2018. december 15. szombat | 50. hét | 349. nap | 15:45 | Valér
Montreali tenisztorna - Babosék búcsúztak
A viadal honlapja szerint Babosék pénteken a legjobb nyolc között a hetedik helyen kiemelt amerikai Nicole Melichar és a cseh Kveta Peschke kettősével találkoztak, és az első játszmát könnyedén, 28 perc alatt nyerték meg.

A második szettben az Australian Open-győztes duó rögtön brékhátrányba került, s mivel a játszma végén még egyszer elveszítette adogatását, így jöhetett a döntő rövidítés.

A tíz pontig zajló küzdelemben 6-6-ig fej fej mellett haladtak a párosok, ezt követően azonban csak a rivális nyert pontot, így Babosék búcsúztak.

A harmadikként rangsorolt magyar, francia kettős ezt megelőzően az első fordulóban erőnyerő volt, majd nyolcaddöntős ellenfele, a tajvani Csan Hao-csing és a kínai Jang Csao-hszüan nem állt ki.

Eredmény, páros, negyeddöntő:Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh, 7.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) 2:6, 6:3, 10-6 - döntő rövidítés

velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 20:08
Címkék: Nicole Melichar, Kveta Peschke, Australian Open-győztes, Csan Hao-csing, Jang Csao-hszüan, Kristina Mladenovic,
Párizsi tenisztorna - Fucsovics legyőzte Paire-t a nyitókörben
A világranglistán 42. magyar játékos - aki a múlt héten negyeddöntős volt Bécsben - negyedik találkozójára készülhetett az 56. helyen álló Paire ellen. Tavaly egy franciaországi salakpályás challenger-versenyen az ellenfél nyert, mint ahogy idén januárban az indiai Púnában is - öt meccslabda hárítása után. Júliusban a horvátországi Umagban aztán összejött a szépítés Fucsovicsnak egy könnyed, 6:1, 6:3-as győzelemmel.

A 29 éves Paire idén selejtezőre kényszerült Párizsban, ahol a japán Daniel Taro búcsúztatása után a kanadai Vasek Pospisil az első szett után feladta mérkőzésüket. A nyíregyháziak büszkesége még selejtezőt sem vívott soha a Bercy Csarnokban, idén viszont rögtön a főtáblára került.

A 26 esztendős magyar teniszező számára rosszul indult idei utolsó tornája, mivel 3:0-ás hátrányba került, csakhogy ötödik bréklabdáját kihasználva 3:4-re felkapaszkodott, és az adogatását semmi-negyvenről hozva kiegyenlített. Hamarosan ismét brékelte Paire-t, majd sorozatban ötödik gémjét nyerve hozta a
velemenyezd, 2018. október 30. kedd, 15:11
Bécsi tenisztorna - Fucsovics: ezen a szinten már ilyen meccsek vannak
"Szerintem a leghosszabb háromszettes mérkőzésemet játszottam, mindenemet ott hagytam a pályán, küzdöttem a végsőkig. Volt, hogy nekem állt a meccs, az első két szettben én játszottam jobban, aztán a harmadikban Kukuskin" - értékelte a történteket az MTI-nek. "Ő végig fantasztikusan teniszezett, egyetlen ingyenpontot sem adott, minden labdáért meg kellett küzdenem. Mindezt úgy, hogy a selejtezőből jött, szóval le a kalappal előtte. Jól játszottam, jól szerváltam, de ezen a szinten már ilyen mérkőzések vannak."

A világranglista 40. helyezettje elmondta, nehéz Kukuskin ellen nyerő taktikát kidolgozni, mert nagyon stabil, a fonákja lapos és kellemetlen, a tenyerese pedig agresszív, ráadásul még gyors játékos is.

