2020. május 30. szombat | 22. hét | 151. nap | 16:05 | Janka, Zsanett
Labdarúgó NB I - Döntetlennel folytatódott a Mezőkövesd jó és a ZTE rossz sorozata
A pontosztozkodással mindkét csapat sorozata folytatódott: a borsodiak veretlenek, a két 11-est is elhibázó zalaiak pedig nyeretlenek az elmúlt öt élvonalbeli találkozójukon.

A mérkőzés játékvezetője Kassai Viktor volt, aki 322. alkalommal bíráskodott a magyar élvonalban, ezzel csúcstartó lett. A 44 éves sípmester, aki 2008-ban olimpiai, 2011-ben pedig Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, Szabó Zsolt rekordját adta át a múltnak.

OTP Bank Liga, 12. forduló:ZTE FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-1)------------------------------------Zalaegerszeg, 2780 néző, v.: Kassai

gólszerzők: Bobál G. (60.), illetve Zivzivadze (40.)

piros lap: Farkas D. (81.)

sárga lap: Babati (43.), Lesjak (44.), Bolla (83.), illetve Farkas D. (18., 81.), Silye (32.), Katanec (47.), Berecz (91.)

ZTE FC:

-------Demjén - Kocsis G., Lesjak, Bolla (Holodjuk, 89.), Bobál D. - Mitrovic, Bedi - Babati (Ikoba, 54.), Stieber, Radó (Grumic, 88.) - Bobál G.

Mezőkövesd Zsóry FC:

--------------------Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Berecz, Karnickij - Pekár (Vajda, 72.), Cseri (Sajbán, 88.), Nagy D. (Vadnai, 87.) - Zivzivadze

Kiegyenlített első félidőt láthatott a közönség, mindkét együttes zártan és szervezetten védekezett, így igen kevés lehetőség adódott, valamelyest az idény meglepetéscsapata, a második Mezőkövesd birtokolta többet a labdát. Az első nagy helyzetig 36 percet kellett várni, de Babati célt tévesztett, azaz a kapusoknak továbbra sem volt dolguk, a kihagyott hazai helyzet pedig megbosszulta magát, mert a túloldalon Zivzivadze nem hibázott, így a borsodiak vonulhattak előnnyel a szünetre.

A folytatásban szinte azonnal egyenlíthetett volna az újonc ZTE, azonban Babati 11-esét kivédte Szappanos. A kihagyott büntető ellenére lendületben maradtak a kék-fehérek, sorra vezették az akciókat, a vendégek védelme ugyan egy ideig szokás szerint állta a sarat, aztán negyedóra elteltével góllá érett a hazaiak nyomása. Az egyenlítést követően kiegyenlítetté vált a mérkőzés, mindkét fél győzelemre törően futballozott, azonban újabb gól már nem született a jó napot kifogó kapusoknak és a helyenként önfeláldozó védőknek köszönhetően. A hazaiak jártak közelebb a győzelemhez, de a hajrában Radó büntetőjét is kivédte Szappanos.

velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 19:12
Címkék: Labdarúgó NB, Kassai Viktor, Bajnokok Ligája-döntőt, Szabó Zsolt, Bank Liga, FC-Mezőkövesd Zsóry FC,
Női labdarúgó NB I - Az MTK játszhat az FTC-vel a BL-ért
Az MTK-ban Turányi Lilla kétszer volt eredményes, Nagy Ágnes, Magyarics Zoé, Németh Loretta egy-egy alkalommal talált be, a vendég DVTK gólját pedig Hanna Barker szerezte.

A két csapat azonos pontszámmal állt a Simple Liga tabellájának második és harmadik helyén. A magyar szövetség döntése értelmében a nőknél nem hirdetnek bajnokot, de a záró tabella első két helyezettje a BL-részvételért játszik majd a bajnoki döntővel megegyező forgatókönyv szerint. A párharc az egyik csapat második győzelméig tart majd, a pályaelőnyt az első helyen álló Ferencváros élvezi, mert bár az MTK-hoz hasonlóan 31 ponttal zárt, de gólkülönbsége jobb, mint riválisának.
velemenyezd, 2020. május 28. csütörtök, 22:00
Labdarúgó NB I - Mind a hat hétvégi bajnokira beengedik a szurkolókat
A Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint a "szabadtéri rendezvény helyszínén való tartózkodás megengedett", amennyiben a rendezvény szervezője biztosítja a járvány miatti óvintézkedéseket, ennek megfelelően az élvonalbeli futballbajnokság találkozóira is visszatérhetnek a szurkolók.

