2019. július 17. szerda | 29. hét | 198. nap | 02:58 | Endre, Elek
Női röplabda Európa Liga - Győzelemmel zártak a magyarok
A magyarok így négy győzelemmel és két vereséggel a második helyen zárták a csoportkört.

A sorozat négyes döntőjét jövő csütörtökön és pénteken rendezik a Papp László Budapest Sportarénában, melyen a házigazda magyarok és a ma vesztes, de így is csoportelső finnek mellett Csehország és Bulgária legjobbjai mérkőznek majd. Az elődöntők párosítását várhatóan csütörtökön teszi közzé az Európai Röplabda Szövetség.

Eredmény, arany divízió, 6. (utolsó) forduló, B csoport:Magyarország-Finnország 3-2 (20, -25, -21, 21, 11)--------------------------------------------------a legjobb magyar pontszerzők: Szakmáry 30, Sándor R. 27, Szedmák 11

Az állás: 1. Finnország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Magyarország 12/6, 3. Horvátország 8/5, 4. Franciaország 0/5

A két csapat másfél héttel ezelőtti, tamperei összecsapását a finnek 3-1-re nyerték, így a csoportelsőség megszerzése mellett a visszavágás is fűtötte a magyarokat.

A mérkőzésre Jan De Brandt szövetségi kapitány nevezte Tálas Zsuzsannát, aki még a sorozat első, Franciaország elleni találkozóján, a bemelegítés alatt sérült meg, így most először kapott játéklehetőséget. A kezdőcsapatban ennek ellenére Bleicher Réka kezdett feladóként, míg feladóátló poszton az eredendően négyes ütő Dékány Bernadett játszott.

Utóbbi szerezte a találkozó első pontját, egy finn ászt követően mégis a hazaiak kértek előbb időt (8-11). Bleicher és a csapatkapitány Sándor Renáta jó szerváival fordítottak a házigazdák (16-14), majd Tálas is pályára lépett. A hajrában a finnek elveszítették egyik legjobbjukat, Piia Korhonent, aki egy ütés után rosszul fogott talajt, s ölben kellett levinni a pályáról.

A második játszmát magabiztosabban kezdte a magyar csapat, és Sándor Renáta, valamint Szakmáry Gréta ponterős játékának köszönhetően hamar megnyugtató előnyt alakított ki (11-6). A folytatásban sokáig nem változott az összecsapás képe, De Brandt együttese remekül fogadott, jól nyitott és eredményesen blokkolt (21-15), de a finnek nagy hajrát nyitottak és egyenlítettek.

A harmadik szett első harmadában még érződött a magyarok játékán a nagy előnyről elveszített előző játékrész negatív hatása, a finnek pedig kihasználták a hazai hibákat (9-11). Jan De Brandt cserékkel frissített csapatán (14-17), de elsősorban a leromlott nyitásfogadási hatékonyság megpecsételte a hazaiak sorsát. Ezzel eldőlt, hogy a finnek nyerik a csoportot, s ők is ott lesznek a jövő heti négyes döntőben.

A negyedik játszma fej-fej melletti küzdelmet hozott egészen addig, amíg Nagy Eszter blokkja után a finnek időt nem kértek hárompontos magyar előnynél (14-11). Szakmáry hátán vitte a hazaiakat, a Schwerin német bajnok ütője a játékrész derekán 26 pontnál tartott. A hajrá egyenlő állásról indult (18-18), de Sándor Renáta sikeres támadásaival egyenlített a magyar válogatott.

A döntő játszmában mindkét csapat sok hibával kezdett, de a De Brandt-tanítványok voltak azok, akik előbb tették pontosabbá a játékukat, így kétórás csata végén ők ünnepelhették a győzelmet (15-11).

velemenyezd, 2018. június 06. szerda, 21:11
Címkék: Európa Liga, Papp László Budapest Sportarénában, Európai Röplabda Szövetség, Sándor, Tálas Zsuzsannát, Bleicher Réka,
2019 FINA Vizes világbajnokság Férfi vízi póló
Magyarország - Új Zéland 24 - 4
Média klikk videó
Könnyed győzelemmel rajtolt a magyar férfi vízilabda-válogatott a kvangdzsui vizes világbajnokságon: Märcz Tamás együttese hétfőn 24-4-re nyert Új-Zéland ellen.

