2018. december 10. hétfő | 50. hét | 344. nap | 12:56 | Judit
Hátrányban a magyar érdekeltségű csapatok a női röplabda CEV Kupa elődöntőjében
A stuttgartiak a fehérorosz Mincsanka Miszkkel játszottak kedd este, s ellenfelük 3-2-re győzött. A magyar válogatott ütő kezdőként lépett pályára, de már az első szettben lecserélte edzője.

A német bajnok Schwerin a világ- és Európa-bajnok röplabdázókat is foglalkoztató török Eczacibasi VitrA Istanbullal mérkőzött, s 3-0-s vereséget szenvedett. Szakmáry ugyancsak kezdő volt, négy pontot szerzett.

A párharcok visszavágóit jövő kedden rendezik.

velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 10:21
Címkék: Mincsanka Miszkkel, Eczacibasi VitrA Istanbullal, magyar érdekeltségű, fehérorosz Mincsanka, magyar válogatott, első szettben,
MLS - Búcsúzott a DC United
A liga honlapja szerint a támadót a hosszabbításban, a 99. percben cserélte be edzője - a washingtoniak ezt követően egyenlítettek és mentették tizenegyes-párbajra az összecsapást. Ebben 3-2-re maradtak alul úgy, hogy Stieber a második párban értékesítette a maga büntetőjét.

A DC United vereségével búcsúzott a sorozattól, így már csak két magyar labdarúgó van versenyben: Sallói Dániel és Németh Krisztián csapata, a Sporting Kansas City a Nyugati főcsoport elődöntőjében a 2015-ös bajnok Portland Timbers vendége lesz.

Eredmények, MLS, rájátszás:

Keleti főcsoport, a négy közé jutásért:

---------------------------------------D.C. United-Columbus Crew 2-2 - tizenegyesekkel: 2-3New York City FC-Philadelphia Union 3-1

A főcsoport-elődöntő párosítása:

--------------------------------New York City FC-Atlanta UnitedColumbus Crew-New York Red Bulls

Nyugati főcsoport, a négy közé jutásért:

-----------------------------------------Los Angeles FC-Real Salt Lake 2-3FC
velemenyezd, 2018. november 02. péntek, 09:41
Birkózó-vb - Két elégedett, egy elégedetlen kapitány
teljesítményt nyújtva diadalmaskodott és megszerezte karrierje második vb-címét. A hozzá hasonlóan vb- és Eb-győztes - de szintén nem olimpiai súlycsoportban szereplő - Korpási Bálint (72 kg) valamennyi meccsén kiválóan birkózott, a fináléban pedig egy figyelmetlenség miatt kapott ki 2-1-re a címvédő Frank Stäblertől.

Az ötkarikás kategóriákban szereplők közül Lőrincz Tamás (77 kg) volt a legjobb, aki karrierje egyik csúcspontjaként döntőbe jutott. Ott azonban nem sikerült visszavágnia a tavalyi vb elődöntőjében elszenvedett vereségért Alekszandr Csekirkinnek. Az orosz birkózó azért versenyezhetett a Papp László Sportarénában, mert bár apárizsi ezüstérmét doppingvétség miatt elvették, csak négy hónapos eltiltással sújtották.

Kiss Balázs (97 kg) ismét, immár sokadszor bizonyította, hogy sosem lehet leírni. A BVSC 35 éves klasszisa ugyanis a felkészülés során - szokás szerint - rengeteg sérüléssel bajlódott, lényegesen kevesebbet tudott edzeni mint társai, ennek ellenére csak egy figyelmetlenség
velemenyezd, 2018. október 29. hétfő, 10:41
Birkózó-vb - Lőrincz Tamás ezüstérmes, kevés hiányzott a diadalhoz
A két sportoló a tavalyi párizsi vb elődöntőjében már találkozott egymással, s akkor az orosz nyert, miután az előnyben lévő Lőrincz tulajdonképpen saját magát elgáncsolva tusba esett. A mostani meccs pikantériáját az adta, hogy Csekirkintől később doppingvétség miatt elvették az ezüstérmét, és Lőrincznek adták, viszont csupán négy hónapra tiltották el, így már most újra szőnyegre léphetett.

A zárónap egyértelműen az utolsó ütközetre volt kiélezve, Lőrinczet már a 77 kilogrammos első bronzmeccs szünetében megmutatták a kivetítőn bemelegítés közben, s amikor megjelent a bevonulásnál, elképesztő üdvrivalgás kísérte a szőnyegre.

A kezdés után mindketten szorosan tartott kezekkel dőltek egymásnak, s a szőnyeg közepén küzdöttek, eredménytelenül. Több mint másfél perc telt el így, amikor az oroszt figyelmeztették passzivitásért (1-0) és leküldték, ám Lőrincz nem tudta összefogni riválisát, mert az azonnal felugrott. Közben könyökkel orrba találta ellenfelét, akit ápolni kellett, majd mutatta Sike
velemenyezd, 2018. október 28. vasárnap, 17:47
Birkózó-vb - Sastin Marianna ötödik hellyel tért vissza
Gyermeke születése után mindössze nyolc hónappal Magyarország eddigi egyetlen női világbajnoka talán a vártnál is jobb teljesítményt nyújtott a vb-n. Szerdán egy szép győzelmet követően erősen vitatható vereséget szenvedett, majd csütörtökön a vigaszágon előbb a nigériai, majd az indiai ellenfelét is legyőzte, utóbbit az utolsó másodpercekben indított akcióval.

