2020. január 28. kedd | 5. hét | 28. nap | 17:37 | Károly, Karola
Női kézilabda BL - Az FTC metzi döntetlenjével egy pontot visz a középdöntőbe
Az már a múlt héten eldőlt, hogy az FTC továbbjut a csoportkörből, a kérdés az volt, visz-e magával pontot a következő szakaszba.

Az előző idényben Fina Four-résztvevő Metz ezt megelőzően sorozatban 19 hazai mérkőzését megnyerte az elsőszámú európai kupasorozatban.

Eredmény,

Női BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:Metz HB (francia) - FTC-Rail Cargo Hungaria 24-24 (10-14)---------------------------------------------------------

Az FTC hiányzók nélkül, a lehető legjobb összeállításban lépett pályára az előző idény negyedik helyezettjének otthonában.

Elek Gábor együttese kiválóan védekezett és hatékonyan támadott, ennek köszönhetően a 42. percben már 21-16-ra vezetett. A vendéglátók ekkor nyitott védekezésre váltottak, amit a zöld-fehérek képtelenek voltak lereagálni és 12 percen keresztül nem dobtak gólt. Ezt kihasználva a Metz egyenlített és az utolsó percben, a mérkőzés során először megszerezte a vezetést is, de Lukács Viktória öt másodperccel a lefújás előtt egyenlített.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Schatzl Nadine volt hét góllal.

A két csapat 14. alkalommal találkozott a nemzetközi porondon, nyolc győzelem és négy vereség mellett ez volt a magyar együttes második döntetlenje.

A Ferencváros két győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel csoportja harmadik helyén végzett, és egy ponttal jutott a középdöntőbe, mert a kétszer legyőzött horvát Podravka Koprivnica kiesett.

A címvédő Győri Audi ETO KC vasárnap a cseh bajnok DHK Baník Most ellen zárja a BL csoportkörét. A középdöntő első fordulóját január 24. és 26. között rendezik.

további eredmény:Vipers Kristiansand (norvég)-Podravka Koprivnica (horvát) 34-28 (20-13)

Az A csoport végeredménye: Az állás: 1. Metz 10 pont, 2. Vipers Kristiansand 7, 3. Ferencváros 5, 4. Podravka Koprivnica 2

velemenyezd, 2019. november 16. szombat, 21:22
Címkék: Fina Four-résztvevő Metz, Metz HB, FTC-Rail Cargo Hungaria, Elek Gábor, Lukács Viktória, Schatzl Nadine,
Labdarúgó NB I - Mezőkövesd elleni döntetlenjével bronzérmes a Vasas
Az angyalföldi együttes a következő idényben az európai kupaporondon szerepelhet, az Európa Liga első selejtezőkörében csatlakozik a sorozathoz.

OTP Bank Liga, 33. forduló:Vasas-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)--------------------------Szusza Ferenc Stadion, 2400 néző, v.: Berke

gólszerzők: Vaskó (72.), illetve Vági (50.)

kiállítva: Fótyik (41., Mezőkövesd)

Vasas:

------Nagy G. - Burmeister, Korcsmár, Ristevski - Murka (Kleisz, a szünetben), Berecz, Vida, Remili - Gaál B. (Vaskó, 68.), Saglik (Király, 59.), Kulcsár T.

Mezőkövesd Zsóry FC:

--------------------Tujvel - Fótyik, Gohér, Tóth, Diallo (Hegedűs, a szünetben) - Vági, Egerszegi - Molnár G. (Baracskai, 80.), Hudák, Sós (Farkas, 77.) - Strestík

A szerdai kupadöntőre készülő fővárosi együttes kezdte jobban a mérkőzést, ám hol a támadók hibáztak gólhelyzetben, hol Tujvel védett nagyot, így az első játékrészben nem született gól. Egy kiállítás viszont igen, a gólhelyzetben megiramodó Gaál Bálintot rántotta le
velemenyezd, 2017. május 27. szombat, 20:58
EURO-2016 - Gólzáporos döntetlennel csoportelső Magyarország
Bernd Storck szövetségi kapitány együttese vasárnap Toulouse-ban az E csoport második helyezettjével, Belgiummal vagy Svédországgal találkozik. Portugália három döntetlenjével harmadikként zárt, s így Horvátországgal csap össze a 16 között.

