2019. október 15. kedd | 42. hét | 288. nap | 08:53 | Teréz
Bajnokok Ligája - Angol rangadó és Barcelona-Manchester United a negyeddöntőben
A Nyonban rendezett pénteki sorsoláson így eldőlt, hogy a négyből egy angol csapat biztosan ott lesz a négy között. A Barcelona és a Manchester United közel tíz éve több emlékezetes csatát is vívott egymással a BL-ben: a 2008-as elődöntőben az angolok bizonyultak jobbnak, a katalánok az egy évvel későbbi fináléban 2-0-ra, míg a 2011-es döntőben 3-1-re verték a manchesterieket.

A címvédő Real Madridot kiejtő, négyszeres BL-győztes Ajax a nyolc között a kétszeres bajnok Juventusszal találkozik, a tavaly döntős, ötszörös bajnok Liverpool pedig az 1987-es és 2004-es első Portóval mérkőzik.

A sorsolás alapján mindkét manchesteri csapat hazai pályán játszhatná a visszavágót, ám az európai szövetség (UEFA) a helyi hatóságok kérésének eleget téve a United esetében felcserélte a pályaválasztói jogot, így Ole Gunnar Solskjaer együttese hazai pályán kezdi a negyeddöntőt. Az UEFA azzal indokolta döntését, hogy a Premier League legutóbbi, 2017-2018-as kiírásában a Manchester City előkelőbb helyen végzett (bajnok lett), mint városi riválisa.

Pénteken kialakult az elődöntő párosítása is: eszerint a 3. negyeddöntő továbbjutója az első párharc győztesével játszik, míg a negyedik összecsapás győztese a Liverpool-Porto találkozók nyertesével találkozik.

Az első negyeddöntőket április 9-én és 10-én játsszák, a visszavágókra egy héttel később kerül sor. Az elődöntők első felvonását április 30-án és május elsején rendezik, a második mérkőzéseket egy héttel később tartják. A döntőt június 1-jén Madridban, az Atlético Madrid stadionjában játsszák.

A negyeddöntő párosítása:Ajax Amsterdam (holland)-Juventus (olasz) (1.)Liverpool FC (angol)-FC Porto (portugál) (2.)Tottenham Hotspur (angol)-Manchester City (angol) (3.)Manchester United (angol)-FC Barcelona (spanyol) (4.)

Az elődöntőben:a 3. negyeddöntő továbbjutója-az 1. negyeddöntő továbbjutójaa 4. negyeddöntő továbbjutója-az 2. negyeddöntő továbbjutója

velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 13:11
Címkék: Bajnokok Ligája, Barcelona-Manchester United, Manchester United, Real Madridot, BL-győztes Ajax, Gunnar Solskjaer,
Futsal Bajnokok Ligája - Három vereséggel zárt, nem jutott tovább a Berettyóújfalu
A magyar együttes kedden 5-0-s vereséget szenvedett a spanyol Murciától, majd szerdán az orosz KPRF csapatával szemben maradt alul 5-1-re. Pénteken a Kairat ellen győzelemre lett volna szüksége a harmadik hely megszerzéséhez, ám kazah vendége diadalmaskodott 3-0-ra.

A csoportból az első három csapat jutott tovább az elitkörbe. A házigazda magyar együttes dolgát jelentősen nehezítette, hogy három olyan riválissal került egy négyesbe, amely Európa közvetlen élmezőnyébe tartozik, és esélyesnek számít a végső győzelemre is.

Eredmények:

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

----------------------------------------Kairat (kazah)-Berettyóújfalu 3-0 (2-0)KPRF (orosz)-Murcia (spanyol) 6-5 (2-0)

szerdán játszották:KPRF-Berettyóújfalu 5-1 (2-0)Murcia -Kairat3-2 (1-1)

kedden játszották:Murcia-Berettyóújfalu 5-0 (2-0)KPRF-Kairat 3-0 (3-0)

A csoport végeredménye: 1. KPRF 9 pont, 2. Murcia 6, 3. Kairat 3, 4. Berettyóújfalu 0
velemenyezd, 2019. október 11. péntek, 19:41
Hongkongi tüntetések - NBA: megtartják a sanghaji mérkőzést
Mindezt az NBA a meccset népszerűsítő videóval erősítette meg, amit a kínai Twitternek is nevezett Weibo mikroblog oldalán tett közzé csütörtökön.

