2020. április 03. péntek | 14. hét | 94. nap | 19:42 | Buda, Richárd
Kamion Eb - Kiss Norbert négy év után csapatot vált
"Négy év, sok győzelem, még több dobogós helyezés és egy Európa-bajnoki harmadik hely után eljött a búcsú ideje" - írta közösségi oldalán a 34 éves pilóta, aki hozzátette, új együttesével hamarosan jelentkezni fog. "Bár a bajnokságot nem sikerült megnyerni, azért szerintem minden várakozáson felül nagyokat mentünk és sok szép eredményt értünk el".

Kiss 2016-ban, kétszeres Európa-bajnokként érkezett a csapathoz, amelynek színeiben egy évvel később végzett a pontverseny harmadik helyén. Az elmúlt idényt hatodikként zárta a szombathelyi versenyző.

velemenyezd, 2020. március 26. csütörtök, 20:53
Címkék: Kamion Eb, Kiss Norbert, búcsú ideje, évvel később, pontverseny harmadik, elmúlt idényt,
Koronavírus/WTCR/Kamion Eb - Csak a kamionos szezonnyitót pótolhatják a Hungaroringen
A két sorozat idénynyitó eseményére április 24-26-án került volna sor a mogyoródi Forma-1-es pályán, a szervezők azonban a Nemzetközi Automobil Szövetséggel (FIA), a Hungaroring Sport Zrt.-vel és a Magyar Nemzeti Autósport Szövetséggel egyeztetve a törlés mellett döntöttek, mivel a rendezvény bőven túllépte volna a kormányhatározatban maximalizált 500 fős létszámhatárt.

A WTCR honlapján megjelent közleményben azt írták, "nem lehetséges későbbi időpontban megrendezni a magyarországi versenyt".

A kamion Eb hivatalos honlapjára viszont az került fel, hogy a sorozat Hungaroringre tervezett versenyhétvégéjének megrendezésére a június 13-14-i időpontot javasolják, de ezt a FIA-nak még jóvá kell hagynia.

Azt mindkét sorozat szervezői hozzátették, hogy az áprilisi eseményre megváltott belépőjegyek árát visszatérítik.
velemenyezd, 2020. március 13. péntek, 12:02
Szabó Tünde: több mint egymilliárd forint többlettámogatás az olimpiai felkészülésre
évben csaknem 140 hazai rendezésű nemzetközi sporteseményt támogat a kormány, ezek között a már említett vízilabda és kézilabda mellett birkózásban és úszásban is olimpiai kvalifikációs versenynek ad otthont az ország. A kiemelt események közé sorolta még a karatésok februári kadét, junior és U21-es Európa-bajnokságát, a tavasszal a Papp László Budapest Sportarénában sorra kerülő női tenisz Fed-kupa-döntőt, amelyen rendezőként vehet részt a magyar válogatott, az áprilisi túraautó világkupát, továbbá a kamion Eb-t, amelynek a Hungaroring ad otthont, akárcsak a nyári Forma-1-es futamnak.

"Májusban újabb sporttörténelmi esemény következik, hiszen mi rendezzük a több mint százéves múlttal rendelkező Giro d'Italia kerékpáros körverseny első három szakaszát, amely remek alkalom arra is, hogy megmutassuk hazánkat, a szép tájainkat a versenyt tévén követő több millió nézőnek, egyúttal ezzel erősíthetjük majd a kerékpársportot, az élsport és a szabadidőport területén" - fogalmazott az államtitkár. Nem hagyta ki
velemenyezd, 2020. január 11. szombat, 13:51
Oláh Gyárfás: Michelisz a csúcs, de sok más magyar autósportos siker is volt az idén
sportvezető az MTI-nek azt mondta, a 35 éves Michelisz tíz év kitartó és alázatos munkájának az eredményeként jutott el a szimulátorozás világából a WTCR megnyeréséig, teljesítménye vitathatatlanul hatalmas siker, egyben a magyar autósport értékét is jelentősen növeli nemzetközi szinten.

"Nem szabad ugyanakkor megfeledkeznünk az ország másik két Norbijáról, Kiss Norbert ugyanis jelentős technikai, műszaki hátránya ellenére több futamot is megnyert, és számos alkalommal állt a dobogón a gyorsasági kamion Európa-bajnokság idényében, míg Nagy Norbert egy számára új területen, az autósok hegyi Európa-bajnokságán fejlődött sokat és szerzett dobogós helyezést" - emlékeztetett Oláh Gyárfás.

