Belépés
2020. február 29. szombat | 9. hét | 60. nap | 03:59 | Szökőév, tehát 24.-én szökőnap, 24.-28. közötti névnapok egy nappal későbbre kerülnek. 24->25,25->26,26->27,27->28,28->29
Friss Sport Versek Egészség Bőrápolás Receptek Praktikák Jótékony hatások Házilag
M4 Sport - Az Év sportolója Gála 2019 - A jelöltek
A jelöltek:

férfiak:Halász Bence (kalapácsvető)Kopasz Bálint (kajakos) Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)Lőrincz Tamás (birkózó)Lőrincz Viktor (birkózó)Michelisz Norbert (autóversenyző)Milák Kristóf (úszó)Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)Siklósi Gergely (párbajtőröző)Szatmári András (kardozó)

nők:Barka Emese (birkózó)Bodonyi Dóra (kajakos)Busa Andrea (kick-boxos)Csipes Tamara (kajakos) Hosszú Katinka (úszó)Kapás Boglárka (úszó) Késely Ajna (úszó)Major Veronika (sportlövő)Maráz Zsuzsanna (ultrafutó)Márton Anita (súlylökő)

edzők:Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina (rövidpályás gyorskorcsolya)Pat Cortina (női jégkorongválogatott)Dancsházy-Nagy Tamás (Siklósi Gergely)Danyi Gábor (Győr, női kézilabda)Demeter Irén (Kopasz Bálint)Petrov Árpád (Hosszú Katinka)Selmeci Attila (Milák Kristóf)Sike András (kötöttfogású birkózó-válogatott) Szokolai László (Rasovszky Kristóf)Varga Zsolt (FTC, vízilabda)

Az év csapata (egyéni sportágak csapatversenye):Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás) Férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Krueger Cole, Varnyú Alex) Kettesfogathajtó-válogatott (Hölle Martin, ifjabb Dobrovitz József és Osztertág Kristóf)Női kajak négyes (Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra) Női kajak kettes (Medveczky Erika, Hagymási Réka) Női maratoni kajak kettes (Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta) Női kenu kettes (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)Női teniszpáros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic)Repülőhollandi-egység (Majthényi Szabolcs, Domokos András)Soling-csapat (Litkey Farkas, Joó Kristóf, Németh Pepe)

Az év csapata (klasszikus csapatsportok):3x3-as női kosárlabdaválogatott Ferencváros (labdarúgás) FTC-Telekom (férfi jégkorong) FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda) Győri Audi ETO KC (női kézilabda)Női jégkorong-válogatott Siófok KC (női kézilabda) Sopron Basket (női kosárlabda)Telekom Veszprém (férfi kézilabda) Vasas Óbuda (női röplabda)



az Év férfi labdarúgója: Cseri Tamás (Mezőkövesd)Dibusz Dénes (FTC)Gulácsi Péter (RB Leipzig)Holman Dávid (Slovan)Davide Lanzafame (FTC, Honvéd)Willi Orbán (RB Leipzig)Pátkai Máté (Mol Fehérvár)Szalai Ádám (Hoffenheim, Mainz)Szoboszlai Dominik (Salzburg)Vida Máté (DAC)

az Év női labdarúgója:Csiki Anna (Ferencváros)Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)Fenyvesi Evelin (Ferencváros)Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)Mosdóczi Evelin (Ferencváros)Rácz Zsófia (Haladás-Viktória)Szabó Viktória (Ferencváros)Turányi Lilla (MTK)Vágó Fanny (St. Pölten, Ferencváros)Zeller Dóra (Bayer Leverkusen)

Fogyatékos sportolók:

nők:Biacsi Ilona (paraatléta)Ekler Luca (paraatléta)

Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)

Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó) Illés Fanni (paraúszó)

Latinovics Lívia (speciális szövetség tornász)

Madarászné dr. Mező Boglárka (kerekesszékes vívó)Pap Bianka (paraúszó)

Szilágyi Zsanett (speciális olimpia úszó) Tóth Irma (szervátültetett asztaliteniszező)



férfiak:Déri Dávid (szervátültetett triatlonista)

Fecske József (speciális olimpia erőemelő)Földi Bence (hallássérült kerékpáros)

Jenei Zoltán (speciális olimpia úszó) Juhász Szebasztián (speciális olimpia tornász) Juhász Zoltán (szervátültetett bowlingozó) Kiss Péter Pál (para kajak-kenus)

