2020. július 15. szerda | 29. hét | 197. nap | 12:32 | Henrik, Roland
Férfi kosárlabda NB I - Edzőváltás az Alba Fehérvárnál
A klub honlapján olvasható közleményben Simon Balázs ügyvezető úgy fogalmazott, hogy bár a tavalyi szezonhoz képest előreléptek Jesus Ramirezzel, úgy ítélték meg, ennél több van a csapatban.

"A katalán tréner munkáját köszönjük, sok sikert kívánunk neki a folytatásban" - mondta a sportvezető. Hozzátette, olyan rutinos, óriási tapasztalattal és jelentős eredményekkel rendelkező trénert találtak, akivel a gárda előreléphet.

"Arik Sivek minden szempontból jó választásnak tűnik. Közel harminc éve dolgozik edzőként, komoly sikereket ért el Izraelben és Európában is. Úgy gondoljuk, nála jó kezekben lesz a csapatunk irányítása" - nyilatkozott Simon Balázs.

A fehérváriak a honlapjukon emlékeztettek rá, hogy Jesus Ramirez 2018 decemberében vette át az akkor a tabellán 11. együttes irányítását, amellyel a szezon végén is ebben a pozícióban zárt. A csapat jelenleg az ötödik helyet foglalja el.

A 63 éves Sivek dolgozott Hollandiában és Belgiumban is, illetve öt évig az izraeli válogatottat is irányította, mellyel Európa-bajnokságon is szerepelt. Az edző dolgozott a Makkabi Tel-Avivnál is, legutóbb a Bnej Herzlija együttesét irányította.

velemenyezd, 2020. január 14. kedd, 16:00
Címkék: Alba Fehérvárnál, Simon Balázs, Jesus Ramirezzel, Arik Sivek, Jesus Ramirez, Makkabi Tel-Avivnál,
Labdarúgó NB I - Carillo győzelemmel tért vissza Fehérvárra
Fehérvár FC:

----------------Kovácsik - Nego, Juhász, Muszliu, Stopira - Hadzic (Elek, 75.), Nikolov - Kovács (Pantic, 89.), Pátkai, Petrjak (Milanov, 65.) - Futács

Mozgalmas első félidőt láthatott a diósgyőri arénába kilátogató csaknem 4000 néző: a vezetést a vendégek szerezték meg nagyon hamar, de a kiegyenlített küzdelmet hozó játékrész hajrájához érkezve egy fehérvári védelmi hiba és Bacsa harcossága nyomán megérdemelten egyenlített a DVTK. Alig telt el azonban néhány perc, újra a Fehérvárnál volt az előny, Kovács István remek egyéni megmozdulásának eredményeként.

A szünetre tehát egygólos vendégvezetéssel vonultak a felek, fordulás után pedig folytatódott a kiegyenlített játék. Gólszerzési lehetőség mindkét csapat előtt adódott, ám a következő találatig egészen a hajráig kellett várnia a közönségnek, de a gól nem a hazai szurkolók örömére esett: Nikolov egy szép támadás után öt perccel a rendes játékidő vége előtt gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást. Joan Carillo így négy év után
velemenyezd, 2019. november 30. szombat, 21:43
Hári János a következő szezonban is a Fehérvár AV19 jégkorongozója lesz
A fehérvári klub vasárnapi tájékoztatása szerint Hári után más egyesületek is érdeklődtek, ő viszont maradni akart.

"Jól érzem magam, nem akartam váltani" - nyilatkozott a válogatott center. A szeptember közepén, az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának elején szerződtetett hokis elmondta: a következő szezon során már annak kezdetétől a Fehérvárnál akart lenni, és még egy évet játszani az EBEL-ben.

A 25 éves csatár 2006-ban került Svédországba, ahol 175 élvonalbeli mérkőzésen lépett jégre. Profi karrierje során a fehérváriaknál játszik először magyar klubban.

A tizenkét csapatos EBEL-ben a tizedik helyen áll a Fehérvár, amely vasárnap (ma) a Red Bull Salzburg elleni hazai találkozóval zárja az alapszakaszt, a középszakaszban pedig az alsóházban szerepel majd. Hári a csapat legeredményesebb játékosa, 39 mérkőzésen 20 gólt szerzett és 15 gólpasszt adott.
velemenyezd, 2018. január 28. vasárnap, 21:56
Az olcsóbb lengyel, vagy a drágább Magyar busz kell Budapestnek?
Kedves Piktorka! Látom tényleg nem érted!!
Fogd már fel, hogy nem vagyunk Norvágia!

