2020. január 28. kedd | 5. hét | 28. nap | 01:13 | Károly, Karola
Magyar Kupa - Magyar Kupa - Búcsúzott a Ferencváros
A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett találkozón Szerhij Rebrov, a bajnoki címvédő fővárosiak vezetőedzője több kulcsjátékosának is pihenőt adott.

Az Európa-ligában is érdekelt Ferencváros Leandro kiállítása miatt a 1. perctől emberhátrányban játszott, a Békéscsaba Tóth Dániel 39. percben szerzett góljával szerzett vezetést.

A folytatásban a zöld-fehéreknek megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre, de a viharsarkiak kapusa, a mindössze 18 éves Uram János minden próbálkozást hárított.

Az NB II-ben 10. helyezett hazaiak a 94. percben egy újabb találattal eldöntötték a továbbjutást, kiejtve az NB I listavezetőjét.

A Ferencváros az előző idényben a negyeddöntőben búcsúzott a Magyar Kupától.

Eredmények:

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)

korábban:WKW ETO FC Győr (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás utánDunaújváros (NB III)-BFC Siófok (NB II) 2-1 (1-0)Szombathelyi Haladás (NB II)-Budafoki MTE (NB II) 2-1 (0-1)Monor (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)Pécsi MFC (NB III)-Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)Szarvasi FC 1905 (megyei I.)-ZTE FC 0-2 (0-2)Dabas-Gyón FC (NB III) - Puskás Akadémia FC0-3 (0-2)Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)-Paksi FC 0-4 (0-4)Lipót Pékség SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (1-1) - hosszabbítás utánIII. ker TVE (NB III)-Vasas FC (NB II) 2-1 (1-1) - hosszabbítás után

Az Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC, a Vác FC (NB II)-Újpest FC és aDorogi FC (NB II)-Debreceni VSC mérkőzést elhalasztották.

kedden játszották:Szeged-Csanád Grosics (NB II) - MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás utánMTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

velemenyezd, 2019. december 04. szerda, 22:11
Címkék: Magyar Kupa, Szerhij Rebrov, Ferencváros Leandro, Békéscsaba Tóth Dániel, Uram János, Magyar Kupától,
Davis Kupa - Fucsovics játéka kérdéses
A világranglistán legmagasabban jegyzett magyar férfi teniszező - várhatóan az 54. helyre jön fel az Australian Open után - Melbourne-ben, a Roger Federerrel szemben elszenvedett nyolcaddöntős vereségét követően tartott sajtótájékoztatón beszélt arról: nem biztos, hogy pályára lép a DK-ban.

A 27 éves játékos egy belga újságíró kérdésére úgy reagált, van némi problémája a szövetséggel. Hozzátette, a magyar csapatnak lehet esélye a belgák ellen salakon.

A riválisnál David Goffin játéka kérdéses, Steve Darcis pedig visszavonult.

A selejtező győztese a novemberi, 18 csapatos madridi fináléban küzdhet meg a világ legjobb csapataival.
velemenyezd, 2020. január 27. hétfő, 09:01
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd ismét legyőzte a lengyel bajnokot
Eredmény, 4. forduló, C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 23-29 (12-14)------------------------------------------

Múlt szombaton az Érd házigazdaként 29-24-re nyert lengyel riválisával szemben. A Lublin akkor és ezúttal is csupán 11 játékost nevezett.

Egészen a 16. percig felváltva születtek a gólok, majd az első félidőt Kiss Nikolett vezérletével egy 4-0-s szériával zárták az érdiek, így a szünetben 14-12-re vezettek.

A második felvonásban nem sokáig tudta tartani magát a házigazda, a magyar együttes ugyanis egy ötös gólsorozattal tovább növelte előnyét, és ismét magabiztosan nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa az Érd brazil jobbszélsője, Alexandra do Nascimento volt nyolc góllal.

A két győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló érdiek jövő szombaton a dán Odense otthonában folytatják szereplésüket az EHF Kupa csoportkörében.

korábban:A csoport: Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 33-33
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 18:38
LEN Úszó Európa Kupa - Hosszú Katinka újabb győzelme
A nagymedencés viadal hivatalos honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpiai bajnok - aki pénteken 400 méter vegyesen győzött, szombaton pedig 100 méter pillangón lett harmadik - ezúttal 200 méter vegyesen diadalmaskodott 2:11.31 perces idővel.

A versenynap másik magyar érmese a 18 esztendős Szabó-Feltóthy Eszter volt, aki 200 méter háton 2:13.52 perces teljesítménnyel harmadikként ért célba.

A 100 ezer euró összdíjazású viadal következő állomása áprilisban Eindhovenben lesz, később pedig Párizsban, majd Rómában versenyeznek az olimpiára készülő úszók.
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 17:58
Női kézilabda EHF Kupa - Németországban is kikapott a Debrecen
A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)-----------------------------------------------

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.

később:B csoport: Podravka Koprivnica (horvát)-Siófok KC 15.30C csoport:MKS Lublin (lengyel)-Érd HC 17.00
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 15:58
Australian Open - Fucsovics szettelőnyről kikapott Federertől
A 27 éves magyar - aki 67. a világranglistán - előzőleg kétszer találkozott a svájci sztárral, s mindkétszer kikapott: 2018-ban az Australian Open nyolcaddöntőjében 6:4, 7:6, 6:2-re, míg tavaly a dubaji torna negyeddöntőjében 7:6, 6:4-re.

