2019. február 23. szombat | 8. hét | 54. nap | 20:15 | Alfréd, Jávorka
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
február 12., kedd:

------------------

M4 Sport18.15: Vízilabda, női világliga, Magyarország-Hollandia20.15: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Manchester United - Paris Saint-Germain

Sport 211.00, 13.00, 15.00, 19.30 és 21.30: Tenisz, ATP-torna, Rotterdam

Eurosport 111.00 és 19.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff15.45: Alpesi sí, vb, csapatverseny, Are

Eurosport 213.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff

Digisport 112.00: Tenisz, WTA-torna, Doha18.45: Labdarúgás, Európa-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés, Fenerbahce-Zenit

Digisport 218.25: Tenisz, WTA-torna, Doha

Spíler2 TV20.15: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, AS Roma-FC Porto

február 13., szerda:

--------------------

M4 Sport18.00: Kézilabda, női Magyar Kupa, negyeddöntő, Vác-Ferencváros21.00: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Ajax-Real Madrid

Sport 119.00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, Flensburg-Celje

Eurosport 111.00, 13.45 és 19.45: Sznúker, Welsh Open, Cardiff

Digisport 117.45: Kosárlabda, női Európa Kupa, Szekszárd-Girona19.50: Tenisz, WTA-torna, Doha

Digisport 213.30: Tenisz, WTA-torna, Doha18.45: Jégkorong, szlovák Extraliga, MAC Újbuda-Nitra

Digisport 318.30: Tenisz, WTA-torna, Doha18.55: Labdarúgás, francia bajnokság, St. Étienne-Strasbourg

Spíler1 TV 1.00: Jégkorong, NHL, alapszakasz, Columbus Blue Jackets-Washington Capitals

Spíler2 TV21.00: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés, Tottenham Hotspur-Borussia Dortmund

velemenyezd, 2019. február 12. kedd, 08:01
Címkék: Bajnokok Ligája, Manchester United, Paris Saint-Germain, Welsh Open, Spíler2 TV20, Roma-FC Porto,
Négy év után visszatér Niksa Dobud olimpiai bajnok vízilabdázó
A klub honlapjának beszámolója szerint a 33 éves játékos már új csapatával edz, első mérkőzése pedig a Ferencváros elleni, idegenbeli Bajnokok Ligája-csoportmeccs lesz április 13-án.

"Hihetetlen lehetőséget kaptam a világ legjobb klubjában, amit szeretnék megköszönni. Most rajtam múlik, hogy visszanyerjem korábbi jó formámat. Mindent megteszek, hogy segítsek a csapatnak elérni minden célkitűzését" - nyilatkozta Dobud.

A centert 2015 márciusában a Montenegró elleni világliga-mérkőzésen ellenőrizték, a mintája negatív volt. Azonban másnap is tesztelték volna a doppingellenőrök, ám ekkor nem találták a megadott helyszínen, így négy évre szóló eltiltást kapott, amit a fellebbezést követően a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) 2016 januárjában fenntartott.

Dobud 2012-ben tagja volt a londoni olimpián aranyérmes horvát válogatottnak, amelynek a Pro Recco jelenlegi vezetőedzője, Ratko Rudic volt a szövetségi kapitánya. A 2010-es zágrábi Európa-bajnokságon győztes csapatban szintén szerepelt, a
velemenyezd, 2019. február 20. szerda, 11:21
Harry Kane újra edzésben
A támadó egy hónappal ezelőtt, a Manchester United elleni bajnoki mérkőzésen szenvedett bokasérülést, a londoni egyesület akkor azt közölte, hogy várhatóan csak március elején kezdheti újra az edzéseket. A Sky Sports értesülése szerint azonban szombaton, a Burnley elleni idegenbeli bajnoki összecsapáson Kane már tagja lehet a Tottenham keretének.

Mauricio Pochettino, az együttes szakvezetője a napokban úgy nyilatkozott: Kane gyógyulása "hihetetlen" ütemben halad, és már szinte játékra alkalmas állapotban van. A csatár esetleges szombati visszatérésével kapcsolatban azt mondta, hogy "talán".

Kane nélkül a Tottenham a bajnokságban mind a négy mérkőzését megnyerte, a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő hazai felvonásán pedig háromgólos előnyre tett szert a Borussia Dortmunddal szemben. A hazai kupasorozatokból - FA Kupa, Ligakupa - viszont kiesett.

A következő két hétben három fontos összecsapás vár a Tottenhamre, amely a Burnley után a Chelsea-vel és az Arsenallal találkozik a Premier League-ben,
velemenyezd, 2019. február 19. kedd, 17:42
Férfi kézilabda BL - A vártnál nehezebben győzött a Szeged
A két együttes negyedik alkalommal találkozott egymással tétmérkőzésen, és negyedszer is a Szeged nyert.

Eredmény,

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, B csoport:MOL-Pick Szeged - Motor Zaporizzsja (ukrán) 30-29 (12-15)--------------------------------------------------------a Szeged gólszerzői: Sostaric 9, Bodó 7, Bánhidi, Sigurmannsson, Bombac, Maqueda 3-3, Källman, Balogh Zs. 1-1

A szegediek számára szinte teljesen tét nélküli volt a találkozó, hiszen az már korábban eldőlt, hogy nem végezhetnek a másodiknál rosszabb helyen a csoportjukban, az elsőségre pedig már csak minimális matematikai esélyük volt. Ezzel szemben az ukrán csapatnak rendkívül fontos volt a két pont megszerzése a rájátszásba kerüléshez.

