2019. augusztus 24. szombat | 34. hét | 236. nap | 06:49 | Bertalan
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
február 12., kedd:

------------------

M4 Sport18.15: Vízilabda, női világliga, Magyarország-Hollandia20.15: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Manchester United - Paris Saint-Germain

Sport 211.00, 13.00, 15.00, 19.30 és 21.30: Tenisz, ATP-torna, Rotterdam

Eurosport 111.00 és 19.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff15.45: Alpesi sí, vb, csapatverseny, Are

Eurosport 213.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff

Digisport 112.00: Tenisz, WTA-torna, Doha18.45: Labdarúgás, Európa-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés, Fenerbahce-Zenit

Digisport 218.25: Tenisz, WTA-torna, Doha

Spíler2 TV20.15: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, AS Roma-FC Porto

február 13., szerda:

--------------------

M4 Sport18.00: Kézilabda, női Magyar Kupa, negyeddöntő, Vác-Ferencváros21.00: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Ajax-Real Madrid

Sport 119.00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, Flensburg-Celje

Eurosport 111.00, 13.45 és 19.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff

Digisport 117.45: Kosárlabda, női Európa Kupa, Szekszárd-Girona19.50: Tenisz, WTA-torna, Doha

Digisport 213.30: Tenisz, WTA-torna, Doha18.45: Jégkorong, szlovák Extraliga, MAC Újbuda-Nitra

Digisport 318.30: Tenisz, WTA-torna, Doha18.55: Labdarúgás, francia bajnokság, St. Étienne-Strasbourg

Spíler1 TV 1.00: Jégkorong, NHL, alapszakasz, Columbus Blue Jackets-Washington Capitals

Spíler2 TV21.00: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Tottenham Hotspur-Borussia Dortmund

velemenyezd, 2019. február 12. kedd, 08:01
Címkék: Bajnokok Ligája, Manchester United, Paris Saint-Germain, Welsh Open, Spíler2 TV20, Roma-FC Porto,
Labdarúgó NB I - A címvédő Ferencváros hazai győzelemmel mutatkozott be
Iványi

gólszerző: Zubkov (7.)

sárga lap: Ihnatenko (76.), illetve Ádám (16.), Szakály (56.), Jakimiv (74.), Ur (90.)

Ferencváros:

----------Gróf - Botka, Blazic, Frimpong, Heister - Ihnatenko, Leandro (Haratin, 74.) - Zubkov (Nguen, 64.), Bőle, Varga R. - Boli (Szihnyevics, 81.)

Kaposvár:

--------Pogacsics - Vachtler, Ur, Hegedűs, Fodor - Jakimiv - Nagy R., Szakály, Nagy K. (Beliczky, 65.), Csiki (Nagy J., a szünetben) - Ádám (Poplatnik, 81.)

Szerhij Rebrov vezetőedző a Bajnokok Ligája-búcsút követően - és a litván FK Suduva elleni Európa-liga-párharc előtt - alaposan átszervezte kezdőjét, amelyben csupán hírmondók maradtak az alapcsapatból.

A közepes iramú első félidőben már a hetedik percben vezetést szerzett a házigazda, amely a kaposváriak szervezett védekezése ellenére végig irányította a játékot és sorra alakította ki a gólhelyzeteket. Elsősorban Varga volt elemében, de a vendégek kapusa, Pogacsics a mezőny legjobbjaként több alkalommal bravúrosan védett. A
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 21:35
Olekszij Mihajlicsenko lett Kádár Tamás csapatának a vezetőedzője
A klub honlapjának szombati beszámolója felidézi, hogy a 56 éves Mihajlicsenkónak a Dinamo volt az egyetlen csapata hazájában, majd öt évig másodedzőként, két idényen keresztül pedig vezetőedzőként tevékenykedett a kijevieknél. Miután 2010-ben visszatért, sportigazgatóként, illetve alkalmanként pályaedzőként dolgozott.

A támadó középpályás a Szovjetunió, a Független Államok Közössége és Ukrajna válogatottjában is szerepelt, szovjet színekben 1988-ban olimpiai bajnok lett.

A Dinamo Kijev szerdán menesztette Aljakszandr Hackevics vezetőedzőt és a teljes szakmai stábot, miután a csapat a harmadik fordulóban búcsúzott a Bajnokok Ligája selejtezőjétől a belga Club Brugge együttesével szemben.

Hackevics 2017 nyarától irányította az ukrán együttest, amellyel - a Sahtar Donyeck árnyékában - bajnoki címet és Ukrán Kupát sem tudott nyerni. A kijeviek egymást követő harmadik évben nem tudtak felkerülni a BL főtáblájára.
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 18:14
399 nap legyőzhetetlenség.
két góllal kapott ki a nagy rivális oroszoktól, így végül egy vereséggel és vb-ezüsttel utazhatott haza Bohus Bea együttese.
Egy szó, mint száz, dübörög a magyar női kézis utánpótlás. A remek eredmények azt mutatják, fényes jövő vár a női szakágra, ehhez azonban meg kell találni a megfelelő munkakörnyezetet a biztos fejlődéshez, szerencsére sokan már a legjobb helyen vannak. A vb-győztes magyar lányok kivétel nélkül az NB I-es csapatokat erősítik, jó részük alapember a klubjában, ráadásul öten a Bajnokok Ligájában is szereplő topcsapatainkban, a Győrben (Faluvégi Dorottya, Fodor Csenge) és a Fradiban (Háfra Noémi, Klujber Katrin és Márton Gréta) pallérozódnak, tehát a játéklehetőség, ami a fejlődés egyik legfontosabb tényezője az esetek zömében adott.
Szintén az ígéretes jövőt prognosztizálja, hogy az U18-as, U17-es korosztályok csapatainak gerincét a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) adja, ami azt jelenti, hogy működik, ráadásul jól működik - kizárólag a női szakágra vetítve - a
maroka, 2019. augusztus 13. kedd, 11:50
Labdarúgó NB I - Elhalasztják a ZTE-Ferencváros mérkőzést
A ZTE honlapja számolt be arról pénteken, hogy a bajnoki címvédő zöld-fehérek a nemzetközi kupaszereplésük miatt kérték: későbbi időpontban rendezzék meg az összecsapást.