Az MNASZ elnöke kiemelte a Turán Frigyes, Bagaméri László ralis párost, amely a Nyíregyházán és környékén megrendezett Európa-bajnoki szezonzárón aratott meglepetésre, de nem érdemtelenül győzelmet.

"A ralikrossz Európa-bajnokságon a Super1600-as kategóriában Marton Gergely közel volt a végső diadalhoz, de a
velemenyezd, 2019. december 17. kedd, 08:51
Gyulay Zsolt: emlékezetes lesz a kamion Eb és a WTCR közös versenyhétvégéje a Hungaroringen
A sportvezető az M1 aktuális csatornán szerdán este elmondta, magyar sztárparádé lesz az esemény azáltal, hogy a kamionosoknál kétszeres Eb-győztes Kiss Norbertet és a WTCR összetettjében jelenleg éllovas Michelisz Norbertet is láthatják az autósport szerelmesei április 24. és 26. között.

Hozzátette, a nemzetközi szövetség (FIA) jóváhagyása még szükséges a közös rendezéshez, ám ez már csak formalitás.

Gyulay Zsolt kitért rá: Szlovákiában már működött a két sorozat közös megrendezése, és biztos benne, hogy a magyar szurkolók körében is népszerű lesz a "parádé".

Kiemelte, két magyar sikerszakágról van szó, és mindkét pilótát nagyon szeretik, így bízik benne, hogy megtelnek majd a mogyoródi lelátók. Mint mondta, olcsó jegyárakkal szeretnének ehhez hozzájárulni, hiszen a nézők kilencven százaléka belföldről érkezik, és remélik, hogy a hétvége megalapozza a 35. Forma-1-es Magyar Nagydíjat.

"Április 24-26 ez a hétvége, majd május elsején remélhetőleg ismét megrendezzük a belvárosi Nagy
velemenyezd, 2019. október 09. szerda, 19:52
Kamion Eb - Kiss Norbert futamgyőzelmekkel zárta az idényt
A 34 éves szombathelyi versenyző az ETRC honlapjának beszámolója szerint a szombati és a vasárnapi második futamon diadalmaskodott. Az első napon úgy nyert, hogy eredetileg másodikként ért célba, de a győztest később szabálytalanság miatt időbüntetéssel sújtották, így Kiss "megörökölte" az első helyet.

A 2014-ben és 2015-ben Európa-bajnok autóversenyző a szombati első versenyen hatodik, a vasárnapin pedig ötödik lett, így összesen 34 pontot gyűjtött a záró hétvégén.

Kiss az összetettben 190 ponttal hatodikként zárt, a címvédő és immár hatszoros Eb-győztes német Jochen Hahn 370 ponttal végzett a pontverseny élén.
velemenyezd, 2019. október 06. vasárnap, 17:22
Kamion Eb - Kiss Norbert pont nélkül maradt Le Mans-ban
A 34 éves szombathelyi versenyző kamionja a szombati első futamon végig füstölt, és bár motort cseréltek, a hiba valós okára nem sikerült rájönniük a csapatával. Kiss végigment az első versenyen, de utólag - a füstölés miatt - kizárták, majd a második versenyen az utolsó helyről rajtolva azonnal belekeveredett egy ütközésbe, ami műszaki hibát okozott a kamionján, ezért nem tudta folytatni a viadalt.

A szerencse vasárnap is elpártolt a 2014-es és 2015-ös Európa-bajnok mellől, aki hiába érte el a negyedik köridőt a délelőtti időmérőn, később megint nem tudta befejezni egyik futamot sem, mindkétszer műszaki hiba miatt.

Kiss így az összetettben 156 ponttal a hatodik, és már nincs esélye elérni a dobogót.

A kamion Eb idei szezonjának utolsó fordulóját a spanyolországi Jaramában rendezik a jövő hétvégén.
velemenyezd, 2019. szeptember 29. vasárnap, 19:22
Kamion Eb - Kiss Norbert 35 pontot gyűjtött Zolderben
A 34 éves szombathelyi versenyző a sorozat hivatalos honlapja szerint a szombati első futamon ötödik, a második versenyen pedig harmadik lett. Vasárnap Kisst az első viadalon intették le harmadikként, míg a hétvégét záró futamon negyedikként ért célba.

A 2014-ben és 2015-ben Eb-győztes pilótának így a szerzett pontok szempontjából ez volt az idei legeredményesebb hétvégéje, és 156 ponttal az összetett ötödik helyén áll.

A kamion Eb két hét múlva Franciaországban, Le Mans-ban folytatódik.
velemenyezd, 2019. szeptember 15. vasárnap, 20:09
2018. július 21. szombat, 21:36