A magyarok Gera Zoltán gyönyörű lövésével a 19. percben szereztek vezetést. A ferencvárosi támadó 37 évesen és 61 naposan a magyar válogatott történetének legidősebb, az Eb-k történetének második legidősebb gólszerzője lett az osztrák Ivica Vastic mögött. A portugálok Nani révén a 42. percben egyenlítettek. A második félidőben bő negyedóra alatt négy gól esett: Dzsudzsák Balázs duplájára mindkétszer Cristiano Ronaldo válaszolt.

A portugálok legnagyobb sztárja 17. Eb-meccsén lépett pályára, ezzel pedig - a francia Lilian Thuramot és a holland Edwin van der Sart megelőzve - egyedüli rekorderré vált, illetve elsőként négy kontinensviadalon is eredményes volt.

Magyarország a két csapat 11. meccsén negyedik döntetlenjét elérve is nyeretlen maradt Portugália
velemenyezd, 2016. június 22. szerda, 20:23
EURO-2016 - Újabb döntetlenjével csak második az angol csapat
A találkozón Roy Hodgson szövetségi kapitány együttese - amely egy győzelemmel a 16 közé juttatta volna a magyarokat - ugyan nagy fölényben futballozott, de támadásban hiányzott belőle a kreativitás, így a szlovákok viszonylag könnyedén tartották az eredményt.

Az angol válogatott a jövő hétfői nyolcaddöntőben a magyarokat is felvonultató F csoport második helyezettjével játszik Nizzában.

Eredmény:

B csoport, 3. forduló:Anglia-Szlovákia 0-0--------------------St. Étienne, Stade Geoffroy Guichard, 39 051 néző, v.: Carlos Velasco Carballo (spanyol)

sárga lap: Bertrand (52.), illetve Pecovsky (24.)

Anglia:

-------Hart - Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand - Henderson, Dier, Wilshere (Rooney, 56.) - Lallana (Alli, 60.), Vardy, Sturridge (Kane, 76.)

Szlovákia:

----------Kozácik - Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan - Kucka, Pecovsky (Gyömbér, 67.), Hamsík - Mak, Duda (Swento, 57.), Weiss (Skriniar, 78.)

Roy Hodgson, az angol válogatott szövetségi kapitány hat helyen
velemenyezd, 2016. június 20. hétfő, 23:13
Labdarúgó NB I - A Ferencváros pécsi döntetlenjével bajnok a Videoton
A székesfehérváriak előnye 13 pontra nőtt négy fordulóval a bajnokság vége előtt a zöld-fehérekkel szemben, akik sorozatban aratott öt győzelem után veszítettek pontokat ismét, de veretlenségi sorozatuk így is 16 bajnoki találkozóra nyúlt.

OTP Bank Liga, 26. forduló:PMFC-Matias - Ferencváros 2-2 (2-2)-----------------------------------Pécs, 4000 néző, v.: Szabó Zs.

gólszerzők: Szatmári (10., 25.), illetve Böde (7.), Mateos (37., 11-esből)

sárga lap: Márkvárt (61.), Makriev (79.), Uzoma (90.), Weitzer (94.), illetve Böde (8.), Batik (94.)

PMFC-Matias:

------------Poleksic - Horváth A. (Rácz, 71.), Balogh B., Ojdanic, Uzoma - Pauljevic, Weitzer, James, Márkvárt, Szatmári (Kővári, 79.) - Makriev (Fröhlich, 84.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Dilaver, Nalepa, Mateos (Batik, 52.), Ramírez - Varga R., Nagy Dom. (Gyömbér, 65.), Gera, Somália, Lamah (Lauth, 75.) - Böde

A fővárosiak jól kezdtek és hamar vezetést szereztek, de nem sokáig örülhettek, mivel a Pécs első
velemenyezd, 2015. május 03. vasárnap, 20:43
Labdarúgó NB II - Soproni döntetlenjével elvesztette első helyét a Gyirmót
Jelenleg a Mezőkövesd a listavezető, az élvonalból idén kiesett gárdát négy csapat követi egypontos hátránnyal.

A mezőnyben egyedüliként nyeretlen és sereghajtó Balmazújváros ezúttal bravúros pontszerzést hajtott végre Zalaegerszegen, ugyanis háromgólos hátrányt ledolgozva ért el döntetlent.

Merkantil Bank NB II, 13. forduló:Soproni Vasutas-Gyirmót 1-1 (0-0)ZTE FC-Balmazújváros 3-3 (3-2)

korábban:Szeged-Békéscsaba 0-3 (0-2) Szigetszentmiklós - Szolnoki MÁV-Stadler Rail 1-2 (0-1)Cegléd-Ajka 2-2 (1-0) Soroksár-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0) FGSZ Siófok-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-2)

pénteken játszották:Csákvár-Vasas 2-6 (0-4)

Az élcsoport: 1. Mezőkövesd Zsóry FC 28 pont, 2. Vasas 27 (31-16), 3. Békéscsaba 27 (19-16)
velemenyezd, 2014. november 08. szombat, 18:22
EL-selejtező - Döntetlenjével kiesett a Debrecen
A hajdúságiak hiába támadták végig az egész meccset, nem tudták bevenni rivális kapuját, így nem sikerült 2010 után ismét csoportkörbe jutniuk a második számú európai kupasorozatban, amelyben legutóbb 2012-ben a Videoton szerepelt magyar csapatként.

A EL főtáblájának 12 négycsapatos csoportját pénteken sorsolják ki.

Európa Liga-selejtező, 4. forduló, visszavágó:Debreceni VSC-Young Boys (svájci) 0-0-------------------------------------Debrecen, 7000 néző, v.: Fernández Borbalán (spanyol)

piros lap: Seydi (90.)

sárga lap: Zsidai (31.), Korhut (34.), Sidibe (58.), Vadnai (72.), Máté (76.), Varga J. (83.), Ferenczi (85.), illetve Lecjaks (29.), Rochat (32.)

Továbbjutott: a Young Boys 3-1-es összesítéssel.

Debreceni VSC:

--------------Novakovic - Jovanovic, Máté, Mészáros N. (Morozov, a szünetben), Korhut - Bódi, Varga J., Zsidai, Vadnai (Ferenczi, 79.) - Kulcsár T. (Seydi, 65.), Sidibe

Young Boys:

-----------Mvogo - Hadergjonaj, Rochat, von Bergen, Lecjaks -
velemenyezd, 2014. augusztus 28. csütörtök, 22:43
Labdarúgó NB I - Szombathelyi döntetlenjével nyeretlen maradt a Pécs
OTP Bank Liga, 4. forduló:Szombathelyi Haladás - PMFC-Matias 1-1 (0-0)--------------------------------------------Szombathely, 2500 néző, v.: Vad II.

gólszerzők: Halmosi (63.), illetve Heffler N. (76.)

sárga lap: Dvorschák (23.), Halmosi (25.), Schimmer (75.), Iszlai (79.), illetve Romic (21.), Horváth A. (27.), Balogh B. (40.), Heffler N. (44.), Nagy J. (90.)

Szombathelyi Haladás:

---------------------Rózsa - Jagodics (Városi, a szünetben), Dvorschák, Devecseri, Katona M. - Medgyes (Schimmer, a szünetben), Jancsó, Nagy O., Szakály A. (Iszlai, 67.), Halmosi - Gaál

------------Gőcze - Nagy J., Balogh B., Romic, Mohl (Kővári, a szünetben) - Horváth A., Márkvárt, Szatmári L., Uzoma, Heffler N. (Rácz, 77.) - Pölöskey (Frőhlich, 67.)

Az első félidőben jó futball helyett kemény belépőket láthatott a közönség, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben, ellenben hat sárga lapot mutatott fel a játékvezető szabálytalanságok és reklamálások miatt.