2019. április 20. szombat | 16. hét | 110. nap | 08:49 | Tivadar
Triatlon világkupa - Bragmayer Zsanett 16. lett Fokvárosban
A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bragmayer 59:19 perces eredménnyel ért célba, és 1:56 perccel maradt el a győztes japán Ai Uedától (57:23 p).

A világbajnoki sorozat első állomása március 8-án lesz Abu-Dzabiban, a következő vk-viadalt pedig március közepén Ausztráliában rendezik meg.

velemenyezd, 2019. február 10. vasárnap, 16:22
Címkék: Bragmayer Zsanett, verseny honlapjának, győztes japán, világbajnoki sorozat, következő vk-viadalt, ausztráliában,
Triatlon világkupa - Bragmayer Zsanett hatodik lett Ecuadorban
A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bragmayer 58:55 perces eredménnyel ért célba, és mindössze 36 másodperccel maradt el a győztes ukrán Julia Jelisztratovától (58:19 p). A női verseny másik magyar indulója, Sántosi Gréta 1:01:54 órás eredménnyel a 64 fős mezőnyben a 48. lett.

A férfiaknál Faldum Gábor 52:41 perc alatt teljesítette a - 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és öt km futásból álló - távot, és a tizedik lett, míg Tóth Tamás 54:17 perces eredménnyel a 45. helyen végzett a 67 fős mezőnyben. A férfiaknál 53-an értek célba, elsőként a spanyol David Castro Fajardo (52:21 p).
velemenyezd, 2018. október 22. hétfő, 11:41
Triatlon-vb - Lehmann Csongor aranyérmes a junioroknál
Karai Levente nem fejezte be a versenyt, amelyen 68-an indultak.

Az aranyérmes magyar a nemzetközi szövetség honlapjának azt nyilatkozta: még számára is hihetetlen a győzelme, amire legvadabb álmaiban sem számított.

"Az úszás és a kerékpározás során az élmezőnnyel mentem, a futásnál pedig - bár azt hittem, hogy fáradt leszek - végül remekül éreztem magam, és le tudtam magamról szakítani a többieket" - tette hozzá Lehmann Csongor.

A nők 57 fős elitmezőnyében az egyetlen magyar induló, Bragmayer Zsanett a 22. helyen ért célba (1:55:35 ó), és végül a 43. lett a vb-sorozatban. A Gold Coast-i fináléban az ausztrál Ashleigh Gentle diadalmaskodott (1:52 ó), viszont a nyolc állomásból álló szériában a brit Vicky Holland végzett az élen, így idén ő lett a világbajnok.

Holland a döntőben másodikként végzett, de egy hellyel megelőzte az amerikai Katie Zaferest, így a pontversenyben is elé tudott kerülni. A riói olimpia 32 éves bronzérmese egyéniben először nyert vb-t, csapatban korábban ez már
velemenyezd, 2018. szeptember 15. szombat, 10:11
Triatlon-vb - Bicsák Bence bronzérmes U23-ban
A verseny eredményközlő honlapjának tájékoztatása szerint Bicsák 1:44:31 óra alatt teljesítette az olimpiai távot - amely 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból áll -, és mindössze 23 másodperccel maradt el a győztes új-zélandi Tayler Reidtől (1:44:08), valamint 11 másodperccel az ezüstérmes brit Samuel Dickinsontól (1:44:21). A másik magyar induló, Dévay Márk 1:45:43 órás eredménnyel a 11. helyen végzett.

Bicsáknak - aki két éve már vb-bronzérmes volt ebben a korosztályban, idén pedig a felnőttek mezőnyében is a legjobbak között volt a vb-, valamint a vk-futamokon - nagy hajrával sikerült érmet szereznie.

"Ez hihetetlen! Az úszás borzasztóan gyengén sikerült, a kerékpárnál az üldözőkkel mentem, és igyekeztem nem leszakadni az élmezőnytől. A futás elején azonban még így sem gondoltam, hogy végül dobogós lehetek" - nyilatkozta a magyar versenyző a nemzetközi szövetség honlapjának.

A női mezőnyben Sebők Klaudia képviselte a magyar színeket, de mivel a második számban
velemenyezd, 2018. szeptember 14. péntek, 09:51
Csodás 4. helyen végeztek a Magyar csapat tagjai
Triatloni női csapat váltó verseny 2018 évben
..............
A Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Bragmayer Zsanett, Dévay Márk összeállítású staféta 1:16:04 órás idővel ért célba a 19 csapatos mezőnyben.
A Strathclyde Country Parkban a négyfős váltók tagjainak mindegyikére 300 méter úszás, 7 kilométer kerékpározás és 1,5 kilométer futás várt.
Kovács kezdte magyar részről a versenyt, nem volt könnyű dolga, hiszen a kerékpárja nem érkezett meg a helyszínre, az egyik észt sporttársa azonban kisegítette.

Eredmények:vegyesváltó, Európa-bajnok:
1. Franciaország (Leonie Periault, Pierre Le Corre, Cassandre Beaugrand, Dorian Conix)
maroka, 2018. augusztus 11. szombat, 21:49
Triatlon Eb - Negyedik a magyar vegyesváltó

A magyar négyesből Kovács nem indult egyéniben, míg Bragmayer gyomorproblémák miatt a verseny háromnegyednél feladta a küzdelmet. A férfiak közül Tóth hatodik, Dévay hetedik volt egyéniben.

"Soha sem volt még erre példa a pályafutásomban, nagyon szokatlan volt, hiszen az ő kerékpárja egy időfutamos gép volt, az enyém teljesen más. Az utolsó lejtőn már halálfélelmem volt, mert egy kátyúnál kilazult a kormány" - mondta az MTI-nek Kovács, aki kiváló futással végül ötödik helyen váltotta Tóthot.

A 29 éves versenyzőnek sikerült felzárkóznia az élmezőny
velemenyezd, 2018. augusztus 11. szombat, 20:35
Triatlon Eb - Bragmayer Zsanett feladta, svájci győzelem a nőknél
Az esemény honlapja szerint Spirig 1:59:13 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból álló távot. A második helyen a brit Jess Learmonth, míg a harmadikon a francia Cassandre Beaugrand végzett.

Bragmayer az úszás után az 5. helyen állt, míg a záró számnak a főmezőny egyik tagjaként úgy vágott neki, hogy a helyezésekért küzdhet. A futása során viszont problémái adódtak - a magyar szövetség tájékoztatása szerint kisebb gyomorrontása van -, így a második kört már nem tudta befejezni, és feladta a versenyt. Miként a szám 44 indulójából további 10 triatlonos.

A multisport kontinensbajnokság keretein belül megrendezett Eb-n pénteken a férfiak, zárásként pedig szombaton a vegyes váltók küzdelmére kerül sor.

Eredmények:

nők, Európa-bajnok: Nicola Spirig (Svájc) 1:59:13 óra2. Jess Learmonth (Nagy-Britannia) 1:59:463. Cassandre Beaugrand (Franciaország) 2:00:57