Daryl Morey, a Houston Rockets igazgatója október 6-án Twitter-oldalán tett ki egy képet ezzel az aláírással: Harcoljatok a szabadságért, álljatok ki Hongkong mellett. Adam Silver NBA-főigazgató kedden - a szólásszabadságot hangsúlyozva - kiállt a klubigazgató mellett, mire a kínai állami televízió (CCTV) bejelentette: felfüggeszti az NBA előszezonos mérkőzéseinek közvetítését.

A keddre és szerdára tervezett NBA eseményeket ezt követően törölték. A Los Angeles Lakers és a kínai tulajdonban lévő Brooklyn Nets ugyan az eredeti terveknek megfelelően összecsapnak csütörtökön, majd szombaton visszavágót játszanak a dél-kínai Sencsenben, de ezeket a mérkőzéseket sem a kínai állami televízióban, sem pedig a Tencent kínai technológiai óriás tulajdonában lévő, élő közvetítéseket biztosító felületeken nem fogják tudni nyomon követni a kínai szurkolók. A két
velemenyezd, 2019. október 10. csütörtök, 11:51
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Hazai sikerrel nyitott az OSC
Az összecsapáson a házigazdák legeredményesebb játékosa a nyáron igazolt szerb olimpiai bajnok, Andrija Prlainovic volt négy találattal.

Az újbudaiak jövő héten újra hazai medencében játszanak, amikor is a német Waspo Hannover csapatát fogadják.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

B csoport:A-Híd OSC-Újbuda - Mladost Zagreb (horvát) 13-10 (3-1, 3-2, 4-5, 3-2)-------------------------------------------------------------- -----a magyar csapat gólszerzői: Prlainovic 4, Ubovic 3, Dr. Brguljan, Erdélyi 2-2, Randjelovic, Ukropina 1-1

korábban:FTC-Telekom Waterpolo - Waspo Hannover (német) 15-12 (3-3, 6-3, 4-3, 2-3)-------------------------------------------------------------- ------------a magyar csapat gólszerzői: Zalánki 3, Younger, Jaksic, Varga Dé., Bicari 2-2, Mezei, Sedlmayer, Jansik Sz., Fontulisz 1-1

A Bajnokok Ligájában két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek. Mivel a Szolnoki Dózsát is felvonultató B csoportban szereplő Pro Recco házigazdaként biztos
velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 21:42
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Győzelemmel rajtolt a címvédő Ferencváros
Az egyetlen negyedig szoros összecsapáson a házigazdák legeredményesebb játékosa a nyáron igazolt Zalánki Gergő volt három találattal.

A zöld-fehérek jövő héten újra hazai medencében játszanak, amikor is a francia CN Marseille csapatát fogadják.

B csoport:FTC-Telekom Waterpolo - Waspo Hannover (német) 15-12 (3-3, 6-3, 4-3, 2-3)-------------------------------------------------------------- ------------a magyar csapat gólszerzői: Zalánki 3, Younger, Jaksic, Varga Dé., Bicari 2-2, Mezei, Sedlmayer, Jansik Sz., Fontulisz 1-1

később:A-Híd OSC-Újbuda - Mladost Zagreb (horvát) 20.30 (+FOTÓ)

A Bajnokok Ligájában két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek. Mivel a Szolnoki Dózsát is felvonultató B csoportban szereplő Pro Recco házigazdaként biztos résztvevője a Final Eightnek, ezért onnan az olasz sztárcsapaton kívül hárman jutnak tovább, míg az A-ból négyen.
velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 20:22
Futsal Bajnokok Ligája - Második meccsét is elvesztette a Berettyóújfalu
A magyar együttes - azt követően, hogy kedden 5-0-ás vereséget szenvedett a spanyol Murciától - szerdán az orosz KPRF csapatával szemben maradt alul 5-1 arányban.

A Berettyóújfalu pénteken a kazah Kairat ellen harcolhatja ki a továbbjutást.

