2020. március 29. vasárnap | 13. hét | 89. nap | 05:19 | Auguszta
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Vachier-Lagrave nagy győzelme
A szerdai hetedik fordulóban a francia játékos a 42. lépés után késztette feladásra riválisát. Utóbbinak ez volt három győzelem és három döntetlen után az első veresége a tornán.

A másik három hetedik fordulós mérkőzés döntetlennel zárult, azaz Vachier-Lagrave mellett az orosz Alekszandr Griscsuk is megőrizte veretlenségét és hét remijével - három társával holtversenyben - a harmadik helyen áll.

Az 500 ezer euró összdíjazású, 14 fordulós oroszországi verseny első helyezettje lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. A párosmérkőzésre decemberben, Dubajban kerül sor.

Eredmények (a torna honlapjáról), 7. forduló:Vachier-Lagrave (francia) - Nyepomnyascsij (orosz) 1-0Caruana (amerikai)-Vang Hao (kínai) döntetlenTing Li-zsen (kínai) -Alekszejenko (orosz) döntetlenGiri (holland)-Griscsuk (orosz) döntetlen

Az állás: 1. Nyepomnyascsij, Vachier-Lagrave 4,5-4,5 pont, 3. Caruana, Giri, Vang, Griscsuk 3,5-3,5, 7. Ting, Alekszejenko 2,5-2,5

velemenyezd, 2020. március 25. szerda, 16:33
Címkék: Alekszandr Griscsuk, Magnus Carlsen, szerdai hetedik, francia játékos, első veresége, másik három,
Koronavírus - Felfüggesztették a sakkvilágbajnok-jelölti tornát
Az indoklás szerint, mivel a koronavírus-járvány miatt Oroszország péntektől ideiglenesen megszakítja a légi közlekedést a többi országgal, a FIDE nem tudja garantálni, hogy a játékosok és a további résztvevők biztonságban haza tudjanak majd térni.

Az első hét forduló eredményei érvényesek maradnak, a torna majd a - csütörtökre tervezett - nyolcadik fordulóval folytatódik, egyelőre nem tudni, mikor.

Az 500 ezer euró összdíjazású, 14 fordulós verseny első helyezettje lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója.

Az állás a 7. forduló után: 1. Nyepomnyascsij (orosz), Vachier-Lagrave (francia) 4,5-4,5 pont, 3. Caruana (amerikai), Giri (holland), Vang (kínai), Griscsuk (orosz) 3,5-3,5, 7. Ting (kínai), Alekszejenko (orosz) 2,5-2,5
velemenyezd, 2020. március 26. csütörtök, 10:21
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Nyepomnyascsij győzelmével változatlanul az élen
Az orosz játékos a hatodik fordulóban a világos bábukat vezetve kerekedett a kínai Ting Li-zsen fölé.

Sötéttel játszva nyert a holland Anish Giri az orosz Kirill Alekszejenko ellen. A másik két parti döntetlennel zárult.

Az 500 ezer euró összdíjazású, 14 fordulós oroszországi verseny első helyezettje lesz a norvég világbajnok, Magnus Carlsen kihívója. A párosmérkőzésre decemberben, Dubajban kerül sor.

Eredmények (a torna honlapjáról), 6. forduló:Nyepomnyascsij (orosz) -Ting Li-zsen (kínai) 1-0Griscsuk (orosz)-Caruana (amerikai) döntetlenAlekszejenko (orosz)-Giri (holland) 0-1Vang Hao (kínai) - Vachier-Lagrave (francia) döntetlen

Az állás: 1. Nyepomnyascsij 4,5 pont, 2. Vachier-Lagrave 3,5, 3. Caruana, Giri, Vang, Griscsuk 3-3, 7. Ting, Alekszejenko 2-2
velemenyezd, 2020. március 23. hétfő, 19:42
Sakkvilágbajnok-jelölti torna - Nyepomnyascsij nyert, ezzel egyedül az élen
Az orosz játékos az ötödik fordulóban világossal nyert a kínai Vang Hao ellen, miközben a francia Maxime Vachier-Lagrave sötéttel remizett az orosz Kirill Alekszejenkóval. Az előző játéknapot követően Nyepomnyascsij, Vachier-Lagrave és Vang holtversenyben vezette a mezőnyt.

A vasárnapi további két párharc döntetlennel zárult.

A hatodik fordulót hétfőn rendezik.