Amig EU tag vagy addig nem csinálhatsz azt amit akarsz!
S pláne nem a magyar ikrausztól fog a gazdaság pörögni!

Elöször is ha gyártanád magyar piacra akkor irgalmatlanul függnél az importtól mert nincs elég nyersanyagod. Szerjózsa meg nem fog adni ha nem nyalakodsz Putyin havernál! Akkor meg miböl akarsz ikaruszt?

Másodszor ha csak a magyar piacra gyártanál akkor deficites lennél igy export után kellene nézned, de ez az EU-ban nem megy és sem Cubát sem Észak Koreát nem fogja az EU megengedni! Akkor hova a facba akarsz exportálnI?

ÉRTED?
Nem csak abból áll az Ikarusz, hogy Fehérvárnál rájársz ezekel az M-7-re! (Arról most inkább nem is beszélek, hogy a minöséges még csak szar sem lenne!) Nézd meg a "magyar gépjármü gyártást", egy nem magyar technológia: opel, merci, audi, susuki.....stb. Az Ikaruszhoz pedig senki nem fog aszisztálni igy az állam sem teheti meg hogy

Osztrák jégkorongliga - Nagy csatában nyert a Fehérvár
Eredmény:Fehérvár AV19-Dornbirn (osztrák) 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)----------------------------------------------------gól: Sikrocin (26., 29.), Sarauer (45., 50.), illetve Arniel (2.), D'Aversa (22.), D'Alvise (46.)

A magyar csapat az elmúlt időszakban nem mindig játszott eredményesen, az elszenvedett vereségek miatt kicsúszott a biztos rájátszást jelentő legjobb hat közül, így az alapszakasz hajrájában égetően fontos számára minden pont.

A vendégek az első kapura lövésükből gólt szereztek, majd a második harmadot újabb góllal kezdték. Aztán Sikorcin három perc alatt egyenlített, a fordulás után pedig már a Fehérvárnál volt az előny. A Dornbirn 44 másodperccel később válaszolt ugyan, de Sarauer az 50. percben beállította a végeredményt. A hajrában segítette a fehérváriakat az eredmény tartásában, hogy a vendégek emberhátrányba kerültek.
velemenyezd, 2015. január 09. péntek, 22:01
Jégkorong ob I - Előny a Fehérvárnál az elődöntőben
A székesfehérvári együttes - amely legerősebb keretével szerepel az ob I-ben, miután kiesett az osztrák liga (EBEL) negyeddöntőjében - sorozatban 10. alkalommal lehet bajnok. A dunaújvárosiak az idén megnyerték a magyar-román bajnokságot, a MOL Ligát, valamint diadalmaskodtak a Magyar Kupában is.

A párharc az egyik csapat harmadik sikeréig tart, a második találkozót pénteken rendezik Székesfehérváron.

Ob I, elődöntő, 1. mérkőzés: Dab.Docler - Sapa Fehérvár AV19 0-3 (0-2, 0-1, 0-0)---------------------------------------------------gól: Ryan (3.), Mihály (10., 32.)

Később:Miskolci Jegesmedvék-Ferencváros 18:30 ó

A második találkozót pénteken rendezik a Pesterzsébeti Jégcsarnokban.
velemenyezd, 2012. március 08. csütörtök, 20:25
Osztrák hokiliga - Ljubljanai bírság és eltiltások
A Ljubljana a középszakasz utolsó, keddi fordulójában úgy kapott ki büntetőkkel a Red Bull Salzburgtól, hogy Pintaric a rávezetés során szándékosan kiállt a kapujából. Az Olimpija ezzel elérte, hogy a negyeddöntőben ne a Salzburggal, hanem a Sapa Fehérvár AV19 együttesével csapjon össze.

Amint az EBEL honlapja pénteken jelezte: a Ljubljana 10 ezer eurós bírságot kapott. Pintaric tíz találkozón nem léphet pályára, ebből négy találkozóra szóló eltiltását három hónapra felfüggesztették. A tréner négy meccsen nem vehet részt, ebből kettő letöltését ugyancsak három hónap próbaidőre felfüggesztették.

A rájátszás első körében a Fehérvárnál van a pályaelőny. A két csapat ebben az idényben hatszor találkozott egymással, és ötször a Volán győzött.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó negyeddöntős sorozat vasárnap rajtol, a további játéknapok: február 21., 23., 26., és - ha szükséges - 28., valamint március 1. és 4.
velemenyezd, 2012. február 17. péntek, 10:11