2018. november 20. kedd | 47. hét | 324. nap | 18:51 | Jolán
A belgák kiejtették a brazilokat a Foci V.B.-rőll
Pénteken este, Kazanyban rendezték a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének slágermérkőzését, a Brazília-Belgium rangadót, melyen a világranglista második és harmadik helyezettje feszült egymásnak. A dél-amerikai csapat jól kezdett, Neymar szöglete után Thiago Silva kapufát lőtt,
Megfogta ez a találat a brazil csapatot, a belgáknak pedig nagyon ízlett ekkor a játék, mert berendezkedtek a kontrákra és érett is a második góljuk. Nem is kellett rá túl sokat várniuk: egy tökéletesen végigvitt kontratámadás végén Kevin De Bruyne lőtt Alisson kapujába. Ahogy a Japán elleni győztes gólnál, úgy most is ki kell emelni Romelu Lukakut, aki nagyszerűen lódult meg a labdával és játszotta meg aztán csapattársát. A brazilok ugyan padlóra kerültek, de össze azért nem zuhantak, rögtön a 37. percben volt egy szépítési lehetőségük, de Courtois gyönyörű mozdulattal tornázta ki Coutinho lövését.
Már Firminóval a pályán vágott neki a második félidőnek Brazília, amely a lelátóról is komoly biztatást kapott ekkor. Az 55. percben volt egy érdekes helyzet, Kompany csúszott be Gabriel Jesusnak a tizenhatoson belül, vissza is nézték a szituációt, de aztán nem ítéltek büntető.
Péntek este a belga válogatott 2-1-re legyőzte Brazíliát a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, így Roberto Martínez csapata bejutott a legjobb négy közé, ahol újabb előre hozott döntőt kell megvívnia: a végső győzelemre is esélyes francia együttes lesz az ellenfele. A belgák 32 év után jutottak be ismét az elődöntőbe, míg a brazilokat sorozatban negyedszer fosztotta meg európai csapat a világbajnoki álmaitól.
A brazilok mind a négy vb-n olyan csapattal érkeztek, amely akár nyerhetett is volna. Nem nyert. Ellenben legyőzőik közül 2006-ban a franciák másodikok, 2010-ben a hollandok szintén ezüstérmesek, 2014-ben a németek pedig világbajnokok lettek. 2018, Belgium? Ha a sorozat folytatódik, a belgák meg sem állnak a döntőig.
Sokszor leírtuk már, hogy Brazliában a futball nem csak sport, hanem vallás is. Kis túlzással ott 200 millió ember ezzel kel és fekszik, arról nem beszélve, hogy a világ többi részén mennyi rajongója van a Selecaónak. Számukra ez a péntek este tényleg olyan dráma volt, amelyet mi szinte képtelenek vagyunk felfogni.
ÚJ TAKTIKA
Roberto Martínez, a belga válogatott szövetségi kapitánya már a kezdő sípszó előtt húzott néhány váratlant. Az eddig középső középpályásként számításba vett Kevin De Bruyne-t feltolta a támadószekcióba, míg a középcsatár Romelu Lukakut kivezényelte a jobbszélre, hogy ezzel is párharcokra kényszerítse a brazil Marcelót, és befuthassa a mögötte keletkező üres területeket. A mérkőzés eleje kiegyenlített játékot hozott, a 8. percben a brazilok a vezetést is megszerezhették volna, de Thiago Silva közeli kísérlete a kapufán csattant. Amilyen szerencséje volt a belgáknak, olyan szerencsétlenek voltak a brazilok, ugyanis a 13. percben Nacer Chadli szöglete után Fernandinho a saját kapujába csúsztatott.