Eredmények (a torna honlapjáról), 5. forduló:Giri (holland)-Caruana (amerikai) döntetlenGriscsuk (orosz) - Ting Li-zsen (kínai) döntetlenAlekszejenko (orosz) - Vachier-Lagrave (francia) döntetlenNyepomnyascsij (orosz) - Vang Hao (kínai) 1-0

Az állás: Nyepomnyascsij 3,5 pont, Vachier-Lagrave 3, Caruana, Vang, Griscsuk 2,5-2,5, Ting, Alekszejenko, Giri 2-2
velemenyezd, 2020. március 22. vasárnap, 16:41
Levon Aronjan és Ting Li-zsen jutott döntőbe a sakk világkupán
A viadal honlapja szerint mindkét nagymester - két-két döntetlent követően - az elődöntő csütörtöki rájátszásában múlta felül riválisát. Ting, aki a negyeddöntőben Rapport Richárdot búcsúztatta, ezúttal az amerikai Wesley So ellen győzött 1,5-0,5-re a rapid partikban, míg Aronjan hat remit követően az úgynevezett armageddon játszmában - sötétnek egy perccel kevesebb gondolkodási ideje van, de döntetlennel is továbbjut - világossal a francia Maxime Vachier-Lagrave-t kényszerítette megadásra.

Aronjan és Ting a sikeren túl annak is örülhet, hogy az orosz Szergej Karjakin után kvalifikálták magukat a nyolcfős világbajnokjelölti tornára, amelynek győztese 2018-ban kihívhatja a világbajnok norvég Magnus Carlsent.
velemenyezd, 2017. szeptember 21. csütörtök, 19:43
Rapport középmezőnyben zárt a sakk GP első állomásán
A viadal honlapja szerint a 19 éves magyar nagymester az Egyesült Arab Emírségekben két győzelem mellett kétszer kikapott és ötször döntetlent ért el. Ezzel nyolcan gyűjtöttek több pontot nála a kilencfordulós, svájci rendszerű tornán, amelyen a francia Maxime Vachier-Lagrave, az azeri Sahrijar Mamedzsarov és az orosz Alekszandr Griscsuk végzett az élen 5,5 ponttal.

A meghívott 24 sakkozónak a négyből három tornán kell játszania, ugyanis a versenyeket 18 résztvevővel bonyolítják le. A tornák összdíjazása 130 ezer euró. Az összetett pontverseny első két helyezettje indulhat jövőre a világbajnok-jelölti versenyen.
velemenyezd, 2017. február 27. hétfő, 17:23
Sakk csapat Eb - A nők győztek, a férfiak döntetlent játszottak
Az esemény honlapja szerint a nőknél Mádl Ildikó, Rudolf Anna és Gara Tícia egyaránt remizett szerb riválisával, viszont az első táblán Vajda Szidónia sötéttel begyűjtötte a teljes pontot, ezzel hozzásegítette a csapatot második sikeréhez a nyitófordulós döntetlen mellett.

A férfiaknál Rapport Richárd harmadik partiját is megnyerte, ugyanakkor Almási Zoltán ezúttal kikapott, míg Lékó Péter és Balogh Csaba döntetlent ért el, így 2-2-vel zárult a franciák elleni összecsapás. Az együttes második döntetlenjét játszotta, emellett egy győzelme van.

Eredmények (az MSSZ honlapjáról), 3. forduló:

férfiak:Franciaország-Magyarország 2-2------------------------------Maxime Vachier-Lagrave (2765 Élő-pont) - Lékó Péter (2708) döntetlenRapport Richárd (2693)-Laurent Fressinet (2712) 1-0Etienne Bacrot (2686)-Almási Zoltán (2689) 1-0Balogh Csaba (2645)-Vladislav Tkachiev (2658) döntetlen

nők:Szerbia-Magyarország 1,5-2,5----------------------------Andjelija Stojanovic (2357)-Vajda Szidónia (2358)
velemenyezd, 2015. november 15. vasárnap, 21:43
Villámsakk-vb - Lékó a 23. helyen az első nap után
A viadal honlapja szerint a szegedi nagymester a keddi 11 forduló során 7,5 pontot gyűjtött úgy, hogy veretlen maradt: négyszer győzött, hétszer pedig remizett.

A villámsakk-vb-n játszmánként 3-3 perc a gondolkodási idő, és lépésenként még 2-2 másodperc jár. Az összdíjazás 200 ezer dollár, a győztes 40 ezret kap.

Az élen jelenleg a francia Maxime Vachier-Lagrave áll 9,5 ponttal.

A szerdai zárónapon tíz fordulót bonyolítanak majd le.
velemenyezd, 2015. október 13. kedd, 20:23