"A második szett végén ő ugyanazon a szinten játszott, sőt még rá is tett egy lapáttal, és egyáltalán nem rontott a rövidítésben. Én próbáltam befejezni a meccset, nyerőket ütni, ilyenkor benne van a pakliban, hogy becsúszik egy-két hiba" - jelentette ki a nyíregyházi teniszező, majd
velemenyezd, 2018. október 26. péntek, 17:42
Bécsi tenisztorna - Fucsovics kikapott Kukuskintól a negyeddöntőben
A korábban a kanadai Felix Auger-Aliassime-et (109. a világranglistán) és a hetedik helyen kiemelt olasz Fabio Fogninit (15.) búcsúztató magyar játékos pénteken a kazahok legjobbjával csapott össze, aki a 71. helyen áll, de három éve volt már 46. is. A 30 éves ellenfél már négy győzelemnél tartott az osztrák fővárosban, a selejtezőben a cseh Vaclav Safraneknél és az orosz Andrej Rubljovnál bizonyult jobbnak, majd a főtáblán a bolgárok sztárját, Grigor Dimitrovot és újra - a szerencsés vesztesként feljutó - Rubljovot verte.

A magyar-kazah negyeddöntő Fucsovics számára abból a szempontból már nem bírt kiemelt téttel, hogy egy éve ugyanezen a héten szintén negyeddöntőt vívott Bázelben, így bécsi menetelésével már megvédte akkori ranglistapontjait, így várhatóan nem csúszik lejjebb a karriercsúcsot jelentő 40. helyről.

Mihail Alekszandrovics Kukuskin karrierje csúcspontjaként megnyerte a 2010-es szentpétervári viadalt, és több mint 4,3 millió dollárt teniszezett már össze, míg Fucsovics májusban
velemenyezd, 2018. október 26. péntek, 16:51
Bécsi tenisztorna - Kukuskin szerint Fucsovics sokkal jobb, mint néhány éve volt
A világranglistán 71. kazah játékos csütörtökön 7:6 (7-4), 6:4-re legyőzte az orosz Andrej Rubljovot a Stadthalle kistermében. A mérkőzés különlegességét az adta, hogy négy napon belül már másodszor csaptak össze az osztrák fővárosban. Vasárnap a 30 éves Kukuskin simán, 6:2, 6:3-ra nyert a selejtezőben, csakhogy Rubljovnak sem kellett hazautaznia, mivel négyen lemondták a részvételt, így szerencsés vesztesként ő is felkerült a főtáblára. Fucsovics is az utolsó pillanatokban történt visszalépéseknek köszönhette, hogy nem kellett selejteznie, hanem a legjobb 32 között kezdett.

A nyolcaddöntőben aztán az történt, amit Fucsovics edzője, Sávolt Attila szerdán jósolt: Rubljov szórta a 200 kilométer/óra feletti szervákat és a tenyeres nyerőket, míg Kukuskin a lapos labdáira és egyedi stílusú fonákjára épített. Az 1 óra 47 perces meccs végül a türelmesebb, stabilabb kazah sikerét hozta.

"A vasárnapi győzelmem semmit sem garantált ma Andrej ellen, aki ráadásul ezúttal sokkal jobban játszott, mint a
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 18:43
Bécsi tenisztorna - Sávolt Attila szerint Fucsovics a legnagyobb győzelmét aratta
"Nyugodtan kijelenthetjük, hogy Marci a pályafutása legnagyobb győzelmét aratta Fabio Fognini ellen. Igaz, hogy a januári Australian Openen megvert Sam Querrey néhány hellyel előrébb állt a világranglistán, mint most az olasz, de az én szememben Fognini nagyobb falat és nehezebb ellenfél" - kezdte összegzését az edző az MTI-nek. "Szuper nap volt, és nagyon örülök, hogy teljesen másként alakult a meccs, mint három hete Pekingben, amikor Marci kikapott Fogninitől. Mindent meg tudott valósítani az előzetesen megbeszéltekből, Kínában sokszor leállt fonák keresztcsatákat vívni, és ezekből általában az olasz jött ki jobban. Most viszont abban maradtunk, hogy próbál hátulról tenyeressel irányítani, még akkor is, ha így nyitva marad a tenyeres oldal, és esetleg az ellenfél futtából beüt néhány nagy nyerőt oda. De ez kalkulált veszteség volt" - árulta el a tréner, aki játékosként a világranglista 68. helyéig jutott, s 2016 elején vette át a szakmai munka irányítását Fucsovics stábjában.