Eredmény:
vízilabda, férfiak, C csoport, 1. forduló:
Magyarország - Új-Zéland 24-4 (4-0, 7-1, 6-2, 7-1)
Gólszerzők: Zalánki 4, Manhercz, Vámos, Bátori, Angyal 3-3, Jansik Sz. Varga Dé., Mezei 2-2, Hárai, Sedlmayer 1-1, illetve Pike 2, Clark, Small 1- 1
Magyarország:
Nagy V. - Vámos, Varga D., Sedlmayer, Jansik Sz., Hárai, cserék: Angyal, Bátori, Mezei, Zalánki, Vogel (kapus)

- Märcz Tamás szövetségi kapitány egyel kevesebb játékost nevezhetett az összecsapásra, mivel Kardos Gergelyt júniusban a belgrádi világliga szuper döntőjében elkövetett ütéséért három FINA-szervezésű találkozóról eltiltották, a büntetés pedig itt
maroka, 2019. július 15. hétfő, 17:51
Iker Casillas kapcsolattartó lett az FC Portónál
A klub hétfőn jelentette be, hogy a 38 éves kapus Portóban folytatja a gyógyulást, közben pedig a csapat, a szakmai stáb és a vezetőség tagjai közötti összekötőként, kapcsolattartóként tevékenykedik.

Casillas május 1-jén kapott szívrohamot. Két héttel később Jorge Pinto da Costa klubelnök elmondta, a tapasztalt játékos hamarosan bejelenti visszavonulását, ehhez képest a klub most csupán azt közölte, hogy a következő szezonban biztosan nem véd majd a kapus.

Casillas a Real Madrid akadémiáján nevelkedett, pályafutása nagy részét a spanyol fővárosban töltötte: 1999 és 2015 között 725 mérkőzésen lépett pályára, öt bajnoki cím és három Bajnokok Ligája-diadal részese volt. Ezen kívül a spanyol Szuperkupát négyszer, a Király Kupát és az európai Szuperkupát kétszer-kétszer hódította el. Nála többször csak Raúl öltötte magára a Real mezét (741). A kapus 2015 nyarán igazolt az FC Portóhoz, amellyel tavaly bajnok volt. Szerződése 2021 nyaráig szól. Hazája válogatottjában 167-szer lépett pályára, 2008-ban
velemenyezd, 2019. július 15. hétfő, 13:01
Bajnokok Ligája - Milánóban játssza hazai meccseit az Atalanta
A BL újoncának azért kellett albérletet keresnie, mert a bergamói Atleti Azzurri d'Italia stadion nem felel meg az európai szövetség előírásainak.

Az Atalanta pénteken hivatalos közleményben mondott köszönetet az Internazionale és az AC Milan vezetőinek, a városi tanácsnak és Giuseppe Sala polgármesternek, akik engedélyezték a bergamóiak vendégszereplését.

A csapat az előző két szezonban a hazai Európa-liga-mérkőzéseit sem saját otthonában, hanem Reggio Emiliában játszotta.

Az Atalanta harmadik lett az olasz élvonal előző idényében, így a csoportkörben kezdheti meg BL-szereplését. A sorsolást augusztus 29-én rendezik Monacóban.
velemenyezd, 2019. július 12. péntek, 18:21
El-selejtező - Kétgólos előnyben a Honvéd
A kispesti stadion építése miatt a meccset az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban rendezték. A visszavágót jövő csütörtökön 19 órától játsszák Vilniusban.

Európa-liga selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius (litván) 3-1 (1-0)---------------------------------------------------Illovszky Rudolf Stadion, 3622 néző, v.: Marhefka (szlovák)

gólszerzők: Banó-Szabó (32.), N'Gog (55.), Gazdag (69., tizenegyesből), illetve Uzela (92.)

sárga lap: Gazdag (62.), Kukoc (74.), illetve T. Kis (6.), Mikoliunas (69.), Tomic (84.)

Budapest Honvéd:

---------------Lefkovits - Batik, Kamber, Lovric - Kovács N., Gazdag, Banó-Szabó (Kálnoki-Kis, 83.), Heffler T., Kukoc (Uzoma, 74.) - N'Gog (Cipf, 70.), Moutari

Zalgiris:

--------Berkovec - Mikoliunas (Uzela, 72.), Tomic, Bolha, Slijngard - Vorobjovas, Pérez (Simkus, 89.) - Antal, Baravykas (Vareika, 67.), Morer - T. Kis

Az első félidőben több és nagyobb helyzetei voltak a vendég litván csapatnak, gólt
velemenyezd, 2019. július 11. csütörtök, 23:11
El-selejtező - Kiütötte a Zetát Montenegróban a Fehérvár
Európa-liga selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Zeta (montenegrói)-Fehérvár FC 1-5 (1-3)----------------------------------------Gradski Stadion, Podgorica, v.: Vadachkoria (georgiai)

gólszerző: Goranovic (18.), illetve Nego (3., 12., 23.), Juhász (86.), Huszti (93.)

sárga lap: Pátkai (58.), Nikolov (64.)

