2019. december 09. hétfő | 50. hét | 343. nap | 17:42 | Natália
A Fehérvár AV19 vezetése a hullámzó teljesítmény ellenére bízik a sikeres folytatásban
Szélig Viktor erről a klub csütörtöki sajtótájékoztatóján beszélt, ahol a karácsony előtti jótékonysági akcióikról volt szó.

"Nincs ünnepi hangulat" - fogalmazott a gárda teljesítményével kapcsolatban, ugyanakkor megjegyezte: a kiválóan sikerült tavalyi szezon ugyanezen időszakában mindössze egyetlen ponttal volt többjük, mint most.

Hangsúlyozta, hogy a mérkőzéseken többnyire nincsenek alárendelt szerepben, valami kicsi hiányzik a sikerhez, ezen dolgoznak most a játékosok és a szakmai stáb. Megemlítette: az előző idényben többen is életük szezonját futották, magasra került a léc, amit év elején nem tudtak megugrani, ezért önbizalomhiány alakult ki, s ez a helyzetkihasználásban megmutatkozik.

Szélig Viktor az MTI kérdésére elmondta: vannak húzóemberek, akik nem úgy teljesítenek, ahogy elvárják tőlük.

Gál Péter, a Fehérvár AV19 SC elnöke bejelentette, hogy a klub idén több karácsonyi jótékonysági akciót is szervez. Két mérkőzés bevételeinek egy részéből a Polgárdi-Tekerespusztán található otthont támogatják, illetve egy kétéves, leukémiás betegségben szenvedő fehérvári kislány gyógykezelését is segítik. Emellett a december 20-i meccsen karácsonyi süteményvásár lesz, a bevételből a Székesfehérvári Anyaotthont támogatják, továbbá részt vesznek az Adni jó kupán, ahol a játékosok személyes ereklyéik eladásából járulnak hozzá jótékony célokhoz.

Jelezte, hogy az EBEL-csapat a többéves hagyományt folytatva december 20. és 30. között-három hazai találkozón is különleges, karácsonyi mintás mezben lép jégre, amelyeket szintén elárvereznek.

velemenyezd, 2019. november 28. csütörtök, 21:55
Címkék: Fehérvár AV19, Szélig Viktor, Fehérvár AV19 SC, Székesfehérvári Anyaotthont, hullámzó teljesítmény, sikeres folytatásban,
Jégkorong Hat Nemzet Torna - Tolvanen 31 fős kerete
A magyar szövetség honlapjának tájékoztatása szerint két kapus, tíz hátvéd és 19 csatár kapott meghívót. A kerettagok közül Bukor Rajmund, Pápa Márton, Szabad Kevin és Madácsi Benedek korábban még nem szerepelt a nemzeti együttesben.

Mivel az osztrák bajnokságban nincs szünet, a Hydro Fehérvár AV19 tagjaira most nem számíthat a szakmai stáb. A keretben - amelyből 14-en voltak ott a novemberi, gdanski tornán győztes csapatban - két légiós szerepel, Horváth Bálint a svéd harmadosztályban, míg Szabad Kevin az Alpesi Ligában játszik.

A magyar csapat négy mérkőzésen lép jégre Káposztásmegyeren: jövő kedden a dél-koreai válogatottal találkozik, ennek eredménye azonban nem számít bele a tornába. Csütörtökön este Japán, pénteken pedig Franciaország lesz a magyarok ellenfele, míg szombaton a helyosztókat rendezik.

A jövő évi ljubljanai divízió I/A világbajnokságra április 24. és 30. között kerül sor. A magyar válogatott ellenfele a házigazda szlovénok mellett a dél-koreai, az osztrák, a francia
velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 09:41
Osztrák jégkorongliga - Egy góllal veszített a Fehérvár
A magyar gárda az első két harmadot követően 2-2-re állt, a zárószakasz elején azonban két gólt is kapott, s a hajrában már csak szépítésig jutott.