Mindez látszott is az első félidőben, mert a vendégek az első perctől kezdve jobban összpontosítottak. A 12. percben már 6-3-ra vezettek, sőt öt perccel a szünet előtt 9-14 volt az állás, végül a Szeged némileg fel tudott zárkózni az első félidő végére. A hazaiaknak nem
velemenyezd, 2019. február 17. vasárnap, 18:52
Férfi kézilabda BL - A Veszprém idegenben győzte le a Vardar Szkopjét
A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a magyar együttesnek egy vereség és egy döntetlen mellett ez volt a hatodik győzelme. Korábban a SEHA Ligában is játszottak egymással, ott két siker, három döntetlen és három vereség volt a veszprémiek mérlege.

Eredmény,

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, A csoport:Vardar Szkopje (macedón)-Telekom Veszprém 27-29 (16-11)-------------------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Lékai 7, Nagy L. 6, Nenadic 4, Strlek 3, Manaszkov, Marguc, Mackovsek 2-2, Tönnesen, Nilsson, Mahé 1-1

A vendégcsapatból a balátlövő Jamali Iman és a dán beálló René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt.

A két irányító, a német Christian Dissinger, illetve Lékai Máté góljaival kezdődött a mérkőzés - amit az európai szövetség a hét rangadójának választott -, a 13. percig mindketten négyszer voltak eredményesek. Az egyik oldalon Dejan Milosavljev, a másik kapuban pedig Sterbik Árpád védett egyre jobban, és mivel a
velemenyezd, 2019. február 16. szombat, 19:21
Kozák Danuta és Liu Shaolin Sándor lett az Év sportolója
,,Én pedig az vagyok, mert olyan szenzációs versenyzőkkel dolgozhatok együtt, mint a férfi váltó tagjai. Szerencsés, mert olyan kollégáim vannak, mint az itt mellettem álló kolleganőm, de a csapatunk minden tagjának hálás vagyok a magas szintű munkáért."
- Az év legjobbja a hagyományos csapatsportokban a női kézilabda Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC lett, az egyéni sportágak csapatversenyei kategóriában pedig a férfi rövid pályás gyors korcsolya váltó végzett az élen a szavazáson.

Videók és még több cikk
*

- Ismertették az M4 Sport - Az Év sportolója gála jelöltjeit

- M4 sport
maroka, 2019. február 15. péntek, 11:29
M4 Sport-Az Év sportolója gála - Liu Shaolin Sándor és Kozák Danuta az elmúlt év legjobbja
felkészítő Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina kapta a legtöbb szavazatot. Előbbi egy kanadai magyar kollégáját idézte, aki azt mondta neki: nem jó, hanem szerencsés edző akar lenni.

"Én pedig az vagyok, mert olyan szenzációs versenyzőkkel dolgozhatok együtt, mint a férfi váltó tagjai. Szerencsés, mert olyan kollégáim vannak, mint az itt mellettem álló kolleganőm, de a csapatunk minden tagjának hálás vagyok a magas szintű munkáért."

Az év legjobbja a hagyományos csapatsportokban a női kézilabda Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC lett, az egyéni sportágak csapatversenyei kategóriában pedig a férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó végzett az élen a szavazáson.

"Négyen vagyunk a színpadon, de egy hatalmas csapat kellett ehhez a sikerhez. Nekem pedig sokat kellett várnom, hogy felnőjenek mellém a többiek" - mondta Knoch Viktor.

Az év férfi labdarúgójának Gulácsi Pétert, az RB Leipzig és a magyar válogatott kapusát választották, az év női futballistája Jakabfi Zsanett, a
velemenyezd, 2019. február 14. csütörtök, 23:22
Női röplabda CEV Kupa - Olasz ellenféllel találkozik az elődöntőben a Békéscsaba
Az olasz együttes a francia ASPTT Mulhouse elleni negyeddöntős párharc múlt heti első mérkőzésén, hazai pályán 3-0-ra győzött, a csütörtöki visszavágón pedig az első két játszma megnyerésével biztosította helyét a legjobb négy között, majd végül a találkozót is megnyerte 3-2-re.

A BRSE a klub történetének legjobb nemzetközi eredményét érte el azzal, hogy szerdán 3-0-ra nyert a francia Saint-Raphael otthonában, így kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe.

A fináléért zajló párharc első mérkőzését február 26-án játsszák Magyarországon, a visszavágót egy héttel később rendezik Olaszországban.

A másik ágon két román együttes, a Stiinta Bacau és a tavaly Bajnokok Ligája-döntős CSM Volei Alba Blaj találkozik.
velemenyezd, 2019. február 14. csütörtök, 21:52
Férfi vízilabda ob I - Földi László távozik a Vasas kispadjáról
A klub keddi közleményében kiemelik, hogy a gárda szombaton 15-12-es vereséget szenvedett a Kaposvártól a bajnokság 12. fordulójában, ezzel elveszítette esélyét a mostani idényre megfogalmazott célok elérésére, a legjobb nyolc közé jutásra. Ezt követően a Vasas SC vezetősége és Földi László értékelte a helyzetet, s végül közösen úgy határoztak, hogy a szakvezető távozik posztjáról.

Az alapszakasz végéig hátralévő két fordulóban Bóbis Máté megbízott edzőként irányítja az együttest.

A keddi döntéssel másfél évtizedes korszak zárul le, hiszen Földi László 2004 júniusában lett a VasasPlaket vezetőedzője, így a mostani a tizenötödik megkezdett szezonja volt a csapat élén. Irányításával a gárda ötször nyert bajnoki címet, háromszor Magyar Kupát, emellett kétszer bejutott a Bajnokok Ligája (korábban Euroliga) négyes döntőjébe: 2008-ban Barcelonában harmadik, 2012-ben Nagyváradon negyedik lett.
velemenyezd, 2019. február 12. kedd, 18:43