Sávolt Attila
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 09:21
Bécsi tenisztorna - Kórházban ért véget Melzer búcsúversenye
A 37 éves játékos - aki valóságos nemzeti hősnek számít Ausztriában - hétfőn bravúrral legyőzte a világranglistán 404 hellyel előtte álló kanadai Milos Raonicot, és szerda este az ATP-rangsorban nyolcadik dél-afrikai Kevin Anderson lett volna az ellenfele. A kétszeres (2009, 2010) bécsi bajnok azonban súlyos gyomorfertőzést kapott, ezért visszalépett a mérkőzéstől. A rendezők ettől függetlenül látványos ünnepséget szerveztek neki a centerpályán, hogy legalább méltóképpen elbúcsúzhasson a közönségtől, csakhogy Melzer annyira rosszul volt, hogy ezen sem tudott megjelenni, és kivizsgálásra kórházba szállították. A ceremóniát így valamikor a héten pótolják majd.

"Szörnyű, hogy így ért véget a pályafutása, de a délután folyamán egyre súlyosabb lett az állapota, és szóba sem jöhetett, hogy megjelenjen a csarnokban" - jelentette ki Herwig Straka tornaigazgató.

Melzer, aki a tavalyi, budapesti challenger-torna döntőjében éppen Fucsovics Mártont győzte le, az utóbbi egy évben könyöksérülés miatt már
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 08:11
Bécsi tenisztorna - Fucsovics: küldetés teljesítve, de ez még nem a végállomás
"Három hete kikaptam tőle Pekingben, de arra nagyon jó volt az a meccs, hogy sokat tanultam belőle, és annak köszönhetően tudtam most fordítani. Edzőmmel, Sávolt Attilával taktikailag abban maradtunk, hogy játszom a saját játékomat, próbálom a saját fegyvereimmel legyőzni őt, de most a mérkőzés után azt beszéltük, hogy ma tulajdonképpen minden fejben dőlt el" - mesélte a világranglista 40. helyezettje az MTI-nek. "Fontos volt, hogy fejben maradjak ott higgadtan, mert tudtam, hogy el fogja magát ütni, meg tud őrülni a pályán. Az első szetthez nem sok hiányzott, és utána éreztem, hogy ha türelmes vagyok, akkor meg tud fordulni ez a meccs."

A 26 éves magyar játékos kifejtette, az olasz úgy viselkedett, ahogy előzőleg várták, és a győzelem egyik kulcsa az volt, hogy jól kezelte ellenfele dühkitöréseit.

"Biztosan benne volt az is, hogy így akarta tördelni a játékot azért, hogy kizökkentsen engem, de én mindent elengedtem a fülem mellett, és csak a következő pontra koncentráltam" - jelentette ki
velemenyezd, 2018. október 24. szerda, 20:15
Bécsi tenisztorna - Fucsovics legyőzte Fogninit a nyolcaddöntőben
A nyitókörben hétfőn a kanadai Felix Auger-Aliassime-t búcsúztató magyar játékos három héten belül már a második találkozójára készülhetett az olasz (15.) ellen, október elején a pekingi negyeddöntőben az ellenfél 6:4, 6:4-re nyert. Annak a meccsnek a hajrájában Fognini fájdalmas arccal a bokájához kapott, percekig ült az egyik vonalbíró székén, de végül győztesen vonult le a pályáról. Többen úgy vélték, hogy színészi alakításával csak Fucsovicsot próbálta megzavarni, ám kiderült, hogy nagyon is valódi sérülésről volt szó, amely miatt ki sem tudott állni az elődöntőre.

Bécsbe már szemlátomást egészségesen érkezett, keddi bemutatkozásán 6:4, 6:3-ra verte a bosnyák Damir Dzumhurt (51.). A magyar-olasz nyolcaddöntő Fucsovics számára kiemelt téttel bírt, mivel egy éve ugyanezen a héten negyeddöntőt vívott Bázelben, és csak óriási csatában maradt alul a top 10-es horvát Marin Ciliccsel szemben. Azaz idén csak akkor tarthatta meg világranglista-pontjait, ha ismét eljut a negyeddöntőig, ellenkező esetben
velemenyezd, 2018. október 24. szerda, 19:05