
Női kézilabda Eb - A horvátok legyőzésével közel a továbbjutás
Eredmény, csoportkör, 2. forduló, C csoport:Magyarország-Horvátország 24-18 (13-9)--------------------------------------Montbéliard, 2000 néző, v.: Vranes, Wenninger (osztrák)

lövések/gólok: 35/24, illetve 41/18

gólok hétméteresből: 7/3, illetve 4/3

kiállítások: 8, illetve 14 perc

Magyarország:

------------Bíró - Lukács 2, Kovács A. 5, Kovacsics 4, Mészáros, Háfra 5, Schatzl 5, cserék: Kiss É., Planéta, Tóth G. 1, Pálos-Bognár, Tóvizi 1, Lakatos, Szalai, Kazai 1, Orbán, szövetségi kapitány: Kim Rasmussen

Az első percekben Planéta Szimonetta kihagyott hétméterese, Kiss Éva büntetővédése, Bíró Blanka jó kapusteljesítménye, illetve a magyar csapat számos kihagyott helyzete és hatékony védekezése is a hollandok elleni mérkőzést idézte. A tizedik percben Schatzl Nadine megszerezte századik gólját a válogatottban, majd társai tovább növelték a különbséget.

A válogatott 13 perc alatt csupán két gólt kapott, Kim Rasmussen szövetségi kapitány azonban kisvártatva időt kért, mert
velemenyezd, 2018. december 03. hétfő, 20:06
Eb-selejtező - Rossi: Horvátország kiemelkedik a csoportunkból
"Horvátország kiemelkedik a csoportunkból, a többi csapat ellen leginkább rajtunk múlik, hogy milyen eredményt érünk el" - hangsúlyozta az olasz szakvezető a magyar szövetség (MLSZ) honlapjának a vasárnapi, dublini sorsolást követően, melyen negyedik kalapos együttese a horvátok mellett Wales, Szlovákia és Azerbajdzsán nemzeti csapatát kapta ellenfélnek az E csoportban.

"A horvátokat nem kell bemutatni senkinek, a vb-ezüstérmes csapat teljesen más szintet képvisel, mint a csoport többi együttese. Wales esetében nagy szerencsénk, hogy Ryan Giggs nem fog játszani, hiszen már szövetségi kapitány. De a viccet félretéve, azt gondolom, hogy a csoport második helyéért velük és Szlovákiával leszünk majd harcban" - fogalmazott. Hozzátette: a szlovákokkal egészen biztosan nagyon izgalmas mérkőzéseket fog játszani otthon és idegenben is a magyar válogatott.

"Emellett Azerbajdzsánt sem szabad alábecsülnünk, bár az is igaz, hogy ha felkészülten, fejben is tisztán lépünk pályára ellenük, akkor könnyebb
velemenyezd, 2018. december 02. vasárnap, 14:31
Női kézilabda Eb - Az agresszivitást hiányolták játékukból a norvégok
"Nem voltunk agresszívek, pedig ez kulcsfontosságú része a játéknak" - nyilatkozta Stine Oftedal, a Győri Audi ETO KC irányítója, aki nyolc lövésből hét gólt szerzett a Németországgal szemben 33-32-re elveszített mérkőzésen, Brestben.

Emilie Arntzen - aki hat kísérletből négyszer volt eredményes - úgy vélekedett, a védekezés volt a legfőbb probléma, hiszen a 33 kapott gólt nagyon sok egy Európa-bajnokságon.

"Továbbra is pozitívak vagyunk, talpra tudunk állni, és megnyerhetjük a tornát" - tette hozzá. Oftedal kifejtette, már a következő két csoportmeccsükre kell összpontosítaniuk, és bár Csehország és Románia is kemény ellenfél, Németországnál nem jobbak.

Emily Bölk, a németek balátlövője elárulta, a meccs előtt nem gondolta, hogy legyőzhetik a norvég válogatottat.

"Voltak problémáink támadásban és védekezésben is, de sikerült túljutnunk ezeken, és végül nyertünk. Ennek ellenére még nem gondolunk a középdöntőre vagy az elődöntőre, csak a következő mérkőzésünkre" - közölte Bölk, aki
velemenyezd, 2018. december 02. vasárnap, 09:41
Női vízilabda világliga - Bíró Attila: Olaszországba is győzni megyünk
Bíró Attila szövetségi kapitány jelenleg 16 játékossal készül a Margitszigeten, a szakember vasárnap délelőtt szűkíti keretét.

"Tekintettel arra, hogy az Európa Kupa hatos döntőjéből lehet kijutni a világliga Szuperdöntőre, szeretnénk minél kedvezőbb pozícióba kerülni, így Olaszországba is győzni megyünk. A két csapat jól ismeri egymást, így éles, küzdelmes mérkőzésre számítunk. Az edzéseken a taktikai elemeket gyakoroljuk, illetve frissítjük fel, tudjuk, mivel győzhetünk. Az Európa-bajnokságon legutóbb nyertünk ellenük, idegenben sem vagyunk esélytelenek" - mondta a pénteki gyakorlást követően a szakember. A két csapat nyáron Barcelonában az Európa-bajnokság negyeddöntőjében találkozott egymással, akkor egy végletekig kiélezett meccsen 10-9-es magyar siker született.

A péntek délelőtti edzést meglátogatta Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke is, aki kiemelte: a franciák után bizonyosan nehezebb feladat vár a játékosokra, ám ő is képesnek tartja a csapatot a győzelemre.