A 26. forduló nyitómérkőzésen a Kaposvár a Zalaegerszeget fogadja, a pénteken 20 órakor kezdődő találkozót ugyancsak nézők előtt rendezik, ám további részleteket nem közölt honlapján a vendéglátó somogyi klub.

Szombaton a Kisvárda az Újpestet, a DVTK a Mezőkövesdet, míg a Paks a MOL Fehérvárt látja vendégül. A Kisvárda honlapján kiemelte: a kormányrendelet értelmében minden negyedik székre ülhetnek majd szurkolók. A klub első körben a bérleteseknek biztosít lehetőséget, ezt követően a még megmaradt ülőhelyek számának ismeretében ad újabb tájékoztatást.

"A DVTK természetesen megnyitja a stadion kapuit, mert mi rendelkezünk az ország egyik legjobb és legnagyobb szurkolótáborával" - idézte a miskolci klub
velemenyezd, 2020. május 28. csütörtök, 16:51
Visszatérhetnek a nézők a sportrendezvényekre
A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent rendelet szerint a "szabadtéri rendezvény helyszínén való tartózkodás megengedett", amennyiben a rendezvény szervezője biztosítja a járvány miatti óvintézkedéseket.

A nézők csak minden negyedik ülőhelyet foglalhatják el, közvetlenül egymás mögött nem ülhetnek és köztük legalább 1,5 méter védőtávolságot kell biztosítani.

Szabadtéri rendezvénynek minősül az olyan program, amely teljes időtartamában minden oldalról fallal körülhatárolt, fedett épületen kívül zajlik, vagy amely során a nézőket az időjárás miatt sátorral védik (például cirkuszsátor), illetve azok is, amelyek a rendezvény céljából épített fallal körülhatárolt, fedetlen vagy részben fedett létesítményben zajlanak (például stadion, uszoda, szabadtéri színpad, szabadtéri mozi).

A rendelet a kihirdetést követő napon, azaz csütörtöktől (mától) lép életbe.

A labdarúgó NB I és a Magyar Kupa mérkőzései a koronavírus-járvány miatti szünetet követően múlt szombattól folytatódtak zárt
velemenyezd, 2020. május 28. csütörtök, 09:01
Labdarúgó NB I - A Ferencváros megint Boli góljával győzte le az Újpestet
OTP Bank Liga, a 20. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Újpest FC-Ferencvárosi TC 0-1 (0-1)-----------------------------------Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Berke

gólszerző: Boli (7.)

sárga lap: Burekovic (31., 92.), illetve Zubkov (71.), Boli (83.)

piros lap: Burekovic (92.)

Újpest:

-------Pajovic - Balázs B., Heris, Ristevski, Burekovic - Nwobodo, Onovo (Koszta, 85.) - Simon (Perosevic, 79.), Rácz (Zsótér, 64.), Pauljevic (Calcan, 64.) - Novothny

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic - Haratin, Sigér (Vécsei, 89.) - Zubkov (Skvarka, 83.), Isael, Nguen (Somália, 68.) - Boli (Szihnyevics, 83.)

Az Újpest álmos adogatásával kezdődött a mérkőzés, majd a Ferencváros a 7. percben a találkozó első helyzetéből megszerezte a vezetést: gyors összjáték után Boli 19 méterről, középről már üresen lőhetett a jobb alsóba. A folytatásban a ritmust olykor felpörgető vendégek Boli kiugratásaival veszélyeztettek, eközben az egyre inkább
velemenyezd, 2020. május 27. szerda, 22:13
Labdarúgó NB I - Sigér duplájával fordított a Ferencváros a Debrecen ellen
A meccset eredetileg augusztus elején rendezték volna, de a csapatok nemzetközi kupaszereplése miatt elhalasztották.

OTP Bank Liga, az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés:Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-1 (2-1)-----------------------------------------Groupama Aréna, zárt kapuk mögött, v.: Pintér Cs.

gólszerzők: Sigér (22., 42.), illetve Bódi (13.)

sárga lap: Zubkov (28.), Haratin (36.), Botka (72.), illetve Pávkovics (64.)