A Fehérvár 20 mérkőzésen szerzett 22 pontjával a kilencedik helyen áll a 11 csapatos mezőnyben.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):HC Orli Znojmo (cseh)-Hydro Fehérvár AV19 4-3 (0-0, 2-2, 2-1)-------------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzői: Erdély (23.), Girard (36.), Campbell (57.)
velemenyezd, 2019. november 24. vasárnap, 20:13
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár kikapott a Salzburgtól
Az első harmadban kétgólos előnyhöz jutott a kapu előtt határozottabb vendégcsapat, majd a hazaiak a második harmad elején két perc alatt egyenlítettek. A Salzburg a 30. percben emberhátrányban játszva tudta visszavenni a vezetést. A záró játékrészben már hárommal vezettek az osztrákok, a hazaiaknak pedig csak szépítenie sikerült.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):Hydro Fehérvár AV19-EC Red Bull Salzburg (osztrák) 3-5 (0-2, 2-1, 1-2)-------------------------------------------------------------- ----------a Fehérvár gólszerzői: Girard (21.), Mihály Á. (22., 54.)
velemenyezd, 2019. november 22. péntek, 21:47
Jégkorong Magyar Kupa - Előnyben az FTC és a MAC, továbblépett a DVTK
A sorozatba most bekapcsolódó fővárosi együttesek közül a zöld-fehérek az Újpest otthonában nyertek 3-1-re, míg az újbudaiak Debrecenben győztek 5-2-re.

A miskolci csapat az első mérkőzésen november 3-án saját közönsége előtt 7-0-ra múlta felül a Fehérvári Titánokat, így már a visszavágó előtt eldöntötte a továbbjutás kérdését. A szerdai találkozón is könnyedén győztek a Jegesmedvék: 6-2-es sikert értek el Székesfehérváron.

A második kör továbbjutói az elődöntőbe kerülnek, amelynek automatikusan tagja a címvédő Hydro Fehérvár AV19.

Magyar Kupa, 2. forduló (az elődöntőbe jutásért):

visszavágó:Fehérvári Titánok-DVTK Jegesmedvék 2-6 (0-1, 1-3, 1-2)

Továbbjutott: a DVTK Jegesmedvék kettős győzelemmel, 13-2-es összesítéssel.

1. mérkőzések:UTE - FTC-Telekom 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)DEAC-MAC Újbuda 2-5 (0-1, 1-2, 1-2)
velemenyezd, 2019. november 20. szerda, 21:23
Osztrák jégkorongliga - Szétlövéssel nyert Dornbirnben a Fehérvár
Eredmény (a sorozat honlapjáról):Dornbirn Bulldogs (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 3-4 (1-0, 0-2, 2-1, 0-0, 0-1) - szétlövéssel------------------------------------------------------ -----------------------a Fehérvár gólszerzői: Busenius (23.), Mihály (34.), Girard (44.)
velemenyezd, 2019. november 17. vasárnap, 20:12
Osztrák jégkorongliga - Kikapott a Fehérvár
A fehérváriak háromgólos hátrányból a 47. percre felzárkóztak ugyan egygólos különbségre, de az 54. percben a házigazdák emberelőnyös góllal ismét lőtávolon kívülre tudtak kerülni, majd a háromgólos Sebastien Sylvestre a 60. percben beállította az 5-2-es végeredményt.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):HCB Südtirol Alperia (olasz)-Hydro Fehérvár AV19 5-2 (1-0, 2-1, 2-1)-------------------------------------------------------------- ------a Fehérvár gólszerzői: Kuralt (39.), Lehtonen (47.)
velemenyezd, 2019. november 15. péntek, 22:12
Élő tv-sportközvetítések - Hétfő, kedd
november 11., hétfő:

--------------------

M4 Sport20.15: Labdarúgás, fiú U17-es világbajnokság, Brazília, negyeddöntő, Spanyolország-Franciaország

-------------------

M4 Sport 0.00: Labdarúgás, fiú U17-es világbajnokság, Brazília, negyeddöntő, Brazília-Olaszország18.15: Vízilabda, férfi világliga, csoportkör, 1. forduló, Magyarország-Oroszország19.45: Labdarúgás, női Európa-bajnoki selejtező-mérkőzés, Magyarország-Lettország

Sport 2 2.15: Amerikaifutball, NFL, alapszakasz, San Francisco 49ers-Seattle Seahawks13.30: Lóverseny, Kincsem+17.00: Jégkorong, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, Junoszt Minszk-Red Bull
velemenyezd, 2019. november 11. hétfő, 08:00