Zeta:

----Akovic - Tuzovic, D. Vukcevic, Ceklic, Sekulic - Milojko, S. Krstovic (Lambulic, 76.) - Goranovic, S. Vukcevic (Yamoah, 59.), Bosnjak - I. Vukcevic

Fehérvár FC:

-----------Kovácsik - Fiola, Juhász, Elek, Stopira - Pátkai (Petrjak, 61.), Nikolov, Hadzic - Nego, M. Scepovic (Futács, 80.), Milanov (Huszti, 64.)

A Fehérvár gyorsan kétgólos előnybe került. Előbb a bal szélen meglóduló Milanov lapos beadását Nego külsővel a kapufa mellé lőtte, majd röviddel ezután ismét ők játszottak össze, és az ezúttal magasan érkező beívelést vágta be Nego. Némileg váratlanul szépített a montenegrói együttes, de ez nem fogta meg a székesfehérváriakat. Scepovic ugyan kihagyott
velemenyezd, 2019. július 11. csütörtök, 22:31
El-selejtező - Háromgólos győzelemmel kezdett a Debrecen
A bajnoki bronzérmes hajdúságiak így magabiztos sikerrel köszöntötték vezetőedzőjüket, Herczeg Andrást, aki 63. születésnapját ünnepelte.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Albániában.

Európa-liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Debreceni VSC-FK Kukesi (albán) 3-0 (0-0)--------------------------------------Debrecen, 10 250 néző, v.: Gishamer (osztrák)

gólszerzők: Garba (54.), Varga K. (77., 83.)

sárga lap: Cuculi (39.), Limaj (67.), Musolli (73.), Teqja (75.), Kitanovski (91.)

Debrecen:

---------Nagy S. - Kusnyír (Kinyik, 89.), Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. - Szécsi M., Haris, Tőzsér, Varga K. - Takács T. (Garba, 52.), Trujic (Csősz, 88.)

Kukesi:

-------Frasheri - Kitanovski, Cuculi, Teqja, Rumbullaku - Limaj, Ethemi (Cyrbja, 72.), Musolli, Rroca (Musta, 76.) - Shkurtaj, Rama

A mérkőzésen elején a Debrecen irányította a játékot, számos támadást vezetett, komoly feladat elé viszont nem állította az albánok kapusát. A félidő derekán aztán fordult
velemenyezd, 2019. július 11. csütörtök, 21:11
BL-selejtező - Egygólos előnnyel várja a Ferencváros az idegenbeli visszavágót
BL-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Ferencváros-Ludogorec (bolgár) 2-1 (1-1)----------------------------------------Groupama Aréna, 18 115 néző, v: Semeulevics (izraeli)

gólszerzők: Nguen (6.), Zubkov (65.), illetve Swierczok (31.)

sárga lap: Sigér (86.), illetve Moti (51.), Goralski (61.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister - Ihnatenko, Haratin (Sigér, 77.) - Zubkov, Skvarka, Nguen (Varga R., 83.) - Priskin (Lanzafame, 66.)

Ludogorec:

----------Iliev - Ikoko, Terziev, Moti, Nedjalkov - Biton (Marcelinho, 66.), Goralski (Badji, 78.), Djakov - Lukoki (Jorge Intima, 83.), Swierczok, Tchibota

Intenzív letámadással kezdtek a bolgárok, amire a hazaiak gyors góllal feleltek: a 6. percben Lovrencsics beadására jó ütemben érkezett Nguen. A folytatásban a két tizenhatos között lendületes mezőnyjáték zajlott, a kapuk nem forogtak veszélyben. A félidő közepétől egyre inkább a vendégek vették át az irányítást, majd a 31. percben egy hazai
velemenyezd, 2019. július 10. szerda, 22:12
Gulyás István lett a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya
A magyar szövetség sajtótájékoztatóján Nagy László alelnök elmondta, hogy Gulyás szerződése a 2022 januárjában sorra kerülő magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság végéig szól.

Az 51 éves egykori irányító 1984-től 1999-ig a Veszprém játékosaként egyaránt kilencszer nyert bajnoki címet és Magyar Kupát, 1992-ben tagja volt a KEK-győztes csapatnak - további két alkalommal szerepelt a sorozat döntőjében -, 1995-ben pedig az év legjobb játékosának választották Magyarországon. A válogatottban 84 találkozón 145 gólt szerzett.

Vezetőedzőként dolgozott Ausztriában, Kuvaitban, majd Dunaújvárosban, Vácon, illetve Gyöngyösön. Tavaly októberben Ljubomir Vranjes menesztését követően a Veszprém megbízott vezetőedzője lett, majd az idény végéig a klub sportigazgatójaként tevékenykedett.

"Ilyen felkérésre butaság lenne nemet mondani, számomra ez nem is volt kérdés. Olyan stábot állítottunk össze, amely eredményes lesz, olyan emberekkel vesszünk körbe magunkat, akik a saját területükön profik" -
velemenyezd, 2019. július 10. szerda, 13:02
2018. augusztus 30. csütörtök, 09:50