2019. augusztus 24. szombat | 34. hét | 236. nap | 07:00 | Bertalan
Triatlon világkupa - Bragmayer Zsanett 16. lett Fokvárosban
A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bragmayer 59:19 perces eredménnyel ért célba, és 1:56 perccel maradt el a győztes japán Ai Uedától (57:23 p).

A világbajnoki sorozat első állomása március 8-án lesz Abu-Dzabiban, a következő vk-viadalt pedig március közepén Ausztráliában rendezik meg.

velemenyezd, 2019. február 10. vasárnap, 16:22
Címkék: Bragmayer Zsanett, verseny honlapjának, győztes japán, világbajnoki sorozat, következő vk-viadalt, ausztráliában,
Triatlon világkupa - Lehmann Csongor és Bragmayer lett a legjobb magyar
alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. A magyar triatlonos végig nagy csatában volt a győzelemért, bár a végén még a dobogóról is leszorult: a győztes amerikai Eli Hemming mögött hat másodperccel ért célba, az éremszerzőktől öt másodperc választotta el. A döntő öt magyar résztvevője közül rajta kívül még Tóth Tamás és Dévay Márk végzett a legjobb tízben. A harminc résztvevő közül csak egy nem tudta befejezni a versenyt.

A nőknél Bragmayer - aki a szombati selejtezős futamban a legjobb időeredményt érte el - 59:38 perc alatt teljesítette a távot, a közvetlenül utána célba érkező, az úszás után tíz másodperces büntetést begyűjtő Kovács hét másodperccel maradt el tőle. Bragmayer mindössze tíz másodperccel volt lassabb a győztes ausztrál Emma Jeffcoatnál. A nőknél nagy harcban dőlt el az elsőség: Jeffcoat után hárman is egy másodperces hátránnyal érkeztek a célba, az ötödik helyezett ausztrál Natalie van Coevorden pedig hárommal. A női döntő
velemenyezd, 2019. július 14. vasárnap, 18:01
Triatlon világkupa - Nyolc magyar indulhat a vasárnapi döntőben
A szombati selejtezők során a magyarok közül Bragmayer Zsanett végzett a legelőkelőbb helyen, miután nem csak a futamát nyerte meg, hanem az egész női mezőnyben nem akadt nála jobb. Bragmayer 36:52 perces időeredménnyel nyerte meg az 500 méter úszásból, 12 kilométer kerékpározásból és 3,2 km futásból álló versenyt. Rajta kívül Kovács Zsófia és Putnóczki Dorka lesz még ott a fináléban a selejtezőben rajthoz állt hat magyar női triatlonos közül.

A férfiaknál kilenc magyar próbálkozott a döntőbe jutni, közülük Lehmann Csongor futamában másodikként végzett. Rajta kívül Dévay Márk, Faldum Gábor, Lehmann Bence és Tóth Tamás indulhat majd a fináléban.

Az ETU junior Európa Kupában a magyarok közül szombaton hét leány és öt fiú harcolta ki a részvételt a vasárnapi döntőben.
velemenyezd, 2019. július 13. szombat, 17:41
Öt földrész 43 országából érkeznek sportolók a Triatlon Nagyhétre
"Tiszaújvárosnak a triatlon az, ami az amerikaiaknak a kosárlabda, vagy a braziloknak a foci. Nagy szükségünk van a triatlonra, amely a szélrózsa minden irányából ide költözött embereket közösséggé kovácsolja" - emelte ki Fülöp György, Tiszaújváros alpolgármestere.

A keddi sajtótájékoztatón elhangzott: idén megújul a sport és kulturális eseménysorozat, mert az eddiginél rövidebb időszak alatt, viszont sokkal koncentráltabb formában, intenzívebb élményt nyújtva várja a helyieket, valamint a Tisza-parti városba látogató vendégeket.

Márkus Balázs, a szervezőbizottság társelnöke kifejtette, a napok számának csökkentését a tiszaújvárosi önkormányzat vezetőivel együtt határozták el a rendező Tiszaújvárosi Triatlon Klub képviselői, mindezt úgy, hogy Márkus Gábor alapító elnök által megteremtett két évtizedes értékeket tovább gondozzák. Ennek megfelelően a szabadidősport események közül a legnépszerűbbek megtalálhatóak az idei programban is, azaz lesz kerékpár- és futóverseny, nem marad el a Turista
velemenyezd, 2019. július 02. kedd, 16:11
Triatlon világkupa - Öt magyarból csak egy ért célba Madridban
A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Dévay 56:34 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 km futásból álló távot, amivel a 16. helyen végzett.

Lipták Tamás a magyar szövetség szakmai igazgatója az MTI-nek elmondta: Dévay a futás közepéig az élbollyal haladt, csak ott maradt le a legjobbaktól. A kiesőkkel kapcsolatban hozzátette: rosszullét, illetve fáradtság játszott közre abban, hogy így sikerült a madridi versenyük.

A férfiaknál 65-en álltak rajthoz, kilencen nem fejezték be a versenyt, köztük két riói magyar olimpikon, Faldum Gábor és Tóth Tamás. A nőknél szintén kilencen nem értek célba - a 63 fős mezőnyből -, a kiesők között volt Bragmayer Zsanett és Vanek Margit is.

A férfiaknál a német Justus Nieschlag (55:51 p), a nőknél a francia Emilie Morier (1:02:18 óra) diadalmaskodott.
velemenyezd, 2019. május 05. vasárnap, 19:11
Bragmayer Zsanett ezüstérmes lett az aquatlon-világbajnokságon
A verseny honlapjának beszámolója szerint a vb-címet a lengyel Alicja Ulatowska (33:10 perc) szerezte meg, aki az egy kilométer úszásból és öt kilométer futásból álló távon mindössze öt másodperccel előzte meg Bragmayert (33:15 perc).

A bronzérem a mexikói Itzel Arroyo Aquinóé lett (33:28), míg Kropkó Márta (33:49) a 36 fős mezőnyben a kilencedik helyen végzett, amivel a juniorok között bronzérmet nyert.
velemenyezd, 2019. május 02. csütörtök, 20:43
Triatlon világkupa - Bragmayer Zsanett 21. lett Ausztráliában
A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bragmayer 59:54 perces eredménnyel teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot, és 1:39 perccel maradt el a győztes ausztrál Ashleigh Gentle-től. A nők versenyében 46 triatlonos indult, közülük 43 ért célba.

A férfiaknál - akiknél nem volt magyar induló - 52:14 perces eredménnyel a kanadai Tyler Mislawchuk győzött.
velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 17:51
Triatlon világkupa - Bragmayer Zsanett hatodik lett Ecuadorban
A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bragmayer 58:55 perces eredménnyel ért célba, és mindössze 36 másodperccel maradt el a győztes ukrán Julia Jelisztratovától (58:19 p). A női verseny másik magyar indulója, Sántosi Gréta 1:01:54 órás eredménnyel a 64 fős mezőnyben a 48. lett.

A férfiaknál Faldum Gábor 52:41 perc alatt teljesítette a - 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és öt km futásból álló - távot, és a tizedik lett, míg Tóth Tamás 54:17 perces eredménnyel a 45. helyen végzett a 67 fős mezőnyben. A férfiaknál 53-an értek célba, elsőként a spanyol David Castro Fajardo (52:21 p).
velemenyezd, 2018. október 22. hétfő, 11:41
2017. július 12. szerda, 10:57