2020. január 28. kedd | 5. hét | 28. nap | 18:49 | Károly, Karola
Női kézilabda BL - Biztosította csoportelsőségét a címvédő Győr
A két csapat huszadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a győrieknek három döntetlen mellett ez volt a 17. győzelmük.

Női BL, csoportkör, 4. forduló, D csoport:Győri Audi ETO KC-Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 31-26 (13-13)----------------------------------------------------------- ------

A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott.

A brazil Eduarda Amorim vezérletével remekül kezdett az ETO, még nyolc perc sem telt el, amikor már öt góllal vezetett. Ezt követően azonban ritkán látható hullámvölgybe kerültek a győriek, minden lövésüket elrontották, és a védekezésük sem működött hatékonyan. Több mint 13 percig nem talált be az ETO, ezt kihasználva a szlovénok fordítottak (8-9), ettől még lelkesebbé váltak, és a szünetben meglepetésre döntetlen volt az állás.

A második félidőben a norvég Stine Oftedal góljaival újra a hazaiaknál volt az előny, a francia Amandine Leynaud egyre jobban védett, így a hajrában már nem forgott veszélyben csapatuk sikere.

A mezőny legeredményesebb játékosa Oftedal volt hét góllal, a cseh Jana Knedliková ötször talált be.

A győriek egy hét múlva a svéd IK Sävehof otthonában lépnek pályára a BL csoportkörében.

további eredmény:IK Sävehof (svéd)-DHK Baník Most (cseh) 24-19 (12-8)

Az állás: 1. Győr 8 pont, 2. IK Sävehof 3 (93-104), 3. DHK Baník Most 3 (96-124), 4. Krim Mercator Ljubljana 2

később:A csoport: Podravka Koprivnica (horvát) - FTC-Rail Cargo Hungaria 18.15

velemenyezd, 2019. november 02. szombat, 18:42
Címkék: Győri Audi ETO KC-Krim Mercator Ljubljana, Veronica Kristiansen, Kari Aalvik Grimsbö, Eduarda Amorim, Stine Oftedal, Amandine Leynaud,
Vizes vb - Kiszenvedték az olaszok a csoportelsőséget a férfi vízilabdatornán
Eredmények:

vízilabda, férfiak, csoportkör, 3. forduló:

C csoport:Spanyolország - Új-Zéland 23-3 (8-0, 5-1, 7-1, 3-1)

korábban:Magyarország - Dél-afrikai Köztársaság 23-5 (5-1, 5-2, 8-0, 5-2)

A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Magyarország 6 pont, 2. (továbbjutott) Spanyolország 4, 3. (továbbjutott) Dél-afrikai Köztársaság 1 (16-54), 4. Új-Zéland 1 (15-55)

D csoport:Japán-Brazília 11-9 (2-2, 5-1, 3-3, 1-3)Olaszország-Németország 8-7 (1-2, 3-2, 2-3, 2-0)

A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Olaszország 6 pont, 2. (továbbjutott) Németország 3 (31-25), 3. (továbbjutott) Japán 3 (27-27), 4. Brazília
0
később:

A csoport:Szerbia-Görögország 9.30Koreai Köztársaság-Montenegró 10.50

B csoport:Egyesült Államok-Ausztrália 12.10Horvátország-Kazahsztán 13.30
velemenyezd, 2019. július 19. péntek, 07:21
Férfi vízilabda világliga - Fölényesen nyert Máltán a magyar válogatott
Férfi világliga, selejtező, A csoport:Málta-Magyarország 8-24 (2-6, 1-7, 3-6, 2-5)-------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Német 5, Angyal, Várnai, Pásztor 3-3, Sedlmayer, Nagy Á., Gyárfás, Pohl 2-2, Manhercz, Kovács G. 1-1

A magyar válogatott már korábban biztosította csoportelsőségét, ami azt jelenti, hogy ott lesz az Európa Kupa nyolcas döntőjében, ahonnan a június második felében sorra kerülő belgrádi világliga szuperdöntőre lehet részvételi jogot szerezni. Utóbbi torna győztese elsőként jut kvótához a 2020-as tokiói olimpiára.

A tét nélküli keddi mérkőzésen Märcz Tamás szövetségi kapitány két újoncnak, Gyárfás Tamásnak (Eger) és Várnai Kristófnak (BVSC) adott játéklehetőséget, a csapatkapitány pedig pályafutása során először Manhercz Krisztián (OSC) volt.

A hazaiaknak eleinte sikerült megakadályozniuk néhány magyar támadást, ennek ellenére az első negyed végére már négygólos különbség alakult ki. A hűvös időben, nagy szélben és szokatlan fényviszonyok
velemenyezd, 2019. március 12. kedd, 18:38
Férfi vízilabda világliga - Märcz Tamás a védelemre koncentrál az oroszok ellen
kifejezetten rosszat, nincs ekkora különbség a két csapat között. A mostani összecsapás is háromesélyes. Az orosz egy nagyon gólerős csapat, ezért a védelemre kell fókuszálni, talán ez az a fázis, ami jobban össze is tudunk rakni. Elöl bízunk a játékosok egyéni képességében" - mondta a szakvezető.

A magyar csapat már továbbjutott csoportjából - s ott lesz az Európa Kupa nyolcas döntőjében, ahonnan az első három mehet majd a világligára -, s ha kedden Győrben is legyőzi az oroszokat, akkor csoportelsőségét is bebiztosítja.