Mezei Gergő (szervátültetett atléta)

Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta) Tóth Attila (szervátültetett asztaliteniszező)



csapat:Asztalitenisz csapat (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)

Bowling egyesített páros (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)

Curling-válogatott (Magyar Hallássérültek Sportszövetsége)



Férfi asztalitenisz csapat

(Magyar Paralimpiai Bizottság) Görkorcsolya női váltó (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)

Kosárlabda-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)Labdarúgó-válogatott (Magyar Speciális Olimpia Szövetség)Női kerekesszékes vívó-válogatott (Magyar Paralimpiai Bizottság)Road Race csapat (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)4x100 m férfi váltó (Magyar Szervátültetettek Szövetsége)

edzők:Beliczay Sándor (Magyar Paralimpiai Bizottság, kerekesszékes vívás, Hajmási Éva)Galambos Zsolt (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, kosárlabda, szövetségi kapitány kosárlabda-válogatott)Marton Gergő (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, labdarúgás, szövetségi kapitány) Milos Imre (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, asztalitenisz, Tóth Irma, Tóth Attila, Kóka Zoltán)Pethő Ferenc (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, atlétika, Mihálovits Tamás)dr. Pécsi Annamária (Magyar Szervátültetettek Szövetsége, triatlon/úszás, Déri Dávid)Pruzsina István (Magyar Paralimpiai Bizottság, kajak-kenu, Kiss Péter Pál)Szabó Álmos (Magyar Paralimpiai Bizottság, paraúszás, Illés Fanni, Száraz Evelin)Salamonné Szabó Éva (Magyar Speciális Olimpia Szövetség, torna, Juhász Szebasztián, Latinovics Lívia)Szalma László

(Magyar Paralimpiai Bizottság, atlétika, Ekler Luca)

Forrás: MTI
velemenyezd, 2019. december 16. hétfő, 13:39
Címkék: Halász Bence, Kopasz Bálint, Shaolin Sándor, Lőrincz Tamás, Lőrincz Viktor, Michelisz Norbert,
Kommentek
M4 Sport-Az Év sportolója gála - Négy ponttal győztek az FTC pólósai
névre kellett szavazniuk a sportújságíróknak, az első helyért három, a másodikért kettő, a harmadikért pedig egy pont járt.

A győzteseket a Nemzeti Színházban rendezett csütörtök esti gálán hirdették ki.

Az Év férfi sportolója: 1. Milák Kristóf (úszó) 706 pont 2. Michelisz Norbert (autóversenyző) 619 3. Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó) 273 4. Lőrincz Tamás (birkózó) 223 5. Kopasz Bálint (kajakos) 200 6. Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó) 168 7. Siklósi Gergely (vívó) 121 8. Halász Bence (atléta) 33 9. Lőrincz Viktor (birkózó) 2810. Szatmári András (vívó) 23

Az Év női sportolója: 1. Hosszú Katinka (úszó) 935 2. Kapás Boglárka (úszó) 446 3. Csipes Tamara (kajakos) 240 4. Márton Anita (atléta) 141 5. Busa Andrea (kick-boxos) 132

Maráz Zsuzsanna (ultrafutó) 132 7. Barka Emese (birkózó) 114 8. Bodonyi Dóra (kajakos) 107 9. Késely Ajna (úszó) 8410. Major Veronika (sportlövő) 63

Az Év csapata (hagyományos csapatsportok): 1. FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda) 714 2.
velemenyezd, 2020. január 17. péntek, 18:16
A magyar kultúra napja - Új magyar operákból ad ízelítőt az Opera és a Zeneakadémia programja
A produkciók részletei dramatizált formában, zongorakíséret mellett, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem énekszakos hallgatóinak tolmácsolásában csendülnek fel. Az előadásokat követően a szakmai bírálóbizottság - Meláth Andrea operaénekes, tanszékvezető (LFZE), Ókovács Szilveszter, az Opera főigazgatója, Kocsár Balázs, az Opera főzeneigazgatója - értékeli az elhangzottakat.

Az ingyenes, regisztrációhoz kötött programot az Opera médiapartnere, a Papageno kulturális magazin Facebook-oldalán is élőben közvetíti - közölte a dalszínház pénteken az MTI-vel.