A Rod Laver Arena zsúfolt lelátói előtt a magyar Davis Kupa-válogatott vezére álomszerűen kezdett, fantasztikus ütésekkel lepte meg 38 éves ellenfelét, frissen mozgott, és a hosszabb labdamenetekben is alig rontott. Az MTK játékosa 3:3-nál elvette Federer adogatását, majd a sajátjait magabiztosan hozva 36 perc alatt szettelőnybe került - harmadik találkozójukon első játszmáját nyerte a minden idők legjobbjának tartott svájci ellen.

A folytatásban a hatszoros melbourne-i bajnok magasabb fokozatra kapcsolt, míg a sokszor kiszolgáltatott helyzetbe kerülő Fucsovics egyre többet hibázott, így Federer - aki 100 győztes meccsnél tartott az Australian Openen - 26 perc alatt kiegyenlített.

A harmadik felvonásban sem csökkent a volt világelső lendülete, rögtön
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 13:48
Visszavonult a válogatottól a röplabdázó ifjabb Grózer György
A 35 éves feladóátló közösségi oldalán azt írta: nagy megtiszteltetés számára, hogy a német válogatottban játszhatott, és nagyon sajnálja, hogy legnagyobb álmát, az olimpiai szereplést nem tudta kivívni a nemzeti csapattal.

A németek a januári, berlini olimpiai kvalifikációs tornán egészen a döntőig meneteltek, ott azonban kikaptak a francia csapattól, így nem jutottak ki a nyári tokiói ötkarikás játékokra.

Ifj. Grózer a korábban ugyancsak válogatott röplabdázó édesapjához hasonlóan magyar-német kettős állampolgár. A Vasas utánpótlásában kezdett játszani, majd a Dunaferrben és a Kaposvárban szerepelt, 2002-ben pedig Németországba igazolt, ahol 2010-ig kétszer lett bajnok a Friedrichshafennel.

Később a lengyel Asseco Resovia Rzeszów csapatával bajnoki címet és CEV-kupa-ezüstérmet ünnepelhetett, 2012-ben a bajnokság legértékesebb játékosának választották. Az orosz Belogorje Belgorod játékosaként 2014-ben megnyerte a Bajnokok Ligáját és a klubvilágbajnokságot is. Dél-Koreában és Katarban is
velemenyezd, 2020. január 25. szombat, 17:02
Vízilabda Eb - Döntős és olimpiai kvótás a magyar férfiválogatott
Märcz Tamás együttese a pénteki elődöntőben 10-8-ra győzte le Montenegró csapatát.

Mivel a másik ágon a világbajnoki ezüstérmüknek köszönhetően már olimpiai kvótás spanyolok jutottak a döntőbe, a magyar válogatotté lett a Budapesten megszerezhető egyetlen tokiói indulási jog.

A magyar válogatott a 2014-es hazai rendezésű Eb óta először jutott döntőbe, győznie legutóbb 1999-ben Firenzében sikerült, annak a csapatnak még játékosként tagja volt a mostani szövetségi kapitány.

A magyarok a spanyolokkal együtt szerepeltek a csoportkörben, a két csapat egymás elleni rangadóján múlt csütörtökön 11-11-es döntetlen született.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), férfiak:

elődöntő:Magyarország-Montenegró 10-8 (1-2, 3-1, 4-2, 2-3)---------------------------------------------------Duna Aréna, v.: Alexandrescu (román), Colombo (olasz)

gólszerzők: Varga Dé. 4, Zalánki 2, Pohl, Erdélyi, Mezei, Vámos 1-1, illetve Radovic 3, Pjesivac 2, Draskovic, Petkovic, Durdic 1-1
velemenyezd, 2020. január 24. péntek, 20:22
Labdarúgó NB I - MLSZ-szóvivő: szakmai szempontból fontos a korai folytatás
Sipos Jenő az M4 Sport Sporthíradójában pénteken emlékeztetett rá, már Magyarországon is vannak olyan pályák, stadionok, amelyek alkalmasak arra, hogy a téli időjárásban is lehessen mérkőzéseket játszani, és a megszokottnál korábbi folytatást illetően fontos a szakmai szempont is.

"Látjuk, hogy Európában már javában zajlanak a bajnokságok, játsszák a tétmérkőzéseket a csapatok. Magyarországon a korábbi időszakban mindig hosszabb volt a téli szünet és ez már hátrányt jelentett esetleg a válogatott szempontjából. Kevesebb mérkőzés volt a játékosok lábában, így viszont elkezdődik a szezon, hétről hétre játszhatják a tétmérkőzéseket" - mondta Sipos Jenő, hozzátéve, hogy nem sokkal ezután beindul a Magyar Kupa küzdelemsorozata is.

Emlékeztetett rá, hogy a válogatottnak március végén Európa-bajnoki pótselejtezőt kell játszania, és hangsúlyozta: egyáltalán nem mindegy, milyen állapotban lesznek addigra a játékosok.

"A visszajelzések alapján a szurkolók is szívesebben néznek tétmérkőzéseket ebben
velemenyezd, 2020. január 24. péntek, 11:51