2019. szeptember 19. csütörtök | 38. hét | 262. nap | 04:31 | Vilhelmina
Már Ronaldo a gólrekorder az E.B. labdarúgás selejtezőn
Kedd este óta Cristiano Ronaldo a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők történetének legeredményesebb gólszerzője, 22., 23., 24. és 25. találatával ugyanis lehagyta az eddigi csúcstartó ír Robbie Keane-t, aki 23-szor volt eredményes.
Az Eb- és Nemzetek Ligája-címvédő portugál válogatott 5-1-re nyert Vilniusban, a litvánok vendégeként, a Juventust erősítő Ronaldo pedig négyszer talált be a hazaiak kapujába - pályafutása során másodszor szerzett négy gólt egy mérkőzésen a nemzeti csapatban.
"Nem a személyes elismerések érdekelnek, még ha jól is esnek. A lényeg, hogy ezek mindig olyan dolgok eredményei, amelyeket közösen, csapatként érünk el" - mondta a futballista.
A 34 éves játékos jelenleg 93 válogatottbeli találatnál jár, a világcsúcsot az irániak volt futballistája, Ali Daei tartja 109-cel.
"Nincs olyan stadion a világon, amelyben Ronaldót ne ünnepelnék. Ő a világ legjobbja. És ezt most ismét bizonyította" - mondta játékosa teljesítményéről Fernando Santos, a portugálok szövetségi kapitánya.
Ronaldo a 7. percben büntetőből volt eredményes, majd a második félidőben 14 percen belül (62., 65., 76.) három gólt is szerzett.
maroka, 2019. szeptember 11. szerda, 21:30
Címkék: Cristiano Ronaldo, Robbie Keane-t, Nemzetek Ligája-címvédő, Fernando Santos, labdarúgó Európa-bajnoki, eddigi csúcstartó,
A 90-2000-es évek legendás focistái akkor és most.
1980-as, 1990-es években játszott. Csatárként szerepelt klubjaiban. Igazán nagy sikereket Angliában ért el.

Thierry Henry francia labdarúgó. Jelenleg a belga labdarúgó-válogatott pályaedzője. Világ- és Európa-bajnok. 123-szoros francia válogatott és 51 találatával a nemzeti csapat gólrekordere.

Gabriel Batistuta az argentin labdarúgó-válogatott egykori csatára, minden idők egyik legeredményesebb argentin
schuro, 2017. június 16. péntek, 21:57
Hires futballisták akkor és most.
emeli.

Alekszandr Anatoljevics Kerzsakov (1982. november 27. -) orosz válogatott csatár, aki jelenleg a Zenyit csapatában játszik.

Wayne Rooney (1985. október 24. -) angol labdarúgó, aki jelenleg a Manchester Unitedben játszik és az angol válogatottnak is tagja.A válogatott gólrekordere. Rooney eddigi 109 válogatott fellépésén szerzett 51 góljával az angol nemzeti csapat történetének legeredményesebb játékosa, Bobby Charltont megelőzve.

Ronaldo de Assis
schuro, 2016. március 25. péntek, 22:05
Szerződést hosszabbított a Veszprém bosnyák kézilabdázója
A Bajnokok Ligája-ezüstérmes és magyar bajnoki címvédő együttes honlapjának szombati tájékoztatása szerint a légiós új megállapodása 2018. június 30-ig szól.

A bosnyák válogatott gólrekordere 2009-ben igazolt Veszprémbe, azóta hatszor nyert bajnokságot és Magyar Kupát, egyszer SEHA Ligát, valamint kétszer szerepelt a BL négyes döntőjében. Összesen 556 gólnál tart magyar klubja színeiben.
velemenyezd, 2016. január 09. szombat, 14:42
Balaton Kupa női futballtorna - Bronzérmes a magyar válogatott
Az elődöntőben Szlovákiával szemben tizenegyesekkel alulmaradó magyar válogatott a hazai szövetség (MLSZ) beszámolója szerint Zeller Dóra találatával szerzett vezetést a 40. percben, majd a szünet után Rácz Zsófia büntetőjével biztosította be a győzelmet.