Az est nyitódarabja Fehér György Miklós Két part között című alkotása, amelyben II. Rákóczi Ferenc száműzetéséből merített ihletett Csabai Máriával közös librettója nyomán. Az alkotásból Topolánszky Laura és Miloslav Sykora ad elő részletet.

A műsorban elhangzik Andrássy Frigyes Ady Endre halálának centenáriumára készült Ady és Léda című operája is. A darab librettója Ady költeményein, valamint eredeti leveleken és naplóbejegyzéseken
velemenyezd, 2020. január 17. péntek, 15:41
Atlétikai nagyüzem: fedett vb, olimpia és szabadtéri Eb is lesz idén
nancsingi tető alatti vb-t kihagyja a többpróbázó Krizsán Xénia, aki sérülése miatt a tavalyi, dohai szabadtéri vb-n sem tudott rajthoz állni. A súlylökő Márton Anita címvédőként utazhat a március 13-15-én sorra kerülő vb-re, rajta kívül megvan az indulási szintje a távolugró Nguyen Anasztáziának, és három gátasnak, Szűcs Valdónak, Kerekes Grétának és Kozák Lucának.

Ennél népesebb csapat várható az év fő versenyén, bár jelenleg csak öt atléta rendelkezik olimpiai kvótával: Gyurátz Réka (kalapácsvetés), Halász Bence (kalapácsvetés), Krizsán Xénia (hétpróba), Márton Anita (súlylökés) és Kácser Zita (3000 m akadály).

"Ha a dohai világbajnokságot tekintjük mércének, ott 18 kvótásunk volt, ezt a számot szeretnénk megközelíteni Tokióban" - fogalmazott Kámán Bálint, jelezve, Rióban 19 atléta vett részt az ötkarikás játékokon, ennél nagyobb csapattal csak az úszók utazhattak Magyarországról. Azóta azonban több versenyszámban szűkítették az olimpiai részvételi listát.

A pontos ötkarikás létszám majd
velemenyezd, 2020. január 13. hétfő, 15:21
Az elmúlt év sportolói és edzői 2019 évben
István (Magyar Paralimpiai Bizottság, kajak-kenu, Kiss Péter Pál)
Szabó Álmos (Magyar Paralimpiai Bizottság, paraúszás, Illés Fanni, Száraz Evelin)
Szalma László (Magyar Paralimpiai Bizottság, atlétika, Ekler Luca)

*
- Kihirdették az M4 Sport-Az Év Sportolója Gála idei jelöltjeit 2019.12.16
Megkezdődött az internetes szavazás 2019 legjobb sportolóira - a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 62. alkalommal voksolhatnak.
A jelöltek:
férfi sportolók:
Halász Bence (kalapácsvető)
Kopasz Bálint (kajakos)
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)
Lőrincz Tamás (birkózó)
Lőrincz Viktor (birkózó)
Michelisz Norbert (autóversenyző)
Milák Kristóf (úszó)
Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)
Siklósi Gergely (párbajtőröző)
Szatmári András (kardozó)
*
női sportolók:
Barka Emese (birkózó)
Bodonyi Dóra (kajakos)
Busa Andrea (kick-boxos)
Csipes Tamara (kajakos)
Hosszú Katinka
maroka, 2020. január 10. péntek, 21:55
Pop-, rock-, dzsessz- és folkkoncertek karácsonytól az újévig
Tóth Viktor Tercet, az Orfeumban Bokor Marianna Lady Gaga-estet tart, a Muzikumban a Mystery Gang játszik.

December 29-én a Halott Pénz ad koncertet a Sportarénában, a Péterfy Bori & Love Band játszik a Müpában, a Balogh Kálmán Gipsy Cimbalom Band a Fonóban lesz, a Cloud 9+ a Barba Negrában. A BJC-ben dupla gyerekszilveszterrel készül a Veronaki zenekar, szintén duplázik az új lemezét, a KEXEK-et bemutató Qualitons a Trafóban, a Los Orangutans az Ellátóházban zenél. Saiid-koncert lesz a Dürerben, Halász Judit gyerekeknek énekel a Vígszínházban, Hungarian Depeche Mode Fan Club-estet tartanak az Akváriumban, Éliás Jr. az Orfeumban hallható, Szentpéteri Csilla a BKK-ban, a Jazzation pedig a Hatszín Teátrumban, míg a Trip hajón Bereményi Géza és Másik János estjét rendezik meg.