A helyosztón aztán az ukránok tavalyi vb-ezüstérmese, Julija Tkacs Osztapcsuk várt rá, aki kisebb meglepetésre veszített az elődöntőben.

Az esélyek az ukrán mellett szóltak, s a meccset Sastin óvatosan kezdte, láthatólag kicsit tartott vetélytársától. A bírók 50 másodperc után aktívabb birkózást kértek tőle, másfél percnél pedig megintették. A 35 éves magyar klasszisnak 30 másodperce volt, hogy akciót csináljon, ám erre nem volt esélye, ezzel pedig 1-0-ás hátrányba került. A szünetig feszült, de akciómentes harc folyt a szőnyegen, a mérkőzésvezető többször figyelmeztette a feleket a tiszta birkózásra.

A második szakaszban Tkacs
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 20:33
Birkózó-vb - Beszakadt Németh Zsanett térdszalagja, kérdéses a bronzmeccs
Az UTE Európa-bajnoki ezüstérmese kedden két győzelemmel verekedte be magát az elődöntőbe, amelyben két perc után a címvédő török Yasemin Adar ellen próbált levédeni egy dobást, ám a térde aláfordult. Németh nagy fájdalmakkal küzdve folytatta a mérkőzést, és végül 9-1-re kikapott.

A meccs után félő volt, hogy szalagszakadást szenvedett, ám a magyar szövetség arról adott tájékoztatást, hogy a szerdán a Sportkórházban elvégzett alapos vizsgálatok során kiderült, "csak" beszakadt a szalag.

A kétszeres U23-as Európa-bajnok a japán Szuzuki Hiroe ellen küzdhet a harmadik helyért, ám szereplése továbbra is kérdéses.

Az ötödik versenynap esti programjában Barka Emese a bolgár Biljana Dudovával csap össze az 57 kilogrammos kategória elődöntőjében.

Az elődöntők (50, 53, 57, 62 kg) 16.45-től, a helyosztók (65, 68, 72, 76 kg) 18 órától kezdődnek.
velemenyezd, 2018. október 24. szerda, 16:54
Birkózó-vb - Szadulajev tussal verte Snydert
döntőjében, 70 kilogrammban is orosz győzelem született, így Oroszország csapata négy arannyal zárta a fogásnem küzdelmeit, míg az amerikaiak hárommal.

A nők mindkét keddi döntőjében - a papírformának megfelelően - japán siker született.

A magyarok érem nélkül maradtak kedden, miután Olejnik Pavlo nagy csata végén kikapott a 97 kilós bronzmeccsen és ötödikként zárt, amellyel a hazai szabadfogású válogatott egyetlen pontszerző eredményét érte el.

A nőknél Németh Zsanett a 76 kilósok elődöntőjében súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett és kikapott, így szerdán a bronzéremért léphet szőnyegre, ha állapota engedi.

Szerdán Szmolka Nikoletta (72 kg) a vigaszágon szerepel, míg Köteles Alexandra (50 kg), Dénes Mercédesz (53 kg), Barka Emese (57 kg) és Sastin Marianna (62 kg) az ötödik versenynapon mutatkozik be.

Eredmények:

szabadfogás 70 kg:

------------------ Magomedrasul Gazsimagomedov (Oroszország)2. Adam Batirov (Bahrein)3. Franklin Castillo (Kuba) és Zurabi Iakobishvili
velemenyezd, 2018. október 23. kedd, 20:31
Hanga nem épül fel a Barcelona első tétmeccseire
A 29 éves bedobó az első számú európai kupasorozat, az Euroliga honlapján jelentkezett hosszú blogbejegyzéssel, melyben többek között erről is írt.

A kosaras jelezte, hogy az operációt követően Magyarországon dolgozott együtt egy fizioterapeutával, és egy hónapja tért vissza Barcelonába. Hangsúlyozta, hogy kifejezetten utálja a sérüléseket, nehéz kívülről nézni csapattársai edzését, de tudja, hogy türelmesnek kell lennie, és semmiképpen nem szeretne a kelleténél korábban visszatérni.

"Tudom, hogy a felépülésem jó irányban halad, de a csapat első tétmeccsén, a Spanyol Szuperkupán még biztosan nem játszhatok. Nem kapkodok, mert jobb a szezon elején hiányozni néhány meccsről, mint korábban visszatérni kockáztatva az újabb sérülést" - írta a játékos, aki a válogatott szeptemberi világbajnoki selejtezőit is kénytelen volt kihagyni.

Hanga a Barcelonával kapcsolatban arról beszélt, hogy hat új játékost kell beépíteni az együttesbe, ám könnyíti az edzői stáb dolgát, hogy az átigazolásoknál a klub
velemenyezd, 2018. szeptember 19. szerda, 13:21
Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság ...
Nemzeti sport - /MTI 2018.08.10.
A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság harmadik napjának esti programjában a hétpróbázó Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi súlylökésben és 200 méteres síkfutásban folytatta a délelőtt megkezdett versenyzést. A női 100 méteres gátfutás elődöntőjében Kozák Luca és Kerekes Gréta állt rajthoz, a döntőbe egyikük sem jutott be. 3000 méter akadályon a francia Mekhissi-Benabbad zsinórban ötödször nyert az Eb-n, 200 méter síkfutásban a török Ramil Guliyev, 400 méteren a norvég Karsten Warholm győzött.