A csoportból három csapat jut tovább az elitkörbe, és a házigazda magyar együttes dolgát jelentősen nehezíti, hogy három olyan riválissal került egy négyesbe, amely Európa közvetlen élmezőnyébe tartozik, és esélyesnek számít a végső győzelemre is.

Eredmények:

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

----------------------------------------KPRF (orosz)-Berettyóújfalu 5-1 (2-0)Murcia (spanyol)-Kairat (kazah) 3-2 (1-1)

A torna további programja:

péntek:KPRF-Murcia 15.45 Berettyóújfalu-Kairat 18.00
velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 19:53
Élő tv-sportközvetítések - Szerda, csütörtök
október 9., szerda

------------------

M4 Sport 9.45: Minifutball, világbajnokság, Perth, negyeddöntő, Magyarország-Ukrajna13.30: Torna, világbajnokság, férfi csapatverseny, Stuttgart17.45: Futsal, Bajnokok Ligája, Berettyóújfalu-SC KPRF19.30: Kosárlabda, női NB I, Győr-DVTK

Duna World18.45: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, FTC-Hannover

Sport 117.00: Jégkorong, Bajnokok Ligája, csoportkör, Trinec-Lausanne20.30: Labdarúgás, felkészülési mérkőzés, Németország-Argentína

Sport 213.30: Lósport, Kincsem+19.00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, Flensburg-Zagreb

Eurosport 115.30: Kerékpár, Milánó-Torino16.30, 18.30 és 20.30: Tenisz, WTA-torna, Linz

Eurosport 211.55: Tenisz, WTA-torna, Linz

Digisport 1 9.00: Tenisz, WTA-torna, Tiencsin20.15. Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, OSC-Mladost Zagreb

Digisport 2 8.00: Tenisz, ATP-torna, Sanghaj

Digisport 3 8.00: Tenisz, WTA-torna, Tiencsin

október 10.,
velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 08:00
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Hazai győzelemmel kezdett a Szolnok

A csoport:Szolnoki Dózsa-Szintez Kazany (orosz) 13-10 (3-3, 4-3, 3-2, 3-2)-------------------------------------------------------------- --a magyar csapat gólszerzői: Subotic 3, Bátori, Drasovic, Jansik D., Pijetlovic 2-2, Lazic, Rasovic 1-1

A 2017-ben BL-győztes Szolnok korábbi kiemelkedő eredményeinek köszönhetően szabadkártyásként a főtáblán kezdhette meg a küzdelmeket a legrangosabb európai kupasorozatban.

A Tisza-parti együttes valamelyest gyengült a nyáron, hiszen a BL-győzelem egyik fő letéteményese, a két évvel ezelőtti budapesti nyolcas döntő legértékesebb játékosának választott Andrija Prlainovic, valamint a magyar válogatott balkezes erőssége, Zalánki Gergő is távozott. Érkezett ugyanakkor egy másik szerb olimpiai bajnok, Dusko Pijetlovic.

A Szolnok - amely öt fordulót követően százszázalékos a bajnokságban, a Magyar Kupában pedig negyeddöntős - az első negyedben háromszor jutott egygólos vezetéshez, a vendégek azonban
velemenyezd, 2019. október 08. kedd, 20:31
Futsal Bajnokok Ligája - Ötgólos vereséggel kezdte a hazai tornát a Berettyóújfalu
A spanyolok az 5. perc elején szereztek vezetést, majd a 11. percben megduplázták előnyüket. A második félidő első felében kevésbé volt nyomasztó a Murcia mezőnyfölénye, de nagyobb gólhelyzetek akkor is csak előttük adódtak. A 29. percben háromra nőtt a különbség, a hajrában pedig újabb két gólt lőttek a spanyolok az akkor már kockáztató, kapusukat a létszámfölény érdekében mezőnyjátékosra cserélő hazaiaknak.

Eredmények:

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

----------------------------------------Murcia (spanyol)-Berettyóújfalu 5-0 (2-0)KPRF (orosz)-Kairat (kazah) 3-0 (3-0)

szerda:Murcia-Kairat 15.45Berettyóújfalu-KPRF 18.00

velemenyezd, 2019. október 08. kedd, 19:52