December 30-án hagyományosan Demjén Ferenc-nagykoncert van a Sportarénában, idén Balázs Fecó, Kóbor János, Révész Sándor és Závodi János közreműködésével. Ezen a napon a Hot Jazz Band a MOMKultban duplázik, a Szabó Balázs
velemenyezd, 2019. december 21. szombat, 10:39
Szabó Tünde: minden idők legnagyszerűbb atlétikai világbajnokságát fogjuk megrendezni
A sportért felelős államtitkár pénteken este a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) díjátadó gáláját megnyitó beszédében leszögezte: a sport semmi máshoz nem fogható közösségteremtő erejével egy egész nemzetet képes felemelni. Megerősítette, hogy a kormány szilárd és kiszámítható támogatást kíván nyújtani a magyar sportnak, ezért mindent elkövet annak érdekében, hogy a sport minden területén - így az élsportban, szabadidősportban, a létesítményfejlesztésben és a kiemelt nemzetközi viadalok megrendezésében is - folyamatos legyen a fejlődés.

"Biztosak lehetünk benne, hogy ez a felfelé ívelő pálya egyszer sem törik meg" - hangsúlyozta Szabó Tünde.

"Három év és kilenc hónap múlva a rendkívül hatékony szervező munkának és sportdiplomáciai eredménynek hála minden idők legnagyszerűbb atlétikai világbajnokságát fogjuk megrendezni egy varázslatosan szép, modern létesítményben, amelyet aztán hosszú évtizedeken át a magyar sport, a magyar atlétika és a főváros valamennyi sportszerető lakója fog használni" -
velemenyezd, 2019. november 29. péntek, 21:39
Halász Bence harmadik az IAAF kalapácsvető sorozatában
Az IAAF csütörtökön tette közzé a végleges sorrendet, a szombathelyi dobót a már négyszeres világbajnok lengyel Pawel Fajdek és honfitársa, a szakági sorozatban tavaly első Wojciech Nowicki előzte meg. Fajdek ötödször végzett az élen ebben a rangsorban. A tíz verseny után minden kalapácsvető három legnagyobb dobását vették alapul és váltották át pontokra. Fajdek elsőségét nem fenyegette veszély, Nowicki viszont csak kevesebb mint három méterrel végzett Halász Bence előtt.

A nőknél a dohai vb-n aranyérmes amerikai DeAnna Price lett az első, mindössze 21 centiméterrel a kínai Vang Cseng előtt. Gyurátz Réka a 11. helyen zárt.

A sorrend:

férfiak:1. Pawel Fajdek (lengyel) 241,86 pont2. Wojciech Nowicki (lengyel) 237,473. Halász Bence 234,99

nők:1. DeAnna Price (amerikai) 226,552. Vang Cseng (kínai) 226,343. Joanna Fiodorow (lengyel) 224,46...11. Gyurátz Réka 211,39
velemenyezd, 2019. október 17. csütörtök, 15:41
Képek, videók
halász bence bronz0807.jp
maroka
2018. augusztus 07. kedd, 22:04
kopasz bálint kajak0609.j
maroka
2018. június 10. vasárnap, 14:54
Shaolin templom
pacsakute
2016. június 08. szerda, 23:09
Shaolin
sanci81
2016. február 14. vasárnap, 12:00
Shaolin macska.jpg
gigi55
2011. október 19. szerda, 20:10
mortal-kombat-shaolin- mon
ladingmark
2010. október 21. csütörtök, 16:15
Shaolin falu
farkastanc
2008. november 10. hétfő, 13:50
shaolin.jpg
konoksag
2008. október 23. csütörtök, 07:23
Lőrincz Tamás.jpg
menusgabor
2018. november 01. csütörtök, 22:41
1344369116_lorincz_tam as_
menusgabor
2012. augusztus 09. csütörtök, 22:21
20120807-lorincz-tamas -bi
menusgabor
2012. augusztus 09. csütörtök, 22:19
Lőrincz-Tamás.jpg
menusgabor
2012. augusztus 09. csütörtök, 22:17
Lőrinczi Tamásné Betty
lysabetta
2009. február 10. kedd, 21:35
xMagazin.hu - A közösségi magazin. A felhasználóink által megosztott bejegyzésekkel, képekkel és videókkal.
A felhasználók által feltöltött adatokért semmiféle felelősséget nem vállalunk. © 2013 TVN.HU Kft.