A mérkőzésre óriási az érdeklődés, szerdán kezdődött a jegyértékesítés, és a bérletesekkel együtt már több mint hatezren rendelkeznek belépővel. A ZTE a halasztás miatt - melyet a szövetség is jelez az oldalán - egyelőre leállította az értékesítést, a megvásárolt jegyekkel, illetve a mérkőzés pótlásának időpontjával kapcsolatban pedig későbbre ígért tájékoztatást.

A Ferencváros - amely a nyitókörből a Debrecen elleni összecsapását halasztotta el - jövő héten a Dinamo Zagrebbel játszik a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójában. Amennyiben megnyeri a párharcot, már biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupában, veresége esetén pedig egy Európa-liga párharc vár rá a főtáblás szereplés bebiztosításához.
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 12:02
Botrány a Craiova - Bp. Honvéd mérkőzésen
kispestiek.
A Budapest Honvéd gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel búcsúzott a csütörtöki visszavágón a román Universitatea Craiovával szemben a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének második fordulójában.
A találkozó nem mindennapi körülmények között zajlott, ugyanis sérülések miatt az első félidőben hét percet kellett hosszabbítania a játékvezetőnek, majd a hosszabbítás utolsó pillanatai között újabb fél óra telt el.
A Honvéd búcsújával eldőlt, hogy utolsó magyar csapatként már csak a Bajnokok Ligája-selejtezőben érdekelt Ferencváros van versenyben a nemzetközi kupaporodon.
- A Craiova - Budapest Honvéd Európa Liga-selejtező visszavágójának 120. percében tumultuózus jelenet közepette hanggránát sebesítette meg a játékvezetőt, ami után több mint fél órát állt a játék, mielőtt a tizenegyespárbajra sor került volna - állítólag nem épp sportszakmai indokok miatt folytatódott a találkozó, a helyi csendőrség a résztvevők biztonságát szem előtt tartva kérte, nehogy
maroka, 2019. augusztus 01. csütörtök, 22:44
El-selejtező - Gól nélküli maratoni párharc után búcsúzott a Honvéd

Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó:CSU Craiova (román)-Budapest Honvéd 0-0 - tizenegyesekkel: 3-1--------------------------------------------------------------C raiova, 22 134 néző, v.: Hunter (északír)

sárga lap: Vatajelu (59.), Bancu (93.), Ionita (111.), Fortes (132.), illetve Lovric (23.), Kukoc (33.), Moretti (52.), Moutari (57.), Kamber (115.), Batik (132.)

Craiova:

--------Piglacelli - Martic (Briceag, 13.), Kelic, Acka, Bancu - Cicaldau, Mateiu, Ivanov (Qaka, 75.) - Barbut, Roman (Fortes, 94.), Vatajelu (Ionita, 63.)

Budapest Honvéd:

----------------Lefkovits (Berla, 40.) -
velemenyezd, 2019. augusztus 01. csütörtök, 22:00
Elefántcsontparti támadót igazolt a Ferencváros
A klub honlapjának közlése szerint a 25 esztendős elefántcsontparti támadó 2018-ban 17 gólt szerzett a Stabaek színeiben, míg a mostani idényben nyolc találatnál - hat bajnoki és két kupagólnál - tart.

A játékos vételárát nem hozták nyilvánosságra.

A Ferencváros még érdekelt a Bajnokok Ligájában, jövő kedden, a selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén Zágrábban a Dinamo vendégeként lép pályára.
velemenyezd, 2019. augusztus 01. csütörtök, 19:52
Vörös riasztás a Reál Madridnál :
azért sántít egy picikét, meg a Matracosok elleni súlyos zakó előtt, ha nyögvenyelősen is - 0-2-ről büntetőkkel - de nyert a Zidane-legénység, ergo, a győzelem ízét csak megízlelgethette.
A 47 éves edző optimizmusa abból fakad, amit az edzéséken lát játékosaitól. Úgy gondolja, hogy az elvégzett munkának mindenképpen meglesz a látható, győzelmekben kimutatható eredménye.
A szürke és olykor kíméletlenül nyers realitás viszont azt mutatja, hogy a nem is olyan régen sorozatban három Bajnokok Ligáját nyert klub az elmúlt hét hónapban csak árnyéka önmagának, mérkőzéseinek több mint a felét elveszítette, ami nem azt sejteti, hogy a világ legjobb csapatai közé kellene sorolni a királyiakat.
Amíg korábban rendre hozták a meccseket, relatív magabiztossággal, addig mostanság komoly erőket kell megmozgatnia a játékosoknak, hogy bármilyen mérkőzést megnyerjenek. Ennek a vesszőfutásnak a kezdetét pedig valahol a 2019-es év elején kell keresni.