A 84. percben csereként pályára lépett a nemzeti csapat válogatottsági és gólrekordere, Pádár Anita, aki ezen a találkozón ünnepelte 125. válogatottságát, egyben el is búcsúzott a nemzeti csapattól.

A bronzérmeket Kiss László korábbi női szövetségi kapitány, az MLSZ női bizottságának tagja adta át a válogatott tagjainak.

Eredmények:

bronzmérkőzés:Magyarország-Fehéroroszország 2-0 (1-0)

később:

döntő:Szlovákia-Lengyelország 16.30

szombaton játszották:

elődöntő:Szlovákia-Magyarország 4-4 (0-2) - 11-esekkel 4-2Lengyelország-Fehéroroszország 2-2 - 11-esekkel 3-0
velemenyezd, 2015. augusztus 03. hétfő, 16:42
Színészek, zenészek, élsportolók a brit uralkodó születésnapi kitüntetési listáján
tisztségéről.

Spacey megbecsültségét jelzi, hogy a búcsúztatására nemrégiben szervezett nagyszabású rendezvényen olyan világhírességek vettek részt, mint Jeremy Irons, Sting és Annie Lennox. A gálaműsorba videóüzenettel bekapcsolódott Sam Mendes filmrendező, Bill Clinton volt amerikai elnök és Sir Elton John, a brit rock egyik legünnepeltebb veteránja.

A Brit Birodalom Rendjének tiszti rangjára (OBE) emelte a királynő Frank Lampardot, az angol labdarúgó-válogatott volt erősségét, a Chelsea gólrekorderét, aki hamarosan az Egyesült Államokban folytatja pályafutását.

Ugyanezt a kitüntetést kapja az Oscar-díjas Eddie Redmayne, aki A mindenség elmélete című életrajzi film főszereplőjeként aratott átütő sikert Stephen Hawking professzor megszemélyesítésével, és szintén az OBE rangban részesül Chiwetel Ejiofor, a Tizenkét év rabszolgaság főszereplője.

A Brit Birodalom Rendjének tagja (MBE) címet veheti át az uralkodótól William Pooley, az első brit ebolafertőzött, aki egy jótékonysági szervezet
velemenyezd, 2015. június 13. szombat, 07:05
Bajnokok Ligája - Messi gólrekorder lett
Az argentin játékos eddig a spanyol Raúllal 71 találattal holtversenyben állt az élen, de most már egyedüli csúcstartó 74 góllal. A már korábban továbbjutott katalán gárda színeiben először talált kapuba a klub nyári szerzeménye, az uruguayi Luis Suarez, aki nemrég tért vissza hosszú eltiltásából, melyet még a világbajnokságon kapott harapásáért.

A Sahtar Donyeck után a játéknap második továbbjutója a Chelsea lett, amely a Schalke 04 otthonában aratott ötgólos sikerével biztosította helyét a nyolcaddöntőben.

A Bayern München a 20. percben emberhátrányba került, majd az értékesített büntetővel a vezetést is megszerezte a Manchester City, a bajorok aztán fordítottak, de végül remek hajrájának és a három gólig jutott Sergio Agüerónak köszönhetően 3-2-re nyertek a szigetországiak, akik sikerükkel életben tartották továbbjutási reményeiket.

A Sporting Lisboa-Maribor mérkőzés második félideje ötvenperces késéssel kezdődött a világítóberendezés meghibásodása miatt.

Bajnokok Ligája,
velemenyezd, 2014. november 25. kedd, 23:00
Lionel Messi ma duplázott....BL. gólrekorder
BL. selejtező: Ajax - Barcelona 0:2
Barcelona kezdő csapata ..
38. perc Gól: Lionel Messi fejelt 9 méterről az üres kapuba.
...........
76. perc Gól: Lionel Messi, becsúszva továbbította a hálóba a Barca és saját maga második gólját - ezzel 71 találata van a BL. -ben, s utolérte Raúlt González Blancot, akinek szintén 71 gól találata volt.