Az oroszok elleni keret:Kapusok: Csoma Kristóf (Miskolc), Nagy Viktor (Szolnok) Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Bátori Bence (Szolnok), Bedő Krisztián (Miskolc), Erdélyi Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Kovács Gergő (OSC), Manhercz Krisztián (OSC), Nagy Ádám (Miskolc), Német Toni (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC)

Az állás:

A csoport:1. Magyarország (már továbbjutott) 11 pont, 2. Oroszország 9, 3. Németország 4, 4. Málta
velemenyezd, 2019. február 18. hétfő, 13:11
Női kézilabda Eb-selejtező - Bódi kimaradt a válogatott keretből
hozzátette: több játékos bajlódik kisebb-nagyobb problémákkal, így került ismét a keretbe Pálos-Bognár Barbara és Kovács Anna.

"Ismerik, tudják azt a játékot, amit szeretnénk játszani, rájuk ezúttal alapvetően az edzőtábor elején, az edzéseken számítok" - mondta a tréner. Elárulta: sérülés esetén azonban a két játékos a mérkőzéseken is bevethető.

Amennyiben a magyar válogatott Koszovóban begyűjti a két pontot, azzal bebiztosítja Eb-részvételét. A fehéroroszok elleni hazai sikerrel pedig a csoportelsőségét is megszerezné Rasmussen csapata.

Az együttes május 25-étől készül együtt Győrött.

A magyar válogatott kerete (a szövetség honlapjáról):

----------------------------------------------------

Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO)

Jobbszélsők:Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), Such Nelli (Siófok)

Jobbátlövők:Hornyák Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Karnik Szabina (MTK Budapest), Kiss Nikolett (Érd), Kovács
velemenyezd, 2018. május 16. szerda, 13:11
Fed Kupa - Nyert, ezzel elődöntős a magyar válogatott
A sorozat honlapja szerint a magyar csapatban Gálfi Dalma (265. a világranglistán) kezdett Lea Boskovic (763.) ellen. Az első szettet megnyerte, bő egy óra után viszont egyenlő volt az állás. A fordulatos döntő játszmában Gálfi mérkőzéslabdát is hárítva győzött.

A második egyesben Stollár Fanny (209.) ellenfele Tena Lukas (320.) volt. A 19 éves magyar játékos honfitársához hasonlóan egy könnyen megnyert első szettet követően kényszerült döntő felvonásra. A harmadik játékrészben Lukas kétszer szerválhatott a győzelemért, egyszer meccslabdáig is eljutott, ám Stollár is fordított, ezzel megnyerte a csapatnak a párharcot és a csoportelsőséget is kiharcolta.

A tét nélküli párosra Jani Réka Luca és Bondár Anna állt ki Lukas és Darija Jurak ellen, s 3:2-es magyar vezetésnél az ellenfél visszalépett.

A magyar válogatott szerdán 2-1-re kikapott a svédektől, csütörtökön pedig 2-1-re verte a szlovéneket.

Juhász Gábor kapitány együttese így 2/1-es mérleggel végzett a C csoport élén, és az
velemenyezd, 2018. február 10. szombat, 13:07
Férfi kosárlabda Eb - A spanyolok nyerték a csoportrangadót
A két veretlen alakulat csúcsmérkőzésére csaknem hatezer szurkoló gyűlt össze a Polyvalent Arénában, a spanyol "derékhad" fején odaerősített gyűrűvel és kosárhálóval érkezett. A találkozó elején azonban a meccset végig állva figyelő horvátok voltak hangosabbak, mivel kedvenceik tíz ponttal elhúztak. A nyitónegyed végén már a spanyolok voltak előnyben - főként Fernando San Emeteriónak köszönhetően, akit Sergio Scariolo kapitány nem hívott be tavaly az olimpiai keretbe, ám társai tüntetően kiírták a nevét egy táblára a megnyert riói bronzmérkőzés után.

A folytatásban váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a címvédőnél eloszlottak a pontok - 30 perc elteltével még senki sem érte el a tíz pontot -, a horvátoknál pedig a Philadelphia 76erst erősítő Dario Saric volt elemében. A spanyolok előnye a hajrában elolvadt, mivel a kétszeres NBA-bajnok Pau Gasol reklamálásért technikai hibát kapott, Saric pedig mind a négy büntetőt bedobta. Az utolsó 30 másodperc a piros-sárgák 70-69-es vezetéséről indult, s a
velemenyezd, 2017. szeptember 05. kedd, 18:43
Vizes vb - Märcz Tamás: megérdemeltük a csoportelsőséget
Märcz Tamás a csoportküzdelmek zárulta után tartott szombati sajtótájékoztatón leszögezte, hogy a vb nyitószakaszában elért sikerhez nagyban hozzájárult a szurkolók fergeteges biztatása, a Margitszigeten minden meccsen megnyilvánuló támogatás is.

A szakvezető hozzátette, hogy az út folytatása sem lesz könnyebb, bármely ellenfél következzen is a legjobb nyolc között, ahová csoportelsőségével közvetlenül lépett tovább a magyar együttes. A keddi negyeddöntős csatát a vasárnapi spanyol-orosz mérkőzés győztesével vívja a gárda, s Märcz Tamás szerint bár mindkét lehetséges rivális veszélyes, egyikük sem akadályozhatja meg a kellőképpen felkészült magyar válogatottat abban, hogy a négy közé jusson.

A médiaeseményen jelenlevő három játékos közül a világbajnok kapus, Nagy Viktor azt emelte ki, hogy a csoportmeccseken koncentráltan pólózott a csapat, amelyből áradt az erő és az egység. Ő most a legfontosabbnak azt tartja, hogy valamennyien kipihenjék magukat, s kedden a legjobb formájukat nyújtsák,
velemenyezd, 2017. július 22. szombat, 18:03