----------Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic - Haratin, Sigér (Somália, 88.) - Zubkov (Vécsei, 60.), Isael (Skvarka, 83.), Nguen - Boli (Szihnyevics, 83.)

Debrecen:

----------Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi - Tőzsér (Milunovic, 77.) - Bódi, Haris (Kundrák, 66.), Varga K. (Csősz, 66.) - Adeniji (Garba, a szünetben), Szécsi

Az eddig megszokott beengedési procedúrával ellentétben a korlátozott létszámú újságírót már a stadionon kívül két helyen is megállították, míg a harmadik változást az jelentette, hogy a

8 gólos:

--------Feczesin (Újpest), Zivzivadze (Mezőkövesd), Zubkov (Ferencváros)

7 gólos:

--------Bobál G. (Zalaegerszeg), Boli (Ferencváros), Cseri (Mezőkövesd), Futács (MOL Fehérvár), Grozav (Kisvárda), Gyurcsó (Puskás Akadémia), Henty (Puskás Akadémia), Isael (Ferencváros), Könyves (Paks), Szécsi (Debrecen), Vanecek (Puskás Akadémia),

6 gólos:

--------Adeniji (Debrecen), Garba (Debrecen), Nguen (Ferencváros), Petrjak (MOL Fehérvár), Varga R. (Ferencváros)

5 gólos:

--------Ádám M. (Kaposvár), Böde (Paks), Hahn (Paks), Ivanovski (Diósgyőr), Knezevic (Puskás Akadémia), Tischler (Kisvárda)

4 gólos:

--------Besirovic (Mezőkövesd), Berecz (Mezőkövesd), Gosztonyi (Kisvárda), Ikoba (Zalaegerszeg), Iszlai (Diósgyőr), Moutari (Budapest Honvéd), Novothny (Újpest), Sigér (Ferencváros), Urblik (Puskás
velemenyezd, 2020. május 23. szombat, 17:53
Labdarúgó NB I - Korábbi eredmények (2.)
22. forduló (február 22.): Budapest Honvéd-Puskás Akadémia FC 1-1, Kaposvári Rákóczi FC-Újpest FC 0-1, Kisvárda Master Good-Diósgyőri VTK 2-2, MOL Fehérvár FC-ZTE FC 4-1, Paksi FC-Debreceni VSC 4-2, Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencvárosi TC 3-0

23. forduló (február 29.): Mezőkövesd Zsóry FC-Zalaegerszeg 1-2, MOL Fehérvár FC-Kaposvári Rákóczi FC 3-0, Újpest FC-Puskás Akadémia FC 2-3, Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 0-4, Kisvárda Master Good FC-Paksi FC 2-0, Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-0

24. forduló (március 7.): Paksi FC-Budapest Honvéd 0-0, Diósgyőri VTK-Újpest FC 2-1, Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC 1-4, Kaposvári Rákóczi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 0-4, Debreceni VSC-Kisvárda Master Good 1-0, ZTE FC-Ferencvárosi TC 1-1
Labdarúgó NB I - Korábbi eredmények (1.)
1. forduló (augusztus 3-4., május 23.):MOL Fehérvár FC-Kaposvári Rákóczi FC 4-2, Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd 2-1, Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC 1-0, Újpest FC-Puskás Akadémia FC 1-3, Kisvárda Master Good-Paksi FC 1-0, Ferencváros-Debrecen 2-1

2. forduló (augusztus 10-11., szeptember 22.):Paksi FC-Budapest Honvéd 3-1, Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC 0-2, Debreceni VSC-Kisvárda Master Good 4-1, Diósgyőri VTK-Újpest FC 1-2, Kaposvári Rákóczi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2, ZTE FC-Ferencvárosi TC 1-2

3. forduló (augusztus 17.):Debreceni VSC-Zalaegerszeg 3-2, Ferencváros-Kaposvári Rákóczi FC 1-0, Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 1-0, MOL Fehérvár FC-Diósgyőri VTK 5-1, Újpest FC-Paksi FC 1-1, Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good 1-3

4. forduló (augusztus 24-25.):Kisvárda Master Good-Újpest FC 2-0, Paksi FC-MOL Fehérvár FC 0-2, Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC 0-3, Kaposvári Rákóczi FC-ZTE FC 0-4, Budapest Honvéd-Debreceni VSC 2-3, Puskás Akadémia